Bare Baked Crunchy Variety Pack Chips, 0.53 oz., 18 pk.
Shipping

Highlights
- 18 packs - Flavors: 8 – Apple, 5 – Banana, 5 – Coconut
- Real fruit, coconuts, & veggies baked into deliciously crunchy chips
- Gluten free, Fat Free, Baked and never fried snacks
- Perfect to pack for a lunch snack or to have on hand when you get hungry
Perfect Bar Mini Protein Bar Variety Pack, 0.88 oz., 18 pk., $13.67, $0.76/ea

Perfect Bar Mini Protein Bar Variety Pack, 0.88 oz., 18 pk.


Members also considered
Popchips Variety Pack Chips, 0.8 oz., 30 pk., $12.98, Was $14.98, $0.43/ea
SponsoredNow$1298current price Now $12.98, Was $14.98$14.98$0.43/ea$2 offPopchips Variety Pack Chips, 0.8 oz., 30 pk.
5734.5044 out of 5 Stars. 573 reviews4.5044 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingFrito-Lay Baked Mix Chips, Variety Pack, 30 ct., $18.48, $0.62/ea
$1848current price $18.48$0.62/eaFrito-Lay Baked Mix Chips, Variety Pack, 30 ct.
5384.5929 out of 5 Stars. 538 reviews4.5929 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingUtz Jumbo Snack Pack, 1 oz., 42 pk., $14.38, $0.34/ea
$1438current price $14.38$0.34/eaUtz Jumbo Snack Pack, 1 oz., 42 pk.
21364.537 out of 5 Stars. 2136 reviews4.537 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for ShippingShippingSensible Portions Garden Veggie Straw, Variety Pack, 30 pk., $14.26, $0.48/ea
Sponsored$1426current price $14.26$0.48/eaFrom $14.26Sensible Portions Garden Veggie Straw, Variety Pack, 30 pk.
31094.6362 out of 5 Stars. 3109 reviews4.6362 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingSunChips Whole Grain Variety Pack Chips, 30 pk., $18.48, $0.62/ea
$1848current price $18.48$0.62/eaSunChips Whole Grain Variety Pack Chips, 30 pk.
35614.7504 out of 5 Stars. 3561 reviews4.7504 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShipping
About this item
Product details
Simple and Authentic Snacking
Experience the joy of snacking with products that are made from simple, real ingredients. These snacks are crafted with care, beginning with the slicing of real fruits which are then baked slowly to achieve a unique, irresistible crunch. The bare facts are these: the snacks are made with real fruits and coconuts and are baked, never fried, to maintain their natural goodness.
Healthy Choice for On-the-Go Snacking
Whether you're relaxing at home or out and about, these chips offer a healthy snacking choice. The combination of real fruit and coconut in each bite provides a wholesome and satisfying snack that you can feel good about eating.
Creating Smiles with Quality Products
Every day, PepsiCo creates over 1 billion smiles through their delicious, nourishing products and unique brand experiences. Beyond bringing joy to consumers, PepsiCo is also committed to conserving nature's precious resources and fostering a more sustainable planet for future generations.
Specifications
Net Weight: 9.45 oz.
Includes: 18 packs., 0.53 oz. per pack
- 8 – Apple
- 5 – Banana
- 5 – Coconut
Bare Fuji & Reds Apple Chips Ingredients: Apples.
Bare Simply Banana Chips Ingredients: Bananas.
Bare Toasted Coconut Chips Ingredients: Coconuts, Cane Sugar, And Sea Salt. Contains Coconut Ingredients.
Member ratings & reviews
Filtered and sorted results would be available on the new 'Customer ratings & reviews' page.
Showing 1-3 of 136 reviews
Verified Purchase
Great snack
Sweet treat without too much guilt. I especially love the banana chips. The taste is sweet and the crunch is even better. I was surprised that these snacks weren’t the usual soft dehydrated texture. I loved the taste so much, that I purchased two more boxes.
Verified Purchase
Delicious...but not worth the high price.
These were really delicious but considering the tiny bit you get in each bag and then looking at the cost, they are definitely not worth it. I'm going to have to learn how to make these myself! I won't be buying them again.
will be buying a million more.
Tried the apple first, was crunchy, thin and sweet, loved it. felt like im eating a dehydrated apple. tried the coconut, very similar texture and loved it more, very creamy/buttery taste. have not tried the banana yet but im sure i will love it. buy these now and stop eating unhealthy snacks and ultra processed junk.
Items you may like
Cape Cod Original Kettle Cooked Potato Chips, 28 oz., $7.48, $0.27/oz
Sponsored$748current price $7.48$0.27/ozCape Cod Original Kettle Cooked Potato Chips, 28 oz.
24804.7407 out of 5 Stars. 2480 reviews4.7407 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryMiss Vickie's Kettle Cooked Potato Chips Variety Pack, 30 pk., $18.48, $0.62/ea
$1848current price $18.48$0.62/eaMiss Vickie's Kettle Cooked Potato Chips Variety Pack, 30 pk.
9014.5971 out of 5 Stars. 901 reviews4.5971 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingLay's Classic Potato Chips, 1 oz., 50 pk., $18.98, $0.38/oz
$1898current price $18.98$0.38/ozLay's Classic Potato Chips, 1 oz., 50 pk.
48544.7651 out of 5 Stars. 4854 reviews4.7651 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingChex Mix Traditional Savory Snack Mix, 40 oz., $7.98, $0.20/oz
Sponsored$798current price $7.98$0.20/ozChex Mix Traditional Savory Snack Mix, 40 oz.
17344.6107 out of 5 Stars. 1734 reviews4.6107 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for ShippingShippingDoritos Nacho Cheese Tortilla Chips, 1 oz., 50 pk., $18.98, $0.38/oz
$1898current price $18.98$0.38/ozDoritos Nacho Cheese Tortilla Chips, 1 oz., 50 pk.
28614.676 out of 5 Stars. 2861 reviews4.676 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingTakis Fuego Rolled Tortilla Chips, 1 oz., 46 pk., $17.28, $0.38/ea
$1728current price $17.28$0.38/eaTakis Fuego Rolled Tortilla Chips, 1 oz., 46 pk.
36394.618 out of 5 Stars. 3639 reviews4.618 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingMember's Mark Ultra Premium 2-Ply Toilet Paper 45 rolls, 235 sheets/roll, $24.76, $0.02/sft
$2476current price $24.76$0.02/sftMember's Mark Ultra Premium 2-Ply Toilet Paper 45 rolls, 235 sheets/roll
1937854.8417 out of 5 Stars. 193785 reviews4.8417 out of 5 starsAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingBananas, 3 lbs., $1.47, $0.49/lb
$147current price $1.47$0.49/lbBananas, 3 lbs.
527624.6059 out of 5 Stars. 52762 reviews4.6059 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryStrawberries, 2 lbs., $6.52, $3.26/lb
$652current price $6.52$3.26/lbStrawberries, 2 lbs.
397084.4155 out of 5 Stars. 39708 reviews4.4155 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryMember's Mark Select & Tear 2-Ply Paper Towel 15 rolls, 150 sheets/roll, $20.93, $0.02/sft
$2093current price $20.93$0.02/sftMember's Mark Select & Tear 2-Ply Paper Towel 15 rolls, 150 sheets/roll
1544884.8588 out of 5 Stars. 154488 reviews4.8588 out of 5 starsAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingMember's Mark Purified Water 16.9 fl. oz., 40 pk., $4.28, $0.01/foz
$428current price $4.28$0.01/fozMember's Mark Purified Water 16.9 fl. oz., 40 pk.
626394.8197 out of 5 Stars. 62639 reviews4.8197 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryChester's Flamin' Hot Fries Corn Snacks, 1 oz., 50 pk., $18.98, $0.38/ea
$1898current price $18.98$0.38/eaChester's Flamin' Hot Fries Corn Snacks, 1 oz., 50 pk.
8564.6682 out of 5 Stars. 856 reviews4.6682 out of 5 starsAvailable for ShippingShippingLay's Barbecue Potato Chips, 1 oz., 50 pk., $18.98, $0.38/ea
$1898current price $18.98$0.38/eaLay's Barbecue Potato Chips, 1 oz., 50 pk.
12444.7034 out of 5 Stars. 1244 reviews4.7034 out of 5 starsAvailable for ShippingShippingDoritos Nacho Cheese Tortilla Chips, 1.75 oz., 64 pk., $43.98, $0.39/oz
$4398current price $43.98$0.39/ozDoritos Nacho Cheese Tortilla Chips, 1.75 oz., 64 pk.
2224.6261 out of 5 Stars. 222 reviews4.6261 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for ShippingShippingCheetos Crunchy Cheese Flavored Snacks, 1 oz., 50 pk., $18.98, $0.38/oz
$1898current price $18.98$0.38/ozCheetos Crunchy Cheese Flavored Snacks, 1 oz., 50 pk.
15504.7419 out of 5 Stars. 1550 reviews4.7419 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShipping