Member's Mark 10 Strain Probiotic Capsules, 84 ct.
Shipping

Highlights
- Compare vs align® Probiotic 24/7 Digestive SupportƗ
- One 84 count bottle of Member's Mark 10 Strain Probiotic Delayed Release Capsules
- Daily Probiotic Supplement to support Digestive & Immune System Health*
- Each capsule contains 10 Billion Live Cells of a Proprietary Probiotic Blend of Lactobacillus and Bifidobacterium strains.
- Formulated with 10 Strains of healthy bacteria including Bifidobacterium longum & Lactobacillus rhamnosus GG
- USP Verified Dietary Supplement
Physician's Choice 60 Billion CFU Probiotic Capsules, 84 ct.

Physician's Choice 60 Billion CFU Probiotic Capsules, 84 ct.
Members also considered
Physician's Choice 60 Billion CFU Probiotic Capsules, 84 ct.
SponsoredMembers-only pricePhysician's Choice 60 Billion CFU Probiotic Capsules, 84 ct.
11054.7584 out of 5 Stars. 1105 reviews4.7584 out of 5 starsAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingMember's Mark Women's Daily Probiotic Capsules, 90 ct. $19.98 $0.22/ea
$1998current price $19.98$0.22/eaMember's Mark Women's Daily Probiotic Capsules, 90 ct.
11384.7153 out of 5 Stars. 1138 reviews4.7153 out of 5 starsAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingCulturelle Digestive Daily Probiotics Capsules, 80 ct. $29.98 $0.37/ea
$2998current price $29.98$0.37/eaCulturelle Digestive Daily Probiotics Capsules, 80 ct.
23064.7706 out of 5 Stars. 2306 reviews4.7706 out of 5 starsAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingDigestive Advantage Daily Probiotic Gummies, 120 ct. $19.38 $0.16/ea
$1938current price $19.38$0.16/eaFrom $19.38Digestive Advantage Daily Probiotic Gummies, 120 ct.
16624.7726 out of 5 Stars. 1662 reviews4.7726 out of 5 starsAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingOLLY Adult Probiotic + Prebiotic Digestive Support Gummy, Peach, 70 ct. $19.88 $0.28/ea
$1988current price $19.88$0.28/eaOLLY Adult Probiotic + Prebiotic Digestive Support Gummy, Peach, 70 ct.
8084.6027 out of 5 Stars. 808 reviews4.6027 out of 5 starsAvailable for ShippingShippingPhysician's Choice Women's 50 Billion CFU Probiotic Capsules, 84 ct.
Members-only pricePhysician's Choice Women's 50 Billion CFU Probiotic Capsules, 84 ct.
3504.7514 out of 5 Stars. 350 reviews4.7514 out of 5 starsAvailable for ShippingShippingGarden of Life Dr. Formulated Women's Daily Care Probiotic Capsules, 60 ct. $34.98 $0.58/ea
$3498current price $34.98$0.58/eaGarden of Life Dr. Formulated Women's Daily Care Probiotic Capsules, 60 ct.
5404.7778 out of 5 Stars. 540 reviews4.7778 out of 5 starsAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingVitafusion Fiber Well Sugar Free Gummy Vitamin Supplement, 220 ct. $17.98 $0.08/ea
$1798current price $17.98$0.08/eaVitafusion Fiber Well Sugar Free Gummy Vitamin Supplement, 220 ct.
32644.7331 out of 5 Stars. 3264 reviews4.7331 out of 5 starsAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingMetamucil Psyllium 4in1 Fiber Sugar-Free Powder, Orange, 26.6 oz., 2 pk. $41.98 $0.79/oz
Sam's Cash Offer
$4198current price $41.98$0.79/ozEarn $15 Sam's Cashwhen you spend $100 on select P&G brands*. Terms apply.Ends Oct 27Metamucil Psyllium 4in1 Fiber Sugar-Free Powder, Orange, 26.6 oz., 2 pk.
29524.8069 out of 5 Stars. 2952 reviews4.8069 out of 5 starsAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingMember's Mark Omeprazole Delayed Release Tablets, 20 mg, 42 ct. $9.98 $0.24/ea
$998current price $9.98$0.24/eaMember's Mark Omeprazole Delayed Release Tablets, 20 mg, 42 ct.
23094.8523 out of 5 Stars. 2309 reviews4.8523 out of 5 starsAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingMetamucil Psyllium 4in1 Fiber Supplement Powder, Orange, 55 oz., 2 pk. $44.98 $0.41/oz
Sam's Cash Offer
$4498current price $44.98$0.41/ozEarn $15 Sam's Cashwhen you spend $100 on select P&G brands*. Terms apply.Ends Oct 27Metamucil Psyllium 4in1 Fiber Supplement Powder, Orange, 55 oz., 2 pk.
16334.8102 out of 5 Stars. 1633 reviews4.8102 out of 5 starsAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShipping
About this item
Product details
Member's Mark™ 10 Strain Probiotic contains 10 Billion Live Cells** per capsule and 10 strains of beneficial bacteria: Lactobacillus acidophilus, Bifidobacterium lactis HN019, Lactobacillus rhamnsosus GG, Bifidobacterium infantis, Bifidobacterium longum, Lactobacillus salivarius, Bifidobacterium bifidum, Lactobacillus plantarum, Lactobacillus paracasei and Bifidobacterium breve. This probiotic blend can help replenish healthy bacteria and support digestive and immune system health.* This product is a USP Verified Dietary Supplement.
About Probiotic Bacteria
Intestinal microflora plays an important role in our lives and in the way our bodies function. Beneficial bacteria found in our intestinal tract are essential to our bodies for supporting digestive and immune system health. However, the number of beneficial bacteria in our intestines begins to decline as we age. Certain lifestyle factors such as stress and poor diet can also affect the balance of beneficial intestinal bacteria. Member's Mark 10 Strain Probiotic can help replenish the beneficial bacteria our bodies need to perform vital body functions.
What Are Probiotics?
Probiotics are the ""friendly"" bacteria naturally found in you intestinal tract.* These beneficial bacteria help promote a healthy intestinal microflora, which is key to proper digestive system function. Probiotics also play an important role in promoting gastrointestinal and immune system health.*
Support Your Digestive and Immune Health
Our formula contains a balance of both Bifidobacterium and Lactobacillus, which helps promote both large and small intestinal health.* We formulated Member's Mark™ 10 Strain Probiotic with probiotic strains such as Bifidobacterium lactis HN019 and Lactobacillus rhamnsosus GG, that are supported by science and clinical studies. For instance, a study on Bifidbacterium lactis HN019™ showed that it may help regulate colon transit time.*
Just one capsule per day of Member's Mark 10 Strain Probiotic provides some of the good bacteria beneficial for essential, everyday body functions.*
First time using this product? Consult your healthcare provider to see if starting with a dose every other day for the first week will help your digestive system adjust to this dose of probiotics.
**This product contains 10 billion live bacteria when manufactured and until at least the ""Best Used By"" date, providing proper handling and storage directions are followed.
†This product is not manufactured or distributed by The Procter & Gamble Company, owner of the registered trademark Align.
These statements have not been evaluated by the Food and Drug Administration. This product is not intended to diagnose, treat, cure, or prevent any disease.
Specifications
- Use Instructions: Adults, take one capsule daily with or without food. We recommend you discuss the supplements and medications you take with your healthcare provider
- Purchase Includes: One bottle of 84 delayed release capsules
- Shelf Life: N/A
- FSA/HSA Eligible: No
- Allergen Warnings: KEEP OUT OF REACH OF CHILDREN. WARNING: If you are pregnant or nursing or if you are taking any medication (including oral antibiotics), or have a medical condition, consult your doctor before using this product.
- Other ingredients: Cellulose, Silicon Dioxide, Magnesium Stearate (Vegitable Source), Gellan Gum
Member ratings & reviews
Filtered and sorted results would be available on the new 'Customer ratings & reviews' page.
Showing 1-3 of 1,553 reviews
Verified Purchase
Seems to be helpful and priced reasonable.
I haven't tried other probiotics to compare so my rating is not based on a comparison, just the fact I feel sure this has been helping my stomach issue when the doctors never figured out what I needed to do.
Verified Purchase
Helped my stomach/digestive issues
I have suffered from IBS for decades. Nothing helped and Dr's prescriptions more often than not either left me completely constipated, or with a worse case than ever! Every so often, I'll try something new when someone recommends it... and someone told me to try this. Did it cure my IBS, no... don't be silly. But, did it HELP? Absolutely, YES! Instead of 3+ "attacks" per week, I'm down to about 1-2 bouts per month. A cure? No. A support that keeps me normal more than before, yes... and that's saying something!
Verified Purchase
I wouldn’t have guessed this brand to be it
I make my own yogurt and I’m surprised at which brands culture and which ones do not. When I first began, I assumed more expensive brands would culture better. This is the brand that cultures the best and the most consistently. This means that this brand consistently has more live bacteria to culture.
Items you may like
Member's Mark ClearLAX Polyethylene Glycol 3350 Powder, 17.9 oz., 3 pk. $21.12 $0.39/oz
$2112current price $21.12$0.39/ozFrom $21.12Member's Mark ClearLAX Polyethylene Glycol 3350 Powder, 17.9 oz., 3 pk.
49884.8695 out of 5 Stars. 4988 reviews4.8695 out of 5 starsAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingMiraLAX Gentle Constipation Relief Laxative Powder 34 Dose, 2 ct. $34.48 $0.85/oz
$3448current price $34.48$0.85/ozMiraLAX Gentle Constipation Relief Laxative Powder 34 Dose, 2 ct.
28884.7988 out of 5 Stars. 2888 reviews4.7988 out of 5 starsAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingMember's Mark Esomeprazole Magnesium Capsules, 20 mg, 42 ct. $9.96 Was $12.98 $0.24/ea
Now$996current price Now $9.96, Was $12.98$12.98$0.24/ea$3.02 offMember's Mark Esomeprazole Magnesium Capsules, 20 mg, 42 ct.
23454.8452 out of 5 Stars. 2345 reviews4.8452 out of 5 starsAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingMember’s Mark Acid-Pep Acid Reducer Tablets, 20 mg Famotidine, 100 ct./pk., 2 pk. $9.16 $0.05/ea
$916current price $9.16$0.05/eaFrom $9.16Member’s Mark Acid-Pep Acid Reducer Tablets, 20 mg Famotidine, 100 ct./pk., 2 pk.
24044.8211 out of 5 Stars. 2404 reviews4.8211 out of 5 starsAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingBananas, 3 lbs. $1.47 $0.49/lb
$147current price $1.47$0.49/lbBananas, 3 lbs.
528624.606 out of 5 Stars. 52862 reviews4.606 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryMember's Mark Seasoned Rotisserie Chicken $4.98
$498current price $4.98Member's Mark Seasoned Rotisserie Chicken
744144.6654 out of 5 Stars. 74414 reviews4.6654 out of 5 starsAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryStrawberries, 2 lbs. $6.52 $3.26/lb
$652current price $6.52$3.26/lbStrawberries, 2 lbs.
397404.4153 out of 5 Stars. 39740 reviews4.4153 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryMember's Mark Ultra Dinner Paper Plates, 10", 204 ct. $18.98 $0.09/ea
$1898current price $18.98$0.09/eaMember's Mark Ultra Dinner Paper Plates, 10", 204 ct.
423994.8563 out of 5 Stars. 42399 reviews4.8563 out of 5 starsAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingMember's Mark Power Flex 13-Gallon Tall Kitchen Trash Bags, Fresh Scent, 200 ct. $19.98 Was $20.98 $0.10/ea
Now$1998current price Now $19.98, Was $20.98$20.98$0.10/ea$1 offMember's Mark Power Flex 13-Gallon Tall Kitchen Trash Bags, Fresh Scent, 200 ct.
173904.8553 out of 5 Stars. 17390 reviews4.8553 out of 5 starsAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingMember's Mark Ultra Strength Antacid Chewable Tablets, Assorted Berry, 265 ct./pk., 2 pk. $9.84 $0.02/ea
$984current price $9.84$0.02/eaMember's Mark Ultra Strength Antacid Chewable Tablets, Assorted Berry, 265 ct./pk., 2 pk.
18974.6816 out of 5 Stars. 1897 reviews4.6816 out of 5 starsAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingPreparation H Hemorrhoid Wipes with Witch Hazel, 180 ct. $15.18 $0.40/sft
$1518current price $15.18$0.40/sftPreparation H Hemorrhoid Wipes with Witch Hazel, 180 ct.
8334.7383 out of 5 Stars. 833 reviews4.7383 out of 5 starsAvailable for ShippingShippingTUMS Smoothies Chewable Extra Strength Antacid Tablets, Assorted Fruit, 250 ct. $13.48 $0.05/ea
$1348current price $13.48$0.05/eaTUMS Smoothies Chewable Extra Strength Antacid Tablets, Assorted Fruit, 250 ct.
17634.5241 out of 5 Stars. 1763 reviews4.5241 out of 5 starsAvailable for ShippingShippingTUMS Ultra Strength Chewable Antacid Tablets, Assorted Berries, 265 ct. $12.58 $0.05/ea
$1258current price $12.58$0.05/eaTUMS Ultra Strength Chewable Antacid Tablets, Assorted Berries, 265 ct.
48294.4786 out of 5 Stars. 4829 reviews4.4786 out of 5 starsAvailable for ShippingShippingMember's Mark Fast-Acting Dairy Relief Caplets, 180 ct. $13.86 $0.08/ea
$1386current price $13.86$0.08/eaMember's Mark Fast-Acting Dairy Relief Caplets, 180 ct.
5484.8 out of 5 Stars. 548 reviews4.8 out of 5 starsAvailable for ShippingShippingMember's Mark Wildberry Mint Omeprazole Tablets, 20mg, 42 ct. $9.98 $0.24/ea
$998current price $9.98$0.24/eaMember's Mark Wildberry Mint Omeprazole Tablets, 20mg, 42 ct.
2644.7311 out of 5 Stars. 264 reviews4.7311 out of 5 starsAvailable for ShippingShipping