Member's Mark Seasoned Rotisserie Chicken
Curbside Pickup

Highlights
- Pricing: Priced per pound
- Preparation: Fully cooked, ready to eat
- Chicken: Whole, without necks and giblets
- Antibiotics: No antibiotics ever
- Protein: 19g per serving
- This No Antibiotics Ever (NAE) chicken is marinated, seasoned, and roasted to a golden brown
- Packaged in a food safe and resealable container
- Made fresh in club daily
- Ready to eat and great by itself or in pastas, soups and salads
- 19g protein per serving
- No MSG, artificial flavors or colors
- Perfect for lunch, dinner, meal prep or a quick snack
Giovanni Rana Butternut Squash Ravioli Bake Kit (25 oz.) $10.27

Giovanni Rana Butternut Squash Ravioli Bake Kit (25 oz.)


Members also considered
Pure Life Purified Water 16.9 fl. oz., 40 pk. $5.48 $0.01/foz
Sponsored$548current price $5.48$0.01/fozPure Life Purified Water 16.9 fl. oz., 40 pk.
197864.7978 out of 5 Stars. 19786 reviews4.7978 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryMember's Mark Purified Water 16.9 fl. oz., 40 pk. $4.28 $0.01/foz
$428current price $4.28$0.01/fozMember's Mark Purified Water 16.9 fl. oz., 40 pk.
627924.8196 out of 5 Stars. 62792 reviews4.8196 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryMember's Mark 16" Hot Baked Cafe Pizza $8.98 $1.12/ea
$898current price $8.98$1.12/eaMember's Mark 16" Hot Baked Cafe Pizza
17163.8415 out of 5 Stars. 1716 reviews3.8415 out of 5 starsAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryStrawberries, 2 lbs. $6.52 $3.26/lb
Sponsored$652current price $6.52$3.26/lbStrawberries, 2 lbs.
397404.4153 out of 5 Stars. 39740 reviews4.4153 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryMember’s Mark Cage Free Grade AA Large White Eggs, 2 dozen $4.82 $2.41/dz
$482current price $4.82$2.41/dzMember’s Mark Cage Free Grade AA Large White Eggs, 2 dozen
222534.7306 out of 5 Stars. 22253 reviews4.7306 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryBananas, 3 lbs. $1.47 $0.49/lb
$147current price $1.47$0.49/lbBananas, 3 lbs.
528464.606 out of 5 Stars. 52846 reviews4.606 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryMember's Mark Italian Herb Grilled Chicken Breasts, priced per pound $12.94 $9.24/lb
$1294current price $12.94avg. price$9.24/lbFinal cost by weightMember's Mark Italian Herb Grilled Chicken Breasts, priced per pound
64144.3954 out of 5 Stars. 6414 reviews4.3954 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryGreen Seedless Grapes, 3 lbs. $6.97 $2.32/lb
$697current price $6.97$2.32/lbGreen Seedless Grapes, 3 lbs.
315054.4708 out of 5 Stars. 31505 reviews4.4708 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryWhole Seedless Watermelon $6.97 $6.97/ea
$697current price $6.97$6.97/eaWhole Seedless Watermelon
242853.8121 out of 5 Stars. 24285 reviews3.8121 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryMember's Mark Salted Sweet Cream Butter Sticks, 4 oz., 16 ct. $10.22
$1022current price $10.22Member's Mark Salted Sweet Cream Butter Sticks, 4 oz., 16 ct.
245684.8631 out of 5 Stars. 24568 reviews4.8631 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryRusset Potatoes, 10 lbs. $5.62 $0.56/lb
$562current price $5.62$0.56/lbRusset Potatoes, 10 lbs.
121114.563 out of 5 Stars. 12111 reviews4.563 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryMember's Mark 93/7 Ground Beef, priced per pound $20.22 $6.32/lb
$2022current price $20.22avg. price$6.32/lbFinal cost by weightMember's Mark 93/7 Ground Beef, priced per pound
58524.7459 out of 5 Stars. 5852 reviews4.7459 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryMember's Mark Chicken Alfredo, priced per pound $14.33 $3.98/lb
$1433current price $14.33avg. price$3.98/lbFinal cost by weightMember's Mark Chicken Alfredo, priced per pound
73324.4369 out of 5 Stars. 7332 reviews4.4369 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryMember's Mark Mexican Style Finely Shredded Cheese 2 pk. $5.97 $0.19/oz
$597current price $5.97$0.19/ozMember's Mark Mexican Style Finely Shredded Cheese 2 pk.
78934.8034 out of 5 Stars. 7893 reviews4.8034 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryMember's Mark Boneless and Skinless Chicken Breast, priced per pound $16.39 $2.88/lb
$1639current price $16.39avg. price$2.88/lbFinal cost by weightMember's Mark Boneless and Skinless Chicken Breast, priced per pound
60144.4774 out of 5 Stars. 6014 reviews4.4774 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDelivery
About this item
Product details
Made fresh in club daily, Member’s Mark Seasoned Rotisserie Chicken is marinated, seasoned, and roasted to a golden brown — fully cooked, hot, and ready to eat, with 19g protein per serving.
Making Mealtime Easy and Delicious
Serve it as is, shred it into pastas or salads, or add it to a favorite recipe to speed up cooking. Generous portions mean delicious leftovers. Perfect in soup, chili, chicken enchiladas, or on top of a BBQ chicken pizza.
While our Seasoned Rotisserie Chicken is the star of any meal, Member’s Mark offers an exceptional line of side dishes to help create an easy, convenient, delicious meal:
- Mediterranean Kale Pasta Salad — a burst of European flair, with vibrant greens and tender pasta tossed in a tangy dressing
- Southwest Chopped Salad Kit — fresh veggies with bold dressing
- Fine Green Beans and Creamy Mashed Potatoes — quick comfort sides
- Yeasty Dinner Rolls — soft and baked fresh daily
Whether you use our chicken for lunch, dinner, meal prep or a quick snack, the versatility, flavor, and ease will have you coming back week after week.
No Antibiotics Ever
Our chicken is crafted with no antibiotics ever, the most rigorous antibiotics claim. This assures our members that no antibiotics have ever been used while raising chickens for Member’s Mark Chickens. The product contains no MSG, artificial flavors, or colors, ensuring a natural taste. Additionally, no hormones or steroids have been added, reflecting our dedication to wholesome ingredients. While there is no intentionally added gluten in this product, it is manufactured in a facility where gluten-containing ingredients are present, making it potentially unsuitable for those with severe gluten sensitivities.
What is the Best Way to Reheat Member’s Mark Seasoned Rotisserie Chicken?
Member’s Mark Seasoned Rotisserie Chicken provides a convenient, ready-to-eat option that is packaged in a recyclable container, showcasing our commitment towards sustainability. It is important to note that the container is not oven-safe, so alternative heating methods should be used if necessary.
Oven: Wrap leftover chicken in foil and heat in preheated oven at 375°F until heated through, about 25-30 minutes. Cook to an internal temperature of 165°F as measured using a calibrated food thermometer in several spots. Cooking times may vary.
Microwave: Place in microwavable dish, cover and microwave on HIGH for 1 to 2 minutes per serving, or until heated thoroughly. Cook to internal temperature of 165°F. Cooking times may vary.
Member’s Mark Made Without Commitment™
This item meets our Member’s Mark Made Without Commitment™: Our Member’s Mark Made Without Commitment makes it easier to know what is not in our products, so members can feel better about what is. We simplify the choice for our members by setting a high brand standard for the products they bring into their homes. This isn’t just a list of ingredients, it’s our commitment to simpler ingredients that reflect our members' values. And we deliver this without compromising taste, performance, or value. This means that this item doesn’t contain the 40+ ingredients on our Made Without Commitment list like High Fructose Corn Syrup, Phthalates, Talc, Certified Synthetic Colors/ FD&C Colors, and Formaldehyde. See the full list of ingredients here: https://www.samsclub.com/cp/members-mark-goals/30001929.
Frequently Asked Questions
Is Member’s Mark Seasoned Rotisserie Chicken fully cooked and ready to eat?
Fully cooked and ready to eat; made fresh in club daily and marinated, seasoned, and roasted to a golden brown.
How much protein is in Member’s Mark Seasoned Rotisserie Chicken?
19g protein per serving.
Does this rotisserie chicken use antibiotics?
Made with no antibiotics ever (NAE) chicken.
Does Member’s Mark Seasoned Rotisserie Chicken contain MSG, artificial flavors, or colors?
Contains no MSG, artificial flavors, or colors.
Is Member’s Mark Seasoned Rotisserie Chicken gluten-free?
No gluten was intentionally added. However, the chicken was manufactured in a facility where gluten-containing ingredients are present.
What’s the best way to reheat Member’s Mark Seasoned Rotisserie Chicken?
Oven: wrap in foil; heat at 375°F for 25–30 minutes to an internal temperature of 165°F, as measured using a calibrated food thermometer in several spots. Microwave: 1–2 minutes per serving to 165°F. Cooking times may vary.
Is the container oven-safe, and is it resealable?
The container is not oven-safe, but it is both food-safe and resealable.
How should I store Member’s Mark Seasoned Rotisserie Chicken?
Keep refrigerated or frozen.
What are easy ways to use leftover Member’s Mark Seasoned Rotisserie Chicken?
Use leftovers in soup, chili, chicken enchiladas, BBQ chicken pizza, pastas, or salads.
Is the chicken whole, and does it include the neck or giblets?
Fully cooked whole young chicken without necks and giblets.
Specifications
- Storage Instructions: Keep Refrigerated or Frozen
- Net Weight: Priced per pound
- Protein: 19g per serving
- Antibiotics: No Antibiotics Ever (NAE)
- Added Ingredients: No MSG, artificial flavors, or colors
- Ingredients: Fully Cooked Whole Young Chicken Without Necks And Giblets, Contains Up To 18% Of A Solution Of Water, Sodium Phosphates, Seasoning (Salt, Yeast Extract, Natural Flavors, Chicken Fat, Chicken Broth), Spice Rub (Yellow Corn Flour, Salt, Spices, Yellow Corn Flour, Paprika [Color], Garlic Powder, Sugar, Citric Acid, Onion Powder, Paprika Oleoresin [Color], Natural Flavors, Colored With Paprika).
- Safe Handling: Container is not oven-safe
Item is available for orders from 8 am - 8 pm local club time. Please purchase in club if ordering more than 3 at a time.
Member ratings & reviews
Filtered and sorted results would be available on the new 'Customer ratings & reviews' page.
Showing 1-3 of 15,771 reviews
Verified Purchase
Succulent rotisserie chicken
Great chicken. My granddaughter loves when I buy this chicken. She says it is great. But, I have to be honest with you. Buster, our cat, is usually the first one begging for it. He devours it. Yes, we have to share it with him too. He is spoiled rotten.
Verified Purchase
Easy chicken and dumplings.
My favorite cheater meal is on Rotisserie chicken away. I pick up a Rotisserie chicken and pick the meat and skin off of the bone, placing it onto a stock pot with six quarts of water. I add a tablespoon of chicken base and about a tablespoon of salt, pepper and garlic seasoning and a half teaspoon of celery salt, then cook at a low boil for two hours. I then remove the skin, any bones that might have missed detection and any otjer unsavory looking stock. Add a package of frozen dunplings, reduce to low and cook for 30 minutes. Your mama would be proud of this meal
Verified Purchase
Excellent Chicken.
They're huge and for 5 bucks they're hard to beat. The only problem is getting your hands on one. There never seems to be any ready when I'm there and if there is some ready it's like black Friday. Everybody's climbing over each other to get one like a mindless zombies. Good chicken though.
Popular products in this category
Mott's Assorted Fruit Flavored Snacks, 0.8 oz., 90 pk. $9.98 Was $11.98 $0.14/oz
Instant Savings
SponsoredNow$998current price Now $9.98, Was $11.98$11.98$0.14/oz$2 offEnds Oct 11Mott's Assorted Fruit Flavored Snacks, 0.8 oz., 90 pk.
60574.7624 out of 5 Stars. 6057 reviews4.7624 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingMember's Mark Cauliflower Crust Cheese Pizza, Frozen, 15 oz., 2 pk. $11.63 $5.82/ea
$1163current price $11.63$5.82/eaMember's Mark Cauliflower Crust Cheese Pizza, Frozen, 15 oz., 2 pk.
38774.7256 out of 5 Stars. 3877 reviews4.7256 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryJack's Original Thin Pepperoni Frozen Pizza 4 pk. $10.38 Was $11.88 $2.60/ea
Instant Savings
Now$1038current price Now $10.38, Was $11.88$11.88$2.60/ea$1.50 offEnds Nov 01Jack's Original Thin Pepperoni Frozen Pizza 4 pk.
20834.5727 out of 5 Stars. 2083 reviews4.5727 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryGatorade Sports Drinks Variety Pack, 20 fl. oz., 24 pk. $17.98
Sponsored$1798current price $17.98Gatorade Sports Drinks Variety Pack, 20 fl. oz., 24 pk.
10874.7314 out of 5 Stars. 1087 reviews4.7314 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingMember's Mark Wild Caught Boneless Marinated Alaskan Salmon, Frozen, 5-7 ct., 2.25 lbs. $22.86 $10.16/lb
$2286current price $22.86$10.16/lbMember's Mark Wild Caught Boneless Marinated Alaskan Salmon, Frozen, 5-7 ct., 2.25 lbs.
51024.1709 out of 5 Stars. 5102 reviews4.1709 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryHot pocket High Protein Chicken Bacon Ranch, Frozen, 6.75 oz., 8 ct. $13.77 $1.72/ea
$1377current price $13.77$1.72/eaHot pocket High Protein Chicken Bacon Ranch, Frozen, 6.75 oz., 8 ct.
1814.2099 out of 5 Stars. 181 reviews4.2099 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryRaybern's Philly Cheesesteak, Frozen, 6 ct. $11.68 $1.95/ea
$1168current price $11.68$1.95/eaRaybern's Philly Cheesesteak, Frozen, 6 ct.
30074.3568 out of 5 Stars. 3007 reviews4.3568 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryMember's Mark Power Flex 13-Gallon Tall Kitchen Trash Bags, Fresh Scent, 200 ct. $19.98 Was $20.98 $0.10/ea
Now$1998current price Now $19.98, Was $20.98$20.98$0.10/ea$1 offMember's Mark Power Flex 13-Gallon Tall Kitchen Trash Bags, Fresh Scent, 200 ct.
173894.8553 out of 5 Stars. 17389 reviews4.8553 out of 5 starsAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingDiet Coke Soda Soft Drink, 12 fl. oz., 35 pk. $18.48 $0.04/foz
$1848current price $18.48$0.04/fozDiet Coke Soda Soft Drink, 12 fl. oz., 35 pk.
113814.6277 out of 5 Stars. 11381 reviews4.6277 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliverySprite Lemon Lime Soda Soft Drinks, 12 fl oz., 35 pk. $18.48 $0.04/foz
$1848current price $18.48$0.04/fozSprite Lemon Lime Soda Soft Drinks, 12 fl oz., 35 pk.
128974.7744 out of 5 Stars. 12897 reviews4.7744 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryMember's Mark Ultra Lunch Paper Plates, 8.5", 300 ct. $20.98 $0.07/ea
$2098current price $20.98$0.07/eaMember's Mark Ultra Lunch Paper Plates, 8.5", 300 ct.
278484.8294 out of 5 Stars. 27848 reviews4.8294 out of 5 starsAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingMember's Mark 27 Gallon Heavy-Duty Black and Yellow Storage Tote, 20.6" D x 30.6" W x 14.3" H $7.98
$798current price $7.98Member's Mark 27 Gallon Heavy-Duty Black and Yellow Storage Tote, 20.6" D x 30.6" W x 14.3" H
88524.8368 out of 5 Stars. 8852 reviews4.8368 out of 5 starsAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingHERSHEY'S Variety Pack, Milk Chocolate Candy, 30 pk. $22.78 Was $33.48 $0.76/ea
Instant Savings
Now$2278current price Now $22.78, Was $33.48$33.48$0.76/ea$10.70 offEnds Nov 01HERSHEY'S Variety Pack, Milk Chocolate Candy, 30 pk.
30134.7687 out of 5 Stars. 3013 reviews4.7687 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryPOM 2-Ply Toilet Paper 45 rolls, 473 sheets/roll $24.98 Was $26.98 $0.01/sft
Instant Savings
Now$2498current price Now $24.98, Was $26.98$26.98$0.01/sft$2 offEnds Nov 18POM 2-Ply Toilet Paper 45 rolls, 473 sheets/roll
188704.4648 out of 5 Stars. 18870 reviews4.4648 out of 5 starsAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingMember's Mark Multipurpose Copy Paper, 8.5 x 11”, 92 Bright, 20 lbs., 10 Reams (5,000 sheets) $38.98 Was $40.96
Now$3898current price Now $38.98, Was $40.96$40.96From $38.98$1.98 offMember's Mark Multipurpose Copy Paper, 8.5 x 11”, 92 Bright, 20 lbs., 10 Reams (5,000 sheets)
52284.6484 out of 5 Stars. 5228 reviews4.6484 out of 5 starsAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShipping