StarKist Chunk Light Tuna in Oil, 5 oz., 12 pk. $9.98 Was $10.98 $0.17/oz

StarKist Chunk Light Tuna in Oil, 5 oz., 12 pk.
current price Now $9.98, Was $10.98
$0.17/oz

StarKist Chunk Light Tuna in Oil, 5 oz., 12 pk.

4.5215 out of 5 stars
4.5215 out of 5 Stars. 1348 reviews

Starkist Tuna Salad Kit, 3.6 oz., 9 pk. $8.98 Was $9.98 $1.00/ea

Starkist Tuna Salad Kit, 3.6 oz., 9 pk.
current price Now $8.98, Was $9.98
$1.00/ea

Starkist Tuna Salad Kit, 3.6 oz., 9 pk.

4.1488 out of 5 stars
4.1488 out of 5 Stars. 168 reviews

Starkist Chunk Light Tuna In Water Lunch To-Go, 4.1 oz., 5 ct. $7.58 Was $8.58 $0.37/oz

Starkist Chunk Light Tuna In Water Lunch To-Go, 4.1 oz., 5 ct.
current price Now $7.58, Was $8.58
$0.37/oz

Starkist Chunk Light Tuna In Water Lunch To-Go, 4.1 oz., 5 ct.

4.7553 out of 5 stars
4.7553 out of 5 Stars. 703 reviews

StarKist Chunk Light Tuna in Water, 2.6 oz., 10 pk. $10.28 $1.03/ea

StarKist Chunk Light Tuna in Water, 2.6 oz., 10 pk.
current price $10.28
$1.03/ea

StarKist Chunk Light Tuna in Water, 2.6 oz., 10 pk.

4.8045 out of 5 stars
4.8045 out of 5 Stars. 2588 reviews

Fruit Cups, Applesauce & Pudding

Prices may vary in club and online
Sort by|

Member's Mark Mandarin Oranges 4 oz., 24 ct. $12.17 $0.13/oz

Member's Mark Mandarin Oranges 4 oz., 24 ct.
current price $12.17
$0.13/oz

Member's Mark Mandarin Oranges 4 oz., 24 ct.

4.4756 out of 5 stars
4.4756 out of 5 Stars. 2668 reviews
Available for Shipping

Member's Mark Diced Peach Cups, 4 oz., 24 ct. $11.22 $0.47/ea

Member's Mark Diced Peach Cups, 4 oz., 24 ct.
current price $11.22
$0.47/ea
From $11.22

Member's Mark Diced Peach Cups, 4 oz., 24 ct.

4.6148 out of 5 stars
4.6148 out of 5 Stars. 3305 reviews
SNAP EBT eligible, pickup or delivery only
Available for Shipping , Pickup or Delivery

GoGo SqueeZ Applesauce Pouches, Variety Pack, 3.2 oz., 32 ct. $16.32 $0.51/ea

GoGo SqueeZ Applesauce Pouches, Variety Pack, 3.2 oz., 32 ct.
current price $16.32
$0.51/ea
From $16.32

GoGo SqueeZ Applesauce Pouches, Variety Pack, 3.2 oz., 32 ct.

4.8185 out of 5 stars
4.8185 out of 5 Stars. 2402 reviews
SNAP EBT eligible, pickup or delivery only
Available for Shipping , Pickup or Delivery

GoGo SqueeZ Fruit & Veggiez No Sugar Added Applesauce Variety Pouches 3.2 oz., 28 pk. $13.98 $0.16/oz

GoGo SqueeZ Fruit & Veggiez No Sugar Added Applesauce Variety Pouches 3.2 oz., 28 pk.
current price $13.98
$0.16/oz

GoGo SqueeZ Fruit & Veggiez No Sugar Added Applesauce Variety Pouches 3.2 oz., 28 pk.

4.7545 out of 5 stars
4.7545 out of 5 Stars. 167 reviews
SNAP EBT eligible, pickup or delivery only
Available for Shipping , Pickup or Delivery

Snack Pack Pudding Variety Pack, 3.25 oz., 36 pk. $9.68 $0.27/ea

Snack Pack Pudding Variety Pack, 3.25 oz., 36 pk.
current price $9.68
$0.27/ea

Snack Pack Pudding Variety Pack, 3.25 oz., 36 pk.

4.7387 out of 5 stars
4.7387 out of 5 Stars. 3081 reviews
Available for Shipping

GoGo SqueeZ Applesauce Pouches, Apple Apple, 3.2 oz., 32 ct. $16.32 $0.51/ea

GoGo SqueeZ Applesauce Pouches, Apple Apple, 3.2 oz., 32 ct.
current price $16.32
$0.51/ea
From $16.32

GoGo SqueeZ Applesauce Pouches, Apple Apple, 3.2 oz., 32 ct.

4.8342 out of 5 stars
4.8342 out of 5 Stars. 3348 reviews
SNAP EBT eligible, pickup or delivery only
Available for Shipping , Pickup or Delivery

Dole Fruit Bowls Cherry Mixed Fruit in 100% Juice 4 oz., 20 pk. $11.98 $0.60/ea

Dole Fruit Bowls Cherry Mixed Fruit in 100% Juice 4 oz., 20 pk.
current price $11.98
$0.60/ea

Dole Fruit Bowls Cherry Mixed Fruit in 100% Juice 4 oz., 20 pk.

4.597 out of 5 stars
4.597 out of 5 Stars. 660 reviews
SNAP EBT eligible, pickup or delivery only
Available for Shipping , Pickup or Delivery

Mott's Natural Applesauce, 3.9 oz., 36 ct. $12.22 $0.34/ea

Mott's Natural Applesauce, 3.9 oz., 36 ct.
current price $12.22
$0.34/ea
From $12.22

Mott's Natural Applesauce, 3.9 oz., 36 ct.

4.7794 out of 5 stars
4.7794 out of 5 Stars. 2983 reviews
SNAP EBT eligible, pickup or delivery only
Available for Shipping , Pickup or Delivery

Dole Fruit Bowls Diced Mango in 100% Juice, 4 oz., 20 pk. $11.98 $0.60/ea

Dole Fruit Bowls Diced Mango in 100% Juice, 4 oz., 20 pk.
current price $11.98
$0.60/ea

Dole Fruit Bowls Diced Mango in 100% Juice, 4 oz., 20 pk.

4.7768 out of 5 stars
4.7768 out of 5 Stars. 345 reviews
SNAP EBT eligible, pickup or delivery only
Available for Shipping , Pickup or Delivery

GoGo SqueeZ Organic Applesauce Pouches, Variety Pack, 3.2 oz., 24 ct. $17.48 $0.73/ea

GoGo SqueeZ Organic Applesauce Pouches, Variety Pack, 3.2 oz., 24 ct.
current price $17.48
$0.73/ea

GoGo SqueeZ Organic Applesauce Pouches, Variety Pack, 3.2 oz., 24 ct.

4.8506 out of 5 stars
4.8506 out of 5 Stars. 174 reviews
Available for Shipping

GoGo SqueeZ Organic Applesauce Pouches, Apple Apple, 3.2 oz., 28 ct. $18.48 $0.66/ea

GoGo SqueeZ Organic Applesauce Pouches, Apple Apple, 3.2 oz., 28 ct.
current price $18.48
$0.66/ea

GoGo SqueeZ Organic Applesauce Pouches, Apple Apple, 3.2 oz., 28 ct.

4.8863 out of 5 stars
4.8863 out of 5 Stars. 343 reviews
Available for Shipping

Mott's No Sugar Added Applesauce Variety Pack, 3.2 oz., 32 ct. $14.98 $0.47/ea

Mott's No Sugar Added Applesauce Variety Pack, 3.2 oz., 32 ct.
current price $14.98
$0.47/ea

Mott's No Sugar Added Applesauce Variety Pack, 3.2 oz., 32 ct.

4.5463 out of 5 stars
4.5463 out of 5 Stars. 227 reviews
Available for Shipping

Dole Mandarins in Juice Fruit Cups, 4 oz., 20 ct. $12.98 $0.65/ea

Dole Mandarins in Juice Fruit Cups, 4 oz., 20 ct.
current price $12.98
$0.65/ea

Dole Mandarins in Juice Fruit Cups, 4 oz., 20 ct.

4.6667 out of 5 stars
4.6667 out of 5 Stars. 159 reviews
SNAP EBT eligible, pickup or delivery only
Available for Shipping , Pickup or Delivery

Mott's No Sugar Added Applesauce, 46 oz., 3 pk. $8.86 $0.06/oz

Mott's No Sugar Added Applesauce, 46 oz., 3 pk.
current price $8.86
$0.06/oz

Mott's No Sugar Added Applesauce, 46 oz., 3 pk.

4.8104 out of 5 stars
4.8104 out of 5 Stars. 3492 reviews
Available for Shipping

Brainiac Fruit and Oat Smoothie Pouches, 3.2 oz., 20 ct. $14.98 $0.75/ea

Brainiac Fruit and Oat Smoothie Pouches, 3.2 oz., 20 ct.
current price $14.98
$0.75/ea

Brainiac Fruit and Oat Smoothie Pouches, 3.2 oz., 20 ct.

4.6097 out of 5 stars
4.6097 out of 5 Stars. 310 reviews
SNAP EBT eligible, pickup or delivery only
Available for Shipping , Pickup or Delivery

Brainiac Protein Smoothie, Strawberry & Banana, 4 oz., 20 ct. $19.98 $1.00/ea

Brainiac Protein Smoothie, Strawberry & Banana, 4 oz., 20 ct.
current price $19.98
$1.00/ea

Brainiac Protein Smoothie, Strawberry & Banana, 4 oz., 20 ct.

4.4704 out of 5 stars
4.4704 out of 5 Stars. 693 reviews
Available for Shipping

Noka Organic Plant Protein Smoothie Pouches, Strawberry Banana, 4.22 oz., 12 ct.

Instant Savings
Noka Organic Plant Protein Smoothie Pouches, Strawberry Banana, 4.22 oz., 12 ct.
Members-only price
$2 off
Ends Oct 18

Noka Organic Plant Protein Smoothie Pouches, Strawberry Banana, 4.22 oz., 12 ct.

4.1622 out of 5 stars
4.1622 out of 5 Stars. 111 reviews
Available for Shipping

Golden Farms Organic Mango Sauce Pouches, Unsweetened, 3.17 oz., 12 pk. $16.98 $1.42/ea

Golden Farms Organic Mango Sauce Pouches, Unsweetened, 3.17 oz., 12 pk.
current price $16.98
$1.42/ea

Golden Farms Organic Mango Sauce Pouches, Unsweetened, 3.17 oz., 12 pk.

4.5385 out of 5 stars
4.5385 out of 5 Stars. 13 reviews
Available for Shipping

Brainiac Halloween Fruit and Oat Smoothie Pouches, 3.2 oz., 20 ct. $14.98 $0.75/ea

Brainiac Halloween Fruit and Oat Smoothie Pouches, 3.2 oz., 20 ct.
current price $14.98
$0.75/ea

Brainiac Halloween Fruit and Oat Smoothie Pouches, 3.2 oz., 20 ct.

5 out of 5 stars
5 out of 5 Stars. 25 reviews
Available for Shipping , Pickup or Delivery

GoGo SqueeZ SlymeZ, Halloween Variety Pack, 3.5 oz., 18 pk. $13.98 $0.78/ea

GoGo SqueeZ SlymeZ, Halloween Variety Pack, 3.5 oz., 18 pk.
current price $13.98
$0.78/ea

GoGo SqueeZ SlymeZ, Halloween Variety Pack, 3.5 oz., 18 pk.

Available for Shipping , Pickup or Delivery

Member’s Mark Organic Apple Sauce Pouches, 24 ct. $9.98 $0.42/ea

Member’s Mark Organic Apple Sauce Pouches, 24 ct.
current price $9.98
$0.42/ea

Member’s Mark Organic Apple Sauce Pouches, 24 ct.

4.8732 out of 5 stars
4.8732 out of 5 Stars. 6130 reviews
SNAP EBT eligible, pickup or delivery only
Available for Shipping , Pickup or Delivery

Member's Mark Organic Diced Peach Bowls, 4 oz., 24 pk. $11.98 $0.50/ea

Member's Mark Organic Diced Peach Bowls, 4 oz., 24 pk.
current price $11.98
$0.50/ea

Member's Mark Organic Diced Peach Bowls, 4 oz., 24 pk.

Available for Shipping

GoGo Squeez Yogurtz Strawberry and Strawberry Banana, 3 oz., 20 ct. $12.98 $0.65/ea

GoGo Squeez Yogurtz Strawberry and Strawberry Banana, 3 oz., 20 ct.
current price $12.98
$0.65/ea

GoGo Squeez Yogurtz Strawberry and Strawberry Banana, 3 oz., 20 ct.

4.6884 out of 5 stars
4.6884 out of 5 Stars. 953 reviews
SNAP EBT eligible, pickup or delivery only
Available for Shipping , Pickup or Delivery

Snack Pack Splash Gels, Variety Pack, 3.25 oz., 24 pk. $9.48 $0.40/ea

Snack Pack Splash Gels, Variety Pack, 3.25 oz., 24 pk.
current price $9.48
$0.40/ea

Snack Pack Splash Gels, Variety Pack, 3.25 oz., 24 pk.

Available for Shipping

Snack Pack Pudding Variety Pack, 3.25 oz., 36 pk. $9.68 $0.27/ea

Snack Pack Pudding Variety Pack, 3.25 oz., 36 pk.
current price $9.68
$0.27/ea

Snack Pack Pudding Variety Pack, 3.25 oz., 36 pk.

SNAP EBT eligible, pickup or delivery only
Available for Shipping , Pickup or Delivery

Dole Fruit Bowls in Gel, Variety Pack, 4.3 oz., 20 pk. $11.98 $0.60/ea

Dole Fruit Bowls in Gel, Variety Pack, 4.3 oz., 20 pk.
current price $11.98
$0.60/ea

Dole Fruit Bowls in Gel, Variety Pack, 4.3 oz., 20 pk.

4.7744 out of 5 stars
4.7744 out of 5 Stars. 133 reviews
SNAP EBT eligible, pickup or delivery only
Available for Shipping , Pickup or Delivery

Dole No Sugar Added Fruit Bowls in Water, Variety Pack, 4 oz., 20 pk. $11.98 $0.60/ea

Dole No Sugar Added Fruit Bowls in Water, Variety Pack, 4 oz., 20 pk.
current price $11.98
$0.60/ea

Dole No Sugar Added Fruit Bowls in Water, Variety Pack, 4 oz., 20 pk.

4.4743 out of 5 stars
4.4743 out of 5 Stars. 175 reviews
SNAP EBT eligible, pickup or delivery only
Available for Shipping , Pickup or Delivery

GoGo Dairy Protein Pouches, Variety Pack, 4.2 oz., 16 pk. $9.98 $0.62/ea

GoGo Dairy Protein Pouches, Variety Pack, 4.2 oz., 16 pk.
current price $9.98
$0.62/ea
From $9.98

GoGo Dairy Protein Pouches, Variety Pack, 4.2 oz., 16 pk.

3.986 out of 5 stars
3.986 out of 5 Stars. 357 reviews
SNAP EBT eligible, pickup or delivery only
Available for Shipping , Pickup or Delivery

Frequently Asked Questions

What types of fruit cups are available at Sam’s Club?

Does Sam’s Club sell different types of applesauce?

Can I buy pudding cups in bulk at Sam’s Club?

Are these snack packs good for school lunches and on-the-go snacking?

About Fruit Cups, Applesauce & Pudding

Bulk Fruit Cups, Applesauce & Pudding | Shop Snacks at Sam’s Club

Sam’s Club makes snack time simple with fruit cups, applesauce, and pudding packs. Perfect for kids’ lunches, school cafeterias, or office breakrooms, these bulk-size packs deliver convenience, affordability, and delicious flavor.

Fruit Cups, Applesauce & Pudding in Bulk at Sam’s Club

Looking for quick, delicious, and convenient snacks? Sam’s Club has you covered with bulk fruit cups, applesauce, and pudding packs—perfect for school lunches, after-school snacks, office breakrooms, or family gatherings. Buying in bulk ensures you always have healthy, ready-to-eat options on hand while saving money.

Fruit Cups & Snack Packs

Choose from peach cups, mandarin oranges, mixed fruit cups, and pineapple packs in convenient, individually sealed containers. Great for lunchboxes, road trips, or quick snacks on busy days. Enjoy peach cups, mandarin orange bowls, mixed fruit cups, and pineapple tidbits—packed in juice or light syrup for refreshing convenience.

Applesauce in Bulk

From classic unsweetened applesauce to flavored varieties like cinnamon and mixed fruit blends, Sam’s Club offers applesauce cups and pouches in bulk packs. These kid-friendly snacks are nutritious, portable, and perfect for any time of day.

Pudding & Dessert Cups

Satisfy your sweet tooth with creamy chocolate pudding, vanilla pudding, and mixed flavor packs. Bulk pudding cups are ideal for school snacks, desserts, or stocking office pantries. Treat yourself with chocolate pudding, vanilla pudding, sugar-free options, and gelatin cups. Perfect for dessert, snacks, or quick treats for the family.

Kid-Friendly Options

Find no sugar added, low-calorie, and portion-controlled snack cups that balance flavor with better nutrition—great for schools and health-conscious families.

Member’s Mark Snack Packs

Discover Member’s Mark fruit cups , made with quality ingredients and sold in bulk sizes to deliver more for less.