Jimmy Dean Meat Lovers Breakfast Bowls, Frozen 8 ct.
Curbside Pickup

Highlights
- 8 breakfast bowls
- Made with real sausage, bacon, egg, cheese and potatoes
- Each meat lovers breakfast bowl contains 23 grams of protein
- Microwavable
Jimmy Dean Sweet Maple Griddle Cake Breakfast Sandwich, Frozen, 12 ct., $14.87, $1.24/ea

Jimmy Dean Sweet Maple Griddle Cake Breakfast Sandwich, Frozen, 12 ct.


Members also considered
FatBoy Premium Vanilla Ice Cream Sandwich, Frozen 18 ct., $10.48, $0.58/ea
Sponsored$1048current price $10.48$0.58/eaFatBoy Premium Vanilla Ice Cream Sandwich, Frozen 18 ct.
62714.8085 out of 5 Stars. 6271 reviews4.8085 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryOre-Ida Crispy Crinkles French Fries, Frozen 8 lbs., $8.58, $1.07/lb
$858current price $8.58$1.07/lbOre-Ida Crispy Crinkles French Fries, Frozen 8 lbs.
64164.7427 out of 5 Stars. 6416 reviews4.7427 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryState Fair Classic Corn Dogs, Frozen, 30 ct., $13.47
$1347current price $13.47State Fair Classic Corn Dogs, Frozen, 30 ct.
24824.691 out of 5 Stars. 2482 reviews4.691 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryPillsbury Grands! Southern Homestyle Buttermilk Biscuits, Frozen, 38 ct., $7.68, $0.20/ea
Sponsored$768current price $7.68$0.20/eaPillsbury Grands! Southern Homestyle Buttermilk Biscuits, Frozen, 38 ct.
42254.7673 out of 5 Stars. 4225 reviews4.7673 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryNestle Drumstick Cone Variety Pack, Frozen 16 ct., $11.18, $0.70/ea
$1118current price $11.18$0.70/eaNestle Drumstick Cone Variety Pack, Frozen 16 ct.
66254.6951 out of 5 Stars. 6625 reviews4.6951 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryMember's Mark Breaded Mozzarella Sticks, Frozen, 72 ct., $14.82, $0.21/ea
$1482current price $14.82$0.21/eaMember's Mark Breaded Mozzarella Sticks, Frozen, 72 ct.
26394.3907 out of 5 Stars. 2639 reviews4.3907 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryMember's Mark Italian Style Beef Meatballs, Frozen 6 lbs., $22.97, $3.83/lb
$2297current price $22.97$3.83/lbMember's Mark Italian Style Beef Meatballs, Frozen 6 lbs.
72424.5962 out of 5 Stars. 7242 reviews4.5962 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryOREO® Mini Dessert Sandwiches, Frozen, 24 ct., $9.66, $0.40/ea
$966current price $9.66$0.40/eaOREO® Mini Dessert Sandwiches, Frozen, 24 ct.
65164.8691 out of 5 Stars. 6516 reviews4.8691 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryKit Kat Cones Variety Pack, Frozen, 16ct., $11.18, $0.70/ea
$1118current price $11.18$0.70/eaKit Kat Cones Variety Pack, Frozen, 16ct.
36274.6714 out of 5 Stars. 3627 reviews4.6714 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryRed Baron Pepperoni Classic Crust Frozen Pizza, 61.81 oz., 3 pk., $11.98, $3.99/ea
$1198current price $11.98$3.99/eaRed Baron Pepperoni Classic Crust Frozen Pizza, 61.81 oz., 3 pk.
40594.6866 out of 5 Stars. 4059 reviews4.6866 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryJose Ole Beef Taquitos, Frozen 60 ct., $13.76, $0.23/ea
$1376current price $13.76$0.23/eaJose Ole Beef Taquitos, Frozen 60 ct.
27584.5834 out of 5 Stars. 2758 reviews4.5834 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryHC Fudge Bars, Frozen, 18 ct., $10.58, $0.59/ea
$1058current price $10.58$0.59/eaHC Fudge Bars, Frozen, 18 ct.
64444.8412 out of 5 Stars. 6444 reviews4.8412 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryOre-Ida Crispy Tater Tots, Frozen, 8 lbs., $9.37, $1.17/lb
$937current price $9.37$1.17/lbOre-Ida Crispy Tater Tots, Frozen, 8 lbs.
26514.7197 out of 5 Stars. 2651 reviews4.7197 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryTru Fru Strawberries in White & Milk Chocolate, Frozen, 24 oz., $14.82, $0.62/oz
$1482current price $14.82$0.62/ozTru Fru Strawberries in White & Milk Chocolate, Frozen, 24 oz.
6694.8445 out of 5 Stars. 669 reviews4.8445 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryStouffer's Signature Lasagna with Meat Sauce, Frozen 96 oz., $14.98, $0.16/oz
$1498current price $14.98$0.16/ozStouffer's Signature Lasagna with Meat Sauce, Frozen 96 oz.
48174.4569 out of 5 Stars. 4817 reviews4.4569 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDelivery
About this item
Product details
With Jimmy Dean® Meat Lovers Bowls, you can supply your family and friends with a tasty, fulfilling meal.
What's in These Jimmy Dean Meat Lovers Bowls?
This assortment features delightful Jimmy Dean breakfast bowls that can satisfy your hunger quickly. Nicknamed the "meat lovers bowl," this certainly lives up to its name. Made with real sausage, bacon, egg, potatoes and cheddar cheese, this bowl energizes you for long days.
Do These Bowls Offer Nutritional Benefits?
Although they're filled with sensational and satisfying flavors, these Jimmy Dean breakfast bowls also contain some healthy ingredients too. With 23 grams of protein in one bowl, this can be a great way to supply your body with one of the most important macronutrients. Additionally, each serving consists of vitamin A, vitamin C, calcium and iron to help maintain good health.
Preparation Is Easy
Already fully cooked, the food in each bowl is ready to consume in a flash. When you're hungry, all you have to do is place a meat lovers breakfast bowl in the microwave. Within minutes, you'll have hot, steaming food waiting to be devoured. If you're ever busy and don't have the time to prepare a meal for yourself or your family, then these Jimmy Dean breakfast bowls can come in handy.
Plenty in One Box
With eight breakfast bowls in one box, this is ideal for feeding large crowds. Whether you're responsible for preparing meals for your family, your colleagues at work or guests at your house, a box like this can help you make sure everyone is fed, full and satisfied.
Specifications
- Keep frozen
- Net weight: 56 oz. (3.5 lbs.)
- Quality Guarantee - We're committed to providing you with the best-tasting Jimmy Dean Brand products, with quality you can trust.
Ingredients: Diced Potatoes: Potatoes, Soybean Oil Maltodextrin, Salt, Dextrose, Tetras Odium Pyrophosphate And Disodium Dihydrogen Pyrophosphate (To Maintain Natural Color), Cooked Pork Sausage Crumbles: Pork, Water. Contains 2% Or Less Of: Salt, Sugar, Spices, Natural Flavor (With Maltodextrin, Succinic Acid), Sodium Phosphates, Caramel Color, Precooked Scrambled Eggs: Whole Eggs, Skim Milk, Soybean Oil, Modified Corn Starch, Xanthan Gum. Liquid Pepper Extract, Salt, Citric Acid. Artificial Butter Flavor (Soybean Oil, Butter, Lipolyzed Butter Fat, Flavors And Artificial Flavors), Shredded Cheddar Cheese; Pasteurized Milk, Cheese Culture, Salt, Enzymes, Annatto (Vegetable Color), Powdered Cellulose (To Prevent Caking), Natamycin (A Natural Mold Inhibitor), Water, Bacon: (Cured With Water, Salt, Sugar, Sodium Phosphates, Sodium Erythorbate, Sodium Nitrite, Smoke Flavoring)
Contains: Egg, Milk.
Member ratings & reviews
Filtered and sorted results would be available on the new 'Customer ratings & reviews' page.
Showing 1-3 of 1,080 reviews
Verified Purchase
Good quick mea.
Quite tasty and filling for a small meal. Very quick to prepare, which is a plus. The cheese tends to remain a little thick and clumpy, but I still recommend.
Verified Purchase
A perfect breakfast on the go!
Tastes great! Sam's temporarily replaced these with the turkey protein bowls, which tasted awful. I'm so glad they finally got the real thing back!
Verified Purchase
Delicious simply delicious.
My husband and I usually share one, and we have some toast or a muffin a fruit on the side. It's a great hearty breakfast. They don't skimp on anything.
Items you may like
Gorton’s Super Crunchy Fish Sticks, Frozen, 64 ct., $12.86, Was $13.86, $3.38/lb
Instant Savings
SponsoredNow$1286current price Now $12.86, Was $13.86$13.86$3.38/lb$1 offEnds Oct 15Gorton’s Super Crunchy Fish Sticks, Frozen, 64 ct.
49174.6909 out of 5 Stars. 4917 reviews4.6909 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryBob Evans Original Pork Sausage Links, 20 oz., 24 ct., $5.36, $4.29/lb
$536current price $5.36$4.29/lbBob Evans Original Pork Sausage Links, 20 oz., 24 ct.
5004.806 out of 5 Stars. 500 reviews4.806 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliverySuperb Bakehouse Classic Homestyle Waffles, Gluten and Dairy Free, Frozen, 33.8 oz., 16 ct., $10.86, Was $12.86
Instant Savings
Now$1086current price Now $10.86, Was $12.86$12.86$2 offEnds Oct 11Superb Bakehouse Classic Homestyle Waffles, Gluten and Dairy Free, Frozen, 33.8 oz., 16 ct.
SNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryMember's Mark Southern Style Chicken Bites, Frozen, 3 lbs., $13.97, $4.66/lb
Sponsored$1397current price $13.97$4.66/lbMember's Mark Southern Style Chicken Bites, Frozen, 3 lbs.
101114.3069 out of 5 Stars. 10111 reviews4.3069 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryBananas, 3 lbs., $1.47, $0.49/lb
$147current price $1.47$0.49/lbBananas, 3 lbs.
527604.6057 out of 5 Stars. 52760 reviews4.6057 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryMember's Mark Ultra Premium 2-Ply Toilet Paper 45 rolls, 235 sheets/roll, $24.76, $0.02/sft
$2476current price $24.76$0.02/sftMember's Mark Ultra Premium 2-Ply Toilet Paper 45 rolls, 235 sheets/roll
1936884.8418 out of 5 Stars. 193688 reviews4.8418 out of 5 starsAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingStrawberries, 2 lbs., $6.97, $3.48/lb
$697current price $6.97$3.48/lbStrawberries, 2 lbs.
396904.416 out of 5 Stars. 39690 reviews4.416 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryMember’s Mark Cage Free Grade AA Large White Eggs, 2 dozen, $4.82, $2.41/dz
$482current price $4.82$2.41/dzMember’s Mark Cage Free Grade AA Large White Eggs, 2 dozen
221924.7303 out of 5 Stars. 22192 reviews4.7303 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryGreen Seedless Grapes, 3 lbs., $6.97, $2.32/lb
$697current price $6.97$2.32/lbGreen Seedless Grapes, 3 lbs.
314234.4705 out of 5 Stars. 31423 reviews4.4705 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryMember's Mark 75/25 Seasoned Ground Beef Patties, Frozen, 1/4 lb., 40 ct., $46.97, $4.70/lb
$4697current price $46.97$4.70/lbMember's Mark 75/25 Seasoned Ground Beef Patties, Frozen, 1/4 lb., 40 ct.
51704.5371 out of 5 Stars. 5170 reviews4.5371 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryApple & Eve 100% Juice Variety Pack, 6.75 fl. oz., 36 pk., $11.98, $0.05/foz
$1198current price $11.98$0.05/fozApple & Eve 100% Juice Variety Pack, 6.75 fl. oz., 36 pk.
32304.7845 out of 5 Stars. 3230 reviews4.7845 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingMember's Mark Skinless and Boneless Atlantic Salmon Fillet Portions, Frozen, 2.5 lbs., $24.94, $9.98/lb
$2494current price $24.94$9.98/lbMember's Mark Skinless and Boneless Atlantic Salmon Fillet Portions, Frozen, 2.5 lbs.
162964.771 out of 5 Stars. 16296 reviews4.771 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryMember's Mark Farm Raised Large Raw Shrimp, Frozen, 31-40 ct. per pound, 3 lbs., $20.97, $6.99/lb
$2097current price $20.97$6.99/lbMember's Mark Farm Raised Large Raw Shrimp, Frozen, 31-40 ct. per pound, 3 lbs.
25804.6841 out of 5 Stars. 2580 reviews4.6841 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryMember's Mark 80/20 Ground Angus Beef Patties, Frozen, 1/3 lb., 18 ct., $34.97, $1.94/ea
$3497current price $34.97$1.94/eaMember's Mark 80/20 Ground Angus Beef Patties, Frozen, 1/3 lb., 18 ct.
101104.6649 out of 5 Stars. 10110 reviews4.6649 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryMember's Mark Farm Raised Jumbo Raw Shrimp, Frozen, 21-25 ct. per pound, 2 lbs., $16.97, $8.48/lb
$1697current price $16.97$8.48/lbMember's Mark Farm Raised Jumbo Raw Shrimp, Frozen, 21-25 ct. per pound, 2 lbs.
51354.7133 out of 5 Stars. 5135 reviews4.7133 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDelivery