Eckrich Hardwood Smoked Sausage Family Pack 42 oz.
Curbside Pickup

Highlights
- One 42-ounce pack of Eckrich Hardwood Smoked Sausage
- Made with pork, turkey, and beef and naturally hardwood smoked
- Fully cooked sausage is ready to eat and easy to prepare
- Cook this Eckrich sausage cooked on the grill or fried on the stovetop
- Perfect for slicing, dicing, grilling or baking in your holiday dishes
Oikos Pro Cultured Dairy Drink Variety Pack, 23g Protein, Strawberry Banana & Peach, 7 fl oz. Bottles, 12 ct., $18.84

Oikos Pro Cultured Dairy Drink Variety Pack, 23g Protein, Strawberry Banana & Peach, 7 fl oz. Bottles, 12 ct.


Members also considered
Country Crock Original Spread 5 lbs., $7.82, $0.10/oz
Sponsored$782current price $7.82$0.10/ozCountry Crock Original Spread 5 lbs.
252534.5117 out of 5 Stars. 25253 reviews4.5117 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryMember's Mark Organic Cage Free Grade A Large Brown Eggs, 2 dozen, $8.22, $4.11/dz
$822current price $8.22$4.11/dzMember's Mark Organic Cage Free Grade A Large Brown Eggs, 2 dozen
69344.7107 out of 5 Stars. 6934 reviews4.7107 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryFrigo Cheese Heads String Cheese 1 oz. pkg., 48 ct., $9.47, $0.20/ea
$947current price $9.47$0.20/eaFrigo Cheese Heads String Cheese 1 oz. pkg., 48 ct.
80214.8413 out of 5 Stars. 8021 reviews4.8413 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryChobani Nonfat Greek Yogurt Fruit On The Bottom Variety Pack, 5.3 oz., 16 ct., $12.87, Was $13.87, $0.80/ea
SponsoredNow$1287current price Now $12.87, Was $13.87$13.87$0.80/ea$1 offChobani Nonfat Greek Yogurt Fruit On The Bottom Variety Pack, 5.3 oz., 16 ct.
47554.6761 out of 5 Stars. 4755 reviews4.6761 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryKraft Singles American Cheese Slices 3 lbs., 72 ct., $9.36, $0.13/ea
$936current price $9.36$0.13/eaKraft Singles American Cheese Slices 3 lbs., 72 ct.
138704.818 out of 5 Stars. 13870 reviews4.818 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryDaisy Brand Pure and Natural Sour Cream, 48 oz., $5.54, $1.85/lb
$554current price $5.54$1.85/lbDaisy Brand Pure and Natural Sour Cream, 48 oz.
73734.8631 out of 5 Stars. 7373 reviews4.8631 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryMember's Mark Vitamin D Whole Milk,1 gal., $3.62, $0.03/foz
$362current price $3.62$0.03/fozMember's Mark Vitamin D Whole Milk,1 gal.
98024.689 out of 5 Stars. 9802 reviews4.689 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryPhiladelphia Original Cream Cheese Blocks, 8 oz., 4 pk., $7.28, $1.82/ea
$728current price $7.28$1.82/eaPhiladelphia Original Cream Cheese Blocks, 8 oz., 4 pk.
183704.8853 out of 5 Stars. 18370 reviews4.8853 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryMember’s Mark 2% Reduced Fat Milk 1 gal., $3.42, $0.03/foz
$342current price $3.42$0.03/fozMember’s Mark 2% Reduced Fat Milk 1 gal.
108784.6349 out of 5 Stars. 10878 reviews4.6349 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryMember's Mark Uncured Ham & Turkey Lunch Kit, 6 pk., $8.47, $1.41/ea
$847current price $8.47$1.41/eaMember's Mark Uncured Ham & Turkey Lunch Kit, 6 pk.
36984.6812 out of 5 Stars. 3698 reviews4.6812 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryMember's Mark Part-Skim Shredded Mozzarella Cheese 1 lb., 2 pk., $5.98, $0.19/oz
$598current price $5.98$0.19/ozMember's Mark Part-Skim Shredded Mozzarella Cheese 1 lb., 2 pk.
31254.7776 out of 5 Stars. 3125 reviews4.7776 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryMember's Mark Strawberry Lemonade, 52 fl. oz., 2 pk., $4.84, $0.05/foz
$484current price $4.84$0.05/fozMember's Mark Strawberry Lemonade, 52 fl. oz., 2 pk.
53214.748 out of 5 Stars. 5321 reviews4.748 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryPillsbury Cinnamon Rolls with Cinnabon Icing 13 oz., 4 pk., $8.83, $0.17/oz
$883current price $8.83$0.17/ozPillsbury Cinnamon Rolls with Cinnabon Icing 13 oz., 4 pk.
54024.6364 out of 5 Stars. 5402 reviews4.6364 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryYoplait Original Lowfat Yogurt Variety Pack, 6 oz., 18 ct., $8.44, $0.47/ea
$844current price $8.44$0.47/eaYoplait Original Lowfat Yogurt Variety Pack, 6 oz., 18 ct.
27844.7769 out of 5 Stars. 2784 reviews4.7769 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryExtra Lean Premium Ham, 1.25 lbs each., 2 pk., $8.24, $3.30/lb
$824current price $8.24$3.30/lbExtra Lean Premium Ham, 1.25 lbs each., 2 pk.
55654.6266 out of 5 Stars. 5565 reviews4.6266 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDelivery
About this item
Product details
Member ratings & reviews
Filtered and sorted results would be available on the new 'Customer ratings & reviews' page.
Showing 1-3 of 635 reviews
Verified Purchase
These are the best smoked sausage I love them, you can make so many different variations of meals with noodles or rice, can grill with veggies make kebabs.
Verified Purchase
The best tasting.
I like to put the whole roped sausage on the grill. The package I received had three ropes of sausage. Taste like the old fashioned sausage from back in the day. Will buy again.
Verified Purchase
Many uses. Good flavor.
I'm not a big fan of Sausages. So much salt it tastes bad. However, I like the flavor of Eckrich products. I cut these lengths apart, then cut each length into four pieces, remove the casing and put them in a freezer bag. So I get several packs from one of the family packs. And they keep well, in the freezer. When I am ready to use a pack I actually boil the four pieces from five to 15 minutes depending on how the water looks - to get excess salt and fat out. The water gets cloud and very salty, so clearly the process works. Then I put them in the microwave to get the waterlogging out which also gets rid of any remaining fat. The taste is good and adds flavor to a rice, noodle, or potato dish, also works as a pizza topping, in soup, a salad.
Items you may like
Pure Life Purified Water 16.9 fl. oz., 40 pk., $5.48, $0.01/foz
Sponsored$548current price $5.48$0.01/fozPure Life Purified Water 16.9 fl. oz., 40 pk.
197504.7979 out of 5 Stars. 19750 reviews4.7979 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryMember's Mark 75/25 Seasoned Ground Beef Patties, Frozen, 1/4 lb., 40 ct., $46.97, $4.70/lb
$4697current price $46.97$4.70/lbMember's Mark 75/25 Seasoned Ground Beef Patties, Frozen, 1/4 lb., 40 ct.
51694.537 out of 5 Stars. 5169 reviews4.537 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryMember's Mark 90/10 Ground Beef Roll, Vacuum Pack, priced per pound, $64.12, $5.97/lb
$6412current price $64.12avg. price$5.97/lbFinal cost by weightMember's Mark 90/10 Ground Beef Roll, Vacuum Pack, priced per pound
40954.6342 out of 5 Stars. 4095 reviews4.6342 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryCapri Sun Variety Pack 6 fl. oz. pouches, 40 pk., $10.48, $0.04/foz
Sponsored$1048current price $10.48$0.04/fozCapri Sun Variety Pack 6 fl. oz. pouches, 40 pk.
56704.8176 out of 5 Stars. 5670 reviews4.8176 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingJennie-O 93/7 Ground Turkey, 2.5 lbs., 2 pk., $22.77, $4.55/lb
$2277current price $22.77$4.55/lbJennie-O 93/7 Ground Turkey, 2.5 lbs., 2 pk.
71084.7694 out of 5 Stars. 7108 reviews4.7694 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryMember’s Mark USDA Choice Angus Beef Boneless Chuck Roast, priced per pound, $27.64, $7.47/lb
$2764current price $27.64avg. price$7.47/lbFinal cost by weightMember’s Mark USDA Choice Angus Beef Boneless Chuck Roast, priced per pound
70374.6516 out of 5 Stars. 7037 reviews4.6516 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryBananas, 3 lbs., $1.47, $0.49/lb
$147current price $1.47$0.49/lbBananas, 3 lbs.
527144.606 out of 5 Stars. 52714 reviews4.606 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryWhole Seedless Watermelon, $6.97, $6.97/ea
$697current price $6.97$6.97/eaWhole Seedless Watermelon
242023.8108 out of 5 Stars. 24202 reviews3.8108 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryMember's Mark 80/20 Ground Beef Chuck Sliders, 18 ct., priced per pound, $16.99, $5.86/lb
$1699current price $16.99avg. price$5.86/lbFinal cost by weightMember's Mark 80/20 Ground Beef Chuck Sliders, 18 ct., priced per pound
26834.7577 out of 5 Stars. 2683 reviews4.7577 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryMember's Mark USDA Choice Angus Beef Boneless Bottom Round Roast, priced per pound, $24.88, $5.98/lb
$2488current price $24.88avg. price$5.98/lbFinal cost by weightMember's Mark USDA Choice Angus Beef Boneless Bottom Round Roast, priced per pound
28604.5664 out of 5 Stars. 2860 reviews4.5664 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryMember's Mark Organic Boneless and Skinless Chicken Breasts, priced per pound, $28.14, $5.36/lb
$2814current price $28.14avg. price$5.36/lbFinal cost by weightMember's Mark Organic Boneless and Skinless Chicken Breasts, priced per pound
10284.1411 out of 5 Stars. 1028 reviews4.1411 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryMember's Mark Bone In Pork Boston Butt, Vacuum Pack, priced per pound, $22.30, $2.48/lb
$2230current price $22.30avg. price$2.48/lbFinal cost by weightMember's Mark Bone In Pork Boston Butt, Vacuum Pack, priced per pound
28894.7182 out of 5 Stars. 2889 reviews4.7182 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryMember’s Mark Boneless Center Cut Pork Loin Chops, priced per pound, $9.60, $2.98/lb
$960current price $9.60avg. price$2.98/lbFinal cost by weightMember’s Mark Boneless Center Cut Pork Loin Chops, priced per pound
65554.7193 out of 5 Stars. 6555 reviews4.7193 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryMember's Mark Boneless and Skinless Chicken Thighs, priced per pound, $19.52, $3.48/lb
Instant Savings
$1952current price $19.52avg. price$3.48/lbFinal cost by weight$3 off per packageEnds Oct 19Member's Mark Boneless and Skinless Chicken Thighs, priced per pound
25804.5814 out of 5 Stars. 2580 reviews4.5814 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryMember's Mark Farm Raised Skinless Atlantic Salmon Fillet, priced per pound, $32.00, $11.47/lb
$3200current price $32.00avg. price$11.47/lbFinal cost by weightMember's Mark Farm Raised Skinless Atlantic Salmon Fillet, priced per pound
57204.6212 out of 5 Stars. 5720 reviews4.6212 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDelivery