Member's Mark Fresh Fruit Tray, priced per pound
Curbside Pickup

Highlights
- Prepared fresh in club daily
- Fresh fruit tray can include grapes, cantaloupe, pineapples, strawberries, honeydew and blueberries
- Great for large gatherings, parties, or just guilt-free snacking
- Serves ~6-8 people
- Washed and ready to eat
- Variety may vary based on season and availability
Ball Park Classic Original Length Hot Dogs, 24 ct., $6.98, $2.48/lb

Ball Park Classic Original Length Hot Dogs, 24 ct.
Members also considered
Member's Mark Chicken Alfredo, priced per pound, $14.33, $3.98/lb
$1433current price $14.33avg. price$3.98/lbFinal cost by weightMember's Mark Chicken Alfredo, priced per pound
51684.2682 out of 5 Stars. 5168 reviews4.2682 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryMember's Mark Macaroni and Cheese, priced per pound, $8.10, $3.24/lb
$810current price $8.10avg. price$3.24/lbFinal cost by weightMember's Mark Macaroni and Cheese, priced per pound
45664.3903 out of 5 Stars. 4566 reviews4.3903 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryMember's Mark Rotisserie Chicken Enchiladas, priced per pound, $15.12, $3.98/lb
$1512current price $15.12avg. price$3.98/lbFinal cost by weightMember's Mark Rotisserie Chicken Enchiladas, priced per pound
48754.2 out of 5 Stars. 4875 reviews4.2 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryMember's Mark Chicken Pot Pie, priced per pound, $19.66, $3.94/lb
$1966current price $19.66avg. price$3.94/lbFinal cost by weightMember's Mark Chicken Pot Pie, priced per pound
47354.5956 out of 5 Stars. 4735 reviews4.5956 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryMember's Mark Chicken Taco Kit, priced per pound, $16.44, $5.48/lb
$1644current price $16.44avg. price$5.48/lbFinal cost by weightMember's Mark Chicken Taco Kit, priced per pound
33184.3813 out of 5 Stars. 3318 reviews4.3813 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryMember's Mark Broccoli Salad with Smoked Bacon, priced per pound, $8.83, $5.85/lb
$883current price $8.83avg. price$5.85/lbFinal cost by weightMember's Mark Broccoli Salad with Smoked Bacon, priced per pound
41304.4431 out of 5 Stars. 4130 reviews4.4431 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryMember's Mark Stuffed Peppers, priced per pound, $17.18, $4.98/lb
$1718current price $17.18avg. price$4.98/lbFinal cost by weightMember's Mark Stuffed Peppers, priced per pound
27864.4365 out of 5 Stars. 2786 reviews4.4365 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryMember's Mark Caesar Salad, priced per pound, $10.30, $4.48/lb
$1030current price $10.30avg. price$4.48/lbFinal cost by weightMember's Mark Caesar Salad, priced per pound
9924.2117 out of 5 Stars. 992 reviews4.2117 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryMember's Mark Hatch Chile and Chicken Enchiladas, priced per pound, $15.17, $4.74/lb
$1517current price $15.17avg. price$4.74/lbFinal cost by weightMember's Mark Hatch Chile and Chicken Enchiladas, priced per pound
31744.2394 out of 5 Stars. 3174 reviews4.2394 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryMember's Mark Rotisserie Chicken Salad, priced per pound, $17.94, $5.98/lb
$1794current price $17.94avg. price$5.98/lbFinal cost by weightMember's Mark Rotisserie Chicken Salad, priced per pound
63913.9984 out of 5 Stars. 6391 reviews3.9984 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryMember's Mark Cheese Manicotti, priced per pound, $11.94, $3.98/lb
$1194current price $11.94avg. price$3.98/lbFinal cost by weightMember's Mark Cheese Manicotti, priced per pound
32764.3684 out of 5 Stars. 3276 reviews4.3684 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryMember's Mark by FujiSan Sushi Roll Combo Tray, 20 pcs., $15.73, $0.79/ea
$1573current price $15.73$0.79/eaMember's Mark by FujiSan Sushi Roll Combo Tray, 20 pcs.
31294.5692 out of 5 Stars. 3129 reviews4.5692 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryMember's Mark Gourmet Twice-Baked Potatoes, priced per pound, $15.84, $3.96/lb
$1584current price $15.84avg. price$3.96/lbFinal cost by weightMember's Mark Gourmet Twice-Baked Potatoes, priced per pound
17224.3322 out of 5 Stars. 1722 reviews4.3322 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryMember's Mark High Protein Penne Pasta with Italian Sausage, priced per pound, $17.15, $5.12/lb
$1715current price $17.15avg. price$5.12/lbFinal cost by weightMember's Mark High Protein Penne Pasta with Italian Sausage, priced per pound
2884.184 out of 5 Stars. 288 reviews4.184 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryMember's Mark by FujiSan California Crunch Roll, 10 pcs., $8.37, $0.84/ea
$837current price $8.37$0.84/eaMember's Mark by FujiSan California Crunch Roll, 10 pcs.
12094.6079 out of 5 Stars. 1209 reviews4.6079 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDelivery
About this item
Product details
Perfect Party Tray
The Member's Mark Fresh Fruit Tray is an ideal choice for your next event or casual gathering. It eliminates the need for tedious preparation, offering a ready-to-eat, delicious, and healthy alternative that everyone will love. Whether it's a holiday party, potluck, or any special occasion, this fruit tray is sure to impress.
Healthy Snacking at Home
Keep this delightful fruit tray at home for a range of healthy snacks readily available for you and your family. It includes green grapes, cantaloupe, pineapple chunks, strawberries, and blueberries, offering a variety that will appeal to both kids and adults alike. You can even enhance the taste by adding your favorite dips such as peanut butter, caramel, or fresh whipped cream.
Convenient and Time-Saving
As the fruit is already cut and washed, you can use these to pack school or work lunches, saving you the time you would have otherwise spent washing, peeling, and cutting the fruit during your busy week.
What is Member’s Mark?
Member’s Mark is a Sam’s Club brand that serves high-quality products but with member pricing. The line of food features items with different premium qualities from convenient packaging and eco-friendly packaging to organic ingredients and fair-trade ingredients.
Member’s Mark Made Without Commitment™
This item meets our Member’s Mark Made Without Commitment™: Our Member’s Mark Made Without Commitment makes it easier to know what is not in our products, so members can feel better about what is. We simplify the choice for our members by setting a high brand standard for the products they bring into their homes. This isn’t list a list of ingredients, it’s our commitment to simpler ingredients that reflect our members' values. And we deliver this without compromising taste, performance, or value. This means that this item doesn’t contain the 40+ ingredients on our Made Without Commitment list like High Fructose Corn Syrup, Phthalates, Talc, Certified Synthetic Colors/ FD&C Colors, and Formaldehyde. See the full list of ingredients here: https://www.samsclub.com/cp/members-mark-goals/30001929.
Specifications
- Keep refrigerated
- Resealable container
- Follow use-by date on label
Net weight: 2.48 - 3.36 lbs.
Ingredients: Green Grapes, Red Grapes, Cantaloupe, Pineapple, Strawberries, Blueberries, Honeydew Melon, Apples With Calcium Ascorbate To Promote Whiteness And Maintain Texture. Ingredients May Vary Based On Seasonal Availability.
Member ratings & reviews
Filtered and sorted results would be available on the new 'Customer ratings & reviews' page.
Showing 1-3 of 1,167 reviews
Verified Purchase
Tasty fruit
We deconstricted the fruit and made our own fruit tray for a party we had. We bought two of these and only a few blueberries were left. The fruit was a hit!
Verified Purchase
Fresh fruits
I bought it for home gathering to my friend's and everybody was delighted with this fruit flatter and said it looks like a rainbow. I like to pick this fruit flatter because anyone can eat it including children, gluten free people, etc. Almost no allergy warning needed.
Verified Purchase
Party time
Perfect for bringing to a party. Bought two went quick. Added the blackberries on top. Loved by all, children and adults.
Items you may like
Ball Park Beef Franks, 24 ct., $10.98, $3.91/lb
Sponsored$1098current price $10.98$3.91/lbBall Park Beef Franks, 24 ct.
92974.6867 out of 5 Stars. 9297 reviews4.6867 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryMember's Mark Uncured Ham & Turkey Lunch Kit, 6 pk., $8.47, $1.41/ea
$847current price $8.47$1.41/eaMember's Mark Uncured Ham & Turkey Lunch Kit, 6 pk.
37154.6794 out of 5 Stars. 3715 reviews4.6794 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryExtra Lean Premium Ham, 1.25 lbs each., 2 pk., $8.24, $3.30/lb
$824current price $8.24$3.30/lbExtra Lean Premium Ham, 1.25 lbs each., 2 pk.
55674.6267 out of 5 Stars. 5567 reviews4.6267 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryJohnsonville Brats Original Pork Bratwurst Links, 18 ct., $14.98, $0.83/ea
Sponsored$1498current price $14.98$0.83/eaJohnsonville Brats Original Pork Bratwurst Links, 18 ct.
10034.8 out of 5 Stars. 1003 reviews4.8 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryOscar Mayer Shaved Smoked Turkey Breast, 20 oz., 2 pk., $9.97, $0.25/oz
$997current price $9.97$0.25/ozOscar Mayer Shaved Smoked Turkey Breast, 20 oz., 2 pk.
38254.5908 out of 5 Stars. 3825 reviews4.5908 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryKing's Hawaiian Original Dinner Rolls 32 ct., $6.68, $0.21/oz
$668current price $6.68$0.21/ozKing's Hawaiian Original Dinner Rolls 32 ct.
120004.8319 out of 5 Stars. 12000 reviews4.8319 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryMember's Mark Clear Cutlery Combo Pack, Forks, Knives, Spoons 360 ct., $16.48, $0.05/ea
$1648current price $16.48$0.05/eaMember's Mark Clear Cutlery Combo Pack, Forks, Knives, Spoons 360 ct.
23364.7705 out of 5 Stars. 2336 reviews4.7705 out of 5 starsAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingMember's Mark Mexican Style Finely Shredded Cheese 2 pk., $5.97, $0.19/oz
$597current price $5.97$0.19/ozMember's Mark Mexican Style Finely Shredded Cheese 2 pk.
78824.8032 out of 5 Stars. 7882 reviews4.8032 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryMember's Mark Beef Hot Dogs, 2 oz., 24 ct., $12.96, $0.54/ea
$1296current price $12.96$0.54/eaMember's Mark Beef Hot Dogs, 2 oz., 24 ct.
6074.061 out of 5 Stars. 607 reviews4.061 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryMember's Mark Tandoori Style Naan Bites, 22.2 oz., $5.64, $0.25/oz
$564current price $5.64$0.25/ozMember's Mark Tandoori Style Naan Bites, 22.2 oz.
34454.5904 out of 5 Stars. 3445 reviews4.5904 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryMember's Mark Broccoli Cheddar Soup, 32 oz., 2 pk., $8.98, $0.14/oz
$898current price $8.98$0.14/ozMember's Mark Broccoli Cheddar Soup, 32 oz., 2 pk.
78514.524 out of 5 Stars. 7851 reviews4.524 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryGoVerden Perfectly Ripe Avocado 2 oz. cups, 16 ct., $7.98, Was $8.98, $0.50/ea
Now$798current price Now $7.98, Was $8.98$8.98$0.50/ea$1 offGoVerden Perfectly Ripe Avocado 2 oz. cups, 16 ct.
28274.3757 out of 5 Stars. 2827 reviews4.3757 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryMember's Mark Original Guacamole Minis, 2.5 oz., 14 ct., $8.46, $0.60/ea
$846current price $8.46$0.60/eaMember's Mark Original Guacamole Minis, 2.5 oz., 14 ct.
26504.5381 out of 5 Stars. 2650 reviews4.5381 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryPanera Bread Ready-to-Heat Broccoli Cheddar Soup, 40 oz, 4 Single Serve Cups (Refrigerated), $10.48
$1048current price $10.48Panera Bread Ready-to-Heat Broccoli Cheddar Soup, 40 oz, 4 Single Serve Cups (Refrigerated)
23434.6351 out of 5 Stars. 2343 reviews4.6351 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryMembers Mark Creamy Chicken and Wild Rice Soup, 24. oz. Each, 2 pk., $9.87, $0.21/oz
$987current price $9.87$0.21/ozMembers Mark Creamy Chicken and Wild Rice Soup, 24. oz. Each, 2 pk.
12564.2213 out of 5 Stars. 1256 reviews4.2213 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDelivery