Member's Mark High Protein Penne Pasta with Italian Sausage, priced per pound
Curbside Pickup

Highlights
- Prepared fresh in-club daily
- Features penne pasta, Italian sausage, and a creamy tomato sauce
- Great for an easy family meal
- Serves 3-4 people
- Ready in 40-45 minutes
Giovanni Rana Butternut Squash Ravioli Bake Kit (25 oz.) $10.27

Giovanni Rana Butternut Squash Ravioli Bake Kit (25 oz.)


Members also considered
Member's Mark Fresh Fruit Tray, priced per pound $14.92 $4.44/lb
$1492current price $14.92avg. price$4.44/lbFinal cost by weightMember's Mark Fresh Fruit Tray, priced per pound
42084.1043 out of 5 Stars. 4208 reviews4.1043 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryMember's Mark Broccoli Salad with Smoked Bacon, priced per pound $8.83 $5.85/lb
$883current price $8.83avg. price$5.85/lbFinal cost by weightMember's Mark Broccoli Salad with Smoked Bacon, priced per pound
41364.4439 out of 5 Stars. 4136 reviews4.4439 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryMember's Mark Caesar Salad, priced per pound $10.30 $4.48/lb
$1030current price $10.30avg. price$4.48/lbFinal cost by weightMember's Mark Caesar Salad, priced per pound
9974.2116 out of 5 Stars. 997 reviews4.2116 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryMember's Mark Fresh-Cut Vegetable Tray and Ranch Dressing, priced per pound $14.25 $4.44/lb
$1425current price $14.25avg. price$4.44/lbFinal cost by weightMember's Mark Fresh-Cut Vegetable Tray and Ranch Dressing, priced per pound
20434.0176 out of 5 Stars. 2043 reviews4.0176 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryMember's Mark by FujiSan Sushi Roll Combo Tray, 20 pcs. $15.73 $0.79/ea
$1573current price $15.73$0.79/eaMember's Mark by FujiSan Sushi Roll Combo Tray, 20 pcs.
31294.5692 out of 5 Stars. 3129 reviews4.5692 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryMember's Mark Fruit and Cheese Party Tray, priced per pound $34.86 $4.98/lb
$3486current price $34.86avg. price$4.98/lbFinal cost by weightMember's Mark Fruit and Cheese Party Tray, priced per pound
38394.2709 out of 5 Stars. 3839 reviews4.2709 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryMember's Mark by FujiSan Akita Sushi Roll Party Tray, 44 pcs. $25.17 $0.57/ea
$2517current price $25.17$0.57/eaMember's Mark by FujiSan Akita Sushi Roll Party Tray, 44 pcs.
45244.4717 out of 5 Stars. 4524 reviews4.4717 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryMember's Mark Fruit and Cheese Tray, priced per pound $17.43 $4.98/lb
$1743current price $17.43avg. price$4.98/lbFinal cost by weightMember's Mark Fruit and Cheese Tray, priced per pound
40444.6039 out of 5 Stars. 4044 reviews4.6039 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryMember's Mark Shrimp Tray with Cocktail Sauce, priced per pound $16.45 $9.14/lb
$1645current price $16.45avg. price$9.14/lbFinal cost by weightMember's Mark Shrimp Tray with Cocktail Sauce, priced per pound
18434.3256 out of 5 Stars. 1843 reviews4.3256 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryMember's Mark by FujiSan California Crunch Roll, 10 pcs. $8.37 $0.84/ea
$837current price $8.37$0.84/eaMember's Mark by FujiSan California Crunch Roll, 10 pcs.
12134.6084 out of 5 Stars. 1213 reviews4.6084 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryMember's Mark Pre-Sheeted Pizza Dough, Frozen, 21 ct. $27.12 $1.29/ea
$2712current price $27.12$1.29/eaMember's Mark Pre-Sheeted Pizza Dough, Frozen, 21 ct.
4164.1875 out of 5 Stars. 416 reviews4.1875 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryMember's Mark Cafe Bacon Crumbles, Refrigerated, Case, 10 lbs. $55.32 $27.66/ea
$5532current price $55.32$27.66/eaMember's Mark Cafe Bacon Crumbles, Refrigerated, Case, 10 lbs.
Available for Pickup or DeliveryPickupDeliveryMember's Mark Cafe Pizza Sauce, Refrigerated, Case, 4 ct. $38.28 $0.91/lb
$3828current price $38.28$0.91/lbMember's Mark Cafe Pizza Sauce, Refrigerated, Case, 4 ct.
SNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for PickupPickupMember's Mark Cafe Spicy Italian Sausage, Frozen, Case, 20 lbs. $67.38 $3.37/lb
$6738current price $67.38$3.37/lbMember's Mark Cafe Spicy Italian Sausage, Frozen, Case, 20 lbs.
SNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for PickupPickupMember's Mark Five Cheese Tortellini (24 oz., 2 pk.) $9.53 Was $10.53 $0.20/oz
Now$953current price Now $9.53, Was $10.53$10.53$0.20/oz$1 offMember's Mark Five Cheese Tortellini (24 oz., 2 pk.)
28314.6609 out of 5 Stars. 2831 reviews4.6609 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDelivery
About this item
Product details
Italian Comfort, Made Easy
Member’s Mark High Protein Penne Pasta with Italian Sausage delivers classic Italian-inspired flavor in a convenient, ready-made meal. Prepared fresh daily in your local Sam’s Club, this hearty pasta dish combines satisfying protein, rich sauces, and familiar ingredients providing an easy choice for busy days when you still want a meal that’s comforting and flavorful.
Crafted with Authentic Italian Inspiration
This penne pasta is imported from Italy and paired with seasoned Italian sausage for a bold, savory foundation. It’s finished in a creamy tomato sauce blended with ricotta, asiago, and parmesan cheeses, then topped with mozzarella and tomatoes for a layered, satisfying bite. Once heated, the flavors come together into a rich, comforting dish that feels both familiar and elevated.
Protein-Packed and Satisfying
Designed to deliver more than just great taste, this high-protein pasta helps turn mealtime into a filling, balanced option. It’s a smart choice for anyone looking to enjoy classic Italian comfort without sacrificing flavor or satisfaction.
Freshly Prepared and Convenient
As with all Member’s Mark prepared foods, this dish is made with care and attention to quality. Prepared fresh daily and ready to heat, it offers a convenient, value-minded way to serve a hearty, protein-forward meal at home—no chopping, mixing, and little cleanup required.
Perfect for Any Occasion
This penne pasta works just as well for an easy weeknight dinner as it does for casual gatherings. Serve it on its own for a complete meal or pair it with our Member's Mark Sliced Sourdough and our Member's Mark Caesar Salad to round out the table. Either way, it’s a dependable option that brings comfort and flavor together effortlessly.
What is Member’s Mark?
Member’s Mark is the exclusive brand of Sam’s Club offering high-quality products at incredible value. From eco-friendly packaging to organic and fair-trade ingredients, Member’s Mark is designed to bring exceptional quality to your table.
Heating Instructions
1. Remove lid.
2. Cover tray with foil and bake at 375°F for 40–45 minutes.
3. Heat until internal temperature reaches 165°F for 15 seconds.
4. Remove from oven and let stand for 5 minutes before serving.
Specifications
- Keep refrigerated
- Resealable container prior to cooking
- Follow use-by date on label
Net weight: 3.1875 lbs.
Ingredients: Tomato And Cheese Saucev(Tomato Puree, Water, Tomato Paste, RicottavCheese [milk, Whey {milk}, Cream, Vinegar, Salt, Xanthan Gum, Locust Bean Gum, Guar Gum], Onion, Asiago Cheese [milk, Cultures, Salt, Enzymes], Olive Pomace Oil, Dry Cream , Salt, Garlic Puree, Modified Corn Starch, Spices, Xanthan Gum, Citrus Flavor Powder [natural Flavoring, Salt]), Penne Rigate (Durum Wheat Semolina, Lupin Flour, Water), Cooked Italian Crumble Sausage (Pork, Seasoning [spices, Salt, Corn Syrup Solids, Paprika, Spice Extractives, Disodium Inosinate, Disodium Guanylate], Water, Salt, Natural Flavor, Lemon Juice Powder [corn Syrup Solids, Lemon Juice Solids, Lemon Oil], Spices), Low Moisture Part-skim Mozzarella Cheese (Pasteurized Part-skim Milk, Salt, Cheese Cultures, Enzymes), Semi-dried Tomatoes, Parmesan Cheese (Pasteurized Part-skim Milk, Cheese Cultures, Salt, Enzymes).
Contains: Milk And Wheat.
Member ratings & reviews
Filtered and sorted results would be available on the new 'Customer ratings & reviews' page.
Showing 1-3 of 114 reviews
Verified Purchase
Restaurant quality dish as a great price
This is a fantastic dish! We truly hope Sam's keeps making this pasta dish. Pasta is cooked perfectly, the sauce is mild adding a truly nice flavor to this dish and the sausage is the big star as it is tasty/not spicy just full of flavor. The cheese topping is just enough to finish this dish. This served with Cole's Garlic toast made our dinner restaurant quality and at a very reasonable price. Please keep this item. Between this dish and your chicken alfredo, our pasta buds aresatisfied.
Verified Purchase
Surprisingly tasty.
I love the premade foods to stock up my elderly parent with food they can easily microwave. This is a new item and the taste was really good. Will definitely add this into the rotation. I kept a small portion for myself and added a little bit of red pepper flakes. Perfect addition.
Verified Purchase
Great ready-to-cook pasta dish!
This was a delicious pasta casserole. Nicely seasoned, had plenty of meat and cheese, was easy to heat in the container it comes in and very tasty. My husband and I were impressed!
Items you may like
Gatorade Sports Drinks Variety Pack, 20 fl. oz., 24 pk. $17.98
Sponsored$1798current price $17.98Gatorade Sports Drinks Variety Pack, 20 fl. oz., 24 pk.
10874.7314 out of 5 Stars. 1087 reviews4.7314 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingSoules Kitchen Chicken Breast Fajitas Strips, 32 oz., 2 pk. $9.96 Was $11.98 $4.98/ea
Now$996current price Now $9.96, Was $11.98$11.98$4.98/ea$2.02 offSoules Kitchen Chicken Breast Fajitas Strips, 32 oz., 2 pk.
48424.4329 out of 5 Stars. 4842 reviews4.4329 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryDon Miguel Chicken and Two-Cheese Mini Tacos 56 ct. $12.72 $0.23/ea
$1272current price $12.72$0.23/eaDon Miguel Chicken and Two-Cheese Mini Tacos 56 ct.
39454.3977 out of 5 Stars. 3945 reviews4.3977 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryPepsi Cola 12 fl. oz., 36 pk. $17.28 $0.04/foz
Sponsored$1728current price $17.28$0.04/fozPepsi Cola 12 fl. oz., 36 pk.
71724.8002 out of 5 Stars. 7172 reviews4.8002 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryJohn Soules Fully Cooked Angus Beef Fajitas 24 oz. $17.93 $0.75/oz
$1793current price $17.93$0.75/ozJohn Soules Fully Cooked Angus Beef Fajitas 24 oz.
35333.897 out of 5 Stars. 3533 reviews3.897 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryWhole Seedless Watermelon $6.97 $6.97/ea
$697current price $6.97$6.97/eaWhole Seedless Watermelon
242853.8121 out of 5 Stars. 24285 reviews3.8121 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryRao's Homemade Marinara Sauce, 22 oz., 2 pk. $9.76 $0.22/oz
$976current price $9.76$0.22/ozRao's Homemade Marinara Sauce, 22 oz., 2 pk.
68464.7907 out of 5 Stars. 6846 reviews4.7907 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingMember's Mark Mexican Style Finely Shredded Cheese 2 pk. $5.97 $0.19/oz
$597current price $5.97$0.19/ozMember's Mark Mexican Style Finely Shredded Cheese 2 pk.
78934.8034 out of 5 Stars. 7893 reviews4.8034 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryDiet Coke Soda Soft Drink, 12 fl. oz., 35 pk. $18.48 $0.04/foz
$1848current price $18.48$0.04/fozDiet Coke Soda Soft Drink, 12 fl. oz., 35 pk.
113814.6277 out of 5 Stars. 11381 reviews4.6277 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliverySprite Lemon Lime Soda Soft Drinks, 12 fl oz., 35 pk. $18.48 $0.04/foz
$1848current price $18.48$0.04/fozSprite Lemon Lime Soda Soft Drinks, 12 fl oz., 35 pk.
128974.7744 out of 5 Stars. 12897 reviews4.7744 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryMember's Mark 93/7 Ground Beef, priced per pound $20.22 $6.32/lb
$2022current price $20.22avg. price$6.32/lbFinal cost by weightMember's Mark 93/7 Ground Beef, priced per pound
58524.7459 out of 5 Stars. 5852 reviews4.7459 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryDr Pepper Soda 12 fl. oz. cans, 36 pk. $17.28 $0.04/foz
$1728current price $17.28$0.04/fozDr Pepper Soda 12 fl. oz. cans, 36 pk.
69204.7712 out of 5 Stars. 6920 reviews4.7712 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryMember's Mark Boneless and Skinless Chicken Breast, priced per pound $16.39 $2.88/lb
$1639current price $16.39avg. price$2.88/lbFinal cost by weightMember's Mark Boneless and Skinless Chicken Breast, priced per pound
60144.4774 out of 5 Stars. 6014 reviews4.4774 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryNabisco Sweet Treats Variety Pack, 60 pk. $13.98 $0.30/oz
$1398current price $13.98$0.30/ozNabisco Sweet Treats Variety Pack, 60 pk.
54364.7011 out of 5 Stars. 5436 reviews4.7011 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingRusset Potatoes, 10 lbs. $5.62 $0.56/lb
$562current price $5.62$0.56/lbRusset Potatoes, 10 lbs.
121114.563 out of 5 Stars. 12111 reviews4.563 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDelivery