Tide PODS + Unstopables Laundry Detergent Pacs, Fresh, 80 ct.
Shipping

Highlights
Get $15 Sam’s Cash* when you spend $100 on select P&G Brands. Valid Sept. 30 - Oct. 27, 2026. Limit $15 Sam’s Cash per cardholder. Terms apply. Shop all eligible items.
- Box contains 4 bags with 80 total Tide + Unstopables Fresh PODS
- Enjoy the boldly fresh scent of Downy Unstopables
- 3-in-1 concentrated detergent: built-in stain removers, grease lifters, and odor fighters
- Tide PODS provides 3X cleaning power, dissolving quickly and activating deeply on stains, even in cold water
- Toss the Tide PODS to the washing machine drum before adding clothes
Tide Free & Gentle Liquid Laundry Detergent, 152 loads, 170 fl. oz. $24.98 $0.15/foz

Tide Free & Gentle Liquid Laundry Detergent, 152 loads, 170 fl. oz.


Members also considered
Tide PODS Laundry Detergent Pacs, Spring Meadow, 156 ct. $29.98 $0.19/ea
Sam's Cash Offer
$2998current price $29.98$0.19/eaEarn $15 Sam's Cashwhen you spend $100 on select P&G brands*. Terms apply.Ends Oct 27Tide PODS Laundry Detergent Pacs, Spring Meadow, 156 ct.
138994.8182 out of 5 Stars. 13899 reviews4.8182 out of 5 starsAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingTide Power PODS + Ultra OXI Laundry Detergent Pacs, 72 ct. $25.48 $0.35/ea
Sam's Cash Offer
$2548current price $25.48$0.35/eaFrom $25.48Earn $15 Sam's Cashwhen you spend $100 on select P&G brands*. Terms apply.Ends Oct 27Tide Power PODS + Ultra OXI Laundry Detergent Pacs, 72 ct.
44154.8138 out of 5 Stars. 4415 reviews4.8138 out of 5 starsAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingTide Power PODs Downy Soft Boosters Laundry Detergent Pacs, April Fresh, 72 ct. $24.98 $0.35/ea
Sam's Cash Offer
$2498current price $24.98$0.35/eaEarn $15 Sam's Cashwhen you spend $100 on select P&G brands*. Terms apply.Ends Oct 27Tide Power PODs Downy Soft Boosters Laundry Detergent Pacs, April Fresh, 72 ct.
2254.6667 out of 5 Stars. 225 reviews4.6667 out of 5 starsAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingTide evo Laundry Detergent Fiber Tiles, Original, 66 ct. $19.98 Was $24.98 $0.30/ea
Instant Savings
Now$1998current price Now $19.98, Was $24.98$24.98$0.30/ea$5 off and Sam's Cash EligibleTerms apply.Ends Oct 27Tide evo Laundry Detergent Fiber Tiles, Original, 66 ct.
10844.4843 out of 5 Stars. 1084 reviews4.4843 out of 5 starsAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingTide Hygienic Clean Power PODS Laundry Detergent Pacs, Original, 72 ct. $24.98 $0.35/ea
Sam's Cash Offer
$2498current price $24.98$0.35/eaEarn $15 Sam's Cashwhen you spend $100 on select P&G brands*. Terms apply.Ends Oct 27Tide Hygienic Clean Power PODS Laundry Detergent Pacs, Original, 72 ct.
104.7 out of 5 Stars. 10 reviews4.7 out of 5 starsAvailable for ShippingShippingTide PODS Laundry Detergent Pacs, Original Scent, 156 ct. $29.98 $0.19/ea
Sam's Cash Offer
$2998current price $29.98$0.19/eaEarn $15 Sam's Cashwhen you spend $100 on select P&G brands*. Terms apply.Ends Oct 27Tide PODS Laundry Detergent Pacs, Original Scent, 156 ct.
Available for ShippingShippingMember's Mark Laundry Detergent Power Pacs, Blooming Breeze, 130 ct. $19.48 $0.15/ea
$1948current price $19.48$0.15/eaMember's Mark Laundry Detergent Power Pacs, Blooming Breeze, 130 ct.
22594.5352 out of 5 Stars. 2259 reviews4.5352 out of 5 starsAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingGain Flings! 3 in 1 Laundry Detergent Pacs, Original Scents, 152 ct. $29.88 $0.20/ea
Sam's Cash Offer
$2988current price $29.88$0.20/eaEarn $15 Sam's Cashwhen you spend $100 on select P&G brands*. Terms apply.Ends Oct 27Gain Flings! 3 in 1 Laundry Detergent Pacs, Original Scents, 152 ct.
103604.8476 out of 5 Stars. 10360 reviews4.8476 out of 5 starsAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingGain Flings 4 in 1 Laundry Detergent Pacs, Moonlight Breeze, 152 ct. $29.88 $0.20/ea
Sam's Cash Offer
$2988current price $29.88$0.20/eaEarn $15 Sam's Cashwhen you spend $100 on select P&G brands*. Terms apply.Ends Oct 27Gain Flings 4 in 1 Laundry Detergent Pacs, Moonlight Breeze, 152 ct.
11974.8672 out of 5 Stars. 1197 reviews4.8672 out of 5 starsAvailable for ShippingShippingTide PODS Free & Gentle Laundry Detergent Pacs, 152 ct. $29.98 $0.20/ea
Sam's Cash Offer
$2998current price $29.98$0.20/eaEarn $15 Sam's Cashwhen you spend $100 on select P&G brands*. Terms apply.Ends Oct 27Tide PODS Free & Gentle Laundry Detergent Pacs, 152 ct.
9154.647 out of 5 Stars. 915 reviews4.647 out of 5 starsAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingTide + Ultra Oxi Powder Laundry Detergent, Original, 143 loads, 225 oz. $30.58 $0.14/oz
Sam's Cash Offer
$3058current price $30.58$0.14/ozFrom $30.58Earn $15 Sam's Cashwhen you spend $100 on select P&G brands*. Terms apply.Ends Oct 27Tide + Ultra Oxi Powder Laundry Detergent, Original, 143 loads, 225 oz.
4844.7934 out of 5 Stars. 484 reviews4.7934 out of 5 starsAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingTide Ultra Oxi Boost Liquid Laundry Detergent, 100 loads, 128 fl. oz. $19.48 $0.15/foz
Sam's Cash Offer
$1948current price $19.48$0.15/fozEarn $15 Sam's Cashwhen you spend $100 on select P&G brands*. Terms apply.Ends Oct 27Tide Ultra Oxi Boost Liquid Laundry Detergent, 100 loads, 128 fl. oz.
2644.7311 out of 5 Stars. 264 reviews4.7311 out of 5 starsAvailable for ShippingShippingGain + Oxi Liquid Laundry Detergent, Original, 159 Loads, 170 fl. oz. $19.98 $0.12/foz
Sam's Cash Offer
$1998current price $19.98$0.12/fozEarn $15 Sam's Cashwhen you spend $100 on select P&G brands*. Terms apply.Ends Oct 27Gain + Oxi Liquid Laundry Detergent, Original, 159 Loads, 170 fl. oz.
62494.8214 out of 5 Stars. 6249 reviews4.8214 out of 5 starsAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingTide Liquid Laundry Detergent, Original, 152 loads, 170 fl. oz. $24.98 $0.15/foz
Sam's Cash Offer
$2498current price $24.98$0.15/fozEarn $15 Sam's Cashwhen you spend $100 on select P&G brands*. Terms apply.Ends Oct 27Tide Liquid Laundry Detergent, Original, 152 loads, 170 fl. oz.
131744.746 out of 5 Stars. 13174 reviews4.746 out of 5 starsAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingGain + Oxi Liquid Laundry Detergent, Moonlight Breeze, 159 Loads, 170 fl. oz. $19.98 $0.12/foz
Sam's Cash Offer
$1998current price $19.98$0.12/fozEarn $15 Sam's Cashwhen you spend $100 on select P&G brands*. Terms apply.Ends Oct 27Gain + Oxi Liquid Laundry Detergent, Moonlight Breeze, 159 Loads, 170 fl. oz.
62404.8337 out of 5 Stars. 6240 reviews4.8337 out of 5 starsAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShipping
About this item
Product details
Get $15 Sam’s Cash* when you spend $100 on select P&G Brands. Valid Sept. 30 - Oct. 27, 2026. Limit $15 Sam’s Cash per cardholder. Terms apply. Shop all eligible items.
Tide Clean. Boldy Fresh
Discover the effortless, powerful clean of Tide PODS laundry detergent pacs now with the boldly fresh scent of Downy Unstopables. Tide Pods are designed to work on 100% of common stains, even in cold water. With a 3-in-1 concentrated formula that combines stain removers, grease lifters, and odor fighters, you get exceptional cleaning performance in just one simple step.
Advanced Dissolving Technology
Tide PODS laundry soap dissolves quickly, activating stain removal and odor fighting in any wash temperature. Say goodbye to stains and hello to freshness, vibrant laundry with America’s #1 trusted laundry brand*.
Concentrated Value
Don’t pay for water, pay for clean. Tide PODS laundry soap is concentrated with 3X cleaning ingredients per dose compared to leading bargain liquid detergent, ensuring you get the most out of every load.
Easy Directions
Just toss Tide PODS laundry soap into the drum before adding clothes, it's that easy! For larger or heavily soiled loads, simply add another Tide POD. Transform your laundry routine with the long-lasting, boldy fresh scent of Downy Unstopables.
Trusted Results and Safety
Get the clean you love, effortlessly in 1 wash with Tide PODS, your 3-in-1 laundry solution. Experience the power of Tide today! Please keep Tide PODS stored out of reach of children and pets.
Specifications
| Key Specifications | |
| Size/Count | Box contains 4 bags, Total of 80 Unstopables Tide PODS |
| Form | Laundry Pacs |
| Scent | Fresh |
| Free of Claim | Contains No Phosphates |
| Allergens/Warnings | Allergen: Contains Fragrance Allergen(s) Warnings: Harmful if put in mouth or swallowed. Eye Irritant. Pacs can burst if children put them in mouth or play with them. See Warning on top of panel. Keep Out of Reach of Children. |
| Use Instructions | 1. Add pacs to drum. 2. Add clothes. 3. Close package after use. |
Member ratings & reviews
Filtered and sorted results would be available on the new 'Customer ratings & reviews' page.
Showing 1-3 of 29 reviews
Verified Purchase
Love the all in one convenience
Please keep selling this amazing product. I like the convenience of having the laundry detergent and scent booster all in one! I definitely will purchase again!
Verified Purchase
Smells Amazing
i Love this product, it cleans well & smells really good
Verified Purchase
Quality laundry soap
Clothes are clean. Smell so fresh. Scent lasts days.
Items you may like
Dreft Baby Liquid Laundry Detergent, 125 loads, 170 fl. oz. $24.48 $0.14/foz
Sam's Cash Offer
Sponsored$2448current price $24.48$0.14/fozEarn $15 Sam's Cashwhen you spend $100 on select P&G brands*. Terms apply.Ends Oct 27Dreft Baby Liquid Laundry Detergent, 125 loads, 170 fl. oz.
33584.5188 out of 5 Stars. 3358 reviews4.5188 out of 5 starsAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingMember's Mark Ultra Premium 2-Ply Toilet Paper 45 rolls, 235 sheets/roll $24.76 $0.02/sft
$2476current price $24.76$0.02/sftMember's Mark Ultra Premium 2-Ply Toilet Paper 45 rolls, 235 sheets/roll
1939674.8417 out of 5 Stars. 193967 reviews4.8417 out of 5 starsAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingMember's Mark Purified Water 16.9 fl. oz., 40 pk. $4.28 $0.01/foz
$428current price $4.28$0.01/fozMember's Mark Purified Water 16.9 fl. oz., 40 pk.
627894.8197 out of 5 Stars. 62789 reviews4.8197 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryECOS Hypoallergenic Liquid Laundry Detergent + Enzymes, Lavender Scent, 230 loads, 210 fl. oz. $17.98
Sponsored$1798current price $17.98ECOS Hypoallergenic Liquid Laundry Detergent + Enzymes, Lavender Scent, 230 loads, 210 fl. oz.
23614.6565 out of 5 Stars. 2361 reviews4.6565 out of 5 starsAvailable for ShippingShippingDowny Unstopables In-Wash Laundry Scent Booster Beads, Fresh, 39.9 oz $19.98 $0.50/oz
Sam's Cash Offer
$1998current price $19.98$0.50/ozEarn $15 Sam's Cashwhen you spend $100 on select P&G brands*. Terms apply.Ends Oct 27Downy Unstopables In-Wash Laundry Scent Booster Beads, Fresh, 39.9 oz
102244.8089 out of 5 Stars. 10224 reviews4.8089 out of 5 starsAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingBananas, 3 lbs. $1.47 $0.49/lb
$147current price $1.47$0.49/lbBananas, 3 lbs.
528144.6059 out of 5 Stars. 52814 reviews4.6059 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryMember's Mark Select & Tear 2-Ply Paper Towel 15 rolls, 150 sheets/roll $20.93 $0.02/sft
$2093current price $20.93$0.02/sftMember's Mark Select & Tear 2-Ply Paper Towel 15 rolls, 150 sheets/roll
1545824.8587 out of 5 Stars. 154582 reviews4.8587 out of 5 starsAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingMember's Mark Printed Paper Bath Cold Cup 5 oz., 450 ct. $14.46 $0.03/ea
$1446current price $14.46$0.03/eaFrom $14.46Member's Mark Printed Paper Bath Cold Cup 5 oz., 450 ct.
13724.6822 out of 5 Stars. 1372 reviews4.6822 out of 5 starsAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingMember's Mark Liquid Laundry Detergent, Fresh Scent, 127 loads, 196 fl. oz. $15.98 $0.08/foz
$1598current price $15.98$0.08/fozMember's Mark Liquid Laundry Detergent, Fresh Scent, 127 loads, 196 fl. oz.
50704.6781 out of 5 Stars. 5070 reviews4.6781 out of 5 starsAvailable for ShippingShippingMember's Mark Liquid Laundry Detergent, Paradise Splash, 127 loads, 196 fl. oz. $14.41 Was $15.98 $0.07/foz
Now$1441current price Now $14.41, Was $15.98$15.98$0.07/fozFrom $14.41$1.57 offMember's Mark Liquid Laundry Detergent, Paradise Splash, 127 loads, 196 fl. oz.
33844.669 out of 5 Stars. 3384 reviews4.669 out of 5 starsAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingall free clear MIGHTY PACS Laundry Detergent Pacs, The Original, 120 ct. $24.98 $0.21/ea
$2498current price $24.98$0.21/eaall free clear MIGHTY PACS Laundry Detergent Pacs, The Original, 120 ct.
84674.8531 out of 5 Stars. 8467 reviews4.8531 out of 5 starsAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingPersil Advanced Clean Oxi+Odor Liquid Laundry Detergent, 120 loads, 202 fl. oz. $23.38 $0.12/foz
$2338current price $23.38$0.12/fozPersil Advanced Clean Oxi+Odor Liquid Laundry Detergent, 120 loads, 202 fl. oz.
46614.6486 out of 5 Stars. 4661 reviews4.6486 out of 5 starsAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingGain Powder Laundry Detergent, Original, 195 loads, 180 oz. $24.46 $0.14/oz
Sam's Cash Offer
$2446current price $24.46$0.14/ozFrom $24.46Earn $15 Sam's Cashwhen you spend $100 on select P&G brands*. Terms apply.Ends Oct 27Gain Powder Laundry Detergent, Original, 195 loads, 180 oz.
7634.8073 out of 5 Stars. 763 reviews4.8073 out of 5 starsAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingWindfresh+Oxi Powder Laundry Detergent, Fresh Scent, 215 loads, 560 oz. $19.98 $0.04/oz
$1998current price $19.98$0.04/ozWindfresh+Oxi Powder Laundry Detergent, Fresh Scent, 215 loads, 560 oz.
5384.5204 out of 5 Stars. 538 reviews4.5204 out of 5 starsAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingall Liquid Laundry Detergent, Sensitive Fresh, 208 Ounce, 166 Loads $20.98 $0.10/foz
$2098current price $20.98$0.10/fozall Liquid Laundry Detergent, Sensitive Fresh, 208 Ounce, 166 Loads
10864.7219 out of 5 Stars. 1086 reviews4.7219 out of 5 starsAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShipping