Pitaya Foods Dragon Fruit, Pineapple, Mango, and Passion Fruit Smoothie Blend, Frozen, 3 lbs

Highlights
- Tropical Smoothie blend
- Made with 100% fruit: dragon fruit, pineapple, mango, and passion fruit
- Non-GMO and kosher
- Good source of Vitamin A & C, fiber, and antioxidants
- Great for starting your day, pre-exercise energy, or post-workout recovery
Hook Line and Savor Everything Crusted Flounder, Frozen, 27.9 oz. $15.96 $0.57/oz

Hook Line and Savor Everything Crusted Flounder, Frozen, 27.9 oz.


Members also considered
Eggo Homestyle Waffles, Frozen Breakfast, 72 ct. $11.87 $0.16/ea
Sponsored$1187current price $11.87$0.16/eaEggo Homestyle Waffles, Frozen Breakfast, 72 ct.
11314.3395 out of 5 Stars. 1131 reviews4.3395 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryMember's Mark Cinnamon French Toast Sticks, Frozen, 48 oz. $8.48 $0.18/oz
$848current price $8.48$0.18/ozMember's Mark Cinnamon French Toast Sticks, Frozen, 48 oz.
46864.7399 out of 5 Stars. 4686 reviews4.7399 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryOre-Ida Crispy Crinkles French Fries, Frozen 8 lbs. $8.58 $1.07/lb
$858current price $8.58$1.07/lbOre-Ida Crispy Crinkles French Fries, Frozen 8 lbs.
64304.7418 out of 5 Stars. 6430 reviews4.7418 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryFatBoy Premium Vanilla Ice Cream Sandwich, Frozen 18 ct. $10.48 $0.58/ea
Sponsored$1048current price $10.48$0.58/eaFatBoy Premium Vanilla Ice Cream Sandwich, Frozen 18 ct.
62864.8083 out of 5 Stars. 6286 reviews4.8083 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryState Fair Classic Corn Dogs, Frozen, 30 ct. $13.47
$1347current price $13.47State Fair Classic Corn Dogs, Frozen, 30 ct.
24894.6914 out of 5 Stars. 2489 reviews4.6914 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryMember's Mark Chicken Fried Rice, Frozen, 9 oz., 6 ct. $12.68 $0.23/oz
$1268current price $12.68$0.23/ozMember's Mark Chicken Fried Rice, Frozen, 9 oz., 6 ct.
80764.4993 out of 5 Stars. 8076 reviews4.4993 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryMember's Mark Breaded Mozzarella Sticks, Frozen, 72 ct. $14.82 $0.21/ea
$1482current price $14.82$0.21/eaMember's Mark Breaded Mozzarella Sticks, Frozen, 72 ct.
26424.3906 out of 5 Stars. 2642 reviews4.3906 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryMember's Mark Italian Style Beef Meatballs, Frozen 6 lbs. $22.97 $3.83/lb
$2297current price $22.97$3.83/lbMember's Mark Italian Style Beef Meatballs, Frozen 6 lbs.
72754.5959 out of 5 Stars. 7275 reviews4.5959 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryMembers Mark Orange Chicken Tempura, Frozen, 48 oz. $12.97 $0.27/oz
$1297current price $12.97$0.27/ozMembers Mark Orange Chicken Tempura, Frozen, 48 oz.
16124.5775 out of 5 Stars. 1612 reviews4.5775 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryNestle Drumstick Cone Variety Pack, Frozen 16 ct. $8.18 Was $11.18 $0.51/ea
Instant Savings
Now$818current price Now $8.18, Was $11.18$11.18$0.51/ea$3 offEnds Oct 28Nestle Drumstick Cone Variety Pack, Frozen 16 ct.
66384.6949 out of 5 Stars. 6638 reviews4.6949 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryOREO® Mini Dessert Sandwiches, Frozen, 24 ct. $9.66 $0.40/ea
$966current price $9.66$0.40/eaOREO® Mini Dessert Sandwiches, Frozen, 24 ct.
65184.8682 out of 5 Stars. 6518 reviews4.8682 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryKit Kat Cones Variety Pack, Frozen, 16ct. $11.18 $0.70/ea
$1118current price $11.18$0.70/eaKit Kat Cones Variety Pack, Frozen, 16ct.
36524.6731 out of 5 Stars. 3652 reviews4.6731 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryRed Baron Pepperoni Classic Crust Frozen Pizza, 61.81 oz., 3 pk. $9.48 Was $11.98 $3.16/ea
Instant Savings
Now$948current price Now $9.48, Was $11.98$11.98$3.16/ea$2.50 offEnds Nov 01Red Baron Pepperoni Classic Crust Frozen Pizza, 61.81 oz., 3 pk.
40594.6866 out of 5 Stars. 4059 reviews4.6866 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryJose Ole Beef Taquitos, Frozen 60 ct. $13.76 $0.23/ea
$1376current price $13.76$0.23/eaJose Ole Beef Taquitos, Frozen 60 ct.
27654.5834 out of 5 Stars. 2765 reviews4.5834 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryHC Fudge Bars, Frozen, 18 ct. $10.58 $0.59/ea
$1058current price $10.58$0.59/eaHC Fudge Bars, Frozen, 18 ct.
64584.8414 out of 5 Stars. 6458 reviews4.8414 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDelivery
About this item
Product details
Exotic Super-Fruit Blend for Everyday Nutrition
Pitaya Foods Dragon Fruit, Pineapple, Mango, and Passion Fruit Smoothie Blend, Frozen, 3 lbs. brings together four nutrient-packed super-fruits from tropical regions. This vibrant mix is bursting with flavor and loaded with Antioxidant Vitamin A, Vitamin C, and Fiber, making it a perfect addition to your daily routine. Blend it into smoothies, smoothie bowls, or frozen treats in minutes for a delicious and nutritious experience.Simple and Versatile Preparation
Creating your favorite tropical treats has never been easier. Just drop the frozen fruit blend into your blender, add your preferred plant-based milk or juice, and blend to your desired consistency. Whether you’re crafting a refreshing smoothie or a thick smoothie bowl, this blend is designed to simplify your preparation process.Recipe Ideas to Inspire Your Creations
- Tropical Smoothie: Blend 8 oz. of Pitaya Tropical Immunity Blend with 6-8 oz. of plant-based milk or juice for 30-45 seconds. Use frozen fruit and less liquid for a thicker texture.
- Tropical Smoothie Bowl: Blend 8 oz. of the fruit blend with 4 oz. of plant-based milk or juice to achieve a thick consistency. Scoop into a bowl and top with granola and fresh fruit for a delightful treat.
Specifications
- Keep Frozen
Net Weight: 3 lbs.
Ingredients: Dragon Fruit, Pineapple, Mango, Passion Fruit.
Member ratings & reviews
Filtered and sorted results would be available on the new 'Customer ratings & reviews' page.
Showing 1-3 of 102 reviews
Verified Purchase
Make Me A Smoothie!
Delicious combination of fruit…perfect for smoothies and beautiful vibrant pink color when blended. Convenient precut frozen package ready to blend up. Will definitely buy this again…great price and value.
Verified Purchase
Tropical flavor explosion
This is my absolute favorite smoothie mix and I was so happy to see it available at my local Sam's club. I love the combination of these tropical flavors, the slight tanginess of the passion fruit, and the vibrant pink color from the dragon fruit. I hope this stays as a permanent product!
Verified Purchase
Amazing taste! Incredible quality
This is my new go-to mix of fruit for smoothies. The fruit is extremely flavorful like it has been picked at the height of ripeness and quality. You can identify the flavor of each fruit listed. It is an equal blend of all the fruits listed. It also adds a brilliant bright hue from the dragon fruit. I am in love!
Items you may like
Gorton’s Super Crunchy Fish Sticks, Frozen, 64 ct. $12.86 Was $13.86 $3.38/lb
Instant Savings
SponsoredNow$1286current price Now $12.86, Was $13.86$13.86$3.38/lb$1 offEnds Oct 15Gorton’s Super Crunchy Fish Sticks, Frozen, 64 ct.
49424.6918 out of 5 Stars. 4942 reviews4.6918 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryTyson Breaded Chicken Nuggets, Frozen, 5 lbs. $11.97 $2.39/lb
$1197current price $11.97$2.39/lbTyson Breaded Chicken Nuggets, Frozen, 5 lbs.
112024.5246 out of 5 Stars. 11202 reviews4.5246 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryMember's Mark 75/25 Seasoned Ground Beef Patties, Frozen, 1/4 lb., 40 ct. $46.97 $4.70/lb
$4697current price $46.97$4.70/lbMember's Mark 75/25 Seasoned Ground Beef Patties, Frozen, 1/4 lb., 40 ct.
51784.5379 out of 5 Stars. 5178 reviews4.5379 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryApple & Eve 100% Juice Variety Pack, 6.75 fl. oz., 36 pk. $11.98 $0.05/foz
Sponsored$1198current price $11.98$0.05/fozApple & Eve 100% Juice Variety Pack, 6.75 fl. oz., 36 pk.
32424.785 out of 5 Stars. 3242 reviews4.785 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingMember's Mark Farm Raised Large Raw Shrimp, Frozen, 31-40 ct. per pound, 3 lbs. $20.97 $6.99/lb
$2097current price $20.97$6.99/lbMember's Mark Farm Raised Large Raw Shrimp, Frozen, 31-40 ct. per pound, 3 lbs.
25934.6853 out of 5 Stars. 2593 reviews4.6853 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryBananas, 3 lbs. $1.47 $0.49/lb
$147current price $1.47$0.49/lbBananas, 3 lbs.
528624.606 out of 5 Stars. 52862 reviews4.606 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryGreen Seedless Grapes, 3 lbs. $6.97 $2.32/lb
$697current price $6.97$2.32/lbGreen Seedless Grapes, 3 lbs.
315054.4708 out of 5 Stars. 31505 reviews4.4708 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryWhole Seedless Watermelon $6.97 $6.97/ea
$697current price $6.97$6.97/eaWhole Seedless Watermelon
242853.8121 out of 5 Stars. 24285 reviews3.8121 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryMember's Mark Organic Cage Free Grade A Large Brown Eggs, 2 dozen $8.22 $4.11/dz
$822current price $8.22$4.11/dzMember's Mark Organic Cage Free Grade A Large Brown Eggs, 2 dozen
69604.7102 out of 5 Stars. 6960 reviews4.7102 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryMember’s Mark Cage Free Grade AA Large White Eggs, 2 dozen $4.82 $2.41/dz
$482current price $4.82$2.41/dzMember’s Mark Cage Free Grade AA Large White Eggs, 2 dozen
222534.7306 out of 5 Stars. 22253 reviews4.7306 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryTyson Grilled Sweet Teriyaki Flavored Chicken Fillets, Frozen, 3.5 lbs. $14.98 $4.28/lb
$1498current price $14.98$4.28/lbTyson Grilled Sweet Teriyaki Flavored Chicken Fillets, Frozen, 3.5 lbs.
78094.5139 out of 5 Stars. 7809 reviews4.5139 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryMember's Mark Mesquite Grilled Chicken Fillets, Frozen, 3 lbs. $15.97 Was $17.88 $5.32/lb
Now$1597current price Now $15.97, Was $17.88$17.88$5.32/lb$1.91 offMember's Mark Mesquite Grilled Chicken Fillets, Frozen, 3 lbs.
53894.5474 out of 5 Stars. 5389 reviews4.5474 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryStarbucks Medium Roast K-Cup Coffee Pods, Pike Place, 72 ct. $44.98 Was $47.98 $0.62/ea
Now$4498current price Now $44.98, Was $47.98$47.98$0.62/ea$3 offStarbucks Medium Roast K-Cup Coffee Pods, Pike Place, 72 ct.
97744.7512 out of 5 Stars. 9774 reviews4.7512 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingTyson Bone-In Buffalo Style Hot Chicken Wings, Frozen, 4 lbs. $14.97 $3.74/lb
$1497current price $14.97$3.74/lbTyson Bone-In Buffalo Style Hot Chicken Wings, Frozen, 4 lbs.
78924.4929 out of 5 Stars. 7892 reviews4.4929 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryMember's Mark 85/15 Ground Sirloin Beef Patties, Frozen, 1/3 lb., 18 ct. $35.97 $6.00/lb
$3597current price $35.97$6.00/lbMember's Mark 85/15 Ground Sirloin Beef Patties, Frozen, 1/3 lb., 18 ct.
88384.6755 out of 5 Stars. 8838 reviews4.6755 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDelivery