Member's Mark Omega 3-6-9 with Sustainably Sourced Tuna Oil Softgels, 300 ct.
Shipping

Highlights
- One 300-count bottle of Omega 3-6-9 softgels
- Each softgel contains esterified tuna fish oil, cold pressed flaxseed oil, safflower oil, borage oil, extra virgin olive oil, and evening primrose oil
- Designed to support cardiovascular health while promoting brain, muscle, skin, joint, immune, and eye health*
Qunol Ultra CoQ10 Softgels, 100 mg 150 ct. $34.98 $0.23/ea

Qunol Ultra CoQ10 Softgels, 100 mg 150 ct.


Members also considered
Qunol Ultra CoQ10 Softgels, 100 mg 150 ct. $34.98 $0.23/ea
Sponsored$3498current price $34.98$0.23/eaQunol Ultra CoQ10 Softgels, 100 mg 150 ct.
336404.8364 out of 5 Stars. 33640 reviews4.8364 out of 5 starsAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingMember's Mark 1600 mg. Advanced Omega Complex Softgels, 300 ct. $24.98
$2498current price $24.98Member's Mark 1600 mg. Advanced Omega Complex Softgels, 300 ct.
404.65 out of 5 Stars. 40 reviews4.65 out of 5 starsAvailable for ShippingShippingMember's Mark Extra Strength Antarctic Pure Omega-3 Krill Oil, 500 mg, 160 ct. $22.98 Was $23.48 $0.14/ea
Now$2298current price Now $22.98, Was $23.48$23.48$0.14/ea$0.5 offMember's Mark Extra Strength Antarctic Pure Omega-3 Krill Oil, 500 mg, 160 ct.
27504.8371 out of 5 Stars. 2750 reviews4.8371 out of 5 starsAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingNature Made CoQ10 400mg Softgels, 90 ct. $37.98 $0.42/ea
Sponsored$3798current price $37.98$0.42/eaNature Made CoQ10 400mg Softgels, 90 ct.
8144.7801 out of 5 Stars. 814 reviews4.7801 out of 5 starsAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingNature Made Burp-Less Ultra Omega-3 Fish Oil Softgels, 130 ct. $25.73 $0.20/ea
$2573current price $25.73$0.20/eaNature Made Burp-Less Ultra Omega-3 Fish Oil Softgels, 130 ct.
44 out of 5 Stars. 4 reviews4 out of 5 starsAvailable for ShippingShippingMember's Mark CoQ10 Softgels, 200 mg, 180 ct. $19.98 $0.11/ea
$1998current price $19.98$0.11/eaMember's Mark CoQ10 Softgels, 200 mg, 180 ct.
23934.7915 out of 5 Stars. 2393 reviews4.7915 out of 5 starsAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingMegaRed Omega-3 Fish & Krill Oil Advanced Softgels, 900mg, 60 ct. $23.98 $0.40/ea
$2398current price $23.98$0.40/eaMegaRed Omega-3 Fish & Krill Oil Advanced Softgels, 900mg, 60 ct.
1554.8129 out of 5 Stars. 155 reviews4.8129 out of 5 starsAvailable for ShippingShippingMegaRed Omega-3 Krill Oil Supplement Softgels, 500mg, 90 ct. $26.88 $0.30/ea
$2688current price $26.88$0.30/eaMegaRed Omega-3 Krill Oil Supplement Softgels, 500mg, 90 ct.
4744.7574 out of 5 Stars. 474 reviews4.7574 out of 5 starsAvailable for ShippingShipping
About this item
Product details
Member’s Mark Omega 3-6-9 Softgels are formulated with a unique blend of six nutrient-rich oils that deliver 1600 mg of essential fatty acids per serving. This product helps support your heart and cardiovascular health while promoting brain, muscle, skin, joint, immune, and eye health.*
Essential Fatty Acids: The Key Role of Omega 3-6-9 in Your Diet Our Omega 3-6-9 Softgels feature esterified tuna fish oil, cold-pressed flaxseed oil, safflower oil, borage oil, extra virgin olive oil, and evening primrose oil. Each serving delivers 1030 mg Omega-3 fatty acids, 420 mg of Omega-6 fatty acids, and 150 mg of Omega-9 fatty acids per serving. Omega-3 fatty acids play a vital role in supporting cardiovascular health and function.* It also promotes visual function and eye health, brain health, joint health, muscle function, and immune support.* Omega-6 fatty acids and Omega-9 fatty acids help maintain healthy nerve function and activity, support healthy skin and hair, and contribute to your overall health.*
Quality You Can Trust: Our Omega-3-6-9 formula is Marine Stewardship Council (MSC) certified, which means that the tuna fish used for the tuna oil is sustainably sourced. This product is free from artificial colors or flavors, gluten, lactose, and sugar. Adults should take two softgels daily with food as a dietary supplement to unlock its full benefits. Manufactured and packaged in the United States, each bottle contains 300 softgels to provide 5 months of supply.
*These statements have not been evaluated by the Food and Drug Administration. This product is not intended to diagnose, treat, cure, or prevent any disease.
Specifications
- Use Instructions: Adults, take two softgels daily with food as a dietary supplement.
- Pack Size: 300 ct. of softgels
- Shelf Life: N/A
- FSA/HSA Eligible: No
- Allergen Warnings: Keep out of the reach of children. Pregnant or nursing women, individuals taking medication(s) or persons who have a health condition should consult their physician before using this product.
- Ingredients: Flaxseed Oil, Gelatin, Esterified Tuna Fish Oil, Safflower Oil, Glycerin, Purified Water. Contains < 2% of borage oil, evening primrose oil, extra virgin olive oil, mixed tocopherols, natural lemon flavor. Contains: Fish (Tuna).
Member ratings & reviews
Filtered and sorted results would be available on the new 'Customer ratings & reviews' page.
Showing 1-3 of 93 reviews
Excelent product
I’ve been taking this Omega-3 supplement for a few weeks now, and I can already feel the difference. The capsules are easy to swallow and don’t leave a fishy aftertaste, which is a big plus compared to other brands , an excellent choice if you’re looking to support heart health, brain function, and overall well-being. Definitely worth it!
Good source of Omega
Excellent source of essential omega fatty acids and so far been pretty good on the stomach. Size is pretty close to most fish oil supplements and easy for me to take daily to supplement what you do not get from your regular diet. Have not experienced any side effects as with others (i.e. heart burn, bad taste,...)
Good to your brain and body
I’ve been taking the Omega 3-6-9 supplement for over three months now, and the difference it’s made in my overall well-being is incredible. I chose this particular blend because it combines the essential fatty acids our bodies need but often don’t get enough of through diet alone — omega-3s from fish oil and flaxseed, omega-6 from evening primrose oil, and omega-9 from olive oil. What really sets this product apart is the balanced formulation. Many products overload on omega-6, which can actually promote inflammation if not properly balanced with omega-3s. This formula seems well thought out and doesn’t cause any bloating or fishy aftertaste like other brands I’ve tried in the past. Within a few weeks, I noticed my skin becoming smoother and more hydrated. My joints also feel less stiff in the morning, and I’ve experienced fewer aches after workouts. My energy levels are steadier throughout the day, and there’s a noticeable improvement in my mood and focus — I no longer feel that mid-afternoon fog I used to struggle with. Another unexpected benefit is that my nails and hair are growing faster and feel stronger. I even got compliments on how shiny my hair looks — and I hadn’t changed shampoos! I appreciate that the capsules are easy to swallow and don’t have a strong odor. The packaging is clean and informative, and the product is clearly made with high-quality ingredients. All in all, this Omega 3-6-9 supplement has become a staple in my daily wellness routine. I’ve recommended it to several friends and family members already. If you’re looking for a simple yet powerful addition to support your heart, brain, and joint health, this is the one to try.
Items you may like
Gruns Adult Organic Superfood Greens Multivitamin Gummies, 25 ct.
SponsoredMembers-only priceGruns Adult Organic Superfood Greens Multivitamin Gummies, 25 ct.
420344.707 out of 5 Stars. 42034 reviews4.707 out of 5 starsAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingQunol Mega CoQ10 Ubiquinol Softgels, 100 mg 120 ct. $34.97 $0.29/ea
$3497current price $34.97$0.29/eaQunol Mega CoQ10 Ubiquinol Softgels, 100 mg 120 ct.
123254.8187 out of 5 Stars. 12325 reviews4.8187 out of 5 starsAvailable for ShippingShippingNature Made Flaxseed Oil 1400 mg Softgels, 300 ct. $16.44 $0.05/ea
$1644current price $16.44$0.05/eaNature Made Flaxseed Oil 1400 mg Softgels, 300 ct.
5434.7919 out of 5 Stars. 543 reviews4.7919 out of 5 starsAvailable for ShippingShippingZzzQuil Nighttime Sleep-Aid Liquid, Berry, 12 fl. oz., 3 pk. $18.48 $0.51/foz
Sam's Cash Offer
Sponsored$1848current price $18.48$0.51/fozEarn $15 Sam's Cashwhen you spend $100 on select P&G brands*. Terms apply.Ends Oct 27ZzzQuil Nighttime Sleep-Aid Liquid, Berry, 12 fl. oz., 3 pk.
19114.6 out of 5 Stars. 1911 reviews4.6 out of 5 starsAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingNature Made CholestOff Plus Softgels, 210 ct. $25.48 $0.12/ea
$2548current price $25.48$0.12/eaNature Made CholestOff Plus Softgels, 210 ct.
4604.7826 out of 5 Stars. 460 reviews4.7826 out of 5 starsAvailable for ShippingShippingYoutheory Ocean Friendly Omega Softgels, 100 ct. $24.44
$2444current price $24.44Youtheory Ocean Friendly Omega Softgels, 100 ct.
4544.7247 out of 5 Stars. 454 reviews4.7247 out of 5 starsAvailable for ShippingShippingBananas, 3 lbs. $1.47 $0.49/lb
$147current price $1.47$0.49/lbBananas, 3 lbs.
527394.606 out of 5 Stars. 52739 reviews4.606 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryMember's Mark Seasoned Rotisserie Chicken $4.98
$498current price $4.98Member's Mark Seasoned Rotisserie Chicken
743704.6652 out of 5 Stars. 74370 reviews4.6652 out of 5 starsAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryStrawberries, 2 lbs. $6.52 $3.26/lb
$652current price $6.52$3.26/lbStrawberries, 2 lbs.
397404.4153 out of 5 Stars. 39740 reviews4.4153 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryMember's Mark Power Flex 13-Gallon Tall Kitchen Trash Bags, Fresh Scent, 200 ct. $19.98 Was $20.98 $0.10/ea
Now$1998current price Now $19.98, Was $20.98$20.98$0.10/ea$1 offMember's Mark Power Flex 13-Gallon Tall Kitchen Trash Bags, Fresh Scent, 200 ct.
173864.8552 out of 5 Stars. 17386 reviews4.8552 out of 5 starsAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingMember's Mark Ultra Dinner Paper Plates, 10", 204 ct. $18.98 $0.09/ea
$1898current price $18.98$0.09/eaMember's Mark Ultra Dinner Paper Plates, 10", 204 ct.
423834.8563 out of 5 Stars. 42383 reviews4.8563 out of 5 starsAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingMember's Mark Elderberry Immune Health Gummies, 150 ct. $14.98 $0.10/ea
$1498current price $14.98$0.10/eaMember's Mark Elderberry Immune Health Gummies, 150 ct.
5794.4819 out of 5 Stars. 579 reviews4.4819 out of 5 starsAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingForce Factor Total Beets Soft Chews, Açai Berry, 90 ct. $18.98 $0.21/ea
$1898current price $18.98$0.21/eaForce Factor Total Beets Soft Chews, Açai Berry, 90 ct.
17574.5333 out of 5 Stars. 1757 reviews4.5333 out of 5 starsAvailable for ShippingShippingNatrol Sleep Melatonin 10mg Per Serving Gummies, Strawberry, 180 ct.
Members-only priceNatrol Sleep Melatonin 10mg Per Serving Gummies, Strawberry, 180 ct.
15204.6434 out of 5 Stars. 1520 reviews4.6434 out of 5 starsAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingNature's Bounty Hair, Skin, and Nails Vitamin Gummies With Biotin 230 ct. $14.94 Was $16.88 $0.06/ea
Now$1494current price Now $14.94, Was $16.88$16.88$0.06/ea$1.94 offNature's Bounty Hair, Skin, and Nails Vitamin Gummies With Biotin 230 ct.
90234.5807 out of 5 Stars. 9023 reviews4.5807 out of 5 starsAvailable for ShippingShipping