Betty Crocker Peanut Butter Cookie Mix, 3 pk.

Highlights
- 3 peanut butter cookie mix pouches
- Betty Crocker brings you the same fresh-baked favorites you've known and loved all your life
- No artificial colors
- Made with pantry staples—just add egg, oil and water
Betty Crocker HERSHEY'S Triple Chocolate Fudge Brownie Mix, 20 oz., 4 pk. $10.98 $2.75/ea

Betty Crocker HERSHEY'S Triple Chocolate Fudge Brownie Mix, 20 oz., 4 pk.


Members also considered
McCormick Grill Mates Montreal Steak Seasoning, 29 oz. $4.98 Was $7.48 $0.17/oz
Instant Savings
SponsoredNow$498current price Now $4.98, Was $7.48$7.48$0.17/oz$2.50 offEnds Oct 17McCormick Grill Mates Montreal Steak Seasoning, 29 oz.
26854.8711 out of 5 Stars. 2685 reviews4.8711 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingNestle Toll House Semi-Sweet Chocolate Chips, 72 oz. $15.98 $0.22/oz
$1598current price $15.98$0.22/ozNestle Toll House Semi-Sweet Chocolate Chips, 72 oz.
108694.8056 out of 5 Stars. 10869 reviews4.8056 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingKnorr Granulated Chicken Bouillon, 40.5 oz. $5.98 Was $6.28 $0.15/oz
Now$598current price Now $5.98, Was $6.28$6.28$0.15/oz$0.3 offKnorr Granulated Chicken Bouillon, 40.5 oz.
37594.8199 out of 5 Stars. 3759 reviews4.8199 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingBisquick Original Pancake and Baking Mix, 96 oz. $7.28 $0.08/oz
Sponsored$728current price $7.28$0.08/ozBisquick Original Pancake and Baking Mix, 96 oz.
32044.775 out of 5 Stars. 3204 reviews4.775 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingMorton Iodized Salt, 64 oz. $2.46 $0.04/oz
$246current price $2.46$0.04/ozMorton Iodized Salt, 64 oz.
42524.7446 out of 5 Stars. 4252 reviews4.7446 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingMember's Mark Granulated Garlic, 26 oz. $9.38 $0.36/oz
$938current price $9.38$0.36/ozMember's Mark Granulated Garlic, 26 oz.
17604.8455 out of 5 Stars. 1760 reviews4.8455 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingReaLemon 100% Lemon Juice 48 fl. oz. bottles, 2 pk. $6.48 $3.24/ea
$648current price $6.48$3.24/eaReaLemon 100% Lemon Juice 48 fl. oz. bottles, 2 pk.
64954.8496 out of 5 Stars. 6495 reviews4.8496 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingMember's Mark Fine Ground Black Pepper, 18 oz. $7.98 $0.44/oz
$798current price $7.98$0.44/ozMember's Mark Fine Ground Black Pepper, 18 oz.
33654.836 out of 5 Stars. 3365 reviews4.836 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingKing Arthur Bread Flour, 10 lbs. $8.38 Was $8.98 $0.84/lb
Now$838current price Now $8.38, Was $8.98$8.98$0.84/lb$0.6 offKing Arthur Bread Flour, 10 lbs.
12324.7386 out of 5 Stars. 1232 reviews4.7386 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingKinder's The Blend Seasoning Salt, Pepper and Garlic, 10.5 oz. $4.98 $0.47/oz
$498current price $4.98$0.47/ozKinder's The Blend Seasoning Salt, Pepper and Garlic, 10.5 oz.
21674.8196 out of 5 Stars. 2167 reviews4.8196 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingMember's Mark Sea Salt, 36 oz. $3.98 $0.11/oz
$398current price $3.98$0.11/ozFrom $3.98Member's Mark Sea Salt, 36 oz.
21254.8108 out of 5 Stars. 2125 reviews4.8108 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingHERSHEY'S Chocolate Syrup, 48 oz., 2 pk. $12.22 $0.13/oz
$1222current price $12.22$0.13/ozFrom $12.22HERSHEY'S Chocolate Syrup, 48 oz., 2 pk.
74344.7927 out of 5 Stars. 7434 reviews4.7927 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingCarnation Evaporated Milk, 12 fl. oz., 8 pk. $10.48 $0.11/foz
$1048current price $10.48$0.11/fozCarnation Evaporated Milk, 12 fl. oz., 8 pk.
57314.8206 out of 5 Stars. 5731 reviews4.8206 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingLawry's Coarse Ground Garlic Salt with Parsley, 33 oz. $8.88 $0.27/oz
$888current price $8.88$0.27/ozLawry's Coarse Ground Garlic Salt with Parsley, 33 oz.
27604.8688 out of 5 Stars. 2760 reviews4.8688 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingRising Star Baking Supply Pure Vanilla Extract, 8 fl. oz. $8.98 $1.12/foz
$898current price $8.98$1.12/fozRising Star Baking Supply Pure Vanilla Extract, 8 fl. oz.
25834.7352 out of 5 Stars. 2583 reviews4.7352 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShipping
About this item
Product details
Imagine filling your kitchen with the heavenly scent of home-baked cookies in just minutes! With Betty Crocker Peanut Butter Cookie Mix, you can treat yourself to oven-fresh peanut butter cookies whenever you want.
Get Creative with Classic Cookie Recipes
Why not put a unique spin on this timeless treat? Explore Betty Crocker recipes for a new take on this cookie classic by adding chocolate pieces and more. And of course, don't forget to use your fork to create that iconic peanut butter cookie crisscross.
A Century of Simple, Delicious Goodness
For over a hundred years, Betty Crocker has been a popular creator of easy-to-make, mouth-watering recipes. Today, the Betty Crocker kitchen continues to deliver convenient, tasty dessert mixes, frostings and quick meal options and side dishes.
Find the Tastes of Your Childhood on Grocery Shelves Worldwide
That's right! You can still find the same simple goodness and familiar products you grew up with on grocery shelves all around the world. So go ahead, indulge in the sweet nostalgia and scrumptious taste of Betty Crocker Peanut Butter Cookie Mix!
Recipe: Classic Peanut Butter Blossoms
Prep Time: 20 minutes
Cook Time: 9 minutes
Total Time: 29 minutes
Yields: 66 cookies (full box of cookie mix)
Ingredients:
- Betty Crocker Peanut Butter Cookie Mix
- HERSHEY'S KISSES Christmas Milk Chocolate Candy
Instructions:
- Heat oven to 375°F. Remove wrappers from chocolates.
- Prepare cookie mix as directed on box
- Shape dough into 1-inch balls. Roll in 1/3 cup of granulated sugar; place on ungreased cookie sheet.
- Bake 8 to 10 minutes or until lightly browned. Immediately press a HERSHEY’S KISSES Milk Chocolate into the center of each cookie; cookie will crack around edges. Remove from cookie sheet to a wire rack. Cool completely.
Specifications
Net Weight: 67.2 ounces
Ingredients: Enriched flour bleached (wheat flour, niacin, iron, thiamin mononitrate, riboflavin, folic acid), sugar, brown sugar, peanut butter (peanuts, dextrose, hydrogenated canola and cottonseed oil, salt), palm oil, baking soda, salt, nonfat milk. Contains wheat, peanut and milk ingredients.
Member ratings & reviews
Filtered and sorted results would be available on the new 'Customer ratings & reviews' page.
Showing 1-3 of 444 reviews
If you omit a little liquid and replace it with actual chunky peanut butter you will have the absolute very best PB cookies you have ever eaten and extremely easy to make! Don't flatten them out and they're even better! Heavenly mounds haha!
I used these around Christmas time and they were delicious! Everyone thought I had made them from scratch. They were hard on the outside and soft on the inside.
Verified Purchase
Love PB everything! Versatile and so darn good.
Love these cookies and amazing price. Thrilled to get these so cheap. Varying adds to plain PB cookie. Add kisses or put dough into small muffin pans and when almost done I push a mini Reese’s cup into the center of each dough. Delicious easy to take somewhere for parties or various things.
Other popular items in Pantry
Mott's Assorted Fruit Flavored Snacks, 0.8 oz., 90 pk. $9.98 Was $11.98 $0.14/oz
Instant Savings
SponsoredNow$998current price Now $9.98, Was $11.98$11.98$0.14/oz$2 offEnds Oct 11Mott's Assorted Fruit Flavored Snacks, 0.8 oz., 90 pk.
60524.7626 out of 5 Stars. 6052 reviews4.7626 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingCocoa Pebbles Cereal, 38 oz. $6.48 $0.17/oz
$648current price $6.48$0.17/ozCocoa Pebbles Cereal, 38 oz.
11744.7581 out of 5 Stars. 1174 reviews4.7581 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingHammons Shelled American Fancy Large Black Walnut Pieces, 20 oz. $11.68 $0.58/oz
$1168current price $11.68$0.58/ozHammons Shelled American Fancy Large Black Walnut Pieces, 20 oz.
4024.3657 out of 5 Stars. 402 reviews4.3657 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for ShippingShippingPure Life Purified Water 16.9 fl. oz., 40 pk. $5.48 $0.01/foz
Sponsored$548current price $5.48$0.01/fozPure Life Purified Water 16.9 fl. oz., 40 pk.
197754.7978 out of 5 Stars. 19775 reviews4.7978 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryApple AirPods 4 $89.00
$8900current price $89.00Apple AirPods 4
60354.0944 out of 5 Stars. 6035 reviews4.0944 out of 5 starsAvailable for ShippingShippingBananas, 3 lbs. $1.47 $0.49/lb
$147current price $1.47$0.49/lbBananas, 3 lbs.
528134.6059 out of 5 Stars. 52813 reviews4.6059 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryStrawberries, 2 lbs. $6.52 $3.26/lb
$652current price $6.52$3.26/lbStrawberries, 2 lbs.
397144.4155 out of 5 Stars. 39714 reviews4.4155 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryBeats Solo 4 $199.95
$19995current price $199.95Beats Solo 4
4814.3929 out of 5 Stars. 481 reviews4.3929 out of 5 starsAvailable for ShippingShippingMember's Mark Ultra Premium 2-Ply Toilet Paper 45 rolls, 235 sheets/roll $24.76 $0.02/sft
$2476current price $24.76$0.02/sftMember's Mark Ultra Premium 2-Ply Toilet Paper 45 rolls, 235 sheets/roll
1939634.8417 out of 5 Stars. 193963 reviews4.8417 out of 5 starsAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingMember's Mark 27 Gallon Heavy-Duty Black and Yellow Storage Tote, 20.6" D x 30.6" W x 14.3" H $7.98
$798current price $7.98Member's Mark 27 Gallon Heavy-Duty Black and Yellow Storage Tote, 20.6" D x 30.6" W x 14.3" H
88394.8366 out of 5 Stars. 8839 reviews4.8366 out of 5 starsAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingMember's Mark Purified Water 16.9 fl. oz., 40 pk. $4.28 $0.01/foz
$428current price $4.28$0.01/fozMember's Mark Purified Water 16.9 fl. oz., 40 pk.
627574.8196 out of 5 Stars. 62757 reviews4.8196 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryMember's Mark 16" Hot Baked Cafe Pizza $8.98 $1.12/ea
$898current price $8.98$1.12/eaMember's Mark 16" Hot Baked Cafe Pizza
15743.8685 out of 5 Stars. 1574 reviews3.8685 out of 5 starsAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryHERSHEY'S Variety Pack, Milk Chocolate Candy, 30 pk. $22.78 Was $33.48 $0.76/ea
Instant Savings
Now$2278current price Now $22.78, Was $33.48$33.48$0.76/ea$10.70 offEnds Nov 01HERSHEY'S Variety Pack, Milk Chocolate Candy, 30 pk.
30104.7684 out of 5 Stars. 3010 reviews4.7684 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingFisher-Price Little People Disney Princess Parade Figure & Vehicle Set $59.98
$5998current price $59.98Fisher-Price Little People Disney Princess Parade Figure & Vehicle Set
343.9412 out of 5 Stars. 34 reviews3.9412 out of 5 starsAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingHP 16" 3K Touchscreen OmniBook 7 Flip 2-in-1 Next Gen AI Copilot+ PC | Intel Evo Ultra 7 | 16GB RAM | 512GB SSD | 2-Year HP Care Pack w/Accidental Damage Protection $1,099.00
$1,09900current price $1,099.00HP 16" 3K Touchscreen OmniBook 7 Flip 2-in-1 Next Gen AI Copilot+ PC | Intel Evo Ultra 7 | 16GB RAM | 512GB SSD | 2-Year HP Care Pack w/Accidental Damage Protection
1274.2047 out of 5 Stars. 127 reviews4.2047 out of 5 starsAvailable for ShippingShipping