Rice Krispies Treats Squares, Halloween Mini Snack Bars, 100 ct.

Highlights
- Includes 100 bars per box
- Individually wrapped squares, perfect for Trick-or-Treating or classroom parties
- Themed packaging specially designed for Halloween
Rice Krispies Treats Squares Snack Bars, Variety Pack, 40 ct. $9.98 $0.25/ea

Rice Krispies Treats Squares Snack Bars, Variety Pack, 40 ct.


Members also considered
Nate's Honey 100% Organic Pure Raw and Unfiltered Honey, 40 oz.
SponsoredMembers-only priceNate's Honey 100% Organic Pure Raw and Unfiltered Honey, 40 oz.
67194.6997 out of 5 Stars. 6719 reviews4.6997 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingJif Creamy Peanut Butter, 48 oz., 2 pk. $11.98 $0.12/oz
$1198current price $11.98$0.12/ozJif Creamy Peanut Butter, 48 oz., 2 pk.
257744.8584 out of 5 Stars. 25774 reviews4.8584 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingNature's Bakery Fig Bars, Variety Pack, 2 oz., 32 ct. $16.48 $0.52/ea
$1648current price $16.48$0.52/eaNature's Bakery Fig Bars, Variety Pack, 2 oz., 32 ct.
75264.8103 out of 5 Stars. 7526 reviews4.8103 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingCinnamon Toast Crunch Cereal, 49.5 oz. $7.98 $0.16/oz
Sponsored$798current price $7.98$0.16/ozCinnamon Toast Crunch Cereal, 49.5 oz.
83154.8253 out of 5 Stars. 8315 reviews4.8253 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingMember’s Mark Wildflower Pure Premium Honey, 48 oz. $8.78 $0.18/oz
$878current price $8.78$0.18/ozMember’s Mark Wildflower Pure Premium Honey, 48 oz.
73144.7672 out of 5 Stars. 7314 reviews4.7672 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingZbar Soft Baked Organic Granola Snack Bars, Variety Pack, 36 pk. $22.68
$2268current price $22.68Zbar Soft Baked Organic Granola Snack Bars, Variety Pack, 36 pk.
19114.6447 out of 5 Stars. 1911 reviews4.6447 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingBUILT Bar Puff & Chunk Protein Bars, Variety Pack, 13 ct. $19.94 $1.53/ea
$1994current price $19.94$1.53/eaBUILT Bar Puff & Chunk Protein Bars, Variety Pack, 13 ct.
31674.4743 out of 5 Stars. 3167 reviews4.4743 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingMember's Mark Honey Almond Granola, 32 oz. $6.56 $0.20/oz
$656current price $6.56$0.20/ozMember's Mark Honey Almond Granola, 32 oz.
84664.7792 out of 5 Stars. 8466 reviews4.7792 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingFruity Pebbles Cereal, 38 oz. $6.48 $0.17/oz
$648current price $6.48$0.17/ozFruity Pebbles Cereal, 38 oz.
25184.774 out of 5 Stars. 2518 reviews4.774 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingFroot Loops Breakfast Cereal, 43.6 oz. $8.58 $0.20/oz
$858current price $8.58$0.20/ozFroot Loops Breakfast Cereal, 43.6 oz.
29544.782 out of 5 Stars. 2954 reviews4.782 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingHoney Bunches of Oats with Crispy Almonds, 48 oz. $7.68 $0.16/oz
$768current price $7.68$0.16/ozHoney Bunches of Oats with Crispy Almonds, 48 oz.
74504.7499 out of 5 Stars. 7450 reviews4.7499 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingWelch's Concord Grape Jelly, 30 oz., 2 pk. $4.98 $0.08/oz
$498current price $4.98$0.08/ozWelch's Concord Grape Jelly, 30 oz., 2 pk.
58424.7836 out of 5 Stars. 5842 reviews4.7836 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingPearl Milling Company Original Syrup, 64 oz. $6.78 $0.11/oz
$678current price $6.78$0.11/ozPearl Milling Company Original Syrup, 64 oz.
27154.7249 out of 5 Stars. 2715 reviews4.7249 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingCheerios Cereal, 40.7 oz. $6.88 $0.17/oz
$688current price $6.88$0.17/ozCheerios Cereal, 40.7 oz.
75634.8727 out of 5 Stars. 7563 reviews4.8727 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingbelVita Blueberry Breakfast Biscuits, 4 biscuits per pack, 25 pk. $12.98 $0.52/ea
$1298current price $12.98$0.52/eabelVita Blueberry Breakfast Biscuits, 4 biscuits per pack, 25 pk.
84854.7371 out of 5 Stars. 8485 reviews4.7371 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShipping
About this item
Product details
Delicious and Fun Snack Time
Make your snack time sweeter and more enjoyable with Rice Krispies Treats Crispy Marshmallow Squares. These delightful dessert snacks are the perfect size for a quick bite or for sharing with classmates or coworkers, especially during festive occasions like Halloween. Each square is a delightful combination of puffed rice cereal and the irresistible taste of chewy, gooey marshmallows, making it a delicious, ready-to-eat treat that you can take anywhere.
Perfect Anytime, Anywhere Treat
These scrumptious snacks are ideal for any time of the day. Each individually wrapped package contains one marshmallow bar that's perfect for snacks at school, the office, while traveling, during lunchtime, at a game, and more. Whether you're enjoying them by yourself or sharing with friends and family, Rice Krispies Treats Crispy Marshmallow Squares are always a hit.
Great Additions to Gift Baskets and Goodie Bags
Not only are they a tasty treat, but Rice Krispies Treats Crispy Marshmallow Squares also make great additions to goodie bags and gift baskets. They can also serve as a sweet surprise in a care package that the recipient will be thrilled to open. Satisfy your sweet craving with the simple goodness and on-the-go convenience of Rice Krispies Treats Crispy Marshmallow Squares.
Specifications
Net Weight: 38.8 ounces
Includes: 100, 0.39 oz. bars
Ingredients: Toasted Rice Cereal (Rice, Sugar, Salt, Malt Flavor, Niacinamide, Reduced Iron, Vitamin B2 [Riboflavin], Folic Acid), Corn Syrup, Fructose, Vegetable Oil (Soybean and Palm Oil with TBHQ for Freshness), Sugar, Corn Syrup Solids, Contains 2% or Less of Vegetable Glycerin, Dextrose, Gelatin, Natural and Artificial Flavors (Contains Milk), Salt, DATEM, Acetylated Monoglycerides, Soy Lecithin, BHT for Freshness. Contains milk and soy.
Member ratings & reviews
Filtered and sorted results would be available on the new 'Customer ratings & reviews' page.
Showing 1-3 of 172 reviews
Verified Purchase
100-minis for Christmas and Valentine and Easter
This is one of the BEST items sold during Halloween (100 mini—Rice Krispies)! There should be a box of 100 minis for Christmas, Valentine, and Easter. They are great for putting on bowls for party guests to grab as many as they want. Please consider having these for Christmas, Valentine, and Easter (with three different-or more-characters on each wrapper just like the Halloween treats).
Verified Purchase
Perfect Companion For Trips And More
Perfect size to take along on trips and hiking or to have as a quick pick nme up Or for finicky children if you can keep them from putting it in their hair lol. Just the right amount of sweetness without being overly sweet and two of these bite size believe it or not is quite filling !
Verified Purchase
A Fun Fall Treat
These mini Kellogg's Rice Krispies Treats are a such a fun treat every fall and a great price too. They're definitely a favorite with my family and great for students too!
Other popular items in Snacks
Jack Link's Beef Jerky, Variety Pack, 1.25 oz., 9 pk. $15.98 Was $17.98 $1.42/oz
Instant Savings
SponsoredNow$1598current price Now $15.98, Was $17.98$17.98$1.42/oz$2 offEnds Oct 25Jack Link's Beef Jerky, Variety Pack, 1.25 oz., 9 pk.
16774.641 out of 5 Stars. 1677 reviews4.641 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingLotus Biscoff XL Cookies, 0.9 oz., 48 pk $10.98
$1098current price $10.98Lotus Biscoff XL Cookies, 0.9 oz., 48 pk
Available for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingStrawberries, 2 lbs. $6.52 $3.26/lb
$652current price $6.52$3.26/lbStrawberries, 2 lbs.
397274.4154 out of 5 Stars. 39727 reviews4.4154 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryTakis Fuego Rolled Tortilla Chips, 1 oz., 46 pk. $17.28 $0.38/ea
Sponsored$1728current price $17.28$0.38/eaTakis Fuego Rolled Tortilla Chips, 1 oz., 46 pk.
36394.618 out of 5 Stars. 3639 reviews4.618 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingPepperidge Farm Goldfish Cheddar Crackers, 1.25 oz., 36 pk. $13.14 $0.29/oz
$1314current price $13.14$0.29/ozPepperidge Farm Goldfish Cheddar Crackers, 1.25 oz., 36 pk.
24784.8341 out of 5 Stars. 2478 reviews4.8341 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingDuchess Honey Buns, 3 oz., 12 pk. $7.18 $0.20/oz
$718current price $7.18$0.20/ozDuchess Honey Buns, 3 oz., 12 pk.
59524.6751 out of 5 Stars. 5952 reviews4.6751 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingSunChips Whole Grain Variety Pack Chips, 30 pk. $18.48 $0.62/ea
$1848current price $18.48$0.62/eaSunChips Whole Grain Variety Pack Chips, 30 pk.
35634.7505 out of 5 Stars. 3563 reviews4.7505 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingNature's Garden Probiotic Mixed Berry Yoggies 0.7 oz., 24 pk. $10.38 $0.61/oz
$1038current price $10.38$0.61/ozNature's Garden Probiotic Mixed Berry Yoggies 0.7 oz., 24 pk.
31664.7476 out of 5 Stars. 3166 reviews4.7476 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingArcher Original Mini Beef Sticks, 0.5 oz, 24 pk. $15.42 $1.28/oz
$1542current price $15.42$1.28/ozArcher Original Mini Beef Sticks, 0.5 oz, 24 pk.
44394.4589 out of 5 Stars. 4439 reviews4.4589 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingNestle Toll House Semi-Sweet Chocolate Chips, 72 oz. $15.98 $0.22/oz
$1598current price $15.98$0.22/ozNestle Toll House Semi-Sweet Chocolate Chips, 72 oz.
108694.8056 out of 5 Stars. 10869 reviews4.8056 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingYoplait Go-Gurt Kids Nonfat Yogurt Variety Pack, 2 oz., 32 ct. $6.78 $0.21/ea
$678current price $6.78$0.21/eaYoplait Go-Gurt Kids Nonfat Yogurt Variety Pack, 2 oz., 32 ct.
35224.803 out of 5 Stars. 3522 reviews4.803 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryFamous Amos Chocolate Chip Cookies, 2 oz., 42 pk. $18.38 $0.22/oz
$1838current price $18.38$0.22/ozFamous Amos Chocolate Chip Cookies, 2 oz., 42 pk.
45964.7992 out of 5 Stars. 4596 reviews4.7992 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingMiss Vickie's Kettle Cooked Potato Chips Variety Pack, 30 pk. $18.48 $0.62/ea
$1848current price $18.48$0.62/eaMiss Vickie's Kettle Cooked Potato Chips Variety Pack, 30 pk.
9054.5989 out of 5 Stars. 905 reviews4.5989 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingLay's Classic Potato Chips, 1 oz., 50 pk. $18.98 $0.38/oz
$1898current price $18.98$0.38/ozLay's Classic Potato Chips, 1 oz., 50 pk.
48584.7645 out of 5 Stars. 4858 reviews4.7645 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingOtis Spunkmeyer Variety Pack Muffins, 4 oz., 15 pk. $15.54 $0.26/oz
$1554current price $15.54$0.26/ozOtis Spunkmeyer Variety Pack Muffins, 4 oz., 15 pk.
29594.6634 out of 5 Stars. 2959 reviews4.6634 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDelivery