Wild Republic Caramel Pecan Ground Coffee 32oz
Item # 984318736
Current price is USD$17.98
$0.56/oz
Prices may vary in club and online
Shipping
Free for Plus on eligible orders over $50
Columbus, 43215
Return or replace anytime.

Get a $30 statement credit¹ when you open an account 9/1-9/30/26 + learn how to earn 10% back on fuel for a limited time┠See details
Highlights
- 32 ounce bag of ground coffee
- Texas-inspired caramel pecan flavor
- 100% premium Arabica coffee
- Smooth medium roast profile
We also recommend
Black Rifle Coffee Tactisquatch Dark Roast Ground Coffee, 32 oz., $21.78, $0.68/oz

$2178
current price $21.78$0.68/oz
Black Rifle Coffee Tactisquatch Dark Roast Ground Coffee, 32 oz.
4.6707 out of 5 stars
Sponsored


Hero image 0 of Wild Republic Caramel Pecan Ground Coffee 32oz, 0 of 6
Members also considered
Maxwell House Original Roast Medium Ground Coffee, 43.1 oz., $15.73, Was $16.98, $0.36/oz
Instant Savings
SponsoredNow$1573current price Now $15.73, Was $16.98$16.98$0.36/oz$1.25 offEnds Oct 27Maxwell House Original Roast Medium Ground Coffee, 43.1 oz.
26294.7246 out of 5 Stars. 2629 reviews4.7246 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingMemberās Mark Donut Shop Medium Roast Coffee Pods, 100 ct., $32.98, $0.33/ea
$3298current price $32.98$0.33/eaMemberās Mark Donut Shop Medium Roast Coffee Pods, 100 ct.
208204.6898 out of 5 Stars. 20820 reviews4.6898 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingMcCafe Premium Medium Roast K-Cup Coffee Pods, 94 ct., $47.98, $0.51/ea
$4798current price $47.98$0.51/eaMcCafe Premium Medium Roast K-Cup Coffee Pods, 94 ct.
201244.8229 out of 5 Stars. 20124 reviews4.8229 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingTruvia Original Calorie-Free Sweetener Packets, 400 ct., $14.98, Was $15.04, $0.04/ea
SponsoredNow$1498current price Now $14.98, Was $15.04$15.04$0.04/ea$0.06 offTruvia Original Calorie-Free Sweetener Packets, 400 ct.
145294.7916 out of 5 Stars. 14529 reviews4.7916 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for ShippingShippingStarbucks Medium Roast K-Cup Coffee Pods, Pike Place, 72 ct., $44.98, Was $47.98, $0.62/ea
Now$4498current price Now $44.98, Was $47.98$47.98$0.62/ea$3 offStarbucks Medium Roast K-Cup Coffee Pods, Pike Place, 72 ct.
97394.7516 out of 5 Stars. 9739 reviews4.7516 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingFolgers 100% Medium Roast Ground Colombian Coffee, 40.3 oz., $20.98, $0.52/oz
$2098current price $20.98$0.52/ozFolgers 100% Medium Roast Ground Colombian Coffee, 40.3 oz.
49214.6192 out of 5 Stars. 4921 reviews4.6192 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingSplenda Zero Calorie Sweetener Packets, 1,000 ct., $18.98, $0.02/ea
$1898current price $18.98$0.02/eaSplenda Zero Calorie Sweetener Packets, 1,000 ct.
42604.8472 out of 5 Stars. 4260 reviews4.8472 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingDunkin' Donuts Medium Roast K-Cup Coffee Pods, Original Blend, 72 ct., $45.88, $0.64/ea
$4588current price $45.88$0.64/eaFrom $45.88Dunkin' Donuts Medium Roast K-Cup Coffee Pods, Original Blend, 72 ct.
96034.8061 out of 5 Stars. 9603 reviews4.8061 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingNescafƩ Clasico Dark Roast Instant Coffee, 21 oz., $24.98, $1.19/oz
$2498current price $24.98$1.19/ozFrom $24.98NescafƩ Clasico Dark Roast Instant Coffee, 21 oz.
22604.7496 out of 5 Stars. 2260 reviews4.7496 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingStarbucks Dark Roast K-Cup Coffee Pods, Single-Origin Sumatra, 72 ct., $44.98, Was $47.98, $0.62/ea
Now$4498current price Now $44.98, Was $47.98$47.98$0.62/ea$3 offStarbucks Dark Roast K-Cup Coffee Pods, Single-Origin Sumatra, 72 ct.
81914.8419 out of 5 Stars. 8191 reviews4.8419 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingFolgers Classic Medium Roast K-Cup Coffee Pods, 100 ct., $47.98, $0.48/ea
$4798current price $47.98$0.48/eaFolgers Classic Medium Roast K-Cup Coffee Pods, 100 ct.
88554.818 out of 5 Stars. 8855 reviews4.818 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingLipton Iced Tea, Gallon Size Tea Bags, 48 ct., $14.88, $0.31/ea
$1488current price $14.88$0.31/eaLipton Iced Tea, Gallon Size Tea Bags, 48 ct.
3174.8233 out of 5 Stars. 317 reviews4.8233 out of 5 starsAvailable for ShippingShippingFolgers Classic Roast Instant Coffee Crystals, 16 oz., $13.28, $0.83/oz
$1328current price $13.28$0.83/ozFolgers Classic Roast Instant Coffee Crystals, 16 oz.
45254.7516 out of 5 Stars. 4525 reviews4.7516 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for ShippingShippingCafƩ Bustelo Ground Coffee, 40 oz., 4 ct., $21.18, $0.53/oz
$2118current price $21.18$0.53/ozCafƩ Bustelo Ground Coffee, 40 oz., 4 ct.
33954.8156 out of 5 Stars. 3395 reviews4.8156 out of 5 starsAvailable for ShippingShippingNescafƩ Taster's Choice House Blend Light-Medium Instant Coffee, 14 oz., $21.98, $1.57/oz
$2198current price $21.98$1.57/ozNescafƩ Taster's Choice House Blend Light-Medium Instant Coffee, 14 oz.
25254.7857 out of 5 Stars. 2525 reviews4.7857 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShipping
About this item
Product details
Texas-Inspired Flavor in Every Cup
Experience the rich and comforting taste of Wild Republic Coffee Co. Caramel Pecan Ground Coffee. Crafted from 100% Arabica coffee beans, this medium roast blend captures the essence of Texas with its indulgent caramel sweetness, warm roasted pecan notes, and subtle hints of chocolate.Perfectly Roasted for Freshness
Carefully roasted and ground to ensure optimal freshness, this premium coffee delivers a smooth and aromatic brew every time. Whether you're starting your morning or enjoying an afternoon break, the balanced strength and distinctive flavor make it a delightful choice.Convenient 32-Ounce Packaging
Packaged in a generous 32-ounce bag, Wild Republic Coffee Co. Caramel Pecan Ground Coffee is ideal for drip coffee makers and everyday brewing. Its convenient size ensures you have plenty to share with friends and family or savor on your own.Aromatic and Flavorful Coffee Experience
Enjoy the rich aroma and smooth finish that define this Texas-inspired blend. Wild Republic Coffee Co. Caramel Pecan Ground Coffee brings a unique character to your daily coffee routine, making every sip a moment to savor.info:
If the item details above aren't accurate or complete, we want to know about it.Ā
Specifications
Net Weight: 32 ounces
Ingredients: 100% Premium Arabica Coffee
UPC: 00691430006573
Member ratings & reviews
Filtered and sorted results would be available on the new 'Customer ratings & reviews' page.
Sort by |
Showing 1-3 of 6 reviews
Sep 9, 2026
Reviewer name: Kathryn
5 out of 5 stars
only buy this if you want a mouthful of rich, smooth southern charm. For the reviewer who couldn't taste it, I recommend a COVID test. I wanted to dive in and swim in it or at the very least, spend some quiet time with it on the rocker on the porch. Yes! Yes! Yes!
Helpful?380DOOS0DB5020591608425
Sep 14, 2026
Reviewer name: ELIZABETH
5 out of 5 stars
This is amazing, I hope Sam's Club keeps it in stock. It has a good flavor even drinking it black and especially with cream. Better than the popular brands too!
Helpful?380DOOS0DB5020591608425
Sep 22, 2026
Reviewer name: anonymous
5 out of 5 stars
This coffee is very good! The smell alone brings me happiness in the morning. Hope Sam's Club keeps this coffee.
Helpful?380DOOS0DB5020591608425
Other popular items in Coffee
VitaCup Medium-Dark Roast Single Serve Coffee Pods, Genius Blend 60 ct., $44.28, $0.74/ea
Sponsored$4428current price $44.28$0.74/eaVitaCup Medium-Dark Roast Single Serve Coffee Pods, Genius Blend 60 ct.
3534.6346 out of 5 Stars. 353 reviews4.6346 out of 5 starsAvailable for ShippingShippingLuna Roasters Organic Estate Blend Craft Whole Bean Coffee, Dark Roast 30 oz., $22.98, $0.77/oz
$2298current price $22.98$0.77/ozLuna Roasters Organic Estate Blend Craft Whole Bean Coffee, Dark Roast 30 oz.
2764.6377 out of 5 Stars. 276 reviews4.6377 out of 5 starsAvailable for ShippingShippingCopper Moon Coffee Medium Roast Coffee Pods, Harvest Pack, 36 ct., $14.78, $0.41/ea
$1478current price $14.78$0.41/eaCopper Moon Coffee Medium Roast Coffee Pods, Harvest Pack, 36 ct.
54.2 out of 5 Stars. 5 reviews4.2 out of 5 starsAvailable for ShippingShippingLavazza Dolcevita Classico Medium Roast Coffee K-Cup Pods, 80 ct., $36.98, Was $44.98
Instant Savings
Now$3698current price Now $36.98, Was $44.98$44.98$8 offEnds Oct 27Lavazza Dolcevita Classico Medium Roast Coffee K-Cup Pods, 80 ct.
1504.3867 out of 5 Stars. 150 reviews4.3867 out of 5 starsAvailable for ShippingShippingYuban Traditional Medium Roast Ground Coffee, 43.1 oz., $15.73, Was $16.98, $0.36/oz
Instant Savings
Now$1573current price Now $15.73, Was $16.98$16.98$0.36/oz$1.25 offEnds Oct 27Yuban Traditional Medium Roast Ground Coffee, 43.1 oz.
2864.6958 out of 5 Stars. 286 reviews4.6958 out of 5 starsAvailable for ShippingShippingPeet's Coffee Ground Dark Roast, House Blend 32 oz., $23.98, $0.75/oz
$2398current price $23.98$0.75/ozPeet's Coffee Ground Dark Roast, House Blend 32 oz.
8704.7494 out of 5 Stars. 870 reviews4.7494 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for ShippingShippingFolgers Classic Roast Ground Coffee Packets, 1.2 oz., 42 ct., $38.48, $0.92/ea
$3848current price $38.48$0.92/eaFolgers Classic Roast Ground Coffee Packets, 1.2 oz., 42 ct.
3524.7273 out of 5 Stars. 352 reviews4.7273 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for ShippingShippingCaribou Dark Roast Ground Coffee, Mahogany 40 oz., $23.28, $0.58/oz
$2328current price $23.28$0.58/ozCaribou Dark Roast Ground Coffee, Mahogany 40 oz.
3514.7692 out of 5 Stars. 351 reviews4.7692 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for ShippingShippingMember's Mark Ultra Premium 2-Ply Toilet Paper 45 rolls, 235 sheets/roll, $24.76, $0.02/sft
$2476current price $24.76$0.02/sftMember's Mark Ultra Premium 2-Ply Toilet Paper 45 rolls, 235 sheets/roll
1937864.8417 out of 5 Stars. 193786 reviews4.8417 out of 5 starsAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingBananas, 3 lbs., $1.47, $0.49/lb
$147current price $1.47$0.49/lbBananas, 3 lbs.
527924.6059 out of 5 Stars. 52792 reviews4.6059 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryStrawberries, 2 lbs., $6.52, $3.26/lb
$652current price $6.52$3.26/lbStrawberries, 2 lbs.
397084.4155 out of 5 Stars. 39708 reviews4.4155 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryMember's Mark Select & Tear 2-Ply Paper Towel 15 rolls, 150 sheets/roll, $20.93, $0.02/sft
$2093current price $20.93$0.02/sftMember's Mark Select & Tear 2-Ply Paper Towel 15 rolls, 150 sheets/roll
1545234.8588 out of 5 Stars. 154523 reviews4.8588 out of 5 starsAvailable for ShippingShippingMember's Mark Seasoned Rotisserie Chicken, $4.98
$498current price $4.98Member's Mark Seasoned Rotisserie Chicken
742884.6653 out of 5 Stars. 74288 reviews4.6653 out of 5 starsAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryStarbucks Frappuccino Chilled Mocha Coffee Drink, 9.5 oz., 15 pk., $21.98, $0.15/foz
$2198current price $21.98$0.15/fozStarbucks Frappuccino Chilled Mocha Coffee Drink, 9.5 oz., 15 pk.
45964.7724 out of 5 Stars. 4596 reviews4.7724 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryStarbucks Unsweetened Iced Coffee, Medium Roast, 48 fl. oz., 2 pk., $8.87, Was $9.87, $0.09/foz
Now$887current price Now $8.87, Was $9.87$9.87$0.09/foz$1 offStarbucks Unsweetened Iced Coffee, Medium Roast, 48 fl. oz., 2 pk.
11094.8197 out of 5 Stars. 1109 reviews4.8197 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDelivery