Honey Stinger Organic Energy Chew, Pink Lemonade, Caffeine Free Healthy Fruit Snack, 1.8 oz., 12 pk.
Shipping

Highlights
- 12 bags of Honey Stinger organic energy chews, each containing 1.8 ounces
- Nutritionist-approved for sport
- Pocket-sized, portable fuel
- Delicious blend of natural fruit flavors
- Easy to digest for athletic performance
Honey Stinger Organic Energy Chew, Fruit Smoothie, Caffeine Free Healthy Fruit Snack, 1.8 oz., 12 pk.

Honey Stinger Organic Energy Chew, Fruit Smoothie, Caffeine Free Healthy Fruit Snack, 1.8 oz., 12 pk.


Members also considered
simplyFUEL Chocolate Chip Cookie Dough Protein Balls, 12 oz., $10.68, $0.89/oz
Sponsored$1068current price $10.68$0.89/ozsimplyFUEL Chocolate Chip Cookie Dough Protein Balls, 12 oz.
15994.3046 out of 5 Stars. 1599 reviews4.3046 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingBUILT Bar Puff & Chunk Protein Bars, Variety Pack, 13 ct., $19.94, $1.53/ea
$1994current price $19.94$1.53/eaBUILT Bar Puff & Chunk Protein Bars, Variety Pack, 13 ct.
31614.4748 out of 5 Stars. 3161 reviews4.4748 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingBUILT Bar Sour Puff Protein Bars, Variety Pack, 13 ct., $15.98, $1.23/ea
$1598current price $15.98$1.23/eaBUILT Bar Sour Puff Protein Bars, Variety Pack, 13 ct.
2674.3558 out of 5 Stars. 267 reviews4.3558 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for ShippingShippingBUILT Bar Puff & Chunk Protein Bars, Variety Pack, 13 ct., $19.98
$1998current price $19.98BUILT Bar Puff & Chunk Protein Bars, Variety Pack, 13 ct.
7683.9453 out of 5 Stars. 768 reviews3.9453 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingChef Robert Irvine's FITCRUNCH High Protein Baked Bars, Variety Pack, 1.62 oz. 18 ct., $22.48, $0.77/oz
$2248current price $22.48$0.77/ozChef Robert Irvine's FITCRUNCH High Protein Baked Bars, Variety Pack, 1.62 oz. 18 ct.
47144.6703 out of 5 Stars. 4714 reviews4.6703 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingOnce Upon a Farm Organic Protein Bar, Cinnamon Roll, 12.8 oz., 8 ct., $13.94
$1394current price $13.94Once Upon a Farm Organic Protein Bar, Cinnamon Roll, 12.8 oz., 8 ct.
25 out of 5 Stars. 2 reviews5 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryQuest Protein Bar Variety Pack, Gluten Free, 14 ct., $27.68, $1.98/ea
$2768current price $27.68$1.98/eaQuest Protein Bar Variety Pack, Gluten Free, 14 ct.
25194.3803 out of 5 Stars. 2519 reviews4.3803 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingQuest Soft & Chewy 15g Protein Cookie, Variety Pack, 12 ct., $20.96, $1.75/ea
$2096current price $20.96$1.75/eaQuest Soft & Chewy 15g Protein Cookie, Variety Pack, 12 ct.
613.8197 out of 5 Stars. 61 reviews3.8197 out of 5 starsAvailable for ShippingShipping
About this item
Product details
Sweet and Tart Pink Lemonade Flavor
Indulge in the refreshing blend of pink lemonade infused with honey for a perfect balance of sweet and tart flavors. These energy chews are crafted with simple ingredients to deliver a delicious taste that complements your active lifestyle.Trusted by Athletes Nationwide
Honey Stinger Energy Chews are a favorite among professional and college teams, as well as endurance athletes across the nation. Designed to support performance goals, these chews provide energy without compromising on flavor.Formulated for Health-Conscious Individuals
Specifically created for those who prioritize health and performance, Honey Stinger Energy Chews offer a great-tasting energy snack. Whether you're training, competing, or simply staying active, these chews are a reliable choice to fuel your day.Specifications
Net Weight: 1.35 lbs
Includes: 12 count
Ingredients: Organic Tapioca Syrup, Organic Sugar, Organic Honey, Organic Grape Juice Concentrate, Pectin, Citric Acid, Organic Color (Organic Black Carrot Juice Concentrate), Organic Flavor, Ascorbic Acid, Potassium Citrate, Organic Sunflower Oil, Organic Carnauba Wax.
Member ratings & reviews
Filtered and sorted results would be available on the new 'Customer ratings & reviews' page.
Showing 1-3 of 41 reviews
Verified Purchase
My new favorite
Delicious!! I love these things! I was worried about chews going down as easily as gels on long runs, but I haven't had any problems. And my husband who won't go near gels likes these, too! I haven't tried the other flavors, yet, but these pink lemonade chews are great!
Verified Purchase
My favorite non caffeinated flavor
The pink Lemonade flavor is addicting. I keep bragging them as a quick mid day snack instead of saving them for my work outs. They taste awesome in the middle of a hot summer bike ride.
Verified Purchase
pink nectar of power
Oh yeah! super portable, power packed, and delicious. Its possible I even looked a little cooler the rest of the day because of these beauties! seriously good.
Other popular items in Pharmacy, Health & Wellness
Nurri 30g Protein Vanilla Milk Shake 11 fl. oz., 12 pk.
SponsoredMembers-only priceNurri 30g Protein Vanilla Milk Shake 11 fl. oz., 12 pk.
23134.6476 out of 5 Stars. 2313 reviews4.6476 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingMember's Mark Allergy Relief Fexofenadine HCl Tablets USP, 180 mg, 150 ct., $28.43, $0.19/ea
$2843current price $28.43$0.19/eaFrom $28.43Member's Mark Allergy Relief Fexofenadine HCl Tablets USP, 180 mg, 150 ct.
21674.8168 out of 5 Stars. 2167 reviews4.8168 out of 5 starsAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingZbar Soft Baked Organic Granola Snack Bars, Variety Pack, 36 pk., $22.68
$2268current price $22.68Zbar Soft Baked Organic Granola Snack Bars, Variety Pack, 36 pk.
19104.6445 out of 5 Stars. 1910 reviews4.6445 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingNurri 30g Protein Chocolate Milk Shake 11 fl. oz., 12 pk.
SponsoredMembers-only priceNurri 30g Protein Chocolate Milk Shake 11 fl. oz., 12 pk.
13574.3861 out of 5 Stars. 1357 reviews4.3861 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for ShippingShippingPure Protein Bars Gluten Free, Chocolate Variety Pack 23 ct., $27.98, $1.22/ea
$2798current price $27.98$1.22/eaPure Protein Bars Gluten Free, Chocolate Variety Pack 23 ct.
47224.5913 out of 5 Stars. 4722 reviews4.5913 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingPBfit Classic Peanut Butter 8g Powdered Peanut Butter Spread, 1.87 lbs.
See price in cartPBfit Classic Peanut Butter 8g Powdered Peanut Butter Spread, 1.87 lbs.
18894.8571 out of 5 Stars. 1889 reviews4.8571 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingBuilt Puff Protein Bar Mixed Box (7 Cookies N' Cream Puff + 6 Coconut Puff), 13ct, $19.98, $1.54/ea
$1998current price $19.98$1.54/eaBuilt Puff Protein Bar Mixed Box (7 Cookies N' Cream Puff + 6 Coconut Puff), 13ct
Available for ShippingShippingMember's Mark Ultra Premium 2-Ply Toilet Paper 45 rolls, 235 sheets/roll, $24.76, $0.02/sft
$2476current price $24.76$0.02/sftMember's Mark Ultra Premium 2-Ply Toilet Paper 45 rolls, 235 sheets/roll
1937864.8417 out of 5 Stars. 193786 reviews4.8417 out of 5 starsAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingBananas, 3 lbs., $1.47, $0.49/lb
$147current price $1.47$0.49/lbBananas, 3 lbs.
527924.6059 out of 5 Stars. 52792 reviews4.6059 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryMember's Mark Select & Tear 2-Ply Paper Towel 15 rolls, 150 sheets/roll, $20.93, $0.02/sft
$2093current price $20.93$0.02/sftMember's Mark Select & Tear 2-Ply Paper Towel 15 rolls, 150 sheets/roll
1545234.8588 out of 5 Stars. 154523 reviews4.8588 out of 5 starsAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingStrawberries, 2 lbs., $6.52, $3.26/lb
$652current price $6.52$3.26/lbStrawberries, 2 lbs.
397084.4155 out of 5 Stars. 39708 reviews4.4155 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryClorox Disinfecting Cleaning Wipes, Bleach Free, Fresh Scent and Crisp Lemon, 5 pk., 425 Wipes Total, $18.78, $0.04/ea
$1878current price $18.78$0.04/eaFrom $18.78Clorox Disinfecting Cleaning Wipes, Bleach Free, Fresh Scent and Crisp Lemon, 5 pk., 425 Wipes Total
434404.8217 out of 5 Stars. 43440 reviews4.8217 out of 5 starsAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingFairlife Nutrition Plan 30g Protein Shake, Vanilla, 11.5 fl. oz., 12 pk., $26.78, $0.19/foz
$2678current price $26.78$0.19/fozFairlife Nutrition Plan 30g Protein Shake, Vanilla, 11.5 fl. oz., 12 pk.
25174.6849 out of 5 Stars. 2517 reviews4.6849 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingPremier Protein 30g High Protein Shake, Chocolate, 11 fl. oz., 15 pk.
Members-only pricePremier Protein 30g High Protein Shake, Chocolate, 11 fl. oz., 15 pk.
180954.78 out of 5 Stars. 18095 reviews4.78 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingPropel Zero Water Variety Pack 16.9 fl. oz., 24 pk., $15.48, $0.04/foz
$1548current price $15.48$0.04/fozPropel Zero Water Variety Pack 16.9 fl. oz., 24 pk.
39764.8126 out of 5 Stars. 3976 reviews4.8126 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShipping