Member's Mark 9" New York Style Cheesecake, Frozen, 12 slices
Curbside Pickup

Highlights
- Made from scratch with real cream cheese and a thick, crispy, and buttery graham cracker crust
- Parchment paper is inserted between each slice to make serving the cheesecake a breeze
- Super easy to dress each slice
- Great for parties, picnics, and indulgent celebrations
FatBoy Premium Vanilla Ice Cream Sandwich, Frozen 18 ct. $10.48 $0.58/ea

FatBoy Premium Vanilla Ice Cream Sandwich, Frozen 18 ct.


Members also considered
FatBoy Premium Vanilla Ice Cream Sandwich, Frozen 18 ct. $10.48 $0.58/ea
Sponsored$1048current price $10.48$0.58/eaFatBoy Premium Vanilla Ice Cream Sandwich, Frozen 18 ct.
62804.8086 out of 5 Stars. 6280 reviews4.8086 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryHC Fudge Bars, Frozen, 18 ct. $10.58 $0.59/ea
$1058current price $10.58$0.59/eaHC Fudge Bars, Frozen, 18 ct.
64504.8412 out of 5 Stars. 6450 reviews4.8412 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliverySUMM! Apple Pie Bites with Caramel Sauce, 24 Count, 23 oz. $7.87
$787current price $7.87SUMM! Apple Pie Bites with Caramel Sauce, 24 Count, 23 oz.
2023.8366 out of 5 Stars. 202 reviews3.8366 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryOREO® Mini Dessert Sandwiches, Frozen, 24 ct. $9.66 $0.40/ea
Sponsored$966current price $9.66$0.40/eaOREO® Mini Dessert Sandwiches, Frozen, 24 ct.
65164.8686 out of 5 Stars. 6516 reviews4.8686 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryTru Fru Strawberries in White & Milk Chocolate, Frozen, 24 oz. $14.82 $0.62/oz
$1482current price $14.82$0.62/ozTru Fru Strawberries in White & Milk Chocolate, Frozen, 24 oz.
6694.8445 out of 5 Stars. 669 reviews4.8445 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryNestle Drumstick Cone Variety Pack, Frozen 16 ct. $8.18 Was $11.18 $0.51/ea
Instant Savings
Now$818current price Now $8.18, Was $11.18$11.18$0.51/ea$3 offEnds Oct 28Nestle Drumstick Cone Variety Pack, Frozen 16 ct.
66304.6952 out of 5 Stars. 6630 reviews4.6952 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryMember's Mark 9" New York Style Pumpkin Cheesecake, Frozen, 14 slices $18.84 $1.35/ea
$1884current price $18.84$1.35/eaMember's Mark 9" New York Style Pumpkin Cheesecake, Frozen, 14 slices
70144.8295 out of 5 Stars. 7014 reviews4.8295 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryKit Kat Cones Variety Pack, Frozen, 16ct. $11.18 $0.70/ea
$1118current price $11.18$0.70/eaKit Kat Cones Variety Pack, Frozen, 16ct.
36394.6722 out of 5 Stars. 3639 reviews4.6722 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryIsland Way Handcrafted Assorted Fruit Sorbet, Frozen, 10 ct. $13.27
$1327current price $13.27Island Way Handcrafted Assorted Fruit Sorbet, Frozen, 10 ct.
15 out of 5 Stars. 1 reviews5 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDelivery
About this item
Product details
Very few things match the cool, creamy first bite of Member's Mark 9" New York Style Cheesecake, 12 slices. This chef-inspired classic cheesecake is made from scratch with real cream cheese and a thick, crispy, and buttery graham cracker crust. Made without high fructose corn syrup or artificial colors and flavors, the quality standards of this cake go unmatched.
Each Member's Mark 9" New York Style Cheesecake, 12 slices is frozen and pre-sliced with parchment paper between each slice so serving is super easy. So, you can thaw the entire cake for fun with family and friends or simply thaw the individual slices you need.
Member's Mark 9" New York Style Cheesecake, 12 slices is packed 9 per case, or you could buy individually. Parchment paper is inserted between each slice to make serving the cheesecake a breeze. Great for parties, picnics, and indulgent celebrations. Contains 12 servings per package.
Ways to Customize Member's Mark 9" New York Style Cheesecake
Whether you’re looking for a decadent ending to a special meal or an indulgent treat just because, Member's Mark 9" New York Style Cheesecake, 12 slices is the dessert for all occasions. Perfectly creamy and delicious served plain, it’s also super easy to dress each slice up with your favorite fruit topping or a tantalizing sauce like chocolate or caramel. Or try cubing a few of the plain slices and layering them with your favorite ice cream and toppings to create a parfait.
Member’s Mark Made Without Commitment™
This item meets our Member’s Mark Made Without Commitment™: Our Member’s Mark Made Without Commitment makes it easier to know what is not in our products, so members can feel better about what is. We simplify the choice for our members by setting a high brand standard for the products they bring into their homes. This isn’t list a list of ingredients, it’s our commitment to simpler ingredients that reflect our members' values. And we deliver this without compromising taste, performance, or value. This means that this item doesn’t contain the 40+ ingredients on our Made Without Commitment list like High Fructose Corn Syrup, Phthalates, Talc, Certified Synthetic Colors/ FD&C Colors, and Formaldehyde. See the full list of ingredients here: https://www.samsclub.com/cp/members-mark-goals/30001929.
Specifications
- Serve chilled
- No artificial colors
- No artificial flavors
- No high fructose corn syrup
- Kosher
- Keep frozen, thaw in refrigerator for 1-2 hours
- Quantity: 12 individual slices
- Net weight: 64 oz.
Ingredients: Cream, milk, sugar, eggs, wheat flour, less than 2% of: brown sugar, palm oil, honey, nonfat milk, graham flour, dextrose, whey, salt, cheese culture, vanilla bean extractives, lemon juice concentrate, lemon oil, natural flavor, carrageenan, water, carob bean gum, guar gum, xanthan gum, baking soda, niacin, reduced iron, thiamine mononitrate, riboflavin, folic acid, soy lecithin
Contains: Egg, milk, soy, wheat
May contain: Almonds, coconut, peanuts, pecans, walnuts
Member ratings & reviews
Filtered and sorted results would be available on the new 'Customer ratings & reviews' page.
Showing 1-3 of 973 reviews
Verified Purchase
Almost As Good As Homemade
This cheesecake is delicious and almost as good as homemade. I've been making cheesecakes since I was a teenager and that was 62 years ago! My aunt was our family's "best" baker and she taught me her recipe/s and hints for great cheesecake. Sometimes I just don't have time to make a cheesecake, and this Member's Mark New York Style Cheesecake is as close to homemade as can be. Give it a try!
Verified Purchase
Tastes like it was purchased fresh from a store
It tastes fresh instead of frozen. I found a couple of slices in my deep freezer from a year and a half ago and it was as fresh as new. I am completely amazed by the quality!
Verified Purchase
Wonderful cake!
Absolutely delicious! I was able to separate slices so my husband and I could enjoy a slice without having to defrost the entire cake. Well worth the price!
Items you may like
Fairlife Nutrition Plan 30g Protein Shake, Chocolate, 11.5 fl. oz., 12 pk. $26.78 $0.19/foz
Sponsored$2678current price $26.78$0.19/fozFairlife Nutrition Plan 30g Protein Shake, Chocolate, 11.5 fl. oz., 12 pk.
303404.8384 out of 5 Stars. 30340 reviews4.8384 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingSNICKERS Chocolate Caramel Peanut Butter Ice Cream Bars, Frozen, 2 oz., 24 ct. $9.86 Was $12.36 $0.41/ea
Instant Savings
Now$986current price Now $9.86, Was $12.36$12.36$0.41/ea$2.50 offEnds Oct 19SNICKERS Chocolate Caramel Peanut Butter Ice Cream Bars, Frozen, 2 oz., 24 ct.
26144.8573 out of 5 Stars. 2614 reviews4.8573 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryMember's Mark Vanilla Ice Cream Pail 5 qts. $8.12 $0.05/foz
$812current price $8.12$0.05/fozMember's Mark Vanilla Ice Cream Pail 5 qts.
24824.5576 out of 5 Stars. 2482 reviews4.5576 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryMembers Mark Jumbo Gourmet Chocolate Chip and Chunk Cookie Dough, 16 oz., 4pk $12.42 $0.19/oz
$1242current price $12.42$0.19/ozMembers Mark Jumbo Gourmet Chocolate Chip and Chunk Cookie Dough, 16 oz., 4pk
10964.4443 out of 5 Stars. 1096 reviews4.4443 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryBananas, 3 lbs. $1.47 $0.49/lb
$147current price $1.47$0.49/lbBananas, 3 lbs.
528074.6059 out of 5 Stars. 52807 reviews4.6059 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryMember's Mark Ultra Premium 2-Ply Toilet Paper 45 rolls, 235 sheets/roll $24.76 $0.02/sft
$2476current price $24.76$0.02/sftMember's Mark Ultra Premium 2-Ply Toilet Paper 45 rolls, 235 sheets/roll
1939324.8417 out of 5 Stars. 193932 reviews4.8417 out of 5 starsAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingWhole Seedless Watermelon $6.97 $6.97/ea
$697current price $6.97$6.97/eaWhole Seedless Watermelon
242653.812 out of 5 Stars. 24265 reviews3.812 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryGreen Seedless Grapes, 3 lbs. $6.97 $2.32/lb
$697current price $6.97$2.32/lbGreen Seedless Grapes, 3 lbs.
314474.4706 out of 5 Stars. 31447 reviews4.4706 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryMember's Mark Salted Sweet Cream Butter Sticks, 4 oz., 16 ct. $10.22
$1022current price $10.22Member's Mark Salted Sweet Cream Butter Sticks, 4 oz., 16 ct.
245504.8631 out of 5 Stars. 24550 reviews4.8631 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryMagnum Mini Double Caramel Vanilla Ice Cream Bars, 18ct $12.76
$1276current price $12.76Magnum Mini Double Caramel Vanilla Ice Cream Bars, 18ct
Available for PickupPickupIsland Way Milk Chocolate Covered Mango Bites, Frozen, 18 oz. $8.87 Was $10.77 $0.49/oz
Now$887current price Now $8.87, Was $10.77$10.77$0.49/oz$1.9 offIsland Way Milk Chocolate Covered Mango Bites, Frozen, 18 oz.
2324.0129 out of 5 Stars. 232 reviews4.0129 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryApple AirPods 4 $89.00
$8900current price $89.00Apple AirPods 4
60354.0944 out of 5 Stars. 6035 reviews4.0944 out of 5 starsAvailable for ShippingShippingBeats Solo 4 $199.95
$19995current price $199.95Beats Solo 4
4814.3929 out of 5 Stars. 481 reviews4.3929 out of 5 starsAvailable for ShippingShippingMember's Mark 27 Gallon Heavy-Duty Black and Yellow Storage Tote, 20.6" D x 30.6" W x 14.3" H $6.98 Was $7.98
Instant Savings
Now$698current price Now $6.98, Was $7.98$7.98$1 offEnds Oct 01Member's Mark 27 Gallon Heavy-Duty Black and Yellow Storage Tote, 20.6" D x 30.6" W x 14.3" H
88374.8366 out of 5 Stars. 8837 reviews4.8366 out of 5 starsAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingHERSHEY'S Variety Pack, Milk Chocolate Candy, 30 pk. $22.78 Was $33.48 $0.76/ea
Instant Savings
Now$2278current price Now $22.78, Was $33.48$33.48$0.76/ea$10.70 offEnds Nov 01HERSHEY'S Variety Pack, Milk Chocolate Candy, 30 pk.
30104.7684 out of 5 Stars. 3010 reviews4.7684 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDelivery