Member's Mark Southern-Style Spicy Chicken Sandwich 10 ct.

Highlights
- Fully cooked breaded chicken breast fillet sandwich
- Breaded with a Southern-style dill pickle-flavored batter
- No added hormones or steroids
- 28g protein per sandwich
- 0g trans-fat
- Mildly spicy
Raybern's Philly Cheesesteak, Frozen, 6 ct. $11.68 $1.95/ea

Raybern's Philly Cheesesteak, Frozen, 6 ct.


Members who viewed this also viewed
Member's Mark Spicy Breaded Chicken Breast Fillets, Frozen, 3 lbs. $17.57 $5.86/lb
$1757current price $17.57$5.86/lbMember's Mark Spicy Breaded Chicken Breast Fillets, Frozen, 3 lbs.
34394.3667 out of 5 Stars. 3439 reviews4.3667 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryMember's Mark Southern Style Chicken Sandwich, Frozen, 8 Count, 53.6 oz. $14.36
$1436current price $14.36Member's Mark Southern Style Chicken Sandwich, Frozen, 8 Count, 53.6 oz.
213.9524 out of 5 Stars. 21 reviews3.9524 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryMember's Mark Southern Style Chicken Bites, Frozen, 3 lbs. $13.97 $4.66/lb
$1397current price $13.97$4.66/lbMember's Mark Southern Style Chicken Bites, Frozen, 3 lbs.
101154.3072 out of 5 Stars. 10115 reviews4.3072 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryMember's Mark Beef Birria Tacos with Consomme, 8 ct. $12.93 $0.40/oz
$1293current price $12.93$0.40/ozMember's Mark Beef Birria Tacos with Consomme, 8 ct.
31854.5325 out of 5 Stars. 3185 reviews4.5325 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryFrigo Cheese Heads String Cheese 1 oz. pkg., 48 ct. $9.47 $0.20/ea
$947current price $9.47$0.20/eaFrigo Cheese Heads String Cheese 1 oz. pkg., 48 ct.
80214.8413 out of 5 Stars. 8021 reviews4.8413 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryMember's Mark Mesquite Grilled Chicken Fillets, Frozen, 3 lbs. $15.97 Was $17.88 $5.32/lb
Now$1597current price Now $15.97, Was $17.88$17.88$5.32/lb$1.91 offMember's Mark Mesquite Grilled Chicken Fillets, Frozen, 3 lbs.
53884.5475 out of 5 Stars. 5388 reviews4.5475 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryMember's Mark Seasoned Rotisserie Chicken $4.98
$498current price $4.98Member's Mark Seasoned Rotisserie Chicken
743704.6652 out of 5 Stars. 74370 reviews4.6652 out of 5 starsAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryMember's Mark 16" Hot Baked Cafe Pizza $8.98 $1.12/ea
$898current price $8.98$1.12/eaMember's Mark 16" Hot Baked Cafe Pizza
16873.8488 out of 5 Stars. 1687 reviews3.8488 out of 5 starsAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryTyson Grilled Sweet Teriyaki Flavored Chicken Fillets, Frozen, 3.5 lbs. $14.98 $4.28/lb
$1498current price $14.98$4.28/lbTyson Grilled Sweet Teriyaki Flavored Chicken Fillets, Frozen, 3.5 lbs.
78094.5139 out of 5 Stars. 7809 reviews4.5139 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryMember's Mark Cheeseburger Sliders, Frozen, 2.3 oz., 16 ct. $12.84 $0.80/ea
$1284current price $12.84$0.80/eaMember's Mark Cheeseburger Sliders, Frozen, 2.3 oz., 16 ct.
58764.6091 out of 5 Stars. 5876 reviews4.6091 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryTyson Breaded Chicken Nuggets, Frozen, 5 lbs. $11.97 $2.39/lb
$1197current price $11.97$2.39/lbTyson Breaded Chicken Nuggets, Frozen, 5 lbs.
112024.5247 out of 5 Stars. 11202 reviews4.5247 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryMember's Mark Breaded and Boneless Homestyle Chicken Bites, Frozen, 4 lbs. $13.98 $3.50/lb
$1398current price $13.98$3.50/lbMember's Mark Breaded and Boneless Homestyle Chicken Bites, Frozen, 4 lbs.
37464.3817 out of 5 Stars. 3746 reviews4.3817 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryMember's Mark Breaded and Boneless Honey Barbecue Chicken Bites, Frozen, 3.5 lbs. $12.98 $3.71/lb
$1298current price $12.98$3.71/lbMember's Mark Breaded and Boneless Honey Barbecue Chicken Bites, Frozen, 3.5 lbs.
35714.403 out of 5 Stars. 3571 reviews4.403 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryRed's Sausage Egg and Cheese Breakfast Burrito, Frozen, 10 ct., 5 oz. Each $14.87
$1487current price $14.87Red's Sausage Egg and Cheese Breakfast Burrito, Frozen, 10 ct., 5 oz. Each
SNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryDon Miguel Chicken and Two-Cheese Mini Tacos 56 ct. $12.72 $0.23/ea
$1272current price $12.72$0.23/eaDon Miguel Chicken and Two-Cheese Mini Tacos 56 ct.
39234.3971 out of 5 Stars. 3923 reviews4.3971 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDelivery
About this item
Product details
With the Member’s Mark™ Southern Style Spicy Chicken Sandwich, you can skip the drive-thru and enjoy a restaurant-quality sandwich right at home. Each individually wrapped sandwich is made with a juicy chicken breast fillet that’s been marinated in a dill pickle brine with just a kick of cayenne added for a savory, mildly-spicy note, then it’s breaded with dill-seasoned Southern style batter. It’s a pickle lover’s dream sandwich and a conveniently delicious way to feed your hungry crew.
How Spicy is Member's Mark Southern-Style Spicy Chicken Sandwich?
We gave it a little cayenne kick that we think even the not-so-brave will enjoy. On a scale of one to three, with three the spiciest, this breaded chicken filet sandwich is a one. It is made with a hint of pickle flavor and dash of heat, giving it a savory flavor without too much heat. We know some like it hot, so be brave and hit it with a couple of dashes of your favorite hot sauce.
Ways to Customize your Chicken Sandwich
Need a little more heat? Try adding a dash of your favorite hot sauce or a slice of pepper jack cheese. Want to sneak in some veggies? Layer in a little fresh lettuce, tomato, or sliced pickle for a triple-dill flavor extravaganza. No serious spicy chicken sandwich is complete without fries and Member’s Mark Southern Style Waffle Fries are the perfect complement to this home-cooked drive-thru delight.
Cooking Instructions:
For microwaves: remove sandwich from packaging and separate the chicken patty from the bun. On a microwave-safe plate cook the chicken on high for 1 minute 35 seconds to 1 minute 45 seconds or until hot. Wrap the bun in a paper towel and heat on high for 20 seconds or until hot. Place chicken on bun and let cool for 1 minute before serving. Conventional oven: preheat to 425°F. Remove sandwich from packaging and separate the chicken patty from the bun and place chicken on baking sheet. Wrap the bun in foil and set aside. Bake chicken for 18-22 minutes, adding the bun to the baking sheet during the last 10 minutes of cooking. Carefully place chicken on bun and let cool for 1 minute before serving. Air fryer: times and temperatures may vary, consult fryer owner’s manual for complete operating instructions. Remove sandwich from packaging and separate the chicken patty from the bun and place chicken on fryer tray. Set temperature to 350°F and heat chicken for 12-14 minutes. Pause timer with 2 minutes remaining and place bun in with the chicken then continue heating. Carefully place chicken on bun and let cool for 1 minute before serving.
Cook times may vary based on appliances.
Specifications
- Keep frozen until ready to use
- Individually wrapped for resale
- Chicken filet sandwich: 6.9 oz. each
- Net weight: 4.32 lb.
Ingredients: Fully Cooked Southern Style, Spicy Breaded Chicken Breast Fillet With Rib Meat (Boneless, Skinless Chicken Breast With Rib Meat, Water, Seasoning (Yeast Extract, Salt, Sugar, Spices, Natural Flavors), Salt, Modified Food Starch, Sodium Phosphates. Battered And Breaded With: Bleached Wheat Flour, Water, Wheat Flour, Modified Wheat Starch, Sugar, Salt, Spices, Yeast Extract, Caramelized Sugar, Wheat Gluten, Leavening Sodium Acid Pyrophosphate, Sodium Bicarbonate, Monocalcium Phosphate], Yellow Corn Flour, Maltodextrin, Beet Powder Color, Corn Starch, Monosodium Glutamate, Paprika Oleoresin Color, Annatto Extract Color, Spice, Onion Powder, Natural Flavors, Dextrose, Garlic Powder, Yeast. Breading Set In Vegetable Oil), Bun (Enriched Wheat Flour Wheat Flour, Niacin, Reduced Iron, Thiamine Mononitrate, Riboflavin, Enzyme, Folic Acid, Water, Soybean Oil, Sugar, Contains 2% Or Less Of: Yeast [Yeast, Sorbitan Monostearate, Ascorbic Acid Added As A Dough Conditioner], Enriched Wheat Flour Wheat Flour, Niacin. Ferrous Sulfate, Thiamine Mononitrate, Riboflavin, Folic Acid], Salt, Natural Cooked Butter Type Flavor [Maltodextrin, Gum Arabic, Natural Flavor, Sunflower Oil], Refinery Syrup, Corn Syrup Solids, Oat Fiber, Monoglycerides, Calcium Sulfate, Sodium Stearoyl Lactylate, Sodium Alginate, Wheat Starch, Ascorbic Acid Added As A Dough Conditioner, Enzymes, Organic Maltodextrin, Natural Honey Flavor, Yeast, Xanthan Gum).
Allergy Information: Contains: Wheat.
Member ratings & reviews
Filtered and sorted results would be available on the new 'Customer ratings & reviews' page.
Showing 1-3 of 203 reviews
Verified Purchase
Spicey Chicken Sandwich
I actually toast the bun separately. Makes a great sandwich. Can't keep enough of them in the house. I hide some for myself or they would be gone.
Verified Purchase
Great frozen sandwich
We love these chicken sandwiches. The chicken is big so they are really filling. We cook the chicken in the air fryer for 8 minutes and then we add the bun in for another 2 minutes on 360 degrees. They are cooked perfectly and taste so much better than McDonald's spicy chicken.
Verified Purchase
You should try it
These remind me of Chic fil a. they are very good. You need to heat the chicken and bun separately but it makes the bun so soft and flavorful
Popular products
Member's Mark Ultra Premium 2-Ply Toilet Paper 45 rolls, 235 sheets/roll $24.76 $0.02/sft
$2476current price $24.76$0.02/sftMember's Mark Ultra Premium 2-Ply Toilet Paper 45 rolls, 235 sheets/roll
1939964.8417 out of 5 Stars. 193996 reviews4.8417 out of 5 starsAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingMember's Mark Select & Tear 2-Ply Paper Towel 15 rolls, 150 sheets/roll $20.93 $0.02/sft
$2093current price $20.93$0.02/sftMember's Mark Select & Tear 2-Ply Paper Towel 15 rolls, 150 sheets/roll
1546294.8587 out of 5 Stars. 154629 reviews4.8587 out of 5 starsAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingMember's Mark Purified Water 16.9 fl. oz., 40 pk. $4.28 $0.01/foz
$428current price $4.28$0.01/fozMember's Mark Purified Water 16.9 fl. oz., 40 pk.
627924.8196 out of 5 Stars. 62792 reviews4.8196 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryStrawberries, 2 lbs. $6.52 $3.26/lb
$652current price $6.52$3.26/lbStrawberries, 2 lbs.
397404.4153 out of 5 Stars. 39740 reviews4.4153 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryFairlife Nutrition Plan 30g Protein Shake, Chocolate, 11.5 fl. oz., 12 pk. $26.78 $0.19/foz
$2678current price $26.78$0.19/fozFairlife Nutrition Plan 30g Protein Shake, Chocolate, 11.5 fl. oz., 12 pk.
304484.8387 out of 5 Stars. 30448 reviews4.8387 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingBananas, 3 lbs. $1.47 $0.49/lb
$147current price $1.47$0.49/lbBananas, 3 lbs.
528454.606 out of 5 Stars. 52845 reviews4.606 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryMember's Mark Ultra Dinner Paper Plates, 10", 204 ct. $18.98 $0.09/ea
$1898current price $18.98$0.09/eaMember's Mark Ultra Dinner Paper Plates, 10", 204 ct.
423984.8563 out of 5 Stars. 42398 reviews4.8563 out of 5 starsAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingPure Life Purified Water 16.9 fl. oz., 40 pk. $5.48 $0.01/foz
$548current price $5.48$0.01/fozPure Life Purified Water 16.9 fl. oz., 40 pk.
197854.7978 out of 5 Stars. 19785 reviews4.7978 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryGreen Seedless Grapes, 3 lbs. $6.97 $2.32/lb
$697current price $6.97$2.32/lbGreen Seedless Grapes, 3 lbs.
314724.4708 out of 5 Stars. 31472 reviews4.4708 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryMember's Mark Power Flex 13-Gallon Tall Kitchen Trash Bags, Fresh Scent, 200 ct. $19.98 Was $20.98 $0.10/ea
Now$1998current price Now $19.98, Was $20.98$20.98$0.10/ea$1 offMember's Mark Power Flex 13-Gallon Tall Kitchen Trash Bags, Fresh Scent, 200 ct.
173884.8553 out of 5 Stars. 17388 reviews4.8553 out of 5 starsAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingMember's Mark Salted Sweet Cream Butter Sticks, 4 oz., 16 ct. $10.22
$1022current price $10.22Member's Mark Salted Sweet Cream Butter Sticks, 4 oz., 16 ct.
245654.8631 out of 5 Stars. 24565 reviews4.8631 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryDiet Coke Soda Soft Drink, 12 fl. oz., 35 pk. $18.48 $0.04/foz
$1848current price $18.48$0.04/fozDiet Coke Soda Soft Drink, 12 fl. oz., 35 pk.
113794.6276 out of 5 Stars. 11379 reviews4.6276 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryMember’s Mark Cage Free Grade AA Large White Eggs, 2 dozen $4.82 $2.41/dz
$482current price $4.82$2.41/dzMember’s Mark Cage Free Grade AA Large White Eggs, 2 dozen
222534.7306 out of 5 Stars. 22253 reviews4.7306 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliverySprite Lemon Lime Soda Soft Drinks, 12 fl oz., 35 pk. $18.48 $0.04/foz
$1848current price $18.48$0.04/fozSprite Lemon Lime Soda Soft Drinks, 12 fl oz., 35 pk.
128944.7744 out of 5 Stars. 12894 reviews4.7744 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryMember's Mark 93/7 Ground Beef, priced per pound $20.22 $6.32/lb
$2022current price $20.22avg. price$6.32/lbFinal cost by weightMember's Mark 93/7 Ground Beef, priced per pound
58474.7462 out of 5 Stars. 5847 reviews4.7462 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDelivery