Bounce Select a Size Fabric Softener Dryer Sheets, Outdoor Fresh, 400 ct.
Curbside Pickup

Highlights
Get $15 Sam’s Cash* when you spend $100 on select P&G Brands. Valid Sept. 30 - Oct. 27, 2026. Limit $15 Sam’s Cash per cardholder. Terms apply. Shop all eligible items.
- Box contains 400 dryer sheets - now with 25% more sheets vs Bounce 320 ct.
- Infused with the lasting scent of Outdoor Fresh, reminiscent of fresh springtime air
- Fight static and wrinkles, repel pet hair, soften clothes, and add long-lasting freshness
- Each perforated pair of Bounce Select a Size Dryer Sheets has 2X the power vs. 1 Bounce Base sheet
- Bounce Select a Size Dryer Sheets work in all types of dryers
Member's Mark Liquid Fabric Softener, Spring Flowers, 251 loads, 170 fl. oz. $9.98 $0.06/foz

Member's Mark Liquid Fabric Softener, Spring Flowers, 251 loads, 170 fl. oz.


Members also considered
all Fabric Softener Dryer Sheets, Free Clear, 250 ct. $8.98 $0.04/ea
Sponsored$898current price $8.98$0.04/eaall Fabric Softener Dryer Sheets, Free Clear, 250 ct.
1294.8837 out of 5 Stars. 129 reviews4.8837 out of 5 starsAvailable for ShippingShippingBounce Pet Hair & Lint Guard Mega Dryer Sheets, Fresh Scent, 210 ct. $12.98 $0.06/ea
$1298current price $12.98$0.06/eaBounce Pet Hair & Lint Guard Mega Dryer Sheets, Fresh Scent, 210 ct.
2594.7568 out of 5 Stars. 259 reviews4.7568 out of 5 starsAvailable for ShippingShippingMember's Mark Fabric Softener Dryer Sheets, Fresh Scent, 480 ct. $9.92 $0.02/ea
$992current price $9.92$0.02/eaMember's Mark Fabric Softener Dryer Sheets, Fresh Scent, 480 ct.
62214.6642 out of 5 Stars. 6221 reviews4.6642 out of 5 starsAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingDowny Soft & Fresh Liquid Fabric Softener, April Fresh, 257 loads, 150 fl. oz. $13.98 $0.09/foz
$1398current price $13.98$0.09/fozDowny Soft & Fresh Liquid Fabric Softener, April Fresh, 257 loads, 150 fl. oz.
69254.7815 out of 5 Stars. 6925 reviews4.7815 out of 5 starsAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingDowny Unstopables In-Wash Laundry Scent Booster Beads, Fresh, 39.9 oz $19.98 $0.50/oz
$1998current price $19.98$0.50/ozDowny Unstopables In-Wash Laundry Scent Booster Beads, Fresh, 39.9 oz
102124.8087 out of 5 Stars. 10212 reviews4.8087 out of 5 starsAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingGain Dryer Sheets, Original, 320 ct. $10.98 $0.03/ea
$1098current price $10.98$0.03/eaGain Dryer Sheets, Original, 320 ct.
17114.7604 out of 5 Stars. 1711 reviews4.7604 out of 5 starsAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingDowny Light Laundry In-Wash Scent Booster Beads, Ocean Mist Scent, 39.9 oz $19.98 $0.50/oz
$1998current price $19.98$0.50/ozDowny Light Laundry In-Wash Scent Booster Beads, Ocean Mist Scent, 39.9 oz
69744.8268 out of 5 Stars. 6974 reviews4.8268 out of 5 starsAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingBounce Select a Size Free & Gentle Dryer Sheets, Unscented, 400 ct. $11.48 $0.03/ea
$1148current price $11.48$0.03/eaBounce Select a Size Free & Gentle Dryer Sheets, Unscented, 400 ct.
12564.418 out of 5 Stars. 1256 reviews4.418 out of 5 starsAvailable for ShippingShippingSnuggle Fabric Softener Dryer Sheets, Blue Sparkle, 320 ct. $10.48 $0.03/ea
$1048current price $10.48$0.03/eaSnuggle Fabric Softener Dryer Sheets, Blue Sparkle, 320 ct.
39444.7366 out of 5 Stars. 3944 reviews4.7366 out of 5 starsAvailable for ShippingShippingDowny Fabric Softener Dryer Sheets, April Fresh, 320 ct. $10.98 $0.03/ea
$1098current price $10.98$0.03/eaDowny Fabric Softener Dryer Sheets, April Fresh, 320 ct.
124.8333 out of 5 Stars. 12 reviews4.8333 out of 5 starsAvailable for ShippingShippingDowny Ultimate Fusions In-Wash Scent Booster Beads, Whimsical Wonder, 24.5 oz. $14.26 $0.58/oz
$1426current price $14.26$0.58/ozFrom $14.26Downy Ultimate Fusions In-Wash Scent Booster Beads, Whimsical Wonder, 24.5 oz.
29584.7796 out of 5 Stars. 2958 reviews4.7796 out of 5 starsAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShipping
About this item
Product details
Get $15 Sam’s Cash* when you spend $100 on select P&G Brands. Valid Sept. 30 - Oct. 27, 2026. Limit $15 Sam’s Cash per cardholder. Terms apply. Shop all eligible items.
Bounce Select a Size
Try Bounce Outdoor Fresh Select a Size Dryer Sheets, now with 25% more sheets vs Bounce 320 ct. Now with 400 sheets, Bounce Select a Size dryer sheets helps you fight static and wrinkles, repel pet hair, soften clothes, and add long-lasting freshness to every load. Each perforated pair of Bounce Select a Size Dryer Sheets has 2X the power vs. 1 Bounce Base sheet. They’re infused with the lasting scent of Outdoor Fresh, reminiscent of fresh springtime air.
Easy to Use
America's #1 dryer sheet brand* makes getting way less static, fewer wrinkles, and softer fabrics easy. Try Bounce Outdoor Fresh Select a Size Dryer Sheets, which allow you to select your size of sheet for different-sized loads. Each pair of Bounce Outdoor Fresh Select a Size Dryer Sheets is perforated so you can customize to use just what you need, whether less for smaller loads or more for larger loads. Toss in two Bounce Outdoor Fresh Select a Size Dryer Sheets for your average loads to iron less, fight more static, and add more softness. One will do for small loads, and if you're catching up on laundry and have an extra large load, toss in three!
A Must Have for Every Laundry Routine
Bounce Dryer Sheets make clean laundry smell fantastic, reduce wrinkles and static-cling, and stay fresh for days. You can also use Bounce Outdoor Fresh Select a Size Dryer Sheets around the house. Tuck them in drawers or closets, put them in gym bags and suitcases, or stash them at the bottom of your trashcan to bring that Bounce Outdoor Fresh scent you know and love out of the dryer and into your home.
*based on sales
Specifications
| Key Specifications | |
| Size/Count | 400 Count |
| Form | Dryer Sheets |
| Scent | Outdoor Fresh |
| Free Of Claims | N/A |
| Allergens/Warnings | Allergen: Contains fragrance allergen(s) Warnings: Our dryer sheets are safe for all washables, but are not for use on children's sleepwear or other garments labeled as flame resistant as it may reduce flame resistance. Keep out of reach of toddlers and pets to avoid accidental ingestion. |
| Use Instructions | Add a new sheet on top of clothes at start of drying. Discard after each dryer cycle. For Best Results: For large loads, use an extra sheet. Use low heat setting for synthetics. If spotting occurs at high heat setting, rub spot with a bar soap and rewash in warm water. |
Member ratings & reviews
Items you may like
Member's Mark Liquid Fabric Softener, Spring Flowers, 251 loads, 170 fl. oz. $9.98 $0.06/foz
Sponsored$998current price $9.98$0.06/fozFrom $9.98Member's Mark Liquid Fabric Softener, Spring Flowers, 251 loads, 170 fl. oz.
12634.6841 out of 5 Stars. 1263 reviews4.6841 out of 5 starsAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingMember's Mark Ultra Premium 2-Ply Toilet Paper 45 rolls, 235 sheets/roll $24.76 $0.02/sft
$2476current price $24.76$0.02/sftMember's Mark Ultra Premium 2-Ply Toilet Paper 45 rolls, 235 sheets/roll
1939324.8417 out of 5 Stars. 193932 reviews4.8417 out of 5 starsAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingMember's Mark Select & Tear 2-Ply Paper Towel 15 rolls, 150 sheets/roll $20.93 $0.02/sft
$2093current price $20.93$0.02/sftMember's Mark Select & Tear 2-Ply Paper Towel 15 rolls, 150 sheets/roll
1545434.8588 out of 5 Stars. 154543 reviews4.8588 out of 5 starsAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingSnuggle Advanced Softness Liquid Fabric Softener, Blue Sparkle, 259 loads, 176 fl. oz. $12.22 $0.07/foz
Sponsored$1222current price $12.22$0.07/fozFrom $12.22Snuggle Advanced Softness Liquid Fabric Softener, Blue Sparkle, 259 loads, 176 fl. oz.
11004.7764 out of 5 Stars. 1100 reviews4.7764 out of 5 starsAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingMember's Mark Purified Water 16.9 fl. oz., 40 pk. $4.28 $0.01/foz
$428current price $4.28$0.01/fozMember's Mark Purified Water 16.9 fl. oz., 40 pk.
627574.8196 out of 5 Stars. 62757 reviews4.8196 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryBananas, 3 lbs. $1.47 $0.49/lb
$147current price $1.47$0.49/lbBananas, 3 lbs.
528134.6059 out of 5 Stars. 52813 reviews4.6059 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryStrawberries, 2 lbs. $6.52 $3.26/lb
$652current price $6.52$3.26/lbStrawberries, 2 lbs.
397144.4155 out of 5 Stars. 39714 reviews4.4155 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryWavy Woven Trash Can with Removable Liner $14.98
$1498current price $14.98Wavy Woven Trash Can with Removable Liner
Available for ShippingShippingDowny Infusions In-Wash Scent Booster Beads, CALM Lavender+Vanilla Bean, 39.9 oz. $19.98 $0.50/oz
$1998current price $19.98$0.50/ozDowny Infusions In-Wash Scent Booster Beads, CALM Lavender+Vanilla Bean, 39.9 oz.
14064.8137 out of 5 Stars. 1406 reviews4.8137 out of 5 starsAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingDowny Unstopables Unlimited Collection Scent Booster Beads, No. 2, 26.3 oz. $14.98 $0.57/oz
$1498current price $14.98$0.57/ozDowny Unstopables Unlimited Collection Scent Booster Beads, No. 2, 26.3 oz.
8314.87 out of 5 Stars. 831 reviews4.87 out of 5 starsAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingSuavitel Advanced Liquid Fabric Softener, Field Flowers, 280 loads, 160 fl. oz. $11.98
$1198current price $11.98From $11.98Suavitel Advanced Liquid Fabric Softener, Field Flowers, 280 loads, 160 fl. oz.
31604.7535 out of 5 Stars. 3160 reviews4.7535 out of 5 starsAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingDowny Ultra Soft + Calm Liquid Fabric Softener, Lavender and Vanilla Bean, 164 Loads, 111 fl. oz. $11.98 $0.11/foz
$1198current price $11.98$0.11/fozDowny Ultra Soft + Calm Liquid Fabric Softener, Lavender and Vanilla Bean, 164 Loads, 111 fl. oz.
9984.8006 out of 5 Stars. 998 reviews4.8006 out of 5 starsAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingDowny Cozy Collection In-Wash Laundry Scent Booster Beads, Cuddle Weather, 28.3 oz. $14.98 $0.53/oz
$1498current price $14.98$0.53/ozDowny Cozy Collection In-Wash Laundry Scent Booster Beads, Cuddle Weather, 28.3 oz.
Available for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingOdoBan Disinfectant & Odor Eliminator, Eucalyptus 1 gal. concentrate + 32 oz. Ready-to-Use Spray $10.98
$1098current price $10.98OdoBan Disinfectant & Odor Eliminator, Eucalyptus 1 gal. concentrate + 32 oz. Ready-to-Use Spray
26004.8731 out of 5 Stars. 2600 reviews4.8731 out of 5 starsAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingDowny Rinse Laundry Odor Remover, Cool Cotton, 87.5 fl. oz. $17.98 $0.21/foz
$1798current price $17.98$0.21/fozDowny Rinse Laundry Odor Remover, Cool Cotton, 87.5 fl. oz.
12224.7095 out of 5 Stars. 1222 reviews4.7095 out of 5 starsAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShipping