Member's Mark All Purpose Flour, 25 lbs.
Shipping

Highlights
- 25 pounds of enriched bleached flour
- Great for a wide variety of baking needs
- Perfect for food service
- Kosher
Nature's Eats Blanched Almond Nut Flour, 48 oz., $14.98, $0.31/oz

Nature's Eats Blanched Almond Nut Flour, 48 oz.
Members also considered
Nature's Eats Blanched Almond Nut Flour, 48 oz., $14.98, $0.31/oz
Sponsored$1498current price $14.98$0.31/ozNature's Eats Blanched Almond Nut Flour, 48 oz.
1463.9932 out of 5 Stars. 146 reviews3.9932 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingMember's Mark Bread & Pizza Flour, 25 lbs., $10.98, $0.44/lb
$1098current price $10.98$0.44/lbMember's Mark Bread & Pizza Flour, 25 lbs.
9654.6819 out of 5 Stars. 965 reviews4.6819 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingKing Arthur Bread Flour, 10 lbs., $8.38, Was $8.98, $0.84/lb
Now$838current price Now $8.38, Was $8.98$8.98$0.84/lb$0.6 offKing Arthur Bread Flour, 10 lbs.
12244.7377 out of 5 Stars. 1224 reviews4.7377 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingMember's Mark Red Instant Dry Yeast, 1 lb., 2 pk., $6.98, $3.49/lb
$698current price $6.98$3.49/lbMember's Mark Red Instant Dry Yeast, 1 lb., 2 pk.
1114.4324 out of 5 Stars. 111 reviews4.4324 out of 5 starsAvailable for ShippingShippingKing Arthur Gluten-Free Measure for Measure Flour, 5 lbs., $9.98, $2.00/lb
$998current price $9.98$2.00/lbKing Arthur Gluten-Free Measure for Measure Flour, 5 lbs.
3334.7868 out of 5 Stars. 333 reviews4.7868 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for ShippingShipping
About this item
Product details
Stock your pantry with Member's Mark™ All Purpose Flour (25 lbs.) is the perfect versatile flour. Use it for all your baking needs from making breads, cookies, muffins, scones, cakes and more.
About Member's Mark All Purpose Flour
This bulk bag holds 25 pounds of all-purpose flour. A great staple to have on hand, you'll always have what you need to make delicious baked goods. This flour combines hard and soft wheats and is bleached, enriched, malted and certified Kosher. Bleached flour creates a softer texture in foods. You can use this all-purpose flour to bake just about anything. You can rely on it every time for a range of delicious uses.
Multi-Purpose Flour Uses
Great in a home kitchen, the value size makes this flour a favorite in the food service industry as well. Indispensable for home bakers, it's essential in desserts. For the perfect base for your favorite pie, use this all-purpose flour to make a flaky, buttery crust. It's great in quick breads, cakes and cookies–just about anything when it comes to baked goods.
Member’s Mark Made Without Commitment™
This item meets our Member’s Mark Made Without Commitment™: Our Member’s Mark Made Without Commitment makes it easier to know what is not in our products, so members can feel better about what is. We simplify the choice for our members by setting a high brand standard for the products they bring into their homes. This isn’t list a list of ingredients, it’s our commitment to simpler ingredients that reflect our members' values. And we deliver this without compromising taste, performance, or value. This means that this item doesn’t contain the 40+ ingredients on our Made Without Commitment list like High Fructose Corn Syrup, Phthalates, Talc, Certified Synthetic Colors/ FD&C Colors, and Formaldehyde. See the full list of ingredients here: https://www.samsclub.com/cp/members-mark-goals/30001929.
Specifications
Net Weight: 25 pounds
Ingredients: bleached wheat flour, malted barley flour, niacin, reduced iron, thiamine mononitrate, riboflavin, folic acid. Contains wheat.
Warnings and disclaimers
Disclaimer
"Membership is required to complete an in-club or curbside pickup purchase at Sam's Club."
Member ratings & reviews
Filtered and sorted results would be available on the new 'Customer ratings & reviews' page.
Showing 1-3 of 428 reviews
Verified Purchase
Great quality AP flour
Great all purpose flour. I bake a lot and previously only used KA flour. I was pleasantly surprised by the quality and results I achieved with this flour. I have used the pizza flour for years and have great results.I have used it for biscuits, cobblers, quick bread, pancakes, gravies and rues, brownies, cookies. This flour has the same protein content as my previous flour, and that is what effects results.
Verified Purchase
Quality, Reasonably Priced Product
I don't think of myself as being a flour connoisseur but after using this product to bake several items, it is, in my judgement as good, if not better than the higher priced, brand name flours out there. The best part is that it is very reasonably priced when compared to similar, name brand products.
Verified Purchase
Good deal, good results
I’ve been making yeast bread and quick breads with this flour, and the results are very good! I think the price (well, it recently went up with everything) is very good and that it’s an important item to have around. I did the math. Pasta is more expensive per pound, so why not get the flour and make bread? All you need is a simple acid/base reaction to get some bubbles going, or if you’re really in a pinch, make bread how it was done before commercial yeast was available and let it sit in a protected area to collect “wild yeast”. Bread is a science, but it’s not impossible. Where there’s a will, there’s a way! The flour is a great deal, and if you have a will, you will make some good food with it. That’s my take!
Items you may like
Betty Crocker HERSHEY'S Triple Chocolate Fudge Brownie Mix, 20 oz., 4 pk., $10.98, $2.75/ea
Sponsored$1098current price $10.98$2.75/eaBetty Crocker HERSHEY'S Triple Chocolate Fudge Brownie Mix, 20 oz., 4 pk.
63894.8117 out of 5 Stars. 6389 reviews4.8117 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingBisquick Original Pancake and Baking Mix, 96 oz., $7.28, $0.08/oz
$728current price $7.28$0.08/ozBisquick Original Pancake and Baking Mix, 96 oz.
32044.775 out of 5 Stars. 3204 reviews4.775 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingPAN Precooked White Corn Meal, 5 lbs., $5.98, $0.07/oz
$598current price $5.98$0.07/ozPAN Precooked White Corn Meal, 5 lbs.
3614.8338 out of 5 Stars. 361 reviews4.8338 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingTruvia Original Calorie-Free Sweetener Packets, 400 ct., $14.98, Was $15.04, $0.04/ea
SponsoredNow$1498current price Now $14.98, Was $15.04$15.04$0.04/ea$0.06 offTruvia Original Calorie-Free Sweetener Packets, 400 ct.
145294.7916 out of 5 Stars. 14529 reviews4.7916 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for ShippingShippingBananas, 3 lbs., $1.47, $0.49/lb
$147current price $1.47$0.49/lbBananas, 3 lbs.
527614.6059 out of 5 Stars. 52761 reviews4.6059 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryMember's Mark Seasoned Rotisserie Chicken, $4.98
$498current price $4.98Member's Mark Seasoned Rotisserie Chicken
742414.6653 out of 5 Stars. 74241 reviews4.6653 out of 5 starsAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryRusset Potatoes, 10 lbs., $5.62, $0.56/lb
$562current price $5.62$0.56/lbRusset Potatoes, 10 lbs.
120694.5633 out of 5 Stars. 12069 reviews4.5633 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryDaisy Brand Pure and Natural Sour Cream, 48 oz., $5.54, $1.85/lb
$554current price $5.54$1.85/lbDaisy Brand Pure and Natural Sour Cream, 48 oz.
73844.8634 out of 5 Stars. 7384 reviews4.8634 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryWhole Seedless Watermelon, $6.97, $6.97/ea
$697current price $6.97$6.97/eaWhole Seedless Watermelon
242423.8114 out of 5 Stars. 24242 reviews3.8114 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryCarnation Evaporated Milk, 12 fl. oz., 8 pk., $10.48, $0.11/foz
$1048current price $10.48$0.11/fozCarnation Evaporated Milk, 12 fl. oz., 8 pk.
57264.8206 out of 5 Stars. 5726 reviews4.8206 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingPearl Milling Company Original Syrup, 64 oz., $6.78, $0.11/oz
$678current price $6.78$0.11/ozPearl Milling Company Original Syrup, 64 oz.
27154.7249 out of 5 Stars. 2715 reviews4.7249 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingDomino Granulated Sugar, 10 lbs., $7.98, $0.05/oz
$798current price $7.98$0.05/ozDomino Granulated Sugar, 10 lbs.
70034.6133 out of 5 Stars. 7003 reviews4.6133 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingSplenda Zero Calorie Sweetener Packets, 1,000 ct., $18.98, $0.02/ea
$1898current price $18.98$0.02/eaSplenda Zero Calorie Sweetener Packets, 1,000 ct.
42604.8472 out of 5 Stars. 4260 reviews4.8472 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingHERSHEY'S Chocolate Syrup, 48 oz., 2 pk., $12.22, $0.13/oz
$1222current price $12.22$0.13/ozFrom $12.22HERSHEY'S Chocolate Syrup, 48 oz., 2 pk.
74264.7925 out of 5 Stars. 7426 reviews4.7925 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingNate's Honey 100% Organic Pure Raw and Unfiltered Honey, 40 oz.
Members-only priceNate's Honey 100% Organic Pure Raw and Unfiltered Honey, 40 oz.
67194.6997 out of 5 Stars. 6719 reviews4.6997 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShipping