Febreze PLUG Scent Booster Kit, CALM Lavender + Vanilla Bean and April Fresh, 1 Device + 3 Refills
Shipping

Highlights
- Kit includes an oil diffuser and three refills: two April Fresh scent and one CALM scent
- Wrap your senses in creamy vanilla, delicate florals, and warm sandalwood with Downy Calm
- Enjoy the cozy, just-out-of-the-dryer scent of Downy April Fresh
- Cord for flexible placement: Set in your kitchen, bathroom, living room... anywhere you want scent control
- Boost button delivers 40 minutes of increased Febreze scent intensity
Glade Holiday Variety, Automatic Spray Air Freshener, 1 Device + 3 Refills, $17.68

Glade Holiday Variety, Automatic Spray Air Freshener, 1 Device + 3 Refills


Members also considered
Febreze Plugs Air Freshener Refills, Mediterranean Lavender + Downy April Fresh, 5 refills, $14.98, $3.00/ea
$1498current price $14.98$3.00/eaFebreze Plugs Air Freshener Refills, Mediterranean Lavender + Downy April Fresh, 5 refills
1964.5051 out of 5 Stars. 196 reviews4.5051 out of 5 starsAvailable for ShippingShippingFebreze Fade Defy PLUG Air Freshener, Linen & Sky + Gain Original 1 Warmer + 5 Refills, $18.48
$1848current price $18.48Febreze Fade Defy PLUG Air Freshener, Linen & Sky + Gain Original 1 Warmer + 5 Refills
7874.7052 out of 5 Stars. 787 reviews4.7052 out of 5 starsAvailable for ShippingShippingFebreze Plug Air Freshener, Gain Original + Berry & Bramble, 5 refills, 4.35 fl. oz., $14.98
$1498current price $14.98Febreze Plug Air Freshener, Gain Original + Berry & Bramble, 5 refills, 4.35 fl. oz.
1094.8073 out of 5 Stars. 109 reviews4.8073 out of 5 starsAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingFebreze Plug Air Freshener, Hawaiian Aloha + Downy April Fresh, 5 refills, 4.35 fl. oz., $14.98, $0.69/foz
$1498current price $14.98$0.69/fozFebreze Plug Air Freshener, Hawaiian Aloha + Downy April Fresh, 5 refills, 4.35 fl. oz.
1064.7642 out of 5 Stars. 106 reviews4.7642 out of 5 starsAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryFebreze PLUG Scent Booster Oil Diffuser, $9.98
$998current price $9.98Febreze PLUG Scent Booster Oil Diffuser
12584.4118 out of 5 Stars. 1258 reviews4.4118 out of 5 starsAvailable for ShippingShippingFebreze Plug Air Freshener, Twilight Lavender + Linen & Sky, 5 refills, 4.35 fl. oz., $14.98
$1498current price $14.98Febreze Plug Air Freshener, Twilight Lavender + Linen & Sky, 5 refills, 4.35 fl. oz.
1484.8311 out of 5 Stars. 148 reviews4.8311 out of 5 starsAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingFebreze PLUG Air Freshener, Amber & Cedarwood & Cuddle Weather, 1 Warmer + 5 Refills, 4.35 fl. oz., $16.01
$1601current price $16.01From $16.01Febreze PLUG Air Freshener, Amber & Cedarwood & Cuddle Weather, 1 Warmer + 5 Refills, 4.35 fl. oz.
Available for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingFebreze PLUG Air Freshener, Baked Cinnamon Apples & Crisp Fall Breeze, 1 Warmer + 5 Refills, 4.35 fl. oz., $19.98
$1998current price $19.98Febreze PLUG Air Freshener, Baked Cinnamon Apples & Crisp Fall Breeze, 1 Warmer + 5 Refills, 4.35 fl. oz.
Available for ShippingShippingAir Wick Essential Mist Cordless Oil Diffuser, Fragrance Variety Pack, 1 Diffuser + 3 Refills, $14.98
$1498current price $14.98Air Wick Essential Mist Cordless Oil Diffuser, Fragrance Variety Pack, 1 Diffuser + 3 Refills
504.08 out of 5 Stars. 50 reviews4.08 out of 5 starsAvailable for ShippingShippingFebreze Bathroom Air Freshener, Calm Mix, 6 ct., $13.48, $2.25/ea
$1348current price $13.48$2.25/eaFebreze Bathroom Air Freshener, Calm Mix, 6 ct.
4544.4758 out of 5 Stars. 454 reviews4.4758 out of 5 starsAvailable for ShippingShippingFebreze PLUG Air Freshener, Pumpkin Roll & Crisp Fall Breeze, 1 Warmer + 5 Refills, 4.35 fl. oz., $19.98
$1998current price $19.98Febreze PLUG Air Freshener, Pumpkin Roll & Crisp Fall Breeze, 1 Warmer + 5 Refills, 4.35 fl. oz.
Available for ShippingShippingFebreze Air Mist Air Freshener Spray, Mixed Scent, 4ct., 32.4 oz., $9.98
$998current price $9.98Febreze Air Mist Air Freshener Spray, Mixed Scent, 4ct., 32.4 oz.
8164.8076 out of 5 Stars. 816 reviews4.8076 out of 5 starsAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingGlade PlugIns Scented Oil, Cashmere Woods with Sheer Vanilla Embrace, 1 Warmer + 9 Refills, $16.78, Was $16.98
Now$1678current price Now $16.78, Was $16.98$16.98From $16.78$0.2 offGlade PlugIns Scented Oil, Cashmere Woods with Sheer Vanilla Embrace, 1 Warmer + 9 Refills
2274.652 out of 5 Stars. 227 reviews4.652 out of 5 starsAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingFebreze Car Air Freshener Vent Clips, Mixed Scent, 5 ct., $9.48, $1.90/ea
$948current price $9.48$1.90/eaFebreze Car Air Freshener Vent Clips, Mixed Scent, 5 ct.
5614.6863 out of 5 Stars. 561 reviews4.6863 out of 5 starsAvailable for ShippingShippingAir Wick Essential Mist Cordless Oil Diffuser Kit, Lavender & Almond Blossom, 1 Diffuser + 3 Refills, $14.98
$1498current price $14.98Air Wick Essential Mist Cordless Oil Diffuser Kit, Lavender & Almond Blossom, 1 Diffuser + 3 Refills
634.3016 out of 5 Stars. 63 reviews4.3016 out of 5 starsAvailable for ShippingShipping
About this item
Product details
Febreze PLUG Scent Booster Kit, CALM Lavender + Vanilla Bean and April Fresh
Love Febreze PLUG but wish you had more control over its scent? Now you can get the scent you want where you want it with Febreze Plug Scent Booster. More than a typical wall plug in, this unique oil diffuser provides first-day freshness for 50 days (on low) with more scent control than ever before. Control your scent, your way: Adjust scent intensity levels from high to low (and even off when you’re away) based on your preference and space. And when the continuous scent isn’t enough, hit the Boost button for 40 minutes of nose-wowing freshness.
Make Scent a Centerpiece
Conveniently works with your favorite existing Febreze PLUG refills. This nifty device also comes with a cord so you can place it high, low, anywhere you want it… and make scent a centerpiece, not a wallflower. Plus, the simple and sleek design of this oil warmer air freshener is a perfect match to any décor, whether it’s in your living room, bathroom, or kitchen. Wrap your senses in creamy vanilla, delicate florals, and warm sandalwood with Downy Calm or enjoy the cozy, just-out-of-the-dryer scent of Downy April Fresh. Get Febreze PLUG Scent Booster and get more scent, more control, just the way you like it.
Specifications
| Key Specifications | |
| Size/Count | 1 Oil Diffuser and 3 Refills |
| Form | Scented Oil Starter Kit |
| Scent | CALM Lavender + Vanilla Bean |
| April Fresh | |
| Allergens/Warnings | Contains Scent Allergens |
| Use Instructions | Plug refill base of unit, plug in, adjust the warmer and start |
Member ratings & reviews
Filtered and sorted results would be available on the new 'Customer ratings & reviews' page.
Showing 1-3 of 255 reviews
Verified Purchase
FEBREZE PLUG SCENT BOOST
FEBREZE makes good product.. pleasant fragrances for everybody's individual fravorite's. I have this in my Living Room and it has the built in 'boost", honestly I prefer the smell to be stronger! 👃👃Even with the boost, it's hard for me to smell it unless it's very close.🥴
Verified Purchase
great product
great new product. have several in my home to keep it smelling fresh but not overpowering
Verified Purchase
Great Scent Thrower
Great scent release. Like everyone but the Downy. (which I love the fabric softener) I don't believe mine has lasted as long as they claim it does but , it smells so good I will continue to purchase it
Items you may like
OdoBan Disinfectant & Odor Eliminator, Eucalyptus 1 gal. concentrate + 32 oz. Ready-to-Use Spray, $10.98
Sponsored$1098current price $10.98OdoBan Disinfectant & Odor Eliminator, Eucalyptus 1 gal. concentrate + 32 oz. Ready-to-Use Spray
26004.8731 out of 5 Stars. 2600 reviews4.8731 out of 5 starsAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingFebreze Air Mist Air Freshener Spray, Gain Original + Unstopables Fresh, 4ct., 32.4 oz., $9.98, $0.08/oz
$998current price $9.98$0.08/ozFebreze Air Mist Air Freshener Spray, Gain Original + Unstopables Fresh, 4ct., 32.4 oz.
17574.7672 out of 5 Stars. 1757 reviews4.7672 out of 5 starsAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingFebreze Air Mist Air Freshener Spray, Fall Mixed Scent, 4ct., 32.4 oz., $9.98, $0.31/oz
$998current price $9.98$0.31/ozFebreze Air Mist Air Freshener Spray, Fall Mixed Scent, 4ct., 32.4 oz.
Available for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingOdoBan Odor Eliminator and Disinfectant Concentrate, 4 pk., Choose Scent, $34.68, $8.67/ea
Sponsored$3468current price $34.68$8.67/eaOdoBan Odor Eliminator and Disinfectant Concentrate, 4 pk., Choose Scent
23574.8269 out of 5 Stars. 2357 reviews4.8269 out of 5 starsAvailable for ShippingShippingMember's Mark Ultra Premium 2-Ply Toilet Paper 45 rolls, 235 sheets/roll, $24.76, $0.02/sft
$2476current price $24.76$0.02/sftMember's Mark Ultra Premium 2-Ply Toilet Paper 45 rolls, 235 sheets/roll
1937854.8417 out of 5 Stars. 193785 reviews4.8417 out of 5 starsAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingMember's Mark Select & Tear 2-Ply Paper Towel 15 rolls, 150 sheets/roll, $20.93, $0.02/sft
$2093current price $20.93$0.02/sftMember's Mark Select & Tear 2-Ply Paper Towel 15 rolls, 150 sheets/roll
1544884.8588 out of 5 Stars. 154488 reviews4.8588 out of 5 starsAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingMember's Mark Purified Water 16.9 fl. oz., 40 pk., $4.28, $0.01/foz
$428current price $4.28$0.01/fozMember's Mark Purified Water 16.9 fl. oz., 40 pk.
626394.8197 out of 5 Stars. 62639 reviews4.8197 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryMember's Mark Ultra Dinner Paper Plates, 10", 204 ct., $18.98, $0.09/ea
$1898current price $18.98$0.09/eaMember's Mark Ultra Dinner Paper Plates, 10", 204 ct.
423674.8563 out of 5 Stars. 42367 reviews4.8563 out of 5 starsAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingFebreze Air Mist Air Freshener Spray, Mixed Scent, 4ct., 32.4 oz., $9.98, $0.08/oz
$998current price $9.98$0.08/ozFebreze Air Mist Air Freshener Spray, Mixed Scent, 4ct., 32.4 oz.
8454.8154 out of 5 Stars. 845 reviews4.8154 out of 5 starsAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingGlade PlugIns Scented Oil, Aqua Waves, 1 Warmer + 9 Refills, $16.98, $1.89/ea
$1698current price $16.98$1.89/eaGlade PlugIns Scented Oil, Aqua Waves, 1 Warmer + 9 Refills
1904.6789 out of 5 Stars. 190 reviews4.6789 out of 5 starsAvailable for ShippingShippingAir Wick Plug In Scented Oil Air Freshener, Apple Cinnamon Medley, 1 Warmer + 6 Refills, $10.98, Was $13.98
Instant Savings
Now$1098current price Now $10.98, Was $13.98$13.98From $10.98$3 offEnds Oct 06Air Wick Plug In Scented Oil Air Freshener, Apple Cinnamon Medley, 1 Warmer + 6 Refills
Available for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingGlade PlugIns Scented Oil, Hawaiian Breeze, 1 Warmer + 9 Refills, $16.78, Was $16.98, $1.86/ea
Now$1678current price Now $16.78, Was $16.98$16.98$1.86/eaFrom $16.78$0.2 offGlade PlugIns Scented Oil, Hawaiian Breeze, 1 Warmer + 9 Refills
2024.7327 out of 5 Stars. 202 reviews4.7327 out of 5 starsAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingAir Wick Plug In Scented Oil Air Freshener, Pumpkin Spice, 1 Warmer + 6 Refills, $10.98, Was $13.98
Instant Savings
Now$1098current price Now $10.98, Was $13.98$13.98From $10.98$3 offEnds Oct 06Air Wick Plug In Scented Oil Air Freshener, Pumpkin Spice, 1 Warmer + 6 Refills
Available for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingAir Wick Plug In Scented Oil Air Freshener, Ocean Spray & Sea Minerals, 9 Refills, $17.48
$1748current price $17.48Air Wick Plug In Scented Oil Air Freshener, Ocean Spray & Sea Minerals, 9 Refills
614.4098 out of 5 Stars. 61 reviews4.4098 out of 5 starsAvailable for ShippingShippingApple AirPods 4, $89.00
$8900current price $89.00Apple AirPods 4
60304.0957 out of 5 Stars. 6030 reviews4.0957 out of 5 starsAvailable for ShippingShipping