Member's Mark Fire Grilled Chicken Breasts, Fresh 6 ct.
Curbside Pickup

Smart summary
- Double-Grilled Fresh: Fire-grilled and fully cooked, these chicken breasts are fresh, never frozen, and double-grilled over an open flame for optimal flavor and tenderness.
- Natural Healthy Choice: Made from 100% natural chicken, these breasts are a healthier choice, offering a tender and moist texture for various dishes.
- Effortless Meal Prep: Fully cooked and pre-prepared, they simplify meal planning, serving as a versatile foundation for quick meals, meal prep, or a fast food alternative.
- Diverse Recipe Enhancer: Easily incorporated into diverse recipes, these breasts can enhance salads, enchiladas, tacos, casseroles, stir-fries, or provide a protein boost to any entrée.
- Ready-to-Eat Package: The product includes 6 pieces of chicken breast in a single 24-ounce package, ready to be enjoyed cold or simply heated for consumption.


Members also considered
Member's Mark Italian Basil Pesto, 22 oz. $8.58 $0.39/oz
Sponsored$858current price $8.58$0.39/ozMember's Mark Italian Basil Pesto, 22 oz.
22714.5183 out of 5 Stars. 2271 reviews4.5183 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryMember's Mark Light String Cheese 36 ct. $7.27 $0.20/ea
$727current price $7.27$0.20/eaMember's Mark Light String Cheese 36 ct.
66814.5888 out of 5 Stars. 6681 reviews4.5888 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryMember's Mark Colby and Monterey Jack Cheese Sticks, 36 ct. $7.87 $0.22/ea
$787current price $7.87$0.22/eaMember's Mark Colby and Monterey Jack Cheese Sticks, 36 ct.
39484.7695 out of 5 Stars. 3948 reviews4.7695 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryThe Laughing Cow Creamy Swiss Cheese Wedge, Original, 3 pk. $7.58 $2.53/ea
Sponsored$758current price $7.58$2.53/eaThe Laughing Cow Creamy Swiss Cheese Wedge, Original, 3 pk.
16074.8171 out of 5 Stars. 1607 reviews4.8171 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryMini Babybel Original Semisoft Cheese, 26 ct. $10.72 $0.41/ea
$1072current price $10.72$0.41/eaMini Babybel Original Semisoft Cheese, 26 ct.
58824.8135 out of 5 Stars. 5882 reviews4.8135 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryMember's Mark Smoked Provolone Cheese Slices, 2 lb. $6.98 $3.49/lb
$698current price $6.98$3.49/lbMember's Mark Smoked Provolone Cheese Slices, 2 lb.
33804.6814 out of 5 Stars. 3380 reviews4.6814 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryBelGioioso Pre-Sliced Fresh Mozzarella 32 oz. $8.28 $0.26/oz
$828current price $8.28$0.26/ozBelGioioso Pre-Sliced Fresh Mozzarella 32 oz.
33864.7646 out of 5 Stars. 3386 reviews4.7646 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryMember's Mark Five Cheese Tortellini (24 oz., 2 pk.) $9.53 Was $10.53 $0.20/oz
Now$953current price Now $9.53, Was $10.53$10.53$0.20/oz$1 offMember's Mark Five Cheese Tortellini (24 oz., 2 pk.)
28264.6603 out of 5 Stars. 2826 reviews4.6603 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryAthenos Crumbled Traditional Feta Cheese (24 oz.) $7.28 $0.30/oz
$728current price $7.28$0.30/ozAthenos Crumbled Traditional Feta Cheese (24 oz.)
42544.8343 out of 5 Stars. 4254 reviews4.8343 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryMember's Mark Yukon Gold Mashed Potatoes, 32 oz. each, 2 ct. $7.96 $0.12/oz
$796current price $7.96$0.12/ozMember's Mark Yukon Gold Mashed Potatoes, 32 oz. each, 2 ct.
88864.604 out of 5 Stars. 8886 reviews4.604 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryMember's Mark Shredded Parmesan Cheese, 24 oz. $10.74 $0.45/oz
$1074current price $10.74$0.45/ozMember's Mark Shredded Parmesan Cheese, 24 oz.
44974.6398 out of 5 Stars. 4497 reviews4.6398 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryMember's Mark Pepper Jack Cheese Slices 2 lbs. $6.42 $3.21/lb
$642current price $6.42$3.21/lbMember's Mark Pepper Jack Cheese Slices 2 lbs.
32754.6745 out of 5 Stars. 3275 reviews4.6745 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryMember's Mark Tandoori Style Naan Bites, 22.2 oz. $5.64 $0.25/oz
$564current price $5.64$0.25/ozMember's Mark Tandoori Style Naan Bites, 22.2 oz.
34474.5907 out of 5 Stars. 3447 reviews4.5907 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryMember's Mark Baby Swiss Cheese Slices 2 lbs. $7.84 $3.92/lb
$784current price $7.84$3.92/lbMember's Mark Baby Swiss Cheese Slices 2 lbs.
45254.7547 out of 5 Stars. 4525 reviews4.7547 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryMember's Mark Cracker Cut Cheese Variety Tray, 2 lbs. $8.96 $4.48/lb
$896current price $8.96$4.48/lbMember's Mark Cracker Cut Cheese Variety Tray, 2 lbs.
45374.6707 out of 5 Stars. 4537 reviews4.6707 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDelivery
About this item
Product details
Member's Mark Grilled Chicken Breasts are grilled over an open flame and fully cooked to perfection. These tender, moist breasts are 100% natural and ready to complement any sides you whip up. Fresh, never frozen, taste the difference in your dishes when using meat that's healthier and higher quality.
Make Meal Prep Easy
These fully cooked, all-natural chicken breasts are a great foundation for dozens of recipes. Double grilled over an open flame, these are great for simple meals that can be made in advance. Pack chicken with a handful of broccoli and a cold pasta salad in a reusable container for a lunch that is satisfying and filling. Make a big tray of enchiladas twice as fast with chicken that's already cooked. Prepare salads with crispy crunchy toppings, a decadent dressing and cubed Member's Mark chicken for a tasty dinner.
Tru Grilled Chicken Breasts, the Fast Food Alternative
Simple and convenient, these pre-cooked chicken breasts are an excellent addition to any meal. Warm up a few pieces of chicken in the microwave and place them on toasted pieces of bread with a generous smear of mayonnaise for a quick and tasty lunch. Prep all-natural chicken breasts for the week in a variety of sauces and spices for tons of flavor and add starch and vegetables on the side for a balanced lunch that's portable and easy to take on the road.
Stretch Your Dollars with Fully Cooked All-Natural Chicken Breast
Cut chunks of chicken and make an alternative to stew with a rich chicken broth and chunks of vegetables such as celery and chunks of carrots. Make tacos with shredded chicken and tons of decadent spices. Add a scoop of sour cream and fresh avocado alongside fried rice for a delightful meal that will please the crowd. Add chicken to casseroles, stir-fry meals, and any entrée that needs a little extra boost of protein.
Member’s Mark Made Without Commitment™
This item meets our Member’s Mark Made Without Commitment™: Our Member’s Mark Made Without Commitment makes it easier to know what is not in our products, so members can feel better about what is. We simplify the choice for our members by setting a high brand standard for the products they bring into their homes. This isn’t list a list of ingredients, it’s our commitment to simpler ingredients that reflect our members' values. And we deliver this without compromising taste, performance, or value. This means that this item doesn’t contain the 40+ ingredients on our Made Without Commitment list like High Fructose Corn Syrup, Phthalates, Talc, Certified Synthetic Colors/ FD&C Colors, and Formaldehyde. See the full list of ingredients here: https://www.samsclub.com/cp/members-mark-goals/30001929.
Specifications
- Keep refrigerated
- 6 chicken breasts
- Resealable pouch
- Fresh, never frozen
- No artificial flavors
- Gluten free
- Sugar free
- Net weight: 24 oz.
Ingredients: boneless chicken breast, water, contains 2% or less of the following: granulated garlic, granulated onion, salt, vinegar, black pepper, natural flavors
Member ratings & reviews
Filtered and sorted results would be available on the new 'Customer ratings & reviews' page.
Showing 1-3 of 897 reviews
Verified Purchase
Perfectly grilled chicken breast!
These are literally perfectly cooked chicken breasts! A slices up on salads all the time. They are incredible as a chicken Caesar salad wrap or sliced on top of a salad within the toppings you want. They even warm up nicely or a chicken sandwich.
Verified Purchase
So versatile
I buy these regularly, they are so great to ALWAYS have on hand. I most often use just a half a breast daily, added to my daily lunch meal. I store them in an airtight container once opened and I have never had an issue with them not lasting all week long. They freeze well too, so if I will throw a few in the freezer (once opened) if need be. I love that I can buy several packs at a time, yet the long expiration date allows me to not open them until needed. I can always have them on hand for last minute quick meals too. Sometimes we'll make a grilled chicken sandwich for a quick supper. I honestly love them cold or warmed up, so they are extremely versatile for us. I prefer to warm them slowly (in covered skillet) with just a bit of water added to the pan, this method basically steams them without drying them out. We have added them to salads, made chicken salad, wraps, sandwiches, had them with rice and veggies, added to stir fry meals and so much more.
Verified Purchase
Delicious and no gristle
I am picky on my chicken but these are amazing. No gristle (deal breaker for me) and good flavor. We use these in salads, add to fried rice etc etc. pricey though so we don’t by often.
Items you may like
Jennie-O 93/7 Ground Turkey, 2.5 lbs., 2 pk. $22.77 $4.55/lb
$2277current price $22.77$4.55/lbJennie-O 93/7 Ground Turkey, 2.5 lbs., 2 pk.
71234.7699 out of 5 Stars. 7123 reviews4.7699 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryMember's Mark Boneless and Skinless Chicken Thighs, priced per pound $19.52 $3.48/lb
Instant Savings
$1952current price $19.52avg. price$3.48/lbFinal cost by weight$3 off per packageEnds Oct 19Member's Mark Boneless and Skinless Chicken Thighs, priced per pound
25904.5768 out of 5 Stars. 2590 reviews4.5768 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryMember's Mark Bone-In Chicken Thighs, priced per pound $8.50 $1.38/lb
$850current price $8.50avg. price$1.38/lbFinal cost by weightMember's Mark Bone-In Chicken Thighs, priced per pound
7243.6064 out of 5 Stars. 724 reviews3.6064 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryMember's Mark Bone-In Chicken Wings, priced per pound $15.26 $2.88/lb
$1526current price $15.26avg. price$2.88/lbFinal cost by weightMember's Mark Bone-In Chicken Wings, priced per pound
5413.8909 out of 5 Stars. 541 reviews3.8909 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryBananas, 3 lbs. $1.47 $0.49/lb
$147current price $1.47$0.49/lbBananas, 3 lbs.
528134.6059 out of 5 Stars. 52813 reviews4.6059 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryStrawberries, 2 lbs. $6.52 $3.26/lb
$652current price $6.52$3.26/lbStrawberries, 2 lbs.
397144.4155 out of 5 Stars. 39714 reviews4.4155 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryMember's Mark Ultra Premium 2-Ply Toilet Paper 45 rolls, 235 sheets/roll $24.76 $0.02/sft
$2476current price $24.76$0.02/sftMember's Mark Ultra Premium 2-Ply Toilet Paper 45 rolls, 235 sheets/roll
1939634.8417 out of 5 Stars. 193963 reviews4.8417 out of 5 starsAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingGreen Seedless Grapes, 3 lbs. $6.97 $2.32/lb
$697current price $6.97$2.32/lbGreen Seedless Grapes, 3 lbs.
314474.4706 out of 5 Stars. 31447 reviews4.4706 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryMember’s Mark Cage Free Grade AA Large White Eggs, 2 dozen $4.82 $2.41/dz
$482current price $4.82$2.41/dzMember’s Mark Cage Free Grade AA Large White Eggs, 2 dozen
222304.7305 out of 5 Stars. 22230 reviews4.7305 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryMember's Mark 75/25 Seasoned Ground Beef Patties, Frozen, 1/4 lb., 40 ct. $46.97 $4.70/lb
$4697current price $46.97$4.70/lbMember's Mark 75/25 Seasoned Ground Beef Patties, Frozen, 1/4 lb., 40 ct.
51734.5374 out of 5 Stars. 5173 reviews4.5374 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryMember's Mark Farm Raised Jumbo Raw Shrimp, Frozen, 21-25 ct. per pound, 2 lbs. $16.97 $8.48/lb
$1697current price $16.97$8.48/lbMember's Mark Farm Raised Jumbo Raw Shrimp, Frozen, 21-25 ct. per pound, 2 lbs.
51354.7133 out of 5 Stars. 5135 reviews4.7133 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryAssorted Cookie Tray, 84 ct. $19.93 $0.24/ea
$1993current price $19.93$0.24/eaAssorted Cookie Tray, 84 ct.
81924.6929 out of 5 Stars. 8192 reviews4.6929 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryMember's Mark Organic Chicken Tenders, priced per pound $28.41 $5.98/lb
$2841current price $28.41avg. price$5.98/lbFinal cost by weightMember's Mark Organic Chicken Tenders, priced per pound
2594.2239 out of 5 Stars. 259 reviews4.2239 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryMember's Mark Organic Whole Chickens, priced per pound $26.55 $2.47/lb
$2655current price $26.55avg. price$2.47/lbFinal cost by weightMember's Mark Organic Whole Chickens, priced per pound
1674.497 out of 5 Stars. 167 reviews4.497 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryApple AirPods 4 $89.00
$8900current price $89.00Apple AirPods 4
60354.0944 out of 5 Stars. 6035 reviews4.0944 out of 5 starsAvailable for ShippingShipping