Halloween Finds

Prices may vary in club and online
Sort by|

Mars Halloween Variety Pack Candy, Fun Size, 170 pcs. $24.98

Mars Halloween Variety Pack Candy, Fun Size, 170 pcs.
Sponsored
current price $24.98

Mars Halloween Variety Pack Candy, Fun Size, 170 pcs.

SNAP EBT eligible, pickup or delivery only
Available for Shipping or Pickup

M&M'S Milk Chocolate Halloween Candy, 62 oz. $16.48 $0.27/oz

M&M'S Milk Chocolate Halloween Candy, 62 oz.
Sponsored
current price $16.48
$0.27/oz
From $16.48

M&M'S Milk Chocolate Halloween Candy, 62 oz.

4.7711 out of 5 stars
4.7711 out of 5 Stars. 332 reviews
SNAP EBT eligible, pickup or delivery only
Available for Shipping , Pickup or Delivery

GoGo SqueeZ SlymeZ, Halloween Variety Pack, 3.5 oz., 18 pk. $13.98 $0.78/ea

GoGo SqueeZ SlymeZ, Halloween Variety Pack, 3.5 oz., 18 pk.
current price $13.98
$0.78/ea

GoGo SqueeZ SlymeZ, Halloween Variety Pack, 3.5 oz., 18 pk.

Available for Shipping , Pickup or Delivery

Airheads Candy Spooky Mix Assorted Halloween Candy, Pops & Chewy Mints, 170 pcs. $18.84

Airheads Candy Spooky Mix Assorted Halloween Candy, Pops & Chewy Mints, 170 pcs.
current price $18.84

Airheads Candy Spooky Mix Assorted Halloween Candy, Pops & Chewy Mints, 170 pcs.

SNAP EBT eligible, pickup or delivery only
Available for Shipping or Pickup

Member's Mark Harvest and Halloween Indoor Accent Pillows $17.94

Member's Mark Harvest and Halloween Indoor Accent Pillows
Flowers and Leaves, variant on Member's Mark Harvest and Halloween Indoor Accent Pillows
Gather, variant on Member's Mark Harvest and Halloween Indoor Accent Pillows
Ghost Frame, variant on Member's Mark Harvest and Halloween Indoor Accent Pillows
Maples, variant on Member's Mark Harvest and Halloween Indoor Accent Pillows
current price $17.94

Member's Mark Harvest and Halloween Indoor Accent Pillows

Available for Pickup or Delivery

Mars Halloween Variety Pack Candy, Mini & Fun Size, 185 pcs. $21.98 Was $23.98 $0.12/ea

Instant Savings
Mars Halloween Variety Pack Candy, Mini & Fun Size, 185 pcs.
Sponsored
current price Now $21.98, Was $23.98
$0.12/ea
$2 off
Ends Oct 31

Mars Halloween Variety Pack Candy, Mini & Fun Size, 185 pcs.

4.6767 out of 5 stars
4.6767 out of 5 Stars. 662 reviews
SNAP EBT eligible, pickup or delivery only
Available for Shipping , Pickup or Delivery

Member's Mark Pre-Lit Rotating Shimmer Pumpkin $34.98

Member's Mark Pre-Lit Rotating Shimmer Pumpkin
Copper, variant on Member's Mark Pre-Lit Rotating Shimmer Pumpkin
Orange, variant on Member's Mark Pre-Lit Rotating Shimmer Pumpkin
Black, variant on Member's Mark Pre-Lit Rotating Shimmer Pumpkin
current price $34.98

Member's Mark Pre-Lit Rotating Shimmer Pumpkin

4.3182 out of 5 stars
4.3182 out of 5 Stars. 44 reviews
Available for Pickup or Delivery

Member's Mark Iron Pumpkins with LED Candles, Set of 3 $60.87 Was $79.98

Member's Mark Iron Pumpkins with LED Candles, Set of 3
current price Now $60.87, Was $79.98
$19.11 off

Member's Mark Iron Pumpkins with LED Candles, Set of 3

4.7273 out of 5 stars
4.7273 out of 5 Stars. 11 reviews
Available for Shipping

Member's Mark Pre-Lit Flickering Jack-O-Lanterns, Set of 3 $89.98

Member's Mark Pre-Lit Flickering Jack-O-Lanterns, Set of 3
current price $89.98

Member's Mark Pre-Lit Flickering Jack-O-Lanterns, Set of 3

4.7619 out of 5 stars
4.7619 out of 5 Stars. 21 reviews
Available for Pickup or Delivery

Mars Halloween Variety Pack Mini & Fun Size Assorted Candy, 83.27 oz., 290 pcs. $29.98 $0.10/ea

Mars Halloween Variety Pack Mini & Fun Size Assorted Candy, 83.27 oz., 290 pcs.
Sponsored
current price $29.98
$0.10/ea

Mars Halloween Variety Pack Mini & Fun Size Assorted Candy, 83.27 oz., 290 pcs.

4.8336 out of 5 stars
4.8336 out of 5 Stars. 577 reviews
SNAP EBT eligible, pickup or delivery only
Available for Shipping , Pickup or Delivery

Nerds Halloween Candy, Variety Pack, 430 pcs. $24.98 $0.06/ea

Nerds Halloween Candy, Variety Pack, 430 pcs.
current price $24.98
$0.06/ea

Nerds Halloween Candy, Variety Pack, 430 pcs.

4.6667 out of 5 stars
4.6667 out of 5 Stars. 57 reviews
SNAP EBT eligible, pickup or delivery only
Available for Shipping , Pickup or Delivery

Utz Halloween Mini Cheese Balls, 56 ct. $6.98 $0.50/oz

Utz Halloween Mini Cheese Balls, 56 ct.
current price $6.98
$0.50/oz

Utz Halloween Mini Cheese Balls, 56 ct.

4.5482 out of 5 stars
4.5482 out of 5 Stars. 1058 reviews
SNAP EBT eligible, pickup or delivery only
Available for Shipping or Pickup

Counting Daisies Fall Sweatshirt $11.98

Counting Daisies Fall Sweatshirt
Purple, variant on Counting Daisies Fall Sweatshirt
Orange, variant on Counting Daisies Fall Sweatshirt
Pink, variant on Counting Daisies Fall Sweatshirt
Blue - Online Only, variant on Counting Daisies Fall Sweatshirt
current price $11.98

Counting Daisies Fall Sweatshirt

4.8302 out of 5 stars
4.8302 out of 5 Stars. 53 reviews
Available for Shipping

Marvel Beginnings: Spider-Man's Spooky Halloween $9.98

Marvel Beginnings: Spider-Man's Spooky Halloween
current price $9.98

Marvel Beginnings: Spider-Man's Spooky Halloween

Available for Shipping

SOUR PATCH KIDS & SWEDISH FISH Halloween Candy, Variety Pack, 280 pcs. $23.98 $0.09/ea

SOUR PATCH KIDS & SWEDISH FISH Halloween Candy, Variety Pack, 280 pcs.
current price $23.98
$0.09/ea

SOUR PATCH KIDS & SWEDISH FISH Halloween Candy, Variety Pack, 280 pcs.

4.7 out of 5 stars
4.7 out of 5 Stars. 93 reviews
SNAP EBT eligible, pickup or delivery only
Available for Shipping , Pickup or Delivery

Ferrero Halloween Candy, Variety Pack, 200 pcs. $22.98 $0.11/ea

Ferrero Halloween Candy, Variety Pack, 200 pcs.
current price $22.98
$0.11/ea

Ferrero Halloween Candy, Variety Pack, 200 pcs.

4.4343 out of 5 stars
4.4343 out of 5 Stars. 274 reviews
SNAP EBT eligible, pickup or delivery only
Available for Shipping , Pickup or Delivery

HERSHEY'S Halloween Miniatures Chocolate & Sweets Candy, Variety Pack, 365 pcs. $29.98

HERSHEY'S Halloween Miniatures Chocolate & Sweets Candy, Variety Pack, 365 pcs.
current price $29.98

HERSHEY'S Halloween Miniatures Chocolate & Sweets Candy, Variety Pack, 365 pcs.

SNAP EBT eligible, pickup or delivery only
Available for Shipping , Pickup or Delivery

HERSHEY'S Halloween Miniatures Chocolate Candy, Variety Pack, 190 pcs. $23.98

HERSHEY'S Halloween Miniatures Chocolate Candy, Variety Pack, 190 pcs.
current price $23.98

HERSHEY'S Halloween Miniatures Chocolate Candy, Variety Pack, 190 pcs.

SNAP EBT eligible, pickup or delivery only
Available for Shipping , Pickup or Delivery

State of Mine Women's Harvest T-Shirt $9.97

State of Mine Women's Harvest T-Shirt
Brown, variant on State of Mine Women's Harvest T-Shirt
Grey, variant on State of Mine Women's Harvest T-Shirt
Purple - Online Only, variant on State of Mine Women's Harvest T-Shirt
Cream, variant on State of Mine Women's Harvest T-Shirt
current price $9.97

State of Mine Women's Harvest T-Shirt

4.7059 out of 5 stars
4.7059 out of 5 Stars. 68 reviews
Available for Shipping , Pickup or Delivery

Kool-Aid Ghoul-Aid Zom-Berry Artificially Flavored Drink, 6 fl. oz., 40 pk. $8.78 $0.04/foz

Kool-Aid Ghoul-Aid Zom-Berry Artificially Flavored Drink, 6 fl. oz., 40 pk.
current price $8.78
$0.04/foz

Kool-Aid Ghoul-Aid Zom-Berry Artificially Flavored Drink, 6 fl. oz., 40 pk.

4.4922 out of 5 stars
4.4922 out of 5 Stars. 384 reviews
SNAP EBT eligible, pickup or delivery only
Available for Shipping , Pickup or Delivery

Utz Halloween Bats & Jacks Shaped Pretzels Barrel, 66 pcs. $6.98 $0.20/oz

Utz Halloween Bats & Jacks Shaped Pretzels Barrel, 66 pcs.
current price $6.98
$0.20/oz

Utz Halloween Bats & Jacks Shaped Pretzels Barrel, 66 pcs.

4.719 out of 5 stars
4.719 out of 5 Stars. 1292 reviews
SNAP EBT eligible, pickup or delivery only
Available for Shipping , Pickup or Delivery

OREO Fall Treats Orange Creme Sandwich Cookies, 1.02 oz., 40 pk. $14.72 $0.36/oz

OREO Fall Treats Orange Creme Sandwich Cookies, 1.02 oz., 40 pk.
current price $14.72
$0.36/oz

OREO Fall Treats Orange Creme Sandwich Cookies, 1.02 oz., 40 pk.

4.8164 out of 5 stars
4.8164 out of 5 Stars. 681 reviews
SNAP EBT eligible, pickup or delivery only
Available for Shipping , Pickup or Delivery

Drizzilicious Pumpkin Spice Mini Rice Cakes, 8 oz. $4.98 $0.62/oz

Drizzilicious Pumpkin Spice Mini Rice Cakes, 8 oz.
current price $4.98
$0.62/oz

Drizzilicious Pumpkin Spice Mini Rice Cakes, 8 oz.

4.6287 out of 5 stars
4.6287 out of 5 Stars. 1045 reviews
Available for Shipping

M&M'S Peanut Milk Chocolate Halloween Candy, 62 oz. $16.48 $0.27/oz

M&M'S Peanut Milk Chocolate Halloween Candy, 62 oz.
current price $16.48
$0.27/oz
From $16.48

M&M'S Peanut Milk Chocolate Halloween Candy, 62 oz.

4.7262 out of 5 stars
4.7262 out of 5 Stars. 588 reviews
SNAP EBT eligible, pickup or delivery only
Available for Shipping , Pickup or Delivery

Marvel Ghost-Spider Official Toddler Deluxe Costume $29.98

Marvel Ghost-Spider Official Toddler Deluxe Costume
current price $29.98

Marvel Ghost-Spider Official Toddler Deluxe Costume

4.8 out of 5 stars
4.8 out of 5 Stars. 5 reviews
Available for Shipping , Pickup or Delivery

Frequently Asked Questions

Can I build my own Halloween gift basket at Sam’s Club?

What are good items to include in a Halloween gift basket?

Are Halloween gift basket items available for delivery?

About Halloween Finds: Books, Candies, Apparel and Halloween Decor Near Me

Amazing Halloween Finds at Sam’s Club

Sam’s Club makes it easy to build your own festive bundle basket filled with your favorite candy, snacks, chocolates, books and seasonal gifts for kids with amazing Halloween finds. Perfect for kids, teachers, party hosts, or neighbors, these unique finds add a thoughtful and fun touch to any Halloween celebration.

Halloween Spooky Treats, Gourmet Towers & Party Boxes

Delight clients, family, neighbors, and spooky season lovers with the Halloween Gourmet Food Gifts collection at Sam’s Club. Whether sending a surprise sweet package across the country or bringing a festive center-piece gift box to a Halloween party, our curated collection combines gourmet chocolates, zombie LEGO, autumn bake mixes, candy corns, and Halloween-themed unique decor delivering high-end gifting style at exclusive wholesale member value.

Featured Halloween Finds

Explore gourmet food towers, snack baskets, and sweet care packages curated for every spooky occasion:

Gourmet Chocolate & Bakery

Multi-tiered gift boxes stacked high with decadent autumn sweets and bakery-fresh confections.

Savory & Sweet Halloween Party Snack Crate

The ultimate crowd-pleasing assortments featuring a balance of crunchy, salty, and sweet treats.

Halloween Gift Basket Ideas with Sam's Club Finds

Start with a reusable basket or bucket, then fill it with bulk Halloween candy, popcorn tins, cookies, trail mix, and spooky-themed books. Add extras like Halloween decor, toys, or glow sticks for an unforgettable surprise.

Why Buy Halloween Finds at Sam’s Club?

Send memorable, high-quality holiday gifts while keeping your budget under control.

  • Boutique Style, Wholesale Pricing: Premium items, gourmet chocolates, and branded confections priced at wholesale value.
  • Direct Doorstep Shipping: Easily send pre-packaged food gift baskets, books and accessories straight to friends, family, or business associates nationwide.
  • Seamless Convenience: Order online for fast home delivery or select Scan & Go and Free Curbside Pickup at your local club for immediate party hosting.

With member-only savings and a wide variety of treats, Sam’s Club is your one-stop shop for creating personalized gift baskets that are both affordable and fun to assemble.

Take advantage of curbside pickup, Scan & Go™, or same-day delivery and make gifting this Halloween simple, creative, and sweet.

Start building your own Halloween gift basket with candy , snacks , and treats from Sam’s Club. Shop now and enjoy exclusive member savings on everything you need to craft the perfect festive surprise!