Oral-B ProHealth Advanced Manual Soft Toothbrush, 8 ct.
Shipping

Highlights
Get $15 Sam’s Cash* when you spend $100 on select P&G Brands. Valid Sept. 30 - Oct. 27, 2026. Limit $15 Sam’s Cash per cardholder. Terms apply. Shop all eligible items.
- Equipped with Plaque Eraser Technology for superior plaque removal compared to a regular manual toothbrush
- CrissCross bristles angled to clean hard-to-reach areas effectively
- Includes a Tongue & Cheek Cleaner to help freshen breath
- Indicator Bristles signal when it's time to replace the toothbrush
Philips Sonicare DiamondClean Replacement Toothbrush Heads, White, 8 ct. $64.98 $8.12/ea

Philips Sonicare DiamondClean Replacement Toothbrush Heads, White, 8 ct.


Members also considered
Aveeno Daily Moisturizing Body Wash, 33 fl. oz., 2 pk. $18.98 $0.29/foz
Sponsored$1898current price $18.98$0.29/fozAveeno Daily Moisturizing Body Wash, 33 fl. oz., 2 pk.
309214.7236 out of 5 Stars. 30921 reviews4.7236 out of 5 starsAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingListerine Cool Mint Antiseptic Mouthwash, 50.7 fl. oz., 2 pk. $10.98 Was $12.98 $0.11/foz
Instant Savings
Now$1098current price Now $10.98, Was $12.98$12.98$0.11/foz$2 offEnds Oct 05Listerine Cool Mint Antiseptic Mouthwash, 50.7 fl. oz., 2 pk.
100064.838 out of 5 Stars. 10006 reviews4.838 out of 5 starsAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingDove Beauty Bar Soap, Sensitive Skin, 3.75 oz., 16 ct. $18.48 $0.31/oz
$1848current price $18.48$0.31/ozDove Beauty Bar Soap, Sensitive Skin, 3.75 oz., 16 ct.
92454.7404 out of 5 Stars. 9245 reviews4.7404 out of 5 starsAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingCaress Daily Silk Hydrating Body Wash, White Peach & Orange Blossom, 30 fl. oz., 2 pk. $11.96 $0.20/foz
Sponsored$1196current price $11.96$0.20/fozCaress Daily Silk Hydrating Body Wash, White Peach & Orange Blossom, 30 fl. oz., 2 pk.
16174.6846 out of 5 Stars. 1617 reviews4.6846 out of 5 starsAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingDegree Antiperspirant Deodorant, Shower Clean, 2.6 oz., 5 pk. $12.98 $1.00/oz
$1298current price $12.98$1.00/ozDegree Antiperspirant Deodorant, Shower Clean, 2.6 oz., 5 pk.
27194.6712 out of 5 Stars. 2719 reviews4.6712 out of 5 starsAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingPantene Pro-V Ultimate Care 3-in-1 Conditioner, 38.2 fl. oz. $9.98 $0.26/foz
$998current price $9.98$0.26/fozPantene Pro-V Ultimate Care 3-in-1 Conditioner, 38.2 fl. oz.
20664.7657 out of 5 Stars. 2066 reviews4.7657 out of 5 starsAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingJergens Ultra Healing Extra Dry Skin Moisturizer, 45 fl. oz. $12.88 $0.29/foz
$1288current price $12.88$0.29/fozJergens Ultra Healing Extra Dry Skin Moisturizer, 45 fl. oz.
50104.8196 out of 5 Stars. 5010 reviews4.8196 out of 5 starsAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingIrish Spring Bar Soap, Original Clean, 4 oz., 20 ct. $10.98 Was $11.48 $0.14/oz
Now$1098current price Now $10.98, Was $11.48$11.48$0.14/oz$0.5 offIrish Spring Bar Soap, Original Clean, 4 oz., 20 ct.
26584.7506 out of 5 Stars. 2658 reviews4.7506 out of 5 starsAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingAlways Anti-Bunch Xtra Protection Daily Liners, Unscented, Long, 200 ct.
Members-only priceAlways Anti-Bunch Xtra Protection Daily Liners, Unscented, Long, 200 ct.
33524.6348 out of 5 Stars. 3352 reviews4.6348 out of 5 starsAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingGillette Fusion5 Men's Razor Cartridges, 16 ct.
Members-only priceGillette Fusion5 Men's Razor Cartridges, 16 ct.
60734.6517 out of 5 Stars. 6073 reviews4.6517 out of 5 starsAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingDove Men+Care Body and Face Bar Soap, Extra Fresh, 3.75 oz., 14 ct. $15.48 $0.29/oz
$1548current price $15.48$0.29/ozDove Men+Care Body and Face Bar Soap, Extra Fresh, 3.75 oz., 14 ct.
71744.6635 out of 5 Stars. 7174 reviews4.6635 out of 5 starsAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingDove Go Fresh Beauty Bar, Cool Moisture, 3.75 oz., 16 ct. $18.48 $0.31/oz
$1848current price $18.48$0.31/ozDove Go Fresh Beauty Bar, Cool Moisture, 3.75 oz., 16 ct.
45414.8348 out of 5 Stars. 4541 reviews4.8348 out of 5 starsAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingAlways Infinity FlexFoam Heavy Flow Pads with Flexi-Wings, Unscented, Size 2, 80 ct.
Members-only priceAlways Infinity FlexFoam Heavy Flow Pads with Flexi-Wings, Unscented, Size 2, 80 ct.
28154.729 out of 5 Stars. 2815 reviews4.729 out of 5 starsAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingColgate Optic White Platinum Teeth Whitening Toothpaste, 4.1 oz., 4 pk. $17.98 $1.10/oz
$1798current price $17.98$1.10/ozColgate Optic White Platinum Teeth Whitening Toothpaste, 4.1 oz., 4 pk.
6634.7119 out of 5 Stars. 663 reviews4.7119 out of 5 starsAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingListerine Total Care Fresh Mint Mouthwash, 33.8 fl. oz., 3 pk. $16.96 Was $18.96 $0.17/foz
Instant Savings
Now$1696current price Now $16.96, Was $18.96$18.96$0.17/foz$2 offEnds Oct 05Listerine Total Care Fresh Mint Mouthwash, 33.8 fl. oz., 3 pk.
39364.7485 out of 5 Stars. 3936 reviews4.7485 out of 5 starsAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShipping
About this item
Product details
Get $15 Sam’s Cash* when you spend $100 on select P&G Brands. Valid Sept. 30 - Oct. 27, 2026. Limit $15 Sam’s Cash per cardholder. Terms apply. Shop all eligible items.
Advanced Plaque Removal Technology
The Oral-B ProHealth Advanced Manual Toothbrush is equipped with innovative plaque eraser technology that offers superior plaque removal compared to regular manual toothbrushes. The advanced bristle technologies provide a deep cleaning, not just eliminating plaque but promoting overall oral health as well.
Unique CrissCross Bristle Technology
Unlike ordinary toothbrushes with straight bristles, the ProHealth Advanced toothbrush features flexing multi-level CrissCross bristle technology. These bristles are angled to flex into tough-to-clean areas, attacking plaque from the perfect angle and removing it effectively. With every stroke, the soft CrissCross bristles work together to attack plaque five times, contributing to a clean and healthy mouth.
Additional Features for Comprehensive Cleaning
This toothbrush includes a power tip on the brush to help remove plaque from back teeth, ensuring a thorough cleaning. The soft bristles are gentle on your gums and enamel, making it a safe choice for daily use. Additionally, the toothbrush comes with a tongue and cheek cleaner on the back to help freshen breath.
Environmentally Friendly and Dentist Recommended
For best results, it is recommended to change your toothbrush regularly. The Oral-B ProHealth Advanced Toothbrush comes with indicator bristles that help you see when you're due for a replacement. The toothbrush handle is made from 50% recycled plastic, making it an eco-friendly choice. Trust the brand more dentists recommend worldwide - Oral-B.
Specifications
Includes: 8 ProHealth Advanced soft bristle toothbrushes
Directions: Replace brush every 3 months.
Member ratings & reviews
Filtered and sorted results would be available on the new 'Customer ratings & reviews' page.
Showing 1-3 of 100 reviews
Verified Purchase
The Oral-B Pro-Health
Excellent value for the price! The Oral-B Pro-Health Advanced Manual Toothbrush toothbrushes are soft, comfortable, and gentle on the gums while still cleaning very well. The bristles feel durable and reach nicely between teeth for a fresh, clean feeling. I like that the handles have a good grip and the pack of 8 is perfect for families or long-term use. Great quality from Oral-B and definitely a smart purchase for everyday dental care. Highly recommended!
Verified Purchase
Great Oral B with plaque erasers
The are some great toothbrushes and recommended by the American dental association. They leave my teeth feeling so clean and fresh
Verified Purchase
Oral b toothbrush
Good prices, just not great quality
Other popular items in Manual & Power Toothbrushes
Colgate Total Whitening Gel Toothpaste, 6 oz., 5 pk. $15.98 $0.53/oz
Sponsored$1598current price $15.98$0.53/ozColgate Total Whitening Gel Toothpaste, 6 oz., 5 pk.
5784.6747 out of 5 Stars. 578 reviews4.6747 out of 5 starsAvailable for ShippingShippingOral-B iO Series 7 Electric Toothbrush, 2 pk., 4 Brush Heads, Choose Color $299.98
$29998current price $299.98Oral-B iO Series 7 Electric Toothbrush, 2 pk., 4 Brush Heads, Choose Color
4594.3115 out of 5 Stars. 459 reviews4.3115 out of 5 starsAvailable for ShippingShippingOral-B CrossAction X Replacement Brush Heads, 10 ct. $54.98 $5.50/ea
$5498current price $54.98$5.50/eaOral-B CrossAction X Replacement Brush Heads, 10 ct.
5604.7161 out of 5 Stars. 560 reviews4.7161 out of 5 starsAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingStrawberries, 2 lbs. $6.52 $3.26/lb
Sponsored$652current price $6.52$3.26/lbStrawberries, 2 lbs.
397084.4155 out of 5 Stars. 39708 reviews4.4155 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryOral-B iO Series 5 Rechargeable Toothbrush Twin Pack $169.98 $84.99/ea
$16998current price $169.98$84.99/eaOral-B iO Series 5 Rechargeable Toothbrush Twin Pack
8754.6034 out of 5 Stars. 875 reviews4.6034 out of 5 starsAvailable for ShippingShippingOral-B FlossAction Electric Toothbrush Replacement Brush Heads, 10 ct. $54.98 $5.50/ea
$5498current price $54.98$5.50/eaOral-B FlossAction Electric Toothbrush Replacement Brush Heads, 10 ct.
7424.6334 out of 5 Stars. 742 reviews4.6334 out of 5 starsAvailable for ShippingShippingOral-B Pro Advantage Battery-Powered Toothbrush, 2 Handles + 4 Brush Heads $29.98
$2998current price $29.98Oral-B Pro Advantage Battery-Powered Toothbrush, 2 Handles + 4 Brush Heads
1394.1439 out of 5 Stars. 139 reviews4.1439 out of 5 starsAvailable for ShippingShippingBananas, 3 lbs. $1.47 $0.49/lb
$147current price $1.47$0.49/lbBananas, 3 lbs.
527924.6059 out of 5 Stars. 52792 reviews4.6059 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryMember's Mark Ultra Dinner Paper Plates, 10", 204 ct. $18.98 $0.09/ea
$1898current price $18.98$0.09/eaMember's Mark Ultra Dinner Paper Plates, 10", 204 ct.
423494.8562 out of 5 Stars. 42349 reviews4.8562 out of 5 starsAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingMember's Mark Seasoned Rotisserie Chicken $4.98
$498current price $4.98Member's Mark Seasoned Rotisserie Chicken
742884.6653 out of 5 Stars. 74288 reviews4.6653 out of 5 starsAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryGreen Seedless Grapes, 3 lbs. $6.97 $2.32/lb
$697current price $6.97$2.32/lbGreen Seedless Grapes, 3 lbs.
314354.4705 out of 5 Stars. 31435 reviews4.4705 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryListerine Antiseptic Original Mouthwash, 50.7 fl. oz., 2 pk. $11.88 Was $13.88 $0.12/foz
Instant Savings
Now$1188current price Now $11.88, Was $13.88$13.88$0.12/foz$2 offEnds Oct 05Listerine Antiseptic Original Mouthwash, 50.7 fl. oz., 2 pk.
17624.7911 out of 5 Stars. 1762 reviews4.7911 out of 5 starsAvailable for ShippingShippingColgate Optic White Advanced Teeth Whitening Sparkling White Toothpaste, 4.2 oz., 5 pk. $17.98 $0.86/oz
$1798current price $17.98$0.86/ozColgate Optic White Advanced Teeth Whitening Sparkling White Toothpaste, 4.2 oz., 5 pk.
7454.6738 out of 5 Stars. 745 reviews4.6738 out of 5 starsAvailable for ShippingShippingSensodyne Clinical White Toothpaste, 5.5 oz., 3 pk. $26.98 $1.64/oz
$2698current price $26.98$1.64/ozSensodyne Clinical White Toothpaste, 5.5 oz., 3 pk.
4464.5135 out of 5 Stars. 446 reviews4.5135 out of 5 starsAvailable for ShippingShippingTom's of Maine Fluoride-Free Antiplaque & Whitening Toothpaste, 4.5 oz., 4 pk. $14.98 $0.83/oz
$1498current price $14.98$0.83/ozTom's of Maine Fluoride-Free Antiplaque & Whitening Toothpaste, 4.5 oz., 4 pk.
524.3269 out of 5 Stars. 52 reviews4.3269 out of 5 starsAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShipping