Arla Havarti and Gouda Cheese Snack, 24 ct.
Curbside Pickup

Highlights
- 12 Havarti and 12 Gouda cheese snacks
- Made with natural ingredients and no hormones or artificial flavors
- 5g protein per serving
- Individually wrapped for easy snacking
- Can be paired with fruit, crackers, wine and beer for a special treat
Boursin® Gourmet Cheese Spread, Variety Pack, 5.3 oz., 3 pk. $9.96 $0.63/oz

Boursin® Gourmet Cheese Spread, Variety Pack, 5.3 oz., 3 pk.


Members also considered
The Laughing Cow Creamy Swiss Cheese Wedge, Original, 3 pk. $7.58 $2.53/ea
Sponsored$758current price $7.58$2.53/eaThe Laughing Cow Creamy Swiss Cheese Wedge, Original, 3 pk.
16184.8171 out of 5 Stars. 1618 reviews4.8171 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliverySargento Fun! Balanced Breaks Variety Snack Kit, 2 oz., 8 ct. $11.47 $1.43/ea
$1147current price $11.47$1.43/eaSargento Fun! Balanced Breaks Variety Snack Kit, 2 oz., 8 ct.
1194.4286 out of 5 Stars. 119 reviews4.4286 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryMini Babybel Pro Snack Cheese, 26 Pack (18.3 oz.) $5.72 Was $10.48
Now$572current price Now $5.72, Was $10.48$10.48$4.76 offMini Babybel Pro Snack Cheese, 26 Pack (18.3 oz.)
SNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryMini Babybel Original Semisoft Cheese, 26 ct. $10.72 $0.41/ea
$1072current price $10.72$0.41/eaMini Babybel Original Semisoft Cheese, 26 ct.
59304.814 out of 5 Stars. 5930 reviews4.814 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryMember's Mark Colby and Monterey Jack Cheese Sticks, 36 ct. $7.87 $0.22/ea
$787current price $7.87$0.22/eaMember's Mark Colby and Monterey Jack Cheese Sticks, 36 ct.
39564.7679 out of 5 Stars. 3956 reviews4.7679 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryMember's Mark Cracker Cut Cheese Variety Tray, 2 lbs. $8.96 $4.48/lb
$896current price $8.96$4.48/lbMember's Mark Cracker Cut Cheese Variety Tray, 2 lbs.
45424.6708 out of 5 Stars. 4542 reviews4.6708 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryMember's Mark Cracker Cut Gourmet Selection Imported Cheese Tray, 32 oz. $13.88 $0.43/oz
$1388current price $13.88$0.43/ozMember's Mark Cracker Cut Gourmet Selection Imported Cheese Tray, 32 oz.
25414.6222 out of 5 Stars. 2541 reviews4.6222 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryFrigo Cheese Heads Snack Sticks Mild Cheddar Cheese & Turkey Sausage, 24 Count, 18.9 oz. $10.47
$1047current price $10.47Frigo Cheese Heads Snack Sticks Mild Cheddar Cheese & Turkey Sausage, 24 Count, 18.9 oz.
56154.8561 out of 5 Stars. 5615 reviews4.8561 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryMember's Mark Light String Cheese 36 ct. $7.27 $0.20/ea
$727current price $7.27$0.20/eaMember's Mark Light String Cheese 36 ct.
67094.59 out of 5 Stars. 6709 reviews4.59 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryGO2snax, Hard Salami, Mild Cheddar Cheese, Chocolatey Caramels & Almonds, 2.15 oz. Each, 6 pk. $9.97 $1.66/ea
$997current price $9.97$1.66/eaGO2snax, Hard Salami, Mild Cheddar Cheese, Chocolatey Caramels & Almonds, 2.15 oz. Each, 6 pk.
1284.7969 out of 5 Stars. 128 reviews4.7969 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryBabybel Mini Cheese, Variety Pack, 26 ct. $10.72 $0.41/ea
$1072current price $10.72$0.41/eaBabybel Mini Cheese, Variety Pack, 26 ct.
7424.7965 out of 5 Stars. 742 reviews4.7965 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryFrigo Cheese Heads String Cheese 1 oz. pkg., 48 ct. $9.47 $0.20/ea
$947current price $9.47$0.20/eaFrigo Cheese Heads String Cheese 1 oz. pkg., 48 ct.
80514.8413 out of 5 Stars. 8051 reviews4.8413 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryOld Wisconsin Natural Cut Turkey Smoked Sausage & Colby Jack Cheese Bites, 1.5 oz., 6 ct. $8.84 $1.47/ea
$884current price $8.84$1.47/eaOld Wisconsin Natural Cut Turkey Smoked Sausage & Colby Jack Cheese Bites, 1.5 oz., 6 ct.
754.3733 out of 5 Stars. 75 reviews4.3733 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDelivery
About this item
Product details
Arla Havarti & Gouda Snacks – The Snack That Brings Smiles to the Whole Family!
Snack time just got a lot tastier with Arla Havarti & Gouda Snacks! Made from real, creamy Havarti and rich Gouda cheese, these bite-sized delights are perfect for little hands and grown-up cravings alike. Whether it’s in a lunchbox, a quick after-school snack, or a fun family road trip treat, Arla’s wholesome cheese snacks keep everyone happy.
With a mild, kid-approved flavor and a smooth, melt-in-your-mouth texture, our Havarti & Gouda Snacks are an easy win for parents and a favorite for kids. No artificial flavors or preservatives—just pure cheesy goodness in every bite!
How Are Arla Havarti and Gouda Cheese Snacks Made?
Arla Havarti and Gouda Cheese Snacks contain no antibiotics, hormones, artificial flavors or preservatives and are made in Wisconsin. Arla Foods is a cooperative owned by more than 12,000 dairy farmers and uses modern technology along with traditional craftsmanship to make healthy cheese snacks using natural ingredients. Since it's owned by farmers, Arla is committed to animal welfare, high-quality products and food safety.
What Goes Well with Gouda Cheese Snacks?
Gouda has a slightly sweet, nutty flavor and a smooth texture. Gouda pairs beautifully with fresh fruit, artisan bread, and crunchy wheat crackers, making it a delightful addition to any cheese board. Its excellent melting properties also make it a fantastic choice for gourmet grilled cheese sandwiches or as a delicious topping for rice and roasted vegetables.
What Can I Pair with Havarti?
Havarti is a creamy cheese with a mild, buttery taste. It melts well and can be enjoyed on burgers or on the top of casseroles. It's also the perfect complement to dried fruits, apples, grapes and pears. For a great wine pairing, try it with red wine, a white Riesling or Chardonnay. Of course, because Arla Havarti and Gouda Cheese Snacks are individually wrapped, you can enjoy a bar of Havarti or Gouda on its own whenever you're looking for a healthy snack.
Specifications
- Keep Refrigerated
- Includes
- 12 Havarti Cheese Bars
- 12 Gouda Cheese Bars
Net Weight: 18 oz.
Ingredients: Havarti (Pasteaurized Milk, Salt, Microbial Rennet, Culture), Gouda (Pasteaurized Part-Skim Milk, Salt, Culture, Microbial Rennet, Annatto [Color]).
Member ratings & reviews
Filtered and sorted results would be available on the new 'Customer ratings & reviews' page.
Showing 1-3 of 698 reviews
Verified Purchase
Convenient for on the go!
These little cheeses are so convenient for on the go and lunch boxes. I put them in snack boxes and make adult pizza lunchables with them!
Verified Purchase
Delicious & perfect size
Perfect snack size for my 15 month old & for ourselves as well. Delicious! I’ve purchased 2 already. These cheese rectangles are easy for my little one to hold & no fear of him choking compared to string cheese.
Verified Purchase
Yum
Super tasty and handy. Bought for work event and everyone loved them and asked where I got them. Now buy them for the house.
Items you may like
Member's Mark Mexican Style Finely Shredded Cheese 2 pk. $5.97 $0.19/oz
$597current price $5.97$0.19/ozMember's Mark Mexican Style Finely Shredded Cheese 2 pk.
78934.8034 out of 5 Stars. 7893 reviews4.8034 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryKraft Singles American Cheese Slices 3 lbs., 72 ct. $9.36 $0.13/ea
$936current price $9.36$0.13/eaKraft Singles American Cheese Slices 3 lbs., 72 ct.
139094.8175 out of 5 Stars. 13909 reviews4.8175 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryMember's Mark Part-Skim Shredded Mozzarella Cheese 5 lbs. $12.84 $2.57/lb
$1284current price $12.84$2.57/lbMember's Mark Part-Skim Shredded Mozzarella Cheese 5 lbs.
43544.7134 out of 5 Stars. 4354 reviews4.7134 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryBananas, 3 lbs. $1.47 $0.49/lb
$147current price $1.47$0.49/lbBananas, 3 lbs.
528624.606 out of 5 Stars. 52862 reviews4.606 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryStrawberries, 2 lbs. $6.52 $3.26/lb
$652current price $6.52$3.26/lbStrawberries, 2 lbs.
397464.4153 out of 5 Stars. 39746 reviews4.4153 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryMember's Mark Ultra Premium 2-Ply Toilet Paper 45 rolls, 235 sheets/roll $24.76 $0.02/sft
$2476current price $24.76$0.02/sftMember's Mark Ultra Premium 2-Ply Toilet Paper 45 rolls, 235 sheets/roll
1940154.8417 out of 5 Stars. 194015 reviews4.8417 out of 5 starsAvailable for ShippingShippingMember's Mark Seasoned Rotisserie Chicken $4.98
$498current price $4.98Member's Mark Seasoned Rotisserie Chicken
744324.6654 out of 5 Stars. 74432 reviews4.6654 out of 5 starsAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryGreen Seedless Grapes, 3 lbs. $6.97 $2.32/lb
$697current price $6.97$2.32/lbGreen Seedless Grapes, 3 lbs.
315054.4708 out of 5 Stars. 31505 reviews4.4708 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryAthenos Crumbled Traditional Feta Cheese (24 oz.) $7.28 $0.30/oz
$728current price $7.28$0.30/ozAthenos Crumbled Traditional Feta Cheese (24 oz.)
42784.8333 out of 5 Stars. 4278 reviews4.8333 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryMember's Mark Baby Swiss Cheese Slices 2 lbs. $7.84 $3.92/lb
$784current price $7.84$3.92/lbMember's Mark Baby Swiss Cheese Slices 2 lbs.
45274.7548 out of 5 Stars. 4527 reviews4.7548 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryMember's Mark Pepper Jack Cheese Slices 2 lbs. $6.42 $3.21/lb
$642current price $6.42$3.21/lbMember's Mark Pepper Jack Cheese Slices 2 lbs.
32784.6745 out of 5 Stars. 3278 reviews4.6745 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryBelGioioso Pre-Sliced Fresh Mozzarella 32 oz. $8.28 $0.26/oz
$828current price $8.28$0.26/ozBelGioioso Pre-Sliced Fresh Mozzarella 32 oz.
33894.7648 out of 5 Stars. 3389 reviews4.7648 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryBelGioioso Shaved Cheese Blend 1.75 lbs. $9.94 $5.68/lb
$994current price $9.94$5.68/lbBelGioioso Shaved Cheese Blend 1.75 lbs.
32324.7986 out of 5 Stars. 3232 reviews4.7986 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryMember's Mark Colby and Monterey Jack Cheese Chunk 2 lbs. $5.48 $2.74/lb
$548current price $5.48$2.74/lbMember's Mark Colby and Monterey Jack Cheese Chunk 2 lbs.
19254.7756 out of 5 Stars. 1925 reviews4.7756 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryMember's Mark Parmesan Cheese Wedge, priced per pound $16.45 $6.58/lb
$1645current price $16.45avg. price$6.58/lbFinal cost by weightMember's Mark Parmesan Cheese Wedge, priced per pound
14844.6563 out of 5 Stars. 1484 reviews4.6563 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDelivery