Windex Original Glass and Window Cleaner Spray with 128 fl oz Refill, 32 fl oz
Shipping

Highlights
- Includes one 32 fl. oz. spray bottle and one 128 fl. oz. refill
- Formulated with Ammonia-D for superior cleaning performance
- Ideal for cleaning windows, mirrors, glass shower doors, and glass top stoves
- Streak-free shine
Simple Green All-Purpose Cleaner, 172 fl. oz., Spray Bottle + Refill $10.34 $0.07/oz

Simple Green All-Purpose Cleaner, 172 fl. oz., Spray Bottle + Refill


Members also considered
Scott Shop Towels Original, Pop-Up Dispenser Box 200 Sheets/Box $13.88 $0.07/ea
Sponsored$1388current price $13.88$0.07/eaScott Shop Towels Original, Pop-Up Dispenser Box 200 Sheets/Box
3484.6 out of 5 Stars. 348 reviews4.6 out of 5 starsAvailable for ShippingShippingDrano Max Gel Ultra Clog Remover, Powerful Drain Cleaner, Thickest Formula, 80 oz., 2 Count $12.87 $0.08/foz
$1287current price $12.87$0.08/fozDrano Max Gel Ultra Clog Remover, Powerful Drain Cleaner, Thickest Formula, 80 oz., 2 Count
14314.6485 out of 5 Stars. 1431 reviews4.6485 out of 5 starsAvailable for ShippingShippingSwiffer Sweeper Heavy Duty Dry Floor Cleaner Cloths, 50 ct. $15.98 $0.32/ea
$1598current price $15.98$0.32/eaSwiffer Sweeper Heavy Duty Dry Floor Cleaner Cloths, 50 ct.
37314.7901 out of 5 Stars. 3731 reviews4.7901 out of 5 starsAvailable for ShippingShippingScott Shop Towels Original 55 sheets/roll, 12 rolls $22.64 $0.05/sft
Sponsored$2264current price $22.64$0.05/sftScott Shop Towels Original 55 sheets/roll, 12 rolls
2514.8008 out of 5 Stars. 251 reviews4.8008 out of 5 starsAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingClorox Bathroom Bleach Foamer, Ocean Mist, 3 ct., 90 fl. oz. $12.98 $0.14/foz
$1298current price $12.98$0.14/fozClorox Bathroom Bleach Foamer, Ocean Mist, 3 ct., 90 fl. oz.
15494.4642 out of 5 Stars. 1549 reviews4.4642 out of 5 starsAvailable for ShippingShippingScrubbing Bubbles Mega Shower Aerosol, Disinfectant Spray, Rainshower Scent, 20 oz., 3 ct. $10.68 $3.56/ea
$1068current price $10.68$3.56/eaScrubbing Bubbles Mega Shower Aerosol, Disinfectant Spray, Rainshower Scent, 20 oz., 3 ct.
12174.6623 out of 5 Stars. 1217 reviews4.6623 out of 5 starsAvailable for ShippingShippingDampRid Max Moisture Absorber Hanging Bag, Fresh Scent 4 pk. $13.98 $3.50/ea
$1398current price $13.98$3.50/eaDampRid Max Moisture Absorber Hanging Bag, Fresh Scent 4 pk.
14404.8438 out of 5 Stars. 1440 reviews4.8438 out of 5 starsAvailable for ShippingShippingMember's Mark Microfiber Towels, 16" x 16", 36 ct., Choose Color $17.78 $0.49/ea
$1778current price $17.78$0.49/eaMore options from $17.48Member's Mark Microfiber Towels, 16" x 16", 36 ct., Choose Color
6424.8224 out of 5 Stars. 642 reviews4.8224 out of 5 starsAvailable for ShippingShippingSimple Green All-Purpose Cleaner, 172 fl. oz., Spray Bottle + Refill $10.34 $0.07/oz
$1034current price $10.34$0.07/ozSimple Green All-Purpose Cleaner, 172 fl. oz., Spray Bottle + Refill
2124.6966 out of 5 Stars. 212 reviews4.6966 out of 5 starsAvailable for ShippingShippingMember's Mark 100% Cotton Terry Towels, 14" x 17", Multipack $24.98 $0.42/ea
$2498current price $24.98$0.42/eaMember's Mark 100% Cotton Terry Towels, 14" x 17", Multipack
10144.6321 out of 5 Stars. 1014 reviews4.6321 out of 5 starsAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingWeiman Stainless Steel Kitchen and Home Appliance Cleaner & Polish, 17 oz., 3 pk. $12.98 $4.33/ea
$1298current price $12.98$4.33/eaWeiman Stainless Steel Kitchen and Home Appliance Cleaner & Polish, 17 oz., 3 pk.
7304.7219 out of 5 Stars. 730 reviews4.7219 out of 5 starsAvailable for ShippingShippingScrubbing Bubbles Fresh Gel Toilet Cleaning Stamp, Rainshower, Dispenser with 30 Gel Stamps, 6.69 oz $12.78 $0.43/ea
$1278current price $12.78$0.43/eaScrubbing Bubbles Fresh Gel Toilet Cleaning Stamp, Rainshower, Dispenser with 30 Gel Stamps, 6.69 oz
1574.5523 out of 5 Stars. 157 reviews4.5523 out of 5 starsAvailable for ShippingShippingRID-X Septic Tank Treatment Powder, 49 oz. $16.98 $0.35/oz
$1698current price $16.98$0.35/ozRID-X Septic Tank Treatment Powder, 49 oz.
18974.7928 out of 5 Stars. 1897 reviews4.7928 out of 5 starsAvailable for ShippingShippingOdoBan Odor Eliminator and Disinfectant Concentrate, 4 pk., Choose Scent $34.68 $8.67/ea
$3468current price $34.68$8.67/eaOdoBan Odor Eliminator and Disinfectant Concentrate, 4 pk., Choose Scent
23574.8269 out of 5 Stars. 2357 reviews4.8269 out of 5 starsAvailable for ShippingShippingMember's Mark Antimicrobial Diamond Scraper Entrance Mat, Choose Size and Color $19.98
$1998current price $19.98Options from $19.98 – $39.96Member's Mark Antimicrobial Diamond Scraper Entrance Mat, Choose Size and Color
13114.8116 out of 5 Stars. 1311 reviews4.8116 out of 5 starsAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShipping
About this item
Product details
Experience Superior Glass Cleaning with Windex Original Glass Cleaner
Discover the power of America's favorite glass cleaner, Windex Original Glass Cleaner, now available in a convenient bulk pack. This package includes the classic Windex spray bottle and a large refill jug. Known for its unique ammonia-D formulation. It effortlessly makes windows and glass surfaces gleam, removing fingerprints and other debris, and leaves surfaces with a streak-free finish.
Economical Bulk Purchase
This bulk purchase offers an ample supply of Windex window cleaner for a multitude of cleaning tasks, both at home and for commercial use. With a combined total of over 150 oz. of Windex Original Glass Cleaner available at one affordable price, this pack is an excellent value, whether you use Windex daily, weekly, or sporadically.
Versatility of Windex Original Glass Cleaner
Windex Original Glass Cleaner is incredibly versatile. The special ammonia-D formula cuts through grease quickly, leaving items clean and streak-free. It can also be used as a whiteboard eraser, easily removing dry erase marker stains. Use a microfiber cloth and Windex glass cleaner to gently clean your cell phone's glass screen, keeping it clean and streak-free.
Specifications
- Size/Count: one 32 fl. oz. spray bottle and one 128 fl. oz. refill
- Form: Liquid
- Certifications and Claims: Degrease pots, pans, kitchen fans and oven range hoods by using Windex glass cleaner. Its special ammonia-D formula cuts through grease fast and of course leaves items clean and streak-free. Use as an eraser for whiteboards to easily remove all traces of dry erase marker stains. After emptying your cat's litter tray, spray it down with Windex and wipe clean for extra cleansing power and increased freshness. Use a microfiber cloth and Windex glass cleaner and gently wipe down your cell phone's glass screen to keep it clean and streak-free. Add a few squirts of Windex to the ledges of open windows during the summertime for an effective insect repellent.
- Use Instructions: Spray directly on surface to clean, and wipe off with paper towel or cloth
- Surface Suitability: Glass, Counter Tops, Windows, Whiteboards, and more
Member ratings & reviews
Filtered and sorted results would be available on the new 'Customer ratings & reviews' page.
Showing 1-3 of 565 reviews
Verified Purchase
Surprised!!!
I have been using Windex glass cleaner for years. It is a great product! Nothing new there! What did surprise me was Sam's Club offering free shipping to my residence for the product! The delivery was quick, and none of the product spilled during shipping as far as I could tell! Great shopping experience!!!!
Verified Purchase
#1
Streak free windows...you get what you pay for
Verified Purchase
Good value for product size
You get a great price for volume of Windex.
Items you may like
Pure Life Purified Water 16.9 fl. oz., 40 pk. $5.48 $0.01/foz
Sponsored$548current price $5.48$0.01/fozPure Life Purified Water 16.9 fl. oz., 40 pk.
197754.7978 out of 5 Stars. 19775 reviews4.7978 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryMember's Mark Platinum Clean Automatic Dishwasher Pacs, Fresh Clean, 110 ct. $14.98 $0.14/ea
$1498current price $14.98$0.14/eaMember's Mark Platinum Clean Automatic Dishwasher Pacs, Fresh Clean, 110 ct.
26224.4401 out of 5 Stars. 2622 reviews4.4401 out of 5 starsAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingLysol Laundry Sanitizer Additive, Crisp Linen 150 fl. oz. $16.98 $0.11/foz
$1698current price $16.98$0.11/fozLysol Laundry Sanitizer Additive, Crisp Linen 150 fl. oz.
78404.8848 out of 5 Stars. 7840 reviews4.8848 out of 5 starsAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingSimpli-Magic Multi Purpose Spin Mop Detailing Bucket System with 3 Microfiber Mop Heads and 2 Chenille Hand Gloves $39.98
Sponsored$3998current price $39.98Simpli-Magic Multi Purpose Spin Mop Detailing Bucket System with 3 Microfiber Mop Heads and 2 Chenille Hand Gloves
104.4 out of 5 Stars. 10 reviews4.4 out of 5 starsAvailable for ShippingShippingPalmolive Antibacterial Dishwashing Liquid Dish Soap, Orange 102 fl.oz. $8.98 $0.09/foz
$898current price $8.98$0.09/fozPalmolive Antibacterial Dishwashing Liquid Dish Soap, Orange 102 fl.oz.
43724.7674 out of 5 Stars. 4372 reviews4.7674 out of 5 starsAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingOdoBan Disinfectant & Odor Eliminator, Eucalyptus 1 gal. concentrate + 32 oz. Ready-to-Use Spray $10.98
$1098current price $10.98OdoBan Disinfectant & Odor Eliminator, Eucalyptus 1 gal. concentrate + 32 oz. Ready-to-Use Spray
26004.8731 out of 5 Stars. 2600 reviews4.8731 out of 5 starsAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingBananas, 3 lbs. $1.47 $0.49/lb
$147current price $1.47$0.49/lbBananas, 3 lbs.
528134.6059 out of 5 Stars. 52813 reviews4.6059 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryMember's Mark Ultra Dinner Paper Plates, 10", 204 ct. $18.98 $0.09/ea
$1898current price $18.98$0.09/eaMember's Mark Ultra Dinner Paper Plates, 10", 204 ct.
423824.8563 out of 5 Stars. 42382 reviews4.8563 out of 5 starsAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingPOM 2-Ply Toilet Paper 45 rolls, 473 sheets/roll $24.98 Was $26.98 $0.01/sft
Instant Savings
Now$2498current price Now $24.98, Was $26.98$26.98$0.01/sft$2 offEnds Nov 18POM 2-Ply Toilet Paper 45 rolls, 473 sheets/roll
188584.4651 out of 5 Stars. 18858 reviews4.4651 out of 5 starsAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingMarathon Multifold 1-Ply White Paper Towels 16 pks., 250 towels/pk $32.88 Was $33.88 $0.01/sft
Instant Savings
Now$3288current price Now $32.88, Was $33.88$33.88$0.01/sftFrom $32.88$1 offEnds Nov 18Marathon Multifold 1-Ply White Paper Towels 16 pks., 250 towels/pk
29084.6417 out of 5 Stars. 2908 reviews4.6417 out of 5 starsAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingFalcon Dust-Off Compressed Gas Duster 10 oz., 12 Pack $39.87
$3987current price $39.87Falcon Dust-Off Compressed Gas Duster 10 oz., 12 Pack
2384.7563 out of 5 Stars. 238 reviews4.7563 out of 5 starsAvailable for ShippingShippingMember's Mark 24" x 16" Microfiber Towels 24 pk., 3 Colors $16.98 Was $17.98 $0.71/ea
Now$1698current price Now $16.98, Was $17.98$17.98$0.71/ea$1 offMember's Mark 24" x 16" Microfiber Towels 24 pk., 3 Colors
3704.773 out of 5 Stars. 370 reviews4.773 out of 5 starsAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingSimpli-Magic Cleaning Kit with Extension Pole (5–12 ft) Duster, Cobweb Remover & Squeegee, 20 ft Max Reach for Household, RV & Car Use $59.99
$5999current price $59.99Simpli-Magic Cleaning Kit with Extension Pole (5–12 ft) Duster, Cobweb Remover & Squeegee, 20 ft Max Reach for Household, RV & Car Use
125 out of 5 Stars. 12 reviews5 out of 5 starsAvailable for ShippingShippingHometex Microfiber Towels, 96 pack $38.98 $0.41/ea
$3898current price $38.98$0.41/eaHometex Microfiber Towels, 96 pack
2974.3266 out of 5 Stars. 297 reviews4.3266 out of 5 starsAvailable for ShippingShippingMember's Mark Commercial Shop Towels, 200 Count $33.98
$3398current price $33.98Member's Mark Commercial Shop Towels, 200 Count
604.3824 out of 5 Stars. 60 reviews4.3824 out of 5 starsAvailable for ShippingShipping