Candy

Prices may vary in club and online

Mars Minis Chocolate Candy Bars, Variety Pack, 200 pcs., $18.68, $0.09/ea

Mars Minis Chocolate Candy Bars, Variety Pack, 200 pcs.
Sponsored
current price $18.68
$0.09/ea

Mars Minis Chocolate Candy Bars, Variety Pack, 200 pcs.

4.8002 out of 5 stars
4.8002 out of 5 Stars. 1146 reviews
Delivery as soon as 1 hour
SNAP EBT eligible, pickup or delivery only
Available for Pickup

Mars Full Size Chocolate Candy Bars, Variety Pack, 30 pk., $29.98, $1.00/ea

Mars Full Size Chocolate Candy Bars, Variety Pack, 30 pk.
Sponsored
current price $29.98
$1.00/ea

Mars Full Size Chocolate Candy Bars, Variety Pack, 30 pk.

4.8587 out of 5 stars
4.8587 out of 5 Stars. 842 reviews
Delivery as soon as 1 hour
SNAP EBT eligible, pickup or delivery only
Available for Shipping or Pickup

Nerds Treat Size Variety Pack Halloween Candy, 185 ct., $19.98, $0.11/ea

Nerds Treat Size Variety Pack Halloween Candy, 185 ct.
current price $19.98
$0.11/ea

Nerds Treat Size Variety Pack Halloween Candy, 185 ct.

Delivery as soon as 1 hour
SNAP EBT eligible, pickup or delivery only
Available for Shipping or Pickup

Airheads Candy Spooky Mix Assorted Halloween Candy, Pops & Chewy Mints, 170 pcs., $18.84

Airheads Candy Spooky Mix Assorted Halloween Candy, Pops & Chewy Mints, 170 pcs.
current price $18.84

Airheads Candy Spooky Mix Assorted Halloween Candy, Pops & Chewy Mints, 170 pcs.

SNAP EBT eligible, pickup or delivery only
Available for Shipping or Pickup

Frankford Mega Mix Halloween Candy, Variety Pack, 600+ pcs., $28.98

Frankford Mega Mix Halloween Candy, Variety Pack, 600+ pcs.
current price $28.98

Frankford Mega Mix Halloween Candy, Variety Pack, 600+ pcs.

SNAP EBT eligible, pickup or delivery only
Available for Shipping or Pickup

Unreal Dark Chocolate Coconut Minis, 11.13 oz, $10.48, $0.94/oz

Unreal Dark Chocolate Coconut Minis, 11.13 oz
Sponsored
current price $10.48
$0.94/oz

Unreal Dark Chocolate Coconut Minis, 11.13 oz

4.7235 out of 5 stars
4.7235 out of 5 Stars. 991 reviews
Delivery as soon as 1 hour
SNAP EBT eligible, pickup or delivery only
Available for Pickup

Snickers Pumpkins Fun Size Milk Chocolate Candy Bars, 43 pcs., $12.98

Snickers Pumpkins Fun Size Milk Chocolate Candy Bars, 43 pcs.
current price $12.98

Snickers Pumpkins Fun Size Milk Chocolate Candy Bars, 43 pcs.

4.1587 out of 5 stars
4.1587 out of 5 Stars. 63 reviews
Delivery as soon as 1 hour
SNAP EBT eligible, pickup or delivery only
Available for Shipping or Pickup

REESE'S TAKE 5 Chocolate Candy, Snack Size Bag, 37 oz., $13.98, Was $15.98, $0.38/oz

Instant Savings
REESE'S TAKE 5 Chocolate Candy, Snack Size Bag, 37 oz.
current price Now $13.98, Was $15.98
$0.38/oz
$2 off
Ends Sep 30

REESE'S TAKE 5 Chocolate Candy, Snack Size Bag, 37 oz.

4.7544 out of 5 stars
4.7544 out of 5 Stars. 57 reviews
Delivery as soon as 1 hour
SNAP EBT eligible, pickup or delivery only
Available for Shipping or Pickup

HERSHEY'S Halloween Miniatures Chocolate & Sweets Candy, Variety Pack, 365 pcs., $29.98

HERSHEY'S Halloween Miniatures Chocolate & Sweets Candy, Variety Pack, 365 pcs.
current price $29.98

HERSHEY'S Halloween Miniatures Chocolate & Sweets Candy, Variety Pack, 365 pcs.

Delivery as soon as 1 hour
SNAP EBT eligible, pickup or delivery only
Available for Shipping or Pickup

Skinny Dipped Snack Pack Variety, 20 ct., $12.64, $0.63/ea

Skinny Dipped Snack Pack Variety, 20 ct.
Sponsored
current price $12.64
$0.63/ea

Skinny Dipped Snack Pack Variety, 20 ct.

4.6699 out of 5 stars
4.6699 out of 5 Stars. 103 reviews
Delivery as soon as 1 hour
SNAP EBT eligible, pickup or delivery only
Available for Shipping or Pickup

Member's Mark Assorted Halloween Shaped Chocolates, 16 oz., $12.98

Member's Mark Assorted Halloween Shaped Chocolates, 16 oz.
current price $12.98

Member's Mark Assorted Halloween Shaped Chocolates, 16 oz.

3.0909 out of 5 stars
3.0909 out of 5 Stars. 44 reviews
SNAP EBT eligible, pickup or delivery only
Available for Shipping or Pickup

Altoids Peppermints, 1.76 oz., 12 pk., $28.38, $2.36/ea

Altoids Peppermints, 1.76 oz., 12 pk.
current price $28.38
$2.36/ea

Altoids Peppermints, 1.76 oz., 12 pk.

4.484 out of 5 stars
4.484 out of 5 Stars. 250 reviews
Available for Shipping

RESPAWN By RAZER Watermelon Guava Rush Sugar Free Chewing Mints, 1 oz., 8 pk., $19.98, $2.50/ea

RESPAWN By RAZER Watermelon Guava Rush Sugar Free Chewing Mints, 1 oz., 8 pk.
current price $19.98
$2.50/ea

RESPAWN By RAZER Watermelon Guava Rush Sugar Free Chewing Mints, 1 oz., 8 pk.

4.3333 out of 5 stars
4.3333 out of 5 Stars. 57 reviews
Available for Shipping

Reese's Fast Break Bar, King Size, 3.5 oz., 18 pk., $39.66, $2.20/ea

Reese's Fast Break Bar, King Size, 3.5 oz., 18 pk.
current price $39.66
$2.20/ea

Reese's Fast Break Bar, King Size, 3.5 oz., 18 pk.

4.8147 out of 5 stars
4.8147 out of 5 Stars. 901 reviews
Available for Shipping

Mars Halloween Variety Pack Candy, Mini & Fun Size, 185 pcs., $21.98, Was $23.98, $0.12/ea

Instant Savings
Mars Halloween Variety Pack Candy, Mini & Fun Size, 185 pcs.
current price Now $21.98, Was $23.98
$0.12/ea
$2 off
Ends Oct 31

Mars Halloween Variety Pack Candy, Mini & Fun Size, 185 pcs.

4.6767 out of 5 stars
4.6767 out of 5 Stars. 662 reviews
Delivery as soon as 1 hour
SNAP EBT eligible, pickup or delivery only
Available for Shipping or Pickup

Ferrero Halloween Candy, Variety Pack, 200 pcs., $22.98, $0.11/ea

Ferrero Halloween Candy, Variety Pack, 200 pcs.
current price $22.98
$0.11/ea

Ferrero Halloween Candy, Variety Pack, 200 pcs.

