Halloween Finds

Prices may vary in club and online
Sort by|

Mars Halloween Variety Pack Candy, Fun Size, 170 pcs. $24.98

Mars Halloween Variety Pack Candy, Fun Size, 170 pcs.
Sponsored
current price $24.98

Mars Halloween Variety Pack Candy, Fun Size, 170 pcs.

SNAP EBT eligible, pickup or delivery only
Available for Shipping or Pickup

M&M'S Milk Chocolate Halloween Candy, 62 oz. $16.48 $0.27/oz

M&M'S Milk Chocolate Halloween Candy, 62 oz.
Sponsored
current price $16.48
$0.27/oz
From $16.48

M&M'S Milk Chocolate Halloween Candy, 62 oz.

4.7711 out of 5 stars
4.7711 out of 5 Stars. 332 reviews
SNAP EBT eligible, pickup or delivery only
Available for Shipping , Pickup or Delivery

Bluey: Booey Halloween Trick-or-Treat Bundle, Activity Book $19.98

Bluey: Booey Halloween Trick-or-Treat Bundle, Activity Book
current price $19.98

Bluey: Booey Halloween Trick-or-Treat Bundle, Activity Book

Available for Shipping , Pickup or Delivery

Night Night Ghost (Night Night Books) by Roger Priddy, Board Book $6.78

Night Night Ghost (Night Night Books) by Roger Priddy, Board Book
current price $6.78

Night Night Ghost (Night Night Books) by Roger Priddy, Board Book

Available for Pickup or Delivery

Boo by Fiona Munro, Board Book $8.82

Boo by Fiona Munro, Board Book
current price $8.82

Boo by Fiona Munro, Board Book

Available for Pickup or Delivery

Mars Halloween Variety Pack Candy, Mini & Fun Size, 185 pcs. $21.98 Was $23.98 $0.12/ea

Instant Savings
Mars Halloween Variety Pack Candy, Mini & Fun Size, 185 pcs.
Sponsored
current price Now $21.98, Was $23.98
$0.12/ea
$2 off
Ends Oct 31

Mars Halloween Variety Pack Candy, Mini & Fun Size, 185 pcs.

4.6767 out of 5 stars
4.6767 out of 5 Stars. 662 reviews
SNAP EBT eligible, pickup or delivery only
Available for Shipping , Pickup or Delivery

Character Kids Plush Slipper $12.98

Character Kids Plush Slipper
current price $12.98

Character Kids Plush Slipper

4.2 out of 5 stars
4.2 out of 5 Stars. 5 reviews
Available for Shipping , Pickup or Delivery

Noisy Halloween, Board Book $9.98

Noisy Halloween, Board Book
current price $9.98

Noisy Halloween, Board Book

4.8 out of 5 stars
4.8 out of 5 Stars. 10 reviews
Available for Shipping , Pickup or Delivery

Women's Harvest Character Sweatshirt $15.88

Women's Harvest Character Sweatshirt
Gilmore Girls - Online Only, variant on Women's Harvest Character Sweatshirt
Harry Potter - Online Only, variant on Women's Harvest Character Sweatshirt
Snoopy - Online Only, variant on Women's Harvest Character Sweatshirt
Peanuts - Online Only, variant on Women's Harvest Character Sweatshirt
current price $15.88

Women's Harvest Character Sweatshirt

4.3333 out of 5 stars
4.3333 out of 5 Stars. 6 reviews
Available for Shipping

Mars Halloween Variety Pack Mini & Fun Size Assorted Candy, 83.27 oz., 290 pcs. $29.98 $0.10/ea

Mars Halloween Variety Pack Mini & Fun Size Assorted Candy, 83.27 oz., 290 pcs.
Sponsored
current price $29.98
$0.10/ea

Mars Halloween Variety Pack Mini & Fun Size Assorted Candy, 83.27 oz., 290 pcs.

4.8336 out of 5 stars
4.8336 out of 5 Stars. 577 reviews
SNAP EBT eligible, pickup or delivery only
Available for Shipping , Pickup or Delivery

Character Girls Long Sleeve Tutu Dress $9.81 Was $13.98

Character Girls Long Sleeve Tutu Dress
current price Now $9.81, Was $13.98
$4.17 off

Character Girls Long Sleeve Tutu Dress

4.75 out of 5 stars
4.75 out of 5 Stars. 32 reviews
Available for Shipping

LOFT Women's 2-Piece Halloween Pajama Set $18.98

LOFT Women's 2-Piece Halloween Pajama Set
Black, variant on LOFT Women's 2-Piece Halloween Pajama Set
Grey, variant on LOFT Women's 2-Piece Halloween Pajama Set
Blue, variant on LOFT Women's 2-Piece Halloween Pajama Set
current price $18.98

LOFT Women's 2-Piece Halloween Pajama Set

4.6364 out of 5 stars
4.6364 out of 5 Stars. 22 reviews
Available for Shipping

Disney Mickey Mouse A Very Mickey Halloween by Dienesa Le, Board Book $8.82

Disney Mickey Mouse A Very Mickey Halloween by Dienesa Le, Board Book
current price $8.82

Disney Mickey Mouse A Very Mickey Halloween by Dienesa Le, Board Book

Available for Pickup or Delivery

Zunie Girls Long Sleeve Tutu Dress $11.98

Zunie Girls Long Sleeve Tutu Dress
Pink, variant on Zunie Girls Long Sleeve Tutu Dress
Blue, variant on Zunie Girls Long Sleeve Tutu Dress
Purple, variant on Zunie Girls Long Sleeve Tutu Dress
current price $11.98

Zunie Girls Long Sleeve Tutu Dress

4.75 out of 5 stars
4.75 out of 5 Stars. 32 reviews
Available for Shipping

Sounds Like...Halloween! by Morgan Finch, Noisy Book $10.84

Sounds Like...Halloween! by Morgan Finch, Noisy Book
current price $10.84

Sounds Like...Halloween! by Morgan Finch, Noisy Book

Available for Shipping , Pickup or Delivery

Creepy Carrots! by Aaron Reynolds, Hardcover $13.48

Creepy Carrots! by Aaron Reynolds, Hardcover
current price $13.48

Creepy Carrots! by Aaron Reynolds, Hardcover

Available for Shipping , Pickup or Delivery

Sam's Exclusive - Search & Find Search Haunted House, Paperback $10.98

Sam's Exclusive - Search & Find Search Haunted House, Paperback
current price $10.98

Sam's Exclusive - Search & Find Search Haunted House, Paperback

4.9 out of 5 stars
4.9 out of 5 Stars. 25 reviews
Available for Pickup or Delivery

Spooky Pookie by Sandra Boynton, Board Book $8.82

Spooky Pookie by Sandra Boynton, Board Book
current price $8.82

Spooky Pookie by Sandra Boynton, Board Book

Available for Pickup or Delivery

Trick or Treats by Lauren Crisp, Board Book $8.82

Trick or Treats by Lauren Crisp, Board Book
current price $8.82

Trick or Treats by Lauren Crisp, Board Book

Available for Pickup or Delivery

REESE'S Halloween Snack Size Milk Chocolate Peanut Butter Shapes Candy, 100 pcs. $24.98 $0.25/ea

REESE'S Halloween Snack Size Milk Chocolate Peanut Butter Shapes Candy, 100 pcs.
current price $24.98
$0.25/ea

REESE'S Halloween Snack Size Milk Chocolate Peanut Butter Shapes Candy, 100 pcs.

4.6574 out of 5 stars
4.6574 out of 5 Stars. 432 reviews
SNAP EBT eligible, pickup or delivery only
Available for Shipping , Pickup or Delivery

My Very First Halloween Hidden Pictures Lift-the-Flap by Highlights, Board Book $9.94

My Very First Halloween Hidden Pictures Lift-the-Flap by Highlights, Board Book
current price $9.94

My Very First Halloween Hidden Pictures Lift-the-Flap by Highlights, Board Book

Available for Pickup or Delivery

Monster Mansion (Seek and Peek) by Roger Priddy, Board Book $8.82

Monster Mansion (Seek and Peek) by Roger Priddy, Board Book
current price $8.82

Monster Mansion (Seek and Peek) by Roger Priddy, Board Book

Available for Pickup or Delivery

World of Eric Carle: Hoot & Howl Halloween Sound Book, Noisy Book $10.84

World of Eric Carle: Hoot & Howl Halloween Sound Book, Noisy Book
current price $10.84

World of Eric Carle: Hoot & Howl Halloween Sound Book, Noisy Book

Available for Pickup or Delivery

DreamLife Women's Halloween 2-Piece Pajama Set $16.98 Was $19.98

Instant Savings
DreamLife Women's Halloween 2-Piece Pajama Set
Multi, variant on DreamLife Women's Halloween 2-Piece Pajama Set
Black, variant on DreamLife Women's Halloween 2-Piece Pajama Set
Orange, variant on DreamLife Women's Halloween 2-Piece Pajama Set
current price Now $16.98, Was $19.98
$3 off
Ends Oct 22

DreamLife Women's Halloween 2-Piece Pajama Set

4.54 out of 5 stars
4.54 out of 5 Stars. 100 reviews
Available for Shipping

Snack Factory Pumpkin Spice White Creme Pretzel Crisps, 20 oz. $9.84 $0.49/oz

Snack Factory Pumpkin Spice White Creme Pretzel Crisps, 20 oz.
current price $9.84
$0.49/oz

Snack Factory Pumpkin Spice White Creme Pretzel Crisps, 20 oz.

4.5891 out of 5 stars
4.5891 out of 5 Stars. 567 reviews
SNAP EBT eligible, pickup or delivery only
Available for Shipping , Pickup or Delivery

Character Kids 2-Piece Halloween Snug-Fit PJ Set $10.98

Character Kids 2-Piece Halloween Snug-Fit PJ Set
current price $10.98

Character Kids 2-Piece Halloween Snug-Fit PJ Set

4.1129 out of 5 stars
4.1129 out of 5 Stars. 62 reviews
Available for Shipping , Pickup or Delivery

Halloween Jack by Roger Priddy, Board Book $10.98

Halloween Jack by Roger Priddy, Board Book
current price $10.98

Halloween Jack by Roger Priddy, Board Book

Available for Pickup or Delivery

Disney Tim Burton's The Nightmare Before Christmas: Zero's Journey, Hardcover $8.98

Disney Tim Burton's The Nightmare Before Christmas: Zero's Journey, Hardcover
current price $8.98

Disney Tim Burton's The Nightmare Before Christmas: Zero's Journey, Hardcover

4.6667 out of 5 stars
4.6667 out of 5 Stars. 6 reviews
Available for Pickup or Delivery

Spooky Cutie by Coco Wyo, Trade Paperback $6.78

Spooky Cutie by Coco Wyo, Trade Paperback
current price $6.78

Spooky Cutie by Coco Wyo, Trade Paperback

Available for Shipping , Pickup or Delivery

Monsters! by DK, Board Book $9.98

Monsters! by DK, Board Book
current price $9.98

Monsters! by DK, Board Book

Available for Pickup or Delivery

DreamLife Men's Halloween 2-Piece Pajama Set $16.98 Was $19.98

Instant Savings
DreamLife Men's Halloween 2-Piece Pajama Set
Orange, variant on DreamLife Men's Halloween 2-Piece Pajama Set
Multi, variant on DreamLife Men's Halloween 2-Piece Pajama Set
Black, variant on DreamLife Men's Halloween 2-Piece Pajama Set
current price Now $16.98, Was $19.98
Options from $16.98 – $19.98
$3 off
Ends Oct 22

DreamLife Men's Halloween 2-Piece Pajama Set

4.3902 out of 5 stars
4.3902 out of 5 Stars. 82 reviews
Available for Shipping

Ten Little Monsters, Board Book $8.82

Ten Little Monsters, Board Book
current price $8.82

Ten Little Monsters, Board Book

4.6667 out of 5 stars
4.6667 out of 5 Stars. 9 reviews
Available for Pickup or Delivery

Don't Tickle the Skeleton! by Sam Taplin, Board Book $11.98

Don't Tickle the Skeleton! by Sam Taplin, Board Book
current price $11.98

Don't Tickle the Skeleton! by Sam Taplin, Board Book

Available for Pickup or Delivery

Where's Waldo? Spooky Spot the Difference by Martin Handford, Hardcover $12.76

Where's Waldo? Spooky Spot the Difference by Martin Handford, Hardcover
current price $12.76

Where's Waldo? Spooky Spot the Difference by Martin Handford, Hardcover

Available for Shipping , Pickup or Delivery

Stitch Halloween My Busy Book by Phidal Publishing, Board Book $11.54

Stitch Halloween My Busy Book by Phidal Publishing, Board Book
current price $11.54

Stitch Halloween My Busy Book by Phidal Publishing, Board Book

Available for Shipping , Pickup or Delivery

Hour of the Pumpkin Queen by Megan Shepherd, Hardcover $13.56

Hour of the Pumpkin Queen by Megan Shepherd, Hardcover
current price $13.56

Hour of the Pumpkin Queen by Megan Shepherd, Hardcover

Available for Shipping

DreamLife Kids Halloween 2-Piece Pajama Set $14.98

DreamLife Kids Halloween 2-Piece Pajama Set
Multi, variant on DreamLife Kids Halloween 2-Piece Pajama Set
Black, variant on DreamLife Kids Halloween 2-Piece Pajama Set
Orange, variant on DreamLife Kids Halloween 2-Piece Pajama Set
current price $14.98

DreamLife Kids Halloween 2-Piece Pajama Set

4.2727 out of 5 stars
4.2727 out of 5 Stars. 77 reviews
Available for Shipping

4D Build, KPop Demon Hunters Derpy Tiger & Sussie Bird 3D Puzzle, 168 Pieces $15.98

4D Build, KPop Demon Hunters Derpy Tiger & Sussie Bird 3D Puzzle, 168 Pieces
current price $15.98

4D Build, KPop Demon Hunters Derpy Tiger & Sussie Bird 3D Puzzle, 168 Pieces

Available for Shipping , Pickup or Delivery

Pirate's Booty Trick or Treat Cheddar Blast Aged White Cheddar Puffs, 0.25 oz., 70 pk. $13.38

Pirate's Booty Trick or Treat Cheddar Blast Aged White Cheddar Puffs,  0.25 oz., 70 pk.
current price $13.38

Pirate's Booty Trick or Treat Cheddar Blast Aged White Cheddar Puffs, 0.25 oz., 70 pk.

Available for Shipping or Pickup

HERSHEY'S Halloween Assorted Candies, Variety Pack, 455 pcs. $34.48

HERSHEY'S Halloween Assorted Candies, Variety Pack, 455 pcs.
current price $34.48

HERSHEY'S Halloween Assorted Candies, Variety Pack, 455 pcs.

SNAP EBT eligible, pickup or delivery only
Available for Shipping or Pickup

4D Build, KPop Demon Hunters Rumi in Ramyeon Cup 3D Puzzle, 138 Pieces $15.98

4D Build, KPop Demon Hunters Rumi in Ramyeon Cup 3D Puzzle, 138 Pieces
current price $15.98

4D Build, KPop Demon Hunters Rumi in Ramyeon Cup 3D Puzzle, 138 Pieces

Available for Shipping , Pickup or Delivery

Ghirardelli Premium Chocolate Jack O' Lantern Shaped Chocolate Assortment, 12.4 oz $14.48

Ghirardelli Premium Chocolate Jack O' Lantern Shaped Chocolate Assortment, 12.4 oz
current price $14.48

Ghirardelli Premium Chocolate Jack O' Lantern Shaped Chocolate Assortment, 12.4 oz

SNAP EBT eligible, pickup or delivery only
Available for Shipping or Pickup

Frankford Body Parts Gummy Candy Coffin Box, 100 pcs. $11.98

Frankford Body Parts Gummy Candy Coffin Box, 100 pcs.
current price $11.98

Frankford Body Parts Gummy Candy Coffin Box, 100 pcs.

Available for Shipping

Nerds Treat Size Variety Pack Halloween Candy, 185 ct. $19.98 $0.11/ea

Nerds Treat Size Variety Pack Halloween Candy, 185 ct.
current price $19.98
$0.11/ea

Nerds Treat Size Variety Pack Halloween Candy, 185 ct.

SNAP EBT eligible, pickup or delivery only
Available for Shipping , Pickup or Delivery

Fruit by the Foot, Gushers, Fruit Roll-Ups Halloween Candy, Variety Pack, 65 pcs. $9.98

Fruit by the Foot, Gushers, Fruit Roll-Ups Halloween Candy, Variety Pack, 65 pcs.
current price $9.98

Fruit by the Foot, Gushers, Fruit Roll-Ups Halloween Candy, Variety Pack, 65 pcs.

SNAP EBT eligible, pickup or delivery only
Available for Shipping or Pickup

Nature's Garden Probiotic Halloween Yoggies, Variety Pack, 0.7 oz., 24 pk. $10.38

Nature's Garden Probiotic Halloween Yoggies, Variety Pack, 0.7 oz., 24 pk.
current price $10.38

Nature's Garden Probiotic Halloween Yoggies, Variety Pack, 0.7 oz., 24 pk.

Available for Shipping or Pickup

Drizzilicious Halloween Box, 0.5 oz., 50 pk. $17.98 $0.72/oz

Drizzilicious Halloween Box, 0.5 oz., 50 pk.
current price $17.98
$0.72/oz

Drizzilicious Halloween Box, 0.5 oz., 50 pk.

4.4643 out of 5 stars
4.4643 out of 5 Stars. 28 reviews
Available for Shipping

Frito Lay Mini Treat Size Halloween Snacks Mix Variety Pack, 0.5 oz., 60 pk. $12.98 Was $14.98

Instant Savings
Frito Lay Mini Treat Size Halloween Snacks Mix Variety Pack, 0.5 oz., 60 pk.
current price Now $12.98, Was $14.98
$2 off
Ends Oct 14

Frito Lay Mini Treat Size Halloween Snacks Mix Variety Pack, 0.5 oz., 60 pk.

SNAP EBT eligible, pickup or delivery only
Available for Shipping or Pickup

Frequently Asked Questions

Can I build my own Halloween gift basket at Sam’s Club?

What are good items to include in a Halloween gift basket?

Are Halloween gift basket items available for delivery?

About Halloween Finds: Books, Candies, Apparel and Halloween Decor Near Me

Amazing Halloween Finds at Sam’s Club

Sam’s Club makes it easy to build your own festive bundle basket filled with your favorite candy, snacks, chocolates, books and seasonal gifts for kids with amazing Halloween finds. Perfect for kids, teachers, party hosts, or neighbors, these unique finds add a thoughtful and fun touch to any Halloween celebration.

Halloween Spooky Treats, Gourmet Towers & Party Boxes

Delight clients, family, neighbors, and spooky season lovers with the Halloween Gourmet Food Gifts collection at Sam’s Club. Whether sending a surprise sweet package across the country or bringing a festive center-piece gift box to a Halloween party, our curated collection combines gourmet chocolates, zombie LEGO, autumn bake mixes, candy corns, and Halloween-themed unique decor delivering high-end gifting style at exclusive wholesale member value.

Featured Halloween Finds

Explore gourmet food towers, snack baskets, and sweet care packages curated for every spooky occasion:

Gourmet Chocolate & Bakery

Multi-tiered gift boxes stacked high with decadent autumn sweets and bakery-fresh confections.

Savory & Sweet Halloween Party Snack Crate

The ultimate crowd-pleasing assortments featuring a balance of crunchy, salty, and sweet treats.

Halloween Gift Basket Ideas with Sam's Club Finds

Start with a reusable basket or bucket, then fill it with bulk Halloween candy, popcorn tins, cookies, trail mix, and spooky-themed books. Add extras like Halloween decor, toys, or glow sticks for an unforgettable surprise.

Why Buy Halloween Finds at Sam’s Club?

Send memorable, high-quality holiday gifts while keeping your budget under control.

  • Boutique Style, Wholesale Pricing: Premium items, gourmet chocolates, and branded confections priced at wholesale value.
  • Direct Doorstep Shipping: Easily send pre-packaged food gift baskets, books and accessories straight to friends, family, or business associates nationwide.
  • Seamless Convenience: Order online for fast home delivery or select Scan & Go and Free Curbside Pickup at your local club for immediate party hosting.

With member-only savings and a wide variety of treats, Sam’s Club is your one-stop shop for creating personalized gift baskets that are both affordable and fun to assemble.

Take advantage of curbside pickup, Scan & Go™, or same-day delivery and make gifting this Halloween simple, creative, and sweet.

Start building your own Halloween gift basket with candy , snacks , and treats from Sam’s Club. Shop now and enjoy exclusive member savings on everything you need to craft the perfect festive surprise!