BUILT Bar Puff & Chunk Protein Bars, Variety Pack, 13 ct.
Shipping

Highlights
- 13 count pack, 7 peanut buttercup, 7 S'mores chunk
- 17g of high-quality protein in each protein bar, fuel your active lifestyle and support muscle growth and recovery
- Only 140 calories per bar make this the perfect guilt-free snack for on-the-go or satisfying that afternoon sweet tooth
- Enjoy each bite from start to finish without that typical chalky aftertaste found in many protein bars
- Enjoy Collagen Peptides in every bite to help support the health of your hair, skin, nails, and joints
CLIF BAR Plant Based Energy Protein Bars, Variety Pack, 20 pk. $18.98

CLIF BAR Plant Based Energy Protein Bars, Variety Pack, 20 pk.


Members also considered
simplyFUEL Chocolate Chip Cookie Dough Protein Balls, 12 oz. $10.68 $0.89/oz
Sponsored$1068current price $10.68$0.89/ozsimplyFUEL Chocolate Chip Cookie Dough Protein Balls, 12 oz.
15994.3046 out of 5 Stars. 1599 reviews4.3046 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingBUILT Bar Puff & Chunk Protein Bars, Variety Pack, 13 ct. $19.94 $1.53/ea
$1994current price $19.94$1.53/eaBUILT Bar Puff & Chunk Protein Bars, Variety Pack, 13 ct.
31664.475 out of 5 Stars. 3166 reviews4.475 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingBUILT Bar Sour Puff Protein Bars, Variety Pack, 13 ct. $15.98 $1.23/ea
$1598current price $15.98$1.23/eaBUILT Bar Sour Puff Protein Bars, Variety Pack, 13 ct.
2674.3558 out of 5 Stars. 267 reviews4.3558 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for ShippingShippingChef Robert Irvine's FITCRUNCH High Protein Baked Bars, Variety Pack, 1.62 oz. 18 ct. $22.48 $0.77/oz
$2248current price $22.48$0.77/ozChef Robert Irvine's FITCRUNCH High Protein Baked Bars, Variety Pack, 1.62 oz. 18 ct.
47144.6703 out of 5 Stars. 4714 reviews4.6703 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingPure Protein Bars Gluten Free, Chocolate Variety Pack 23 ct. $27.98 $1.22/ea
$2798current price $27.98$1.22/eaPure Protein Bars Gluten Free, Chocolate Variety Pack 23 ct.
47224.5913 out of 5 Stars. 4722 reviews4.5913 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingQuest Protein Bar Variety Pack, Gluten Free, 14 ct. $27.68 $1.98/ea
$2768current price $27.68$1.98/eaQuest Protein Bar Variety Pack, Gluten Free, 14 ct.
25204.3806 out of 5 Stars. 2520 reviews4.3806 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingZbar Soft Baked Organic Granola Snack Bars, Variety Pack, 36 pk. $22.68
$2268current price $22.68Zbar Soft Baked Organic Granola Snack Bars, Variety Pack, 36 pk.
19114.6447 out of 5 Stars. 1911 reviews4.6447 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingCLIF BUILDERS Gluten Free Protein Bars, Variety Pack, 18 pk. $21.48 $1.19/ea
$2148current price $21.48$1.19/eaCLIF BUILDERS Gluten Free Protein Bars, Variety Pack, 18 pk.
10754.6884 out of 5 Stars. 1075 reviews4.6884 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for ShippingShippingQuest Soft & Chewy 15g Protein Cookie, Variety Pack, 12 ct. $20.96 $1.75/ea
$2096current price $20.96$1.75/eaQuest Soft & Chewy 15g Protein Cookie, Variety Pack, 12 ct.
613.8197 out of 5 Stars. 61 reviews3.8197 out of 5 starsAvailable for ShippingShipping
About this item
Product details
Peanut Butter Cup Puff Protein Bar: A Fluffy Delight
Indulge in the rich, creamy flavor of peanut butter with BUILT's Peanut Butter Cup Puff Protein Bar. This light and fluffy snack is perfect for peanut butter lovers, offering a delicious treat without the mess. Whether you're looking for a post-workout snack, a midday energy boost, or a guilt-free dessert, this protein-packed bar is a satisfying choice.S'mores Puff Protein Bar: Campfire Memories in Every Bite
Relive the joy of campfire treats with BUILT's S'mores Puff Protein Bar. Combining the rich taste of chocolate, gooey marshmallow, and real chunks of graham cracker, this snack delivers all the classic s'mores flavors without the hassle. Packed with high-quality protein, it's an ideal option for a post-workout treat, a midday pick-me-up, or a delicious dessert.Crafted for Your Active Lifestyle
BUILT's S'mores Puff Protein Bar is designed for fitness enthusiasts, busy professionals, and anyone seeking a nutritious and tasty way to fuel their day. Made with premium ingredients, each bar supports your active lifestyle while offering irresistible flavor. Its convenient packaging makes it perfect for your gym bag, office drawer, or on-the-go routine.Indulge Without Compromise
Enjoy the perfect combination of indulgent taste and nutritional benefits with BUILT's S'mores Puff Protein Bar. Satisfy your cravings for campfire flavors while staying on track with your goals. This protein bar proves you can have your s'mores and your protein, too!Specifications
Net Weight:
Ingredients Peanut Butter Cup: Premium Collagen Protein Blend (Collagen, Partially Hydrolyzed Whey Protein Isolate), Glycerin, Sugar, Water, Palm Kernel Oil, Partially Defatted Peanut Flour, Gelatin, Natural Flavors, Nonfat Dry Milk, Cocoa Processed With Alkali, Soy Lecithin, Salt, Cultured Dextrose. Contains milk, peanuts, soy. May contain tree nuts.
Ingredients S'mores Chunck: Premium Collagen Protein Blend (Partially Hydrolyzed Whey Protein Isolate, Collagen), Graham Piece (Heat-Treated Wheat Flour, Sugar, Palm Kernel Oil, Graham Crunch (Graham Flour, Sugar, Wheat Flour, Palm Oil, Molasses, Baking Soda, Cinnamon, Malted Barley Flour, Salt, Soy Lecithin), Tapioca Syrup, Vegetable Glycerin, Natural Flavorrs, Confectioner's Glaze, Salt, Xanthan Gum, Mixed Tocopherols, Baking Soda), Glycerin, Sugar, Water, Palm And Palm Kernel Oil, Cocoa Powder, Gelatin, Nonfat Milk Powder, Natural Flavors, Cultured Dextrose, Soy Lecithin. Contains milk, soy, wheat. May contain peanuts and tree nuts.
Member ratings & reviews
Filtered and sorted results would be available on the new 'Customer ratings & reviews' page.
Showing 1-3 of 264 reviews
Verified Purchase
Deliciously different
I wasn’t sure what to expect with these bars but anything with marshmallow in it sounds good to me. I was pleasantly surprised at the flavor and the overall texture of these bars. It’s kind of like eating one of those marshmallow Easter eggs you grew up with as a kid. It’s hard to believe that it’s actually good for you.
Verified Purchase
Get them while they are on sale!
These are my favorite flavors so far. The s’mores have a little graham cracker bits which is a nice surprise. The inside is a thick marshmallow like texture. Very pleasant taste and doesn’t leave a bad aftertaste like some protein bars. I like them because they are fewer calories than most protein bars with similar protein content. The regular price point is more than I would like but recommend stocking up while they are on sale.
Verified Purchase
Taste like candy
Price is outstanding. Less than $2 a bar. Basically taste like candy. I can't stand most protein bars but these are too good to be true. I really wouldn't be surprised if a report came out and found out it was just candy and didn't have the stated proteins. lol.
Items you may like
Nurri 30g Protein Vanilla Milk Shake 11 fl. oz., 12 pk.
SponsoredMembers-only priceNurri 30g Protein Vanilla Milk Shake 11 fl. oz., 12 pk.
23144.6478 out of 5 Stars. 2314 reviews4.6478 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingPBfit Classic Peanut Butter 8g Powdered Peanut Butter Spread, 1.87 lbs.
See price in cartPBfit Classic Peanut Butter 8g Powdered Peanut Butter Spread, 1.87 lbs.
18894.8571 out of 5 Stars. 1889 reviews4.8571 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingBUILT Puff Protein Bar, Variety Pack, 13 ct. $19.98 $1.54/ea
$1998current price $19.98$1.54/eaBUILT Puff Protein Bar, Variety Pack, 13 ct.
Available for ShippingShippingNurri 30g Protein Chocolate Milk Shake 11 fl. oz., 12 pk.
SponsoredMembers-only priceNurri 30g Protein Chocolate Milk Shake 11 fl. oz., 12 pk.
13584.3866 out of 5 Stars. 1358 reviews4.3866 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for ShippingShippingEnsure Plus Nutrition Shake, Small Meal Replacement Shake, Vanilla 8 fl. oz., 24 ct. $42.48 $0.22/foz
$4248current price $42.48$0.22/fozEnsure Plus Nutrition Shake, Small Meal Replacement Shake, Vanilla 8 fl. oz., 24 ct.
21734.8311 out of 5 Stars. 2173 reviews4.8311 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for ShippingShippingOnce Upon a Farm Organic Protein Bar, Cinnamon Roll, 12.8 oz., 8 ct. $13.94
$1394current price $13.94Once Upon a Farm Organic Protein Bar, Cinnamon Roll, 12.8 oz., 8 ct.
25 out of 5 Stars. 2 reviews5 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryMember's Mark Ultra Premium 2-Ply Toilet Paper 45 rolls, 235 sheets/roll $24.76 $0.02/sft
$2476current price $24.76$0.02/sftMember's Mark Ultra Premium 2-Ply Toilet Paper 45 rolls, 235 sheets/roll
1939634.8417 out of 5 Stars. 193963 reviews4.8417 out of 5 starsAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingBananas, 3 lbs. $1.47 $0.49/lb
$147current price $1.47$0.49/lbBananas, 3 lbs.
528134.6059 out of 5 Stars. 52813 reviews4.6059 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryStrawberries, 2 lbs. $6.52 $3.26/lb
$652current price $6.52$3.26/lbStrawberries, 2 lbs.
397144.4155 out of 5 Stars. 39714 reviews4.4155 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryMember's Mark Purified Water 16.9 fl. oz., 40 pk. $4.28 $0.01/foz
$428current price $4.28$0.01/fozMember's Mark Purified Water 16.9 fl. oz., 40 pk.
627574.8196 out of 5 Stars. 62757 reviews4.8196 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryMember's Mark Seasoned Rotisserie Chicken $4.98
$498current price $4.98Member's Mark Seasoned Rotisserie Chicken
743174.6652 out of 5 Stars. 74317 reviews4.6652 out of 5 starsAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryOrgain Organic Nutrition 16g Grass-Fed Protein Shake, Creamy Chocolate Fudge, 11 fl. oz., 12 pk.
Members-only priceOrgain Organic Nutrition 16g Grass-Fed Protein Shake, Creamy Chocolate Fudge, 11 fl. oz., 12 pk.
8904.7326 out of 5 Stars. 890 reviews4.7326 out of 5 starsAvailable for ShippingShippingPremier Protein 30g High Protein Shake, Chocolate, 11 fl. oz., 15 pk.
Members-only pricePremier Protein 30g High Protein Shake, Chocolate, 11 fl. oz., 15 pk.
181094.7802 out of 5 Stars. 18109 reviews4.7802 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingPropel Zero Water Variety Pack 16.9 fl. oz., 24 pk. $15.48 $0.04/foz
$1548current price $15.48$0.04/fozPropel Zero Water Variety Pack 16.9 fl. oz., 24 pk.
39804.8128 out of 5 Stars. 3980 reviews4.8128 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingGatorade Sports Drinks Core Variety Pack 12 fl. oz., 28 pk. $15.78 $0.05/foz
$1578current price $15.78$0.05/fozGatorade Sports Drinks Core Variety Pack 12 fl. oz., 28 pk.
32774.8102 out of 5 Stars. 3277 reviews4.8102 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShipping