Member's Mark Fabric Softener Dryer Sheets, Fresh Scent, 480 ct.
Shipping

Highlights
- Twin pack offers total of 480 sheets
- Fresh and clean scent
- Softens and freshens clothing of all types
- Helps to reduce static cling
- Keeps clothes feeling and smelling fresh for 30 days
all Fabric Softener Dryer Sheets, Free Clear, 250 ct. $8.98 $0.04/ea

all Fabric Softener Dryer Sheets, Free Clear, 250 ct.
Members also considered
Downy Unstopables In-Wash Laundry Scent Booster Beads, Fresh, 39.9 oz $19.98 $0.50/oz
$1998current price $19.98$0.50/ozDowny Unstopables In-Wash Laundry Scent Booster Beads, Fresh, 39.9 oz
102144.8086 out of 5 Stars. 10214 reviews4.8086 out of 5 starsAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingDowny Unstopables Unlimited Collection Scent Booster Beads, No. 2, 26.3 oz. $14.98 $0.57/oz
$1498current price $14.98$0.57/ozDowny Unstopables Unlimited Collection Scent Booster Beads, No. 2, 26.3 oz.
8314.87 out of 5 Stars. 831 reviews4.87 out of 5 starsAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingDowny Unstopables In-Wash Laundry Scent Booster Beads, Lush, 39.9 oz $19.98 $0.50/oz
$1998current price $19.98$0.50/ozDowny Unstopables In-Wash Laundry Scent Booster Beads, Lush, 39.9 oz
2644.5114 out of 5 Stars. 264 reviews4.5114 out of 5 starsAvailable for ShippingShippingDowny Ultimate Fusions In-Wash Scent Booster Beads, Whimsical Wonder, 24.5 oz. $14.26 $0.58/oz
$1426current price $14.26$0.58/ozFrom $14.26Downy Ultimate Fusions In-Wash Scent Booster Beads, Whimsical Wonder, 24.5 oz.
29584.7796 out of 5 Stars. 2958 reviews4.7796 out of 5 starsAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingGain Tango Twist Laundry Scent Booster Beads, Cherry and Rose Scent, 26.3 oz. $12.91 Was $14.98 $0.49/oz
Now$1291current price Now $12.91, Was $14.98$14.98$0.49/ozFrom $12.91$2.07 offGain Tango Twist Laundry Scent Booster Beads, Cherry and Rose Scent, 26.3 oz.
4994.7735 out of 5 Stars. 499 reviews4.7735 out of 5 starsAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingDowny Light Laundry In-Wash Scent Booster Beads, Ocean Mist Scent, 39.9 oz $19.98 $0.50/oz
$1998current price $19.98$0.50/ozDowny Light Laundry In-Wash Scent Booster Beads, Ocean Mist Scent, 39.9 oz
69754.8268 out of 5 Stars. 6975 reviews4.8268 out of 5 starsAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShipping
About this item
Product details
Member's Mark Fabric Softener Dryer Sheets, Fresh Scent
It's simple to soften fabrics, reduce static cling and give your clothes and linens a fresh, clean scent with Member's Mark Fabric Softener Dryer Sheets. These high-quality dryer sheets promise you 30 days of freshness, making them the ideal option when caring for spare linens and large, diverse wardrobes. The best-smelling dryer sheets give laundry a fresh, clean, lasting scent right out of the dryer. The twin pack includes a total of 480 dryer sheets, which will last through hundreds of cycles of drying.
Long-Lasting Freshness With Just 1 Sheet
These dryer sheets offer long-lasting freshness, soften fabrics, and help repel hair and lint. Use one sheet for small or medium loads to fight static and add freshness to your clothing. Two sheets can be used for normal loads for extra static protection and more of the fresh scent and softness. Use three sheets for large loads to repel lint, add softness to your laundry, and fight annoying static. For the best results, add a fresh sheet on top of your clothes before you start drying. These fabric sheets are not recommended for re-use.
Specifications
| Key Specifications | |
| Size/Count | 480 Total Dryer Sheets |
| Form | Dryer Sheets |
| Scent | Fresh Scent |
| Loads/Uses | 480 Small or Medium Loads |
| Allergens/Warnings | KEEP OUT OF REACH OF CHILDREN. Not for use on children's sleepwear or other garments labeled as flame resistant as it may reduce flame resistance. |
| Use Instructions | Use one sheet for small or medium, two sheets for normal loads, and three sheets for large loads. Place fabric sheets on top of wet clothes in dryer, start dryer. Remove and discard used fabric sheet after use. |
View Safety Data Sheet. (Click or tap to view and download PDF)
Ingredient Disclosure (Click or tap to view and download PDF)
Member ratings & reviews
Filtered and sorted results would be available on the new 'Customer ratings & reviews' page.
Showing 1-3 of 246 reviews
Verified Purchase
Want your laundry to smell great? Try this!
Makes our laundry smell soooo good. Good price,too!
Great dryer sheets
[This review was collected as part of a promotion.] I got these dryer sheets a month ago and am glad that I did. The dryer sheets have a nice clean scent. It made my laundry room smell nice and clean. One dryer sheet lasted for several loads. Great static cling control. They work just as well, if not better than the " name brand ones".
Great product.
[This review was collected as part of a promotion.] These dryer sheets are the best! They don’t leave any grease marks and they smell so good! I would recommend these to all of my friends. They leave my clothes smelling fresh and soft. I will be buying again
Other popular items in Household Essentials
OdoBan Disinfectant & Odor Eliminator, Eucalyptus 1 gal. concentrate + 32 oz. Ready-to-Use Spray $10.98
Sponsored$1098current price $10.98OdoBan Disinfectant & Odor Eliminator, Eucalyptus 1 gal. concentrate + 32 oz. Ready-to-Use Spray
26004.8731 out of 5 Stars. 2600 reviews4.8731 out of 5 starsAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingMember's Mark Printed Paper Bath Cold Cup 5 oz., 450 ct. $14.46 $0.03/ea
$1446current price $14.46$0.03/eaFrom $14.46Member's Mark Printed Paper Bath Cold Cup 5 oz., 450 ct.
13724.6822 out of 5 Stars. 1372 reviews4.6822 out of 5 starsAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingDowny Infusions In-Wash Scent Booster Beads, CALM Lavender+Vanilla Bean, 39.9 oz. $19.98 $0.50/oz
$1998current price $19.98$0.50/ozDowny Infusions In-Wash Scent Booster Beads, CALM Lavender+Vanilla Bean, 39.9 oz.
14064.8137 out of 5 Stars. 1406 reviews4.8137 out of 5 starsAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingDowny Cozy Collection In-Wash Laundry Scent Booster Beads, Cuddle Weather, 28.3 oz. $14.98 $0.53/oz
$1498current price $14.98$0.53/ozDowny Cozy Collection In-Wash Laundry Scent Booster Beads, Cuddle Weather, 28.3 oz.
Available for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingGain In-Wash Laundry Scent Booster Beads, Original Scent, 39.9 oz. $19.98 $0.50/oz
$1998current price $19.98$0.50/ozGain In-Wash Laundry Scent Booster Beads, Original Scent, 39.9 oz.
11804.789 out of 5 Stars. 1180 reviews4.789 out of 5 starsAvailable for ShippingShippingBananas, 3 lbs. $1.47 $0.49/lb
$147current price $1.47$0.49/lbBananas, 3 lbs.
528144.6059 out of 5 Stars. 52814 reviews4.6059 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryApple AirPods 4 $89.00
$8900current price $89.00Apple AirPods 4
60374.0946 out of 5 Stars. 6037 reviews4.0946 out of 5 starsAvailable for ShippingShippingStrawberries, 2 lbs. $6.52 $3.26/lb
$652current price $6.52$3.26/lbStrawberries, 2 lbs.
397274.4154 out of 5 Stars. 39727 reviews4.4154 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryBeats Solo 4 $199.95
$19995current price $199.95Beats Solo 4
4814.3929 out of 5 Stars. 481 reviews4.3929 out of 5 starsAvailable for ShippingShippingMember's Mark Ultra Premium 2-Ply Toilet Paper 45 rolls, 235 sheets/roll $24.76 $0.02/sft
$2476current price $24.76$0.02/sftMember's Mark Ultra Premium 2-Ply Toilet Paper 45 rolls, 235 sheets/roll
1939674.8417 out of 5 Stars. 193967 reviews4.8417 out of 5 starsAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingMember's Mark 27 Gallon Heavy-Duty Black and Yellow Storage Tote, 20.6" D x 30.6" W x 14.3" H $7.98
$798current price $7.98Member's Mark 27 Gallon Heavy-Duty Black and Yellow Storage Tote, 20.6" D x 30.6" W x 14.3" H
88394.8366 out of 5 Stars. 8839 reviews4.8366 out of 5 starsAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingMember's Mark Cheese, Fruit and Nut Snacks, 12 pk. $8.98 $0.75/ea
$898current price $8.98$0.75/eaMember's Mark Cheese, Fruit and Nut Snacks, 12 pk.
16564.4118 out of 5 Stars. 1656 reviews4.4118 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryMember's Mark Select & Tear 2-Ply Paper Towel 15 rolls, 150 sheets/roll $20.93 $0.02/sft
$2093current price $20.93$0.02/sftMember's Mark Select & Tear 2-Ply Paper Towel 15 rolls, 150 sheets/roll
1545434.8588 out of 5 Stars. 154543 reviews4.8588 out of 5 starsAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingMember's Mark Purified Water 16.9 fl. oz., 40 pk. $4.28 $0.01/foz
$428current price $4.28$0.01/fozMember's Mark Purified Water 16.9 fl. oz., 40 pk.
627604.8196 out of 5 Stars. 62760 reviews4.8196 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryDisney Classic VHS Boxed Silk Touch Throw, 50" x 70" $19.98
$1998current price $19.98Disney Classic VHS Boxed Silk Touch Throw, 50" x 70"
2334.0129 out of 5 Stars. 233 reviews4.0129 out of 5 starsAvailable for ShippingShipping