Charmin Ultra Soft 2-Ply Toilet Paper 32 rolls, 215 sheets/roll
Shipping

Highlights
Get $15 Sam’s Cash* when you spend $100 on select P&G Brands. Valid Sept. 30 - Oct. 27, 2026. Limit $15 Sam’s Cash per cardholder. Terms apply. Shop all eligible items.
- Contains 4 packs of 8 rolls, 32 total rolls, 215 sheets/roll
- Package contains 748 sq. ft. of 2-ply bath tissue for long-lasting value
- 2X more absorbent so you can use less vs the leading USA 1-ply bargain brand
- Wavy edges for a smoother tear with trusted softness for everyday comfort
- 32 Rolls = 132 Regular Rolls
Quilted Northern Ultra Plush 3-Ply Toilet Paper, 32 rolls, 255 sheets/roll $26.98 $0.03/sft

Quilted Northern Ultra Plush 3-Ply Toilet Paper, 32 rolls, 255 sheets/roll


Members also considered
DUDE WIPES XL Flushable Wipes, Fragrance Free, 8 ct., 400 wipes $19.56 $0.14/sft
Sponsored$1956current price $19.56$0.14/sftFrom $19.56DUDE WIPES XL Flushable Wipes, Fragrance Free, 8 ct., 400 wipes
22394.5413 out of 5 Stars. 2239 reviews4.5413 out of 5 starsAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingMember's Mark Everyday 1-Ply White Napkins 4 pks., 300 napkins/pk. $12.84 $0.01/ea
$1284current price $12.84$0.01/eaMember's Mark Everyday 1-Ply White Napkins 4 pks., 300 napkins/pk.
116024.7058 out of 5 Stars. 11602 reviews4.7058 out of 5 starsAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingMember's Mark Ultra Soft 3-Ply Facial Tissues, 12 Cube Boxes, 80 tissues/box $13.98 $0.01/ea
$1398current price $13.98$0.01/eaMember's Mark Ultra Soft 3-Ply Facial Tissues, 12 Cube Boxes, 80 tissues/box
162644.7715 out of 5 Stars. 16264 reviews4.7715 out of 5 starsAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingMarathon Centerpull Premium 1-Ply White Paper Towels, 6 rolls, 300 sheets/roll $38.88 Was $40.98 $0.03/sft
Instant Savings
SponsoredNow$3888current price Now $38.88, Was $40.98$40.98$0.03/sft$2.10 offEnds Nov 18Marathon Centerpull Premium 1-Ply White Paper Towels, 6 rolls, 300 sheets/roll
9454.546 out of 5 Stars. 945 reviews4.546 out of 5 starsAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingMember’s Mark Soft & Strong 2-Ply Premium Facial Tissues 12 Flat Boxes, 160 tissues/box $14.98 $0.01/ea
$1498current price $14.98$0.01/eaMember’s Mark Soft & Strong 2-Ply Premium Facial Tissues 12 Flat Boxes, 160 tissues/box
191924.7362 out of 5 Stars. 19192 reviews4.7362 out of 5 starsAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingMember's Mark Ultra Premium 2-Ply White Napkins 6 pks., 110 napkins/pk. $11.18 $0.02/ea
$1118current price $11.18$0.02/eaMember's Mark Ultra Premium 2-Ply White Napkins 6 pks., 110 napkins/pk.
70014.8049 out of 5 Stars. 7001 reviews4.8049 out of 5 starsAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingPuffs Plus Lotion 2-Ply Facial Tissues 12 Cube Boxes, 72 tissues/box $18.34 $0.02/ea
$1834current price $18.34$0.02/eaFrom $18.34Puffs Plus Lotion 2-Ply Facial Tissues 12 Cube Boxes, 72 tissues/box
136004.5273 out of 5 Stars. 13600 reviews4.5273 out of 5 starsAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingMarathon Multifold 1-Ply White Paper Towels 16 pks., 250 towels/pk $32.88 Was $33.88 $0.01/sft
Instant Savings
Now$3288current price Now $32.88, Was $33.88$33.88$0.01/sftFrom $32.88$1 offEnds Nov 18Marathon Multifold 1-Ply White Paper Towels 16 pks., 250 towels/pk
29084.6417 out of 5 Stars. 2908 reviews4.6417 out of 5 starsAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingPOM Individually Wrapped 2-Ply Paper Towels 30 rolls, 110 sheets/roll $35.98 $0.02/sft
$3598current price $35.98$0.02/sftPOM Individually Wrapped 2-Ply Paper Towels 30 rolls, 110 sheets/roll
50334.1119 out of 5 Stars. 5033 reviews4.1119 out of 5 starsAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingMarathon Jumbo Roll 2-Ply White Toilet Paper 6 rolls, 1000 ft./roll $24.98 Was $26.77 $0.01/sft
Instant Savings
Now$2498current price Now $24.98, Was $26.77$26.77$0.01/sft$1.79 offEnds Nov 18Marathon Jumbo Roll 2-Ply White Toilet Paper 6 rolls, 1000 ft./roll
194.4979 out of 5 Stars. 19 reviews4.4979 out of 5 starsAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingMarathon Hardwound Roll 1-Ply White Paper Towels, 6 rolls, 700 ft./roll $44.98 Was $46.98 $0.02/sft
Instant Savings
Now$4498current price Now $44.98, Was $46.98$46.98$0.02/sft$2 offEnds Nov 18Marathon Hardwound Roll 1-Ply White Paper Towels, 6 rolls, 700 ft./roll
12704.5575 out of 5 Stars. 1270 reviews4.5575 out of 5 starsAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingMember's Mark Ultra Premium 3-Ply White Dinner Napkins, 4 pks., 80 napkins/pk. $12.64 $0.04/ea
$1264current price $12.64$0.04/eaMember's Mark Ultra Premium 3-Ply White Dinner Napkins, 4 pks., 80 napkins/pk.
11474.7062 out of 5 Stars. 1147 reviews4.7062 out of 5 starsAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingMarathon Embossed 1-Ply White Beverage Napkins, 6 pk., 3000 ct. $17.78 $0.01/ea
$1778current price $17.78$0.01/eaMarathon Embossed 1-Ply White Beverage Napkins, 6 pk., 3000 ct.
3044.2434 out of 5 Stars. 304 reviews4.2434 out of 5 starsAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingMarathon 1/8 Fold 2-Ply White Dinner Napkin, 12 pks., 100 napkins/pk. $24.64 $0.02/ea
$2464current price $24.64$0.02/eaMarathon 1/8 Fold 2-Ply White Dinner Napkin, 12 pks., 100 napkins/pk.
10864.7873 out of 5 Stars. 1086 reviews4.7873 out of 5 starsAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingKleenex Anti-Viral Facial Tissues 12 boxes, 55 tissues/box $16.74 $0.03/ea
$1674current price $16.74$0.03/eaKleenex Anti-Viral Facial Tissues 12 boxes, 55 tissues/box
21004.6486 out of 5 Stars. 2100 reviews4.6486 out of 5 starsAvailable for ShippingShipping
About this item
Product details
Get $15 Sam’s Cash* when you spend $100 on select P&G Brands. Valid Sept. 30 - Oct. 27, 2026. Limit $15 Sam’s Cash per cardholder. Terms apply. Shop all eligible items.
Irresistible Softness You Can Feel With Charmin Ultra Soft:
Get irresistible softness with Charmin Ultra Soft Smooth Tear™ toilet paper. Every roll is crafted with wavy edges that tear so much better vs. the leading USA 1-ply bargain brand, so you can have a smooth, more enjoyable go. It’s packed with extra cushiony softness you can see and feel…to provide comfort where you need it most. Of course, our superior comfort comes with superior strength so you can keep your hands clean and bottoms sparkling from cheek-to-cheek. And each sheet of Charmin Ultra Soft Smooth Tear toilet paper is 2X more absorbent vs. the leading USA 1-ply bargain brand, so you can use less!
Stock Up On America's Favorite Toilet Paper:
Buying our 32-roll packs helps ensure you never run out of Charmin. We all go to the bathroom, those who go with Charmin Ultra Soft toilet paper really Enjoy the Go with America’s favorite toilet paper, based on Total Charmin Brand Sales (Nielsen 2024 Dollar Sales)
Septic Safe and Roto-Rooter Approved:
Our Charmin Ultra Soft toilet paper is 2-ply and designed to be clog-safe and septic-safe. And it’s Roto-Rooter Approved.
Charmin Beyond the Roll:
At Charmin, we are committed to making our toilet paper work hard to make a sustainable difference. 100% of our paper comes from responsibly managed forests. For every tree used, at least two are regrown in its place. P&G and Charmin are partnering with the Arbor Day Foundation to plant 1 million trees in forests affected by natural disasters, like wildfires or hurricanes.
Specifications
| Key Specifications | |
| Quantity of Rolls | 32 rolls (4 packs of 8 rolls each) |
| Sheets Per Roll | 215 sheets/roll |
| Total Square Feet | 748 sq. ft. |
| Single Sheet Dimension Size | 3.92" x 4" |
| Ply | 2-Ply |
| Septic Safe | Yes |
| Product Features | Voted #1 product of the Year New & Improved Trusted Softness, Better Tear!* Smooth tear septic safe more absorbent so you can use less* Charmin is safe for your sewer or septic system. |
| Sustainability Certifications | Forest Stewardship Council Certified Rainforest Alliance Certified |
Member ratings & reviews
Filtered and sorted results would be available on the new 'Customer ratings & reviews' page.
Showing 1-3 of 5,135 reviews
Verified Purchase
Charmin ultra soft easy tear STRONG PRODUCT
Charmin easy tear is definitely a plus but the reason I buy CHARMING it’s high quality product and it is soft and strong paper also exorbitant and you don’t get a UTI from it other toilet paper I cannot use it says soft and it fell soft to your fingers. Like it feels soft but when you wipe with it, it’s like sandpaper!!!!! Then Iam irritated and the doctor gives me medicine for a UTI overall I guess it’s cause I don’t think Charmin has very much perfume in its product also that I can tell the differences between Charmin quality paper and other quality paper. I know you pay a little more for it, but you get better quality. I actually like the extra large roll Charmin easy tear is my favorite, because I like how large the toilet paper rolls are they last a long time without having to change the role? No, I love the exorbitant of the product also and it’s very strong and Soft and it’s so exorbitant you do not have to use very much and to me, that’s a savings and so with this product I don’t have a problems.
Verified Purchase
This is my favorite!!
I tried a package of Northern since I read it was made in my home state. Never again. It fell apart with use. I was so excited to open the last pack so I could justify ordering Charmin. The difference is night and day!
Verified Purchase
A Royal Throne Deserves Royal Paper
If royalty ever needed toilet paper, Charmin Ultra Soft is exactly what they’d demand. This stuff is so soft I’m convinced it was woven by baby angels wearing velvet gloves. One wipe and I questioned every life choice that led me to use anything else. It’s thick enough to make you feel protected, soft enough to make you emotional, and somehow strong enough to survive situations I won’t discuss publicly. I used to dread bathroom time, now I practically schedule appointments. If your current toilet paper feels like sandpaper, tree bark, or the regrets of your past, do yourself a favor: upgrade to Charmin Ultra Soft. Your backside will thank you, your plumbing will thank you, and honestly… your soul might thank you too.
Items you may like
Scott Shop Towels Original 55 sheets/roll, 12 rolls $22.64 $0.05/sft
Sponsored$2264current price $22.64$0.05/sftScott Shop Towels Original 55 sheets/roll, 12 rolls
2514.8008 out of 5 Stars. 251 reviews4.8008 out of 5 starsAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingArtstyle Mahjong 3-Ply Paper Napkins, 6.5 in., 200 ct. $9.98 $0.05/ea
$998current price $9.98$0.05/eaArtstyle Mahjong 3-Ply Paper Napkins, 6.5 in., 200 ct.
304.7667 out of 5 Stars. 30 reviews4.7667 out of 5 starsAvailable for ShippingShippingArtstyle 3-Ply Lunch Napkins, 6.5", 200 ct., Choose Color $10.98 $0.05/ea
$1098current price $10.98$0.05/eaArtstyle 3-Ply Lunch Napkins, 6.5", 200 ct., Choose Color
384.8684 out of 5 Stars. 38 reviews4.8684 out of 5 starsAvailable for ShippingShippingFabuloso 2X Concentrated Multi-Purpose Cleaner, Lavender 210 fl. oz. $10.98 $0.05/foz
Sponsored$1098current price $10.98$0.05/fozFabuloso 2X Concentrated Multi-Purpose Cleaner, Lavender 210 fl. oz.
31334.8219 out of 5 Stars. 3133 reviews4.8219 out of 5 starsAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingBananas, 3 lbs. $1.47 $0.49/lb
$147current price $1.47$0.49/lbBananas, 3 lbs.
528134.6059 out of 5 Stars. 52813 reviews4.6059 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryStrawberries, 2 lbs. $6.52 $3.26/lb
$652current price $6.52$3.26/lbStrawberries, 2 lbs.
397144.4155 out of 5 Stars. 39714 reviews4.4155 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryGreen Seedless Grapes, 3 lbs. $6.97 $2.32/lb
$697current price $6.97$2.32/lbGreen Seedless Grapes, 3 lbs.
314474.4706 out of 5 Stars. 31447 reviews4.4706 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryMember’s Mark Cage Free Grade AA Large White Eggs, 2 dozen $4.82 $2.41/dz
$482current price $4.82$2.41/dzMember’s Mark Cage Free Grade AA Large White Eggs, 2 dozen
222304.7305 out of 5 Stars. 22230 reviews4.7305 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryWhole Seedless Watermelon $6.97 $6.97/ea
$697current price $6.97$6.97/eaWhole Seedless Watermelon
242713.8122 out of 5 Stars. 24271 reviews3.8122 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryDove Beauty Bar Soap, Sensitive Skin, 3.75 oz., 16 ct. $18.48 $0.31/oz
$1848current price $18.48$0.31/ozDove Beauty Bar Soap, Sensitive Skin, 3.75 oz., 16 ct.
92454.7404 out of 5 Stars. 9245 reviews4.7404 out of 5 starsAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingHefty Supreme Foam Disposable Lunch Plates, 8 7/8", 250 ct. $16.58 $0.07/ea
$1658current price $16.58$0.07/eaFrom $16.58Hefty Supreme Foam Disposable Lunch Plates, 8 7/8", 250 ct.
165524.7943 out of 5 Stars. 16552 reviews4.7943 out of 5 starsAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingClorox Performance Bleach, 3 ct., 363 fl. oz. $18.98 $0.05/foz
$1898current price $18.98$0.05/fozClorox Performance Bleach, 3 ct., 363 fl. oz.
112574.8256 out of 5 Stars. 11257 reviews4.8256 out of 5 starsAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingMember's Mark Ultra Soup/Salad Paper Bowls 20 oz., 150 ct. $13.78 $0.09/ea
$1378current price $13.78$0.09/eaMember's Mark Ultra Soup/Salad Paper Bowls 20 oz., 150 ct.
137234.8518 out of 5 Stars. 13723 reviews4.8518 out of 5 starsAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingMember's Mark Power Flex 13-Gallon Tall Kitchen Trash Bags, 200 ct. $19.98 Was $20.98 $0.10/ea
Now$1998current price Now $19.98, Was $20.98$20.98$0.10/ea$1 offMember's Mark Power Flex 13-Gallon Tall Kitchen Trash Bags, 200 ct.
77834.8613 out of 5 Stars. 7783 reviews4.8613 out of 5 starsAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingMember's Mark 33-Gallon Power Flex Drawstring Trash Bags 90 ct. $19.98 Was $20.98 $0.22/ea
Now$1998current price Now $19.98, Was $20.98$20.98$0.22/ea$1 offMember's Mark 33-Gallon Power Flex Drawstring Trash Bags 90 ct.
4094.8362 out of 5 Stars. 409 reviews4.8362 out of 5 starsAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShipping