Member's Mark Shortbread Cookies Tin, 4 pk.
Shipping

Highlights
- Classic, crispy shortbread cookies presented in a decorative tin
- Features 4 tins, each containing 20 cookies
- Perfect as a break-a-part gift or for entertaining guests this holiday season
- The tins are colorful, classic, and can serve both as a gift or be used later as a decorative storage tin
- Free from artificial colors and flavors and are trans-fat free


Members who viewed this also viewed
Lotus Biscoff XL Cookies, 0.9 oz., 48 pk $10.98
Sponsored$1098current price $10.98Lotus Biscoff XL Cookies, 0.9 oz., 48 pk
Available for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingJacobsens Original Premium Danish Butter Cookie Tin, 3.5 lbs. $16.76 $0.26/oz
$1676current price $16.76$0.26/ozJacobsens Original Premium Danish Butter Cookie Tin, 3.5 lbs.
32954.8 out of 5 Stars. 3295 reviews4.8 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or ShippingPickupShippingMember's Mark Belgian Chocolate Cookie Collection Tin, 1000g $15.76
$1576current price $15.76Member's Mark Belgian Chocolate Cookie Collection Tin, 1000g
5314.2279 out of 5 Stars. 531 reviews4.2279 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for ShippingShippingAva Organics Coconut Crispy Rollers, 14.1 oz. $11.22 $0.80/oz
Sponsored$1122current price $11.22$0.80/ozFrom $11.22Ava Organics Coconut Crispy Rollers, 14.1 oz.
32424.7825 out of 5 Stars. 3242 reviews4.7825 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingVerona Assorted Italian Puff Pastries and Shortbread Tin, 24.34 oz. $13.88
$1388current price $13.88Verona Assorted Italian Puff Pastries and Shortbread Tin, 24.34 oz.
7844.162 out of 5 Stars. 784 reviews4.162 out of 5 starsAvailable for ShippingShippingHarry & David Fudge Mint Cookies $10.96
$1096current price $10.96Harry & David Fudge Mint Cookies
SNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for PickupPickupLa MĆØre Poulard French Butter Cookies Assortment, 72 ct. $14.29
$1429current price $14.29La MĆØre Poulard French Butter Cookies Assortment, 72 ct.
2003.9 out of 5 Stars. 200 reviews3.9 out of 5 starsAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingLorna Doone Shortbread Cookies 1.5 oz., 30 pk. $11.98 $0.27/oz
$1198current price $11.98$0.27/ozLorna Doone Shortbread Cookies 1.5 oz., 30 pk.
32994.8039 out of 5 Stars. 3299 reviews4.8039 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingDelicia Fine Italian Chocolate Truffles 2-Pack Gift Tins, 28.2oz $14.98
$1498current price $14.98Delicia Fine Italian Chocolate Truffles 2-Pack Gift Tins, 28.2oz
SNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for ShippingShippingGift Wrapped Belgian Chocolates, 2pk. $13.98
$1398current price $13.98Gift Wrapped Belgian Chocolates, 2pk.
SNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for ShippingShippingKnott's Berry Farm Strawberry Shortbread Cookies, 2 oz., 36 pk. $11.58 $0.16/oz
$1158current price $11.58$0.16/ozKnott's Berry Farm Strawberry Shortbread Cookies, 2 oz., 36 pk.
7974.5709 out of 5 Stars. 797 reviews4.5709 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for ShippingShippingMember's Mark Purified Water 16.9 fl. oz., 40 pk. $4.28 $0.01/foz
$428current price $4.28$0.01/fozMember's Mark Purified Water 16.9 fl. oz., 40 pk.
627894.8197 out of 5 Stars. 62789 reviews4.8197 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryMember's Mark Select & Tear 2-Ply Paper Towel 15 rolls, 150 sheets/roll $20.93 $0.02/sft
$2093current price $20.93$0.02/sftMember's Mark Select & Tear 2-Ply Paper Towel 15 rolls, 150 sheets/roll
1546294.8587 out of 5 Stars. 154629 reviews4.8587 out of 5 starsAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingMember's Mark Ultra Premium 2-Ply Toilet Paper 45 rolls, 235 sheets/roll $24.76 $0.02/sft
$2476current price $24.76$0.02/sftMember's Mark Ultra Premium 2-Ply Toilet Paper 45 rolls, 235 sheets/roll
1939674.8417 out of 5 Stars. 193967 reviews4.8417 out of 5 starsAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingGrinch Advent Calendar, 37.34 oz $24.98
$2498current price $24.98Grinch Advent Calendar, 37.34 oz
Available for ShippingShipping
About this item
Product details
Classic German Shortbread Cookies
Indulge in the timeless taste of German shortbread cookies, crafted using a traditional European recipe. Each cookie is baked to perfection, offering a light, crumbly texture and a golden, crisp finish. Perfect for pairing with your favorite tea or coffee, these cookies bring a touch of elegance to any snack time.
Beautifully Packaged 4-Pack Set
This set includes four individual tins, each filled with delicious German-style shortbread cookies. The festive, reusable tins feature charming German-inspired designs, making them ideal for holidays, special occasions, or year-round enjoyment. Whether you're sharing, gifting, or treating yourself, these cookies are sure to impress.
Premium Ingredients for a Delicate Crunch
Made with high-quality ingredients, these cookies deliver a smooth, delicate crunch in every bite. Free from artificial colors and preservatives, they offer a pure and satisfying treat that embodies European tradition.
Perfect for Gifting and Collecting
These collectible tins showcase classic seasonal artwork, making them a thoughtful gift for loved ones or a charming addition to your own collection. Whether for parties, celebrations, or personal enjoyment, these cookies and their packaging add a touch of sophistication to any occasion.
Features
- Set includes four individual tins, each filled with delicious German-style shortbread cookies
- Made with high-quality ingredients, for a smooth, delicate crunch
- No artificial colors or preservatives
- Great for gifting, parties, or treating yourself
- Collectible tins with classic, seasonal artwork
Specifications
Size: 4 tins with 20 cookies per tin (13"L x 3.2"W x 10.6"H)
Weight: 3.9 lbs. total; 14.1 oz. per tin
Cookie Count: 80 cookies total (4 tins x 20 cookies)
Pack Type: Decorative, reusable tins (4-pack)
Cookie Style: Classic shortbread cookies (German-style; traditional European recipe)
Ingredients: Wheat flour, palm oil, sugar, egg, salt, natural flavor
Allergen + Warning Information: Contains eggs, wheat. May contain traces of milk, almonds, hazelnuts, peanuts. Prop 65: Acrylamide
Free From: Artificial colors and flavors; trans-fat free; no artificial colors or preservatives
Storing Instructions: Store in a cool and dry place.
Member ratings & reviews
Filtered and sorted results would be available on the new 'Customer ratings & reviews' page.
Showing 1-3 of 581 reviews
Verified Purchase
Great Gift or Not
I purchased this as a gift in the event I had extra visitors. I ended up keeping it. The cookies are delicious. Having four individual cans is awesome because the cookies stay fresh.
Verified Purchase
Members Mark shortbread cookies
Best shortbread cookies ever! So light and flaky, they absolutely melting your mouth. These cookies are the last thing my baby Pomeranian ate before she passed. š„ I bought them again to enjoy eating one on occasion, and think of my perfect little Pom. ā¤ļøāš©¹
Verified Purchase
1 of the Best Cookies!
I generally turn my nose up to any & all store bought cookies but these⦠Miss M European Shortbread Cookies are exceptional! Gosh, I love these things! Every year look forward to seeing them appear on Samās shelves. They simply seem to jump right into my cart.
Popular products in this category
Pillsbury Original Crescent Rolls 32 ct. $7.96 $0.25/ea
Sponsored$796current price $7.96$0.25/eaPillsbury Original Crescent Rolls 32 ct.
57914.7926 out of 5 Stars. 5791 reviews4.7926 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryUtz Halloween Mini Cheese Balls, 56 ct. $6.98 $0.50/oz
$698current price $6.98$0.50/ozUtz Halloween Mini Cheese Balls, 56 ct.
10594.5486 out of 5 Stars. 1059 reviews4.5486 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or ShippingPickupShippingMember's Mark Milk Chocolate Sea Salt Caramels, 36 oz. $13.48 $0.37/oz
$1348current price $13.48$0.37/ozMember's Mark Milk Chocolate Sea Salt Caramels, 36 oz.
67914.8365 out of 5 Stars. 6791 reviews4.8365 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryGardetto's Honey Mustard Snack Mix $7.98
Sponsored$798current price $7.98Gardetto's Honey Mustard Snack Mix
Available for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingMember's Mark Milk Chocolate Pecan Caramel Clusters, 30.2 oz. $15.28 $0.51/oz
$1528current price $15.28$0.51/ozMember's Mark Milk Chocolate Pecan Caramel Clusters, 30.2 oz.
128184.7767 out of 5 Stars. 12818 reviews4.7767 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryWILDE Protein Crackers Smoked Gouda, 7.4 oz $8.28
$828current price $8.28WILDE Protein Crackers Smoked Gouda, 7.4 oz
Available for ShippingShippingDark Chocolate Caramel Caps with Sea Salt Gift Tin 26 oz. $16.97
$1697current price $16.97Dark Chocolate Caramel Caps with Sea Salt Gift Tin 26 oz.
4264.3592 out of 5 Stars. 426 reviews4.3592 out of 5 starsAvailable for ShippingShippingKinder's Meat Stick, Chicken Teriyaki, 12 Pack $15.98
$1598current price $15.98Kinder's Meat Stick, Chicken Teriyaki, 12 Pack
Available for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingGingerbread House Kit $13.98
$1398current price $13.98Gingerbread House Kit
Available for ShippingShippingbrittle-brittle Gourmet Mixed Nut Brittle, 32 oz. $17.97
$1797current price $17.97brittle-brittle Gourmet Mixed Nut Brittle, 32 oz.
614.3115 out of 5 Stars. 61 reviews4.3115 out of 5 starsAvailable for ShippingShippingHappy Birthday Fruit and Cheese Gift Basket $50.00
$5000current price $50.00Happy Birthday Fruit and Cheese Gift Basket
1044.1827 out of 5 Stars. 104 reviews4.1827 out of 5 starsAvailable for ShippingShippingAlder Creek Gift Baskets Ultimate Movie Night Gift Bowl $43.78
$4378current price $43.78Alder Creek Gift Baskets Ultimate Movie Night Gift Bowl
Available for ShippingShippingPlanters Special Reserve Salted Peanuts, 34 oz. $14.98
$1498current price $14.98Planters Special Reserve Salted Peanuts, 34 oz.
Available for ShippingShippingAlder Creek Gift Baskets Serenity Tea Crate $34.94
$3494current price $34.94Alder Creek Gift Baskets Serenity Tea Crate
104.4 out of 5 Stars. 10 reviews4.4 out of 5 starsAvailable for ShippingShippingBeyond the Bow Gifts Espresso Martini Cocktail Gift Basket $59.98
$5998current price $59.98Beyond the Bow Gifts Espresso Martini Cocktail Gift Basket
Available for ShippingShipping