4.4343 out of 5 stars
4.4343 out of 5 Stars. 274 reviews
Delivery as soon as 1 hour
SNAP EBT eligible, pickup or delivery only
Available for Shipping or Pickup

Teddy Advent Calendar 6.3OZ, $12.48

Teddy Advent Calendar 6.3OZ
current price $12.48

Teddy Advent Calendar 6.3OZ

Available for Shipping

Mars Fun Size Fruity Candy, Variety Pack, 150 pcs., $17.98, $0.12/ea

Mars Fun Size Fruity Candy, Variety Pack, 150 pcs.
current price $17.98
$0.12/ea

Mars Fun Size Fruity Candy, Variety Pack, 150 pcs.

4.8638 out of 5 stars
4.8638 out of 5 Stars. 235 reviews
Delivery as soon as 1 hour
SNAP EBT eligible, pickup or delivery only
Available for Shipping or Pickup

REESE'S King Size Sticks, 3 oz., 24 pk., $52.98, $2.21/ea

REESE'S King Size Sticks, 3 oz., 24 pk.
current price $52.98
$2.21/ea

REESE'S King Size Sticks, 3 oz., 24 pk.

4.8041 out of 5 stars
4.8041 out of 5 Stars. 393 reviews
Available for Shipping

Almond Joy Coconut and Almond Chocolate Candy Bar, 1.61 oz., 24 pk., $27.84, $1.16/ea

Almond Joy Coconut and Almond Chocolate Candy Bar, 1.61 oz., 24 pk.
current price $27.84
$1.16/ea

Almond Joy Coconut and Almond Chocolate Candy Bar, 1.61 oz., 24 pk.

5 out of 5 stars
5 out of 5 Stars. 3 reviews
Available for Shipping

BAZOOKA Bubble Gum, Original, 225 pcs., $25.52

BAZOOKA Bubble Gum, Original, 225 pcs.
current price $25.52

BAZOOKA Bubble Gum, Original, 225 pcs.

Available for Shipping

Sour Patch Kids Chews, 1.59 lbs., $7.98

Sour Patch Kids Chews, 1.59 lbs.
current price $7.98

Sour Patch Kids Chews, 1.59 lbs.

Delivery as soon as 1 hour
SNAP EBT eligible, pickup or delivery only
Available for Shipping or Pickup

M&M'S Milk Chocolate Halloween Candy, 62 oz., $16.48, $0.27/oz

M&M'S Milk Chocolate Halloween Candy, 62 oz.
current price $16.48
$0.27/oz
From $16.48

M&M'S Milk Chocolate Halloween Candy, 62 oz.

4.7711 out of 5 stars
4.7711 out of 5 Stars. 332 reviews
Delivery as soon as 1 hour
SNAP EBT eligible, pickup or delivery only
Available for Shipping or Pickup

Nerds Halloween Candy, Variety Pack, 430 pcs., $24.98, $0.06/ea

Nerds Halloween Candy, Variety Pack, 430 pcs.
current price $24.98
$0.06/ea

Nerds Halloween Candy, Variety Pack, 430 pcs.

4.6667 out of 5 stars
4.6667 out of 5 Stars. 57 reviews
Delivery as soon as 1 hour
SNAP EBT eligible, pickup or delivery only
Available for Shipping or Pickup

TWIZZLERS Twists Strawberry Flavored Licorice Style, Chewy Candy, 5 lbs., $14.28, $2.86/lb

TWIZZLERS Twists Strawberry Flavored Licorice Style, Chewy Candy, 5 lbs.
current price $14.28
$2.86/lb

TWIZZLERS Twists Strawberry Flavored Licorice Style, Chewy Candy, 5 lbs.

4.4845 out of 5 stars
4.4845 out of 5 Stars. 840 reviews
Available for Shipping

HERSHEY'S Sweets Mix Assorted Fruit Flavored Candy, 275 pcs., $16.98, $0.06/ea

HERSHEY'S Sweets Mix Assorted Fruit Flavored Candy, 275 pcs.
current price $16.98
$0.06/ea

HERSHEY'S Sweets Mix Assorted Fruit Flavored Candy, 275 pcs.

4.3571 out of 5 stars
4.3571 out of 5 Stars. 14 reviews
Delivery as soon as 1 hour
SNAP EBT eligible, pickup or delivery only
Available for Shipping or Pickup

Life Savers Gummies 5 Flavors Gummy Candy, 38 oz., $8.48, $0.22/oz

Life Savers Gummies 5 Flavors Gummy Candy, 38 oz.
current price $8.48
$0.22/oz

Life Savers Gummies 5 Flavors Gummy Candy, 38 oz.

4.6465 out of 5 stars
4.6465 out of 5 Stars. 215 reviews
Available for Shipping

Storck, Mamba Fruit Chews Variety Pack Chewy Candy, 42.4 oz., $8.48, $0.20/oz

Storck, Mamba Fruit Chews Variety Pack Chewy Candy, 42.4 oz.
current price $8.48
$0.20/oz

Storck, Mamba Fruit Chews Variety Pack Chewy Candy, 42.4 oz.

4.8169 out of 5 stars
4.8169 out of 5 Stars. 142 reviews
Delivery as soon as 1 hour
SNAP EBT eligible, pickup or delivery only
Available for Pickup

Tandy Belly Bears Gummy Candies with Probiotics, 0.88 oz., 12 ct., $14.98, $1.25/ea

Tandy Belly Bears Gummy Candies with Probiotics, 0.88 oz., 12 ct.
current price $14.98
$1.25/ea

Tandy Belly Bears Gummy Candies with Probiotics, 0.88 oz., 12 ct.

4.7143 out of 5 stars
4.7143 out of 5 Stars. 7 reviews
Available for Shipping

Mars Halloween Variety Pack Mini & Fun Size Assorted Candy, 83.27 oz., 290 pcs., $26.98, Was $29.98, $0.09/ea

Instant Savings
Mars Halloween Variety Pack Mini & Fun Size Assorted Candy, 83.27 oz., 290 pcs.
current price Now $26.98, Was $29.98
$0.09/ea
$3 off
Ends Sep 30

Mars Halloween Variety Pack Mini & Fun Size Assorted Candy, 83.27 oz., 290 pcs.

4.8336 out of 5 stars
4.8336 out of 5 Stars. 577 reviews
Delivery as soon as 1 hour
SNAP EBT eligible, pickup or delivery only
Available for Shipping or Pickup

ICE BREAKERS STRAWBERRY DUOS MINTS 1.5OZ, $17.78

ICE BREAKERS STRAWBERRY DUOS MINTS 1.5OZ
current price $17.78

ICE BREAKERS STRAWBERRY DUOS MINTS 1.5OZ

Available for Shipping

JOLLY RANCHER Original Fruit Flavored Hard Candy Bag, 7 oz., 12 ct., $31.98, $0.38/oz

JOLLY RANCHER Original Fruit Flavored Hard Candy Bag, 7 oz., 12 ct.
current price $31.98
$0.38/oz

JOLLY RANCHER Original Fruit Flavored Hard Candy Bag, 7 oz., 12 ct.

4.2834 out of 5 stars
4.2834 out of 5 Stars. 487 reviews
Available for Shipping

Ricolino Dia de los Muertos Candy Variety Pack, 5 lbs., $17.38, $3.48/lb

Ricolino Dia de los Muertos Candy Variety Pack, 5 lbs.
current price $17.38
$3.48/lb

Ricolino Dia de los Muertos Candy Variety Pack, 5 lbs.

3.7333 out of 5 stars
3.7333 out of 5 Stars. 15 reviews
Available for Shipping

Mars Ghoulish Green, Halloween Variety Pack Candy, Fun Size, 80 pcs., $14.98, $0.19/ea

Mars Ghoulish Green, Halloween Variety Pack Candy, Fun Size, 80 pcs.
current price $14.98
$0.19/ea

Mars Ghoulish Green, Halloween Variety Pack Candy, Fun Size, 80 pcs.

4.7647 out of 5 stars
4.7647 out of 5 Stars. 221 reviews
Delivery as soon as 1 hour
SNAP EBT eligible, pickup or delivery only
Available for Shipping or Pickup

SOUR PATCH KIDS & SWEDISH FISH Halloween Candy, Variety Pack, 280 pcs., $23.98

SOUR PATCH KIDS & SWEDISH FISH Halloween Candy, Variety Pack, 280 pcs.
current price $23.98

SOUR PATCH KIDS & SWEDISH FISH Halloween Candy, Variety Pack, 280 pcs.

4.7 out of 5 stars
4.7 out of 5 Stars. 93 reviews
Delivery as soon as 1 hour
SNAP EBT eligible, pickup or delivery only
Available for Shipping or Pickup

M&M'S Peanut Milk Chocolate Halloween Candy, 62 oz., $16.48, $0.27/oz

M&M'S Peanut Milk Chocolate Halloween Candy, 62 oz.
current price $16.48
$0.27/oz
From $16.48

M&M'S Peanut Milk Chocolate Halloween Candy, 62 oz.

4.7262 out of 5 stars
4.7262 out of 5 Stars. 588 reviews
Delivery as soon as 1 hour
SNAP EBT eligible, pickup or delivery only
Available for Shipping or Pickup

Kinder Joy Chocolate Surprise Egg, Mario, 0.7 oz., 20 ct., $19.98

Kinder Joy Chocolate Surprise Egg, Mario, 0.7 oz., 20 ct.
current price $19.98

Kinder Joy Chocolate Surprise Egg, Mario, 0.7 oz., 20 ct.

Available for Shipping

KIT KAT Variety Pack Snack Size Chocolate Halloween Candy, 75 pcs., $17.98, $0.24/ea

KIT KAT Variety Pack Snack Size Chocolate Halloween Candy, 75 pcs.
current price $17.98
$0.24/ea

KIT KAT Variety Pack Snack Size Chocolate Halloween Candy, 75 pcs.

4.416 out of 5 stars
4.416 out of 5 Stars. 125 reviews
Available for Shipping

REESE'S Milk Chocolate Peanut Butter Cups, Snack Size, 65 pcs., $9.98, $0.15/ea

REESE'S Milk Chocolate Peanut Butter Cups, Snack Size, 65 pcs.
current price $9.98
$0.15/ea

REESE'S Milk Chocolate Peanut Butter Cups, Snack Size, 65 pcs.

4.7066 out of 5 stars
4.7066 out of 5 Stars. 760 reviews
Available for Shipping

ICE BREAKERS Sours, Assorted Fruit, 1.5 oz., 8 pk., $17.78, $2.22/ea

ICE BREAKERS Sours, Assorted Fruit, 1.5 oz., 8 pk.
current price $17.78
$2.22/ea

ICE BREAKERS Sours, Assorted Fruit, 1.5 oz., 8 pk.

4.6286 out of 5 stars
4.6286 out of 5 Stars. 70 reviews
Available for Shipping

Ghirardelli Chocolate Squares, Premium Assortment, 15.7 oz., $14.48

Ghirardelli Chocolate Squares, Premium Assortment, 15.7 oz.
current price $14.48

Ghirardelli Chocolate Squares, Premium Assortment, 15.7 oz.

Delivery as soon as 1 hour
SNAP EBT eligible, pickup or delivery only
Available for Pickup

Reese's Oreo Milk Chocolate and White Creme Peanut Butter Cups, 24 pk., $27.84, $1.16/ea

Reese's Oreo Milk Chocolate and White Creme Peanut Butter Cups, 24 pk.
current price $27.84
$1.16/ea

Reese's Oreo Milk Chocolate and White Creme Peanut Butter Cups, 24 pk.

4.0909 out of 5 stars
4.0909 out of 5 Stars. 22 reviews
Available for Shipping

Life Savers Red, White, and Blue Gummies, 38 oz., $8.48, $0.22/oz

Life Savers Red, White, and Blue Gummies, 38 oz.
current price $8.48
$0.22/oz

Life Savers Red, White, and Blue Gummies, 38 oz.

4.5403 out of 5 stars
4.5403 out of 5 Stars. 124 reviews
Available for Shipping

KIT KAT Milk Chocolate Wafer Candy, King Size, 3 oz., 24 pk., $52.98

KIT KAT Milk Chocolate Wafer Candy, King Size, 3 oz., 24 pk.
current price $52.98

KIT KAT Milk Chocolate Wafer Candy, King Size, 3 oz., 24 pk.

4.7022 out of 5 stars
4.7022 out of 5 Stars. 779 reviews
Available for Shipping

REESE'S Halloween Snack Size Milk Chocolate Peanut Butter Shapes Candy, 100 pcs., $24.98, $0.25/ea

REESE'S Halloween Snack Size Milk Chocolate Peanut Butter Shapes Candy, 100 pcs.
current price $24.98
$0.25/ea

REESE'S Halloween Snack Size Milk Chocolate Peanut Butter Shapes Candy, 100 pcs.

4.6574 out of 5 stars
4.6574 out of 5 Stars. 432 reviews
Delivery as soon as 1 hour
SNAP EBT eligible, pickup or delivery only
Available for Shipping or Pickup

ICE BREAKERS Ice Cubes Sugar-Free Chewing Gum, Arctic Grape, 40 pcs., 4 pk., $13.26, $3.31/ea

ICE BREAKERS Ice Cubes Sugar-Free Chewing Gum, Arctic Grape, 40 pcs., 4 pk.
current price $13.26
$3.31/ea

ICE BREAKERS Ice Cubes Sugar-Free Chewing Gum, Arctic Grape, 40 pcs., 4 pk.

4.44 out of 5 stars
4.44 out of 5 Stars. 24 reviews
Available for Shipping

Brookside Dark Chocolate, Acai & Blueberry Flavors, 32 oz., $14.48

Brookside Dark Chocolate, Acai & Blueberry Flavors, 32 oz.
current price $14.48

Brookside Dark Chocolate, Acai & Blueberry Flavors, 32 oz.

Available for Shipping

Kinder Joy Stranger Things Chocolate Surprise Egg, 0.7 oz., 20 ct. DSV, $19.98

Kinder Joy Stranger Things Chocolate Surprise Egg, 0.7 oz., 20 ct. DSV
current price $19.98

Kinder Joy Stranger Things Chocolate Surprise Egg, 0.7 oz., 20 ct. DSV

4.3333 out of 5 stars
4.3333 out of 5 Stars. 6 reviews
Out of stock

BUBS Sweet & Sour Mix Gummy Candy, 21 oz., $7.96

BUBS Sweet & Sour Mix Gummy Candy, 21 oz.
current price $7.96

BUBS Sweet & Sour Mix Gummy Candy, 21 oz.

4.4322 out of 5 stars
4.4322 out of 5 Stars. 118 reviews
Out of stock

About Candy: Bulk Candy, Variety Packs, & Bagged Candy Near Me Sam's Club

Sweeten Every Occasion: Sam's Club Bulk Candy Buying Guide

Whether you are gearing up for neighborhood trick-or-treaters, stocking an office breakroom, refilling concession stand inventory, or building a vibrant movie night dessert spread, the Sam’s Club Candy and Chocolates assortment delivers high-volume value on iconic treats. Purchasing sweet snacks and chocolates in bulk case packs ensures you never run out during events while keeping your cost per piece low. Sourcing your pantry favorites through your membership unlocks unbeatable savings on trusted brands like Hershey's, Mars, Kinder, Ferrero, and Skittles.

From full-size chocolate bars, trending Sam's Club Dubai style chocolate and chewy fruit gummies to individually wrapped hard candies and novelty movie theater box assortments, stocking up on crowd-pleasing sweets guarantees your household or business is always ready to celebrate.

Chocolate Candy: Dark, Milk, Gifts & Top Brands (Including Candy Bars)

Indulge in our wide selection of bulk chocolate candy. Find your favorites like Hershey's chocolate in bulk, including classic milk chocolate bars and individually wrapped miniatures, perfect for any occasion. Stock up on popular chocolate candy brands such as Twix, M&M's candy, Reese’s Peanut Butter Cups, Snickers, and Mars, ideal for snacking or movie night treats. For a more refined taste, explore premium options like Lindor truffles, Ferrero Rocher chocolate, and other specialty dark chocolate items. Looking for unique treats? Discover Mr. Beast chocolate bars and Feastables for a trending sweet experience. We also offer exquisite chocolate gifts and chocolate gift baskets, including delightful chocolate covered strawberries and chocolate covered cherries, perfect for any celebration. Explore our selection of sugar free chocolate and dairy free chocolate options too, and even find recipe ideas using our bulk chocolate!

Gummy & Chewy Candy: Jelly Beans, Licorice & Kids' Favorites

Explore our vibrant collection of bulk gummy and chewy candy. Sam’s Cl ub offers a sweet assortment including popular brands like Skittles, Starburst, Sour Patch Kids, gummy bears, Red Vines, classic jelly beans, Starburst jelly beans, candy corn, Swedish Fish, and more. You'll also find various licorice candy options, perfect for long chewing enjoyment. These gummy and chewy candies are perfect for kids’ parties, school events, or everyday snacking.

Hard Candy & Lollipops

Sam's Club offers a delightful assortment of classic hard candy and fun lollipops. Discover long-lasting flavors and vibrant colors, from traditional favorites to novelty shapes. Ideal for filling party bags, creating colorful candy buffets, or enjoying a slow, sweet treat, find everything from bulk bags for large events to smaller packs perfect for personal enjoyment or a comforting pick-me-up.

Gum & Mints

Sam's Club is your destination for long-lasting freshness and invigorating flavor. Explore our wide array of refreshing mints and classic chewing gum, including popular sugar-free and xylitol options. Perfect for freshening up after meals, stocking up the office, or ensuring you're always prepared on the go, find everything from bulk bags for large events to convenient multi-packs.

Bulk Candy

When you buy candy in bulk from Sam's Club, you’re not just getting quantity; you’re securing incredible value and convenience. Stock up on variety boxes of candy, bulk candy bars, gummies, or lollipops – ideal for sharing with coworkers, family members, large gatherings, or even movie nights. Our bulk and wholesale candy options are also perfect for fundraising initiatives and can even inspire unique recipe creations. With competitive pricing and convenient chocolate delivery options, discover why Sam's Club is your go-to source for all types of candy, always at members-only prices.

Gourmet Chocolate Candies from Trusted Brands

Indulge in rich, premium chocolate candy from trusted names like Hershey’s, Ghirardelli, Reese’s, Mars, and our exclusive Member’s Mark. Choose from variety packs, mini bars, truffles, and filled chocolates ideal for gifting, sharing, or simply keeping your pantry stocked.

Valentine’s Day Candy for Gifting & Sharing

Valentine’s Day is the perfect time to stock up on candy for gifting, sharing, and celebrating. From classic chocolates to festive sweets, Valentine’s Day candy from Sam’s Club makes it easy to create gift bags, fill candy bowls, or surprise loved ones with something sweet. With bulk and multipack options available, Sam’s Club helps you celebrate Valentine’s Day affordably—whether you’re shopping for family, friends, classrooms, or parties.

Easter Candies

Easter celebrations are sweeter with Easter candy from Sam’s Club. From chocolate favorites to colorful, shareable treats, Easter candy is perfect for filling baskets, hosting egg hunts, and stocking up for family gatherings. With bulk and multipack options available, Sam’s Club makes it easy to prepare for Easter celebrations while enjoying great value on seasonal sweets everyone will love.

Bulk Candy: Product Profiles, Benefits & Fulfillment Types

Candy Category Best For Key Product Benefits Top Recommendation
Full-Size Candy Bar Packs Concession stands, school fundraisers, movie night treats, and high-impact trick-or-treating. Available for shipping or club pickup. Display-ready counter boxes, maximum individual satisfaction, and high fundraising resale potential. Hershey's or Mars Full-Size Chocolate Variety Boxes (30-36 ct.)
Fun-Size & Mini Variety Bags Halloween trick-or-treating, office receptionist desk bowls, piñatas, and party favor bags. Available for shipping or club pickup. Massive piece counts, individually sealed for safety, and diverse multi-brand flavor mixes. Hershey's Miniatures Chocolate Assortment Bags
Chewy & Sour Fruit Gummies Road trips, summer poolside snacking, youth sports sidelines, and casual movie nights. Available for shipping or club pickup. Resealable bulk bags, bold fruit flavors, melt-resistant textures, and fat-free options. Sour Patch Kids Bulk Tubs
Gourmet & Premium Chocolates Holiday gifting, corporate appreciation favors, dessert boards, and special anniversary celebrations. Available for shipping or club pickup. Decadent filled centers, elegant foil packaging, and premium European chocolate recipes. Ferrero Rocher Fine Hazelnut Chocolates

Why Buy Candy & Chocolate from Sam’s Club?

  • Bulk sizes at wholesale prices
  • Top national and premium brands
  • Perfect for homes, businesses, and events
  • Member-only savings and exclusive deals

Convenient shopping options like Scan & Go™, Curbside Pickup, and Same-Day Delivery

  • Delivery from the Club: Plus members get free delivery from Club on eligible items totaling $50 or more pre-tax. Otherwise, there is an $8 fee per order. Delivery fee for Club members is $12 per order. Services are offered by Sam’s Club at participating locations. Same-day service is not guaranteed and may change due to availability, weather, labor issues or other factors. Delivery not available in Puerto Rico. Some items are not eligible for delivery, including but not limited to, gift cards, tires, flowers, prescriptions, Café items, mobile phones, alcohol and tobacco products. Other restrictions apply. Visit SamsClub.com/Delivery for complete delivery terms. Order by 1pm local time for same-day service.
  • Express Delivery: Available at participating locations on eligible Delivery from Club orders for an additional $8. Other restrictions may apply. Visit SamsClub.com/Delivery.

Seasonal Candy for Every Celebration

Celebrate the sweetest moments of the year with seasonal candy from Sam’s Club. From Halloween treats , Easter candies , and pies to festive Christmas chocolates, we have everything you need to make the holidays extra special.

Stock up on themed variety packs, individually wrapped goodies for trick-or-treaters, and elegant gift-ready chocolates perfect for holiday parties or stockings. Buying in bulk means you’ll save more while spreading more cheer. Whether you're hosting, gifting, or snacking, Sam’s Club seasonal candy selection has something for every occasion—all at exclusive member-only prices.

With Sam’s Club, you don’t just shop—you stock smart and save big!

Frequently Asked Questions

Do Sam’s Club candies meet the “Made Without” commitment?

What types of candy can I buy in bulk at Sam’s Club?

What brands of chocolate candy does Sam’s Club carry?

Are there variety packs or assortments available?

Can I shop for seasonal or holiday candy at Sam’s Club?

Does Sam’s Club sell bulk candy for businesses, fundraisers, or concession stands?

Is Sam’s Club a good place to buy Valentine’s Day candy?

Can I buy Easter candy in bulk at Sam’s Club?