Sahale Snacks Naturally Pomegranate Vanilla Cashews, 1.5 oz., 15 pk.
Item # 990549412
Current price is USD$17.98
$0.80/oz
Prices may vary in club and online
Shipping
Free for Plus on eligible orders over $50
Columbus, 43215
Return or replace anytime.

Get a $30 statement credit¹ when you open an account 9/1-9/30/26 + learn how to earn 10% back on fuel for a limited time‡ See details
Highlights
- Includes 15 1.5-ounce pouches per package
- Dry roasted cashews for a satisfying crunch
- Made with tart pomegranate and infused apples
- Balanced with fragrant Madagascar vanilla
We also recommend
Nature's Eats Pine Nuts, 16 oz., $19.48, $1.22/oz

$1948
current price $19.48$1.22/oz
Nature's Eats Pine Nuts, 16 oz.
4.6634 out of 5 stars
Sponsored


Hero image 0 of Sahale Snacks Naturally Pomegranate Vanilla Cashews, 1.5 oz., 15 pk., 0 of 5
Members also considered
Sahale Snacks Banana Rum Pecans Glazed Mix, 1.5 oz., 15 pk., $17.98, $0.80/oz
$1798current price $17.98$0.80/ozSahale Snacks Banana Rum Pecans Glazed Mix, 1.5 oz., 15 pk.
Available for ShippingShippingMember's Mark Heart Healthy Nut Mix Multipack, 1.4 oz., 18 pk., $14.98, $0.59/oz
$1498current price $14.98$0.59/ozMember's Mark Heart Healthy Nut Mix Multipack, 1.4 oz., 18 pk.
51954.8485 out of 5 Stars. 5195 reviews4.8485 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingMember's Mark Roasted Whole Cashews with Sea Salt, 33 oz., $13.98, $0.42/oz
$1398current price $13.98$0.42/ozMember's Mark Roasted Whole Cashews with Sea Salt, 33 oz.
236344.82 out of 5 Stars. 23634 reviews4.82 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingMember's Mark Lightly Salted Whole Cashews, 33 oz., $13.98, $0.42/oz
$1398current price $13.98$0.42/ozMember's Mark Lightly Salted Whole Cashews, 33 oz.
102684.7935 out of 5 Stars. 10268 reviews4.7935 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingPlanters Salted Cashews, 1.5 oz., 18 pk., $15.98, $0.59/oz
$1598current price $15.98$0.59/ozPlanters Salted Cashews, 1.5 oz., 18 pk.
4214.715 out of 5 Stars. 421 reviews4.715 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for ShippingShipping
About this item
Product details
Discover a Unique Flavor Journey
Embark on a taste adventure inspired by Madagascar with this distinctive snack blend. Dry-roasted cashews are perfectly paired with tart pomegranate-infused apples and a touch of fragrant Madagascar vanilla. This harmonious combination creates a flavor experience that's truly beyond ordinary.Premium Ingredients for a Satisfying Snack
This blend features high-quality dry-roasted cashews as the primary nut, complemented by the sweetness of pomegranate-infused apples and a subtle Madagascar vanilla rum glaze. Each ingredient is carefully selected to deliver a balanced and delightful taste.Convenient Single-Serve Pouches
Enjoy the perfect portion every time with 15 single-serve 1.5-oz pouches. These convenient packs are ideal for on-the-go snacking, whether you're at work, traveling, or simply need a quick and satisfying treat.info:
If the item details above aren't accurate or complete, we want to know about it.Â
Specifications
Net Weight: 22.5 ounces
Includes: 15 packs, 1.5 oz each
Ingredients: Pomegranate Infused Apples and Madagascar Vanilla Rum Glaze
Member ratings & reviews
Filtered and sorted results would be available on the new 'Customer ratings & reviews' page.
Sort by |
Showing 1-3 of 3 reviews
Jun 24, 2026
Reviewer name: Jen
5 out of 5 stars
Verified Purchase
These are so good! I buy these for my office and everyone loves them.
Review from walmart.com
Helpful?0XW7HAO23G4I20326258195
Aug 3, 2026
Reviewer name: anonymous
5 out of 5 stars
Delicious snack.
These are amazing nice little sweetness to them, will definitely be buying again.
Helpful?0XW7HAO23G4I20326258195
Jul 29, 2026
Reviewer name: VERNON
5 out of 5 stars
really wonderful snacks with our being overly sweet!
Helpful?0XW7HAO23G4I20326258195
Other popular items in Nuts
Hammons Shelled American Fancy Large Black Walnut Pieces, 20 oz., $11.68, $0.58/oz
$1168current price $11.68$0.58/ozHammons Shelled American Fancy Large Black Walnut Pieces, 20 oz.
4024.3657 out of 5 Stars. 402 reviews4.3657 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for ShippingShippingMember's Mark Lightly Salted Deluxe Mixed Nuts, 34 oz., $14.98, $0.44/oz
$1498current price $14.98$0.44/ozMember's Mark Lightly Salted Deluxe Mixed Nuts, 34 oz.
21504.5023 out of 5 Stars. 2150 reviews4.5023 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingMember's Mark Deluxe Mixed Nuts with Sea Salt, 34 oz., $14.98, $0.44/oz
$1498current price $14.98$0.44/ozMember's Mark Deluxe Mixed Nuts with Sea Salt, 34 oz.
24874.4423 out of 5 Stars. 2487 reviews4.4423 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingMember's Mark Extra Large Virginia Peanuts, 34.5 oz., $5.98, Was $6.48, $0.17/oz
Now$598current price Now $5.98, Was $6.48$6.48$0.17/oz$0.5 offMember's Mark Extra Large Virginia Peanuts, 34.5 oz.
95104.6532 out of 5 Stars. 9510 reviews4.6532 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingMember's Mark Roasted & Salted Pistachios, 48 oz., $16.98, $0.35/oz
$1698current price $16.98$0.35/ozMember's Mark Roasted & Salted Pistachios, 48 oz.
82304.7558 out of 5 Stars. 8230 reviews4.7558 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingMember's Mark Ultra Premium 2-Ply Toilet Paper 45 rolls, 235 sheets/roll, $24.76, $0.02/sft
$2476current price $24.76$0.02/sftMember's Mark Ultra Premium 2-Ply Toilet Paper 45 rolls, 235 sheets/roll
1936884.8418 out of 5 Stars. 193688 reviews4.8418 out of 5 starsAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingBananas, 3 lbs., $1.47, $0.49/lb
$147current price $1.47$0.49/lbBananas, 3 lbs.
527604.6057 out of 5 Stars. 52760 reviews4.6057 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryMember's Mark Select & Tear 2-Ply Paper Towel 15 rolls, 150 sheets/roll, $20.93, $0.02/sft
$2093current price $20.93$0.02/sftMember's Mark Select & Tear 2-Ply Paper Towel 15 rolls, 150 sheets/roll
1542704.8589 out of 5 Stars. 154270 reviews4.8589 out of 5 starsAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingMember's Mark Purified Water 16.9 fl. oz., 40 pk., $4.28, $0.01/foz
$428current price $4.28$0.01/fozMember's Mark Purified Water 16.9 fl. oz., 40 pk.
626394.8197 out of 5 Stars. 62639 reviews4.8197 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryStrawberries, 2 lbs., $6.97, $3.48/lb
$697current price $6.97$3.48/lbStrawberries, 2 lbs.
396804.416 out of 5 Stars. 39680 reviews4.416 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryPlanters Salted Peanuts, Single-Serve Packs, 1 oz., 48 pk., $8.98, $0.19/ea
$898current price $8.98$0.19/eaPlanters Salted Peanuts, Single-Serve Packs, 1 oz., 48 pk.
21224.795 out of 5 Stars. 2122 reviews4.795 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for ShippingShippingWonderful Lightly Salted Pistachios, No Shells, 24 oz., $17.98, $0.75/oz
$1798current price $17.98$0.75/ozWonderful Lightly Salted Pistachios, No Shells, 24 oz.
4224.7654 out of 5 Stars. 422 reviews4.7654 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingHampton Farms Salted In-Shell Peanuts, 5 lbs., $7.28, $0.09/oz
$728current price $7.28$0.09/ozHampton Farms Salted In-Shell Peanuts, 5 lbs.
31974.6259 out of 5 Stars. 3197 reviews4.6259 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingWonderful Lightly Salted Pistachios, 48 oz., $18.48, $0.39/oz
$1848current price $18.48$0.39/ozWonderful Lightly Salted Pistachios, 48 oz.
61914.5857 out of 5 Stars. 6191 reviews4.5857 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingPlanters Salted Dry Roasted Peanuts Canister, 52 oz., $8.58, $0.17/oz
$858current price $8.58$0.17/ozPlanters Salted Dry Roasted Peanuts Canister, 52 oz.
5974.6834 out of 5 Stars. 597 reviews4.6834 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for ShippingShipping