Pine-Sol Multi-Surface Cleaner, Pine Scent, 2 ct., 120 fl. oz.
Shipping

Highlights
- Pack of 2, each containing 60 fluid ounces
- Infused with a refreshing Pine Scent
- Suitable for cleaning countertops, sinks, garbage disposals, floors, and more
- Proven to deodorizes, remove grease, grime, dirt, and 99% of allergens
- 2X concentrated formula for powerful cleaning and lasting results
Windex Original Glass and Window Cleaner Spray with 128 fl oz Refill, 32 fl oz, $11.72, $0.07/foz

Windex Original Glass and Window Cleaner Spray with 128 fl oz Refill, 32 fl oz


Members also considered
Windex Original Glass and Window Cleaner Spray with 128 fl oz Refill, 32 fl oz, $11.72, $0.07/foz
Sponsored$1172current price $11.72$0.07/fozWindex Original Glass and Window Cleaner Spray with 128 fl oz Refill, 32 fl oz
30344.8227 out of 5 Stars. 3034 reviews4.8227 out of 5 starsAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingClorox Toilet Bowl Cleaner with Bleach, Rain Clean, 6pk., 144 fl. oz., $12.48, $0.09/foz
$1248current price $12.48$0.09/fozClorox Toilet Bowl Cleaner with Bleach, Rain Clean, 6pk., 144 fl. oz.
52864.7777 out of 5 Stars. 5286 reviews4.7777 out of 5 starsAvailable for ShippingShippingSwiffer Sweeper Heavy Duty Dry Floor Cleaner Cloths, 50 ct., $15.98, $0.32/ea
$1598current price $15.98$0.32/eaSwiffer Sweeper Heavy Duty Dry Floor Cleaner Cloths, 50 ct.
37294.79 out of 5 Stars. 3729 reviews4.79 out of 5 starsAvailable for ShippingShippingDrano Max Gel Ultra Clog Remover, Powerful Drain Cleaner, Thickest Formula, 80 oz., 2 Count, $12.87, $0.08/foz
Sponsored$1287current price $12.87$0.08/fozDrano Max Gel Ultra Clog Remover, Powerful Drain Cleaner, Thickest Formula, 80 oz., 2 Count
14314.6485 out of 5 Stars. 1431 reviews4.6485 out of 5 starsAvailable for ShippingShippingSprayway Glass Cleaner, 19 oz., Choose Pack Size, $8.38, $0.11/foz
$838current price $8.38$0.11/fozOptions from $8.38 – $24.98Sprayway Glass Cleaner, 19 oz., Choose Pack Size
92784.8693 out of 5 Stars. 9278 reviews4.8693 out of 5 starsAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingPledge Beautify It Lemon Enhancing Polish Spray - Removes Dust and Fingerprints. Provides Protective, Glossy Coating (3 Pack Aerosol Spray), 9.7 oz, $12.52, $4.17/ea
$1252current price $12.52$4.17/eaPledge Beautify It Lemon Enhancing Polish Spray - Removes Dust and Fingerprints. Provides Protective, Glossy Coating (3 Pack Aerosol Spray), 9.7 oz
12654.7874 out of 5 Stars. 1265 reviews4.7874 out of 5 starsAvailable for ShippingShippingScott Shop Towels Original 55 sheets/roll, 12 rolls, $22.64, $0.05/sft
$2264current price $22.64$0.05/sftScott Shop Towels Original 55 sheets/roll, 12 rolls
2014.806 out of 5 Stars. 201 reviews4.806 out of 5 starsAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingClorox Bathroom Bleach Foamer, Ocean Mist, 3 ct., 90 fl. oz., $12.98, $0.14/foz
$1298current price $12.98$0.14/fozClorox Bathroom Bleach Foamer, Ocean Mist, 3 ct., 90 fl. oz.
15474.4635 out of 5 Stars. 1547 reviews4.4635 out of 5 starsAvailable for ShippingShippingScrubbing Bubbles Mega Shower Aerosol, Disinfectant Spray, Rainshower Scent, 20 oz., 3 ct., $10.68, $3.56/ea
$1068current price $10.68$3.56/eaScrubbing Bubbles Mega Shower Aerosol, Disinfectant Spray, Rainshower Scent, 20 oz., 3 ct.
12174.6623 out of 5 Stars. 1217 reviews4.6623 out of 5 starsAvailable for ShippingShippingPledge® Multisurface Cleaner, Everyday Clean™, Aerosol, Rainshower Scent, 9.7 oz, Pack of 3, $12.52, $4.17/ea
$1252current price $12.52$4.17/eaPledge® Multisurface Cleaner, Everyday Clean™, Aerosol, Rainshower Scent, 9.7 oz, Pack of 3
794.7429 out of 5 Stars. 79 reviews4.7429 out of 5 starsAvailable for ShippingShippingDampRid Max Moisture Absorber Hanging Bag, Fresh Scent 4 pk., $13.98, $3.50/ea
$1398current price $13.98$3.50/eaDampRid Max Moisture Absorber Hanging Bag, Fresh Scent 4 pk.
14404.8438 out of 5 Stars. 1440 reviews4.8438 out of 5 starsAvailable for ShippingShippingMember's Mark Microfiber Towels, 16" x 16", 36 ct., Choose Color, $17.78, $0.49/ea
$1778current price $17.78$0.49/eaMore options from $17.48Member's Mark Microfiber Towels, 16" x 16", 36 ct., Choose Color
6384.8229 out of 5 Stars. 638 reviews4.8229 out of 5 starsAvailable for ShippingShippingSimple Green All-Purpose Cleaner, 172 fl. oz., Spray Bottle + Refill, $10.34, $0.07/oz
$1034current price $10.34$0.07/ozSimple Green All-Purpose Cleaner, 172 fl. oz., Spray Bottle + Refill
2124.6966 out of 5 Stars. 212 reviews4.6966 out of 5 starsAvailable for ShippingShippingMember's Mark 100% Cotton Terry Towels, 14" x 17", Multipack, $24.98, $0.42/ea
$2498current price $24.98$0.42/eaMember's Mark 100% Cotton Terry Towels, 14" x 17", Multipack
10144.6321 out of 5 Stars. 1014 reviews4.6321 out of 5 starsAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingWeiman Stainless Steel Kitchen and Home Appliance Cleaner & Polish, 17 oz., 3 pk., $12.98, $4.33/ea
$1298current price $12.98$4.33/eaWeiman Stainless Steel Kitchen and Home Appliance Cleaner & Polish, 17 oz., 3 pk.
7304.7219 out of 5 Stars. 730 reviews4.7219 out of 5 starsAvailable for ShippingShipping
About this item
Product details
One Cleaner for All Your Needs
With Pine-Sol Multi-Surface Cleaner, Original, you can tackle all your cleaning tasks with just one product. This versatile cleaner fights tough dirt, grease, and grime, making it a valuable addition to your cleaning supplies. The improved 2X concentrated formula not only ensures efficient cleaning but also lasts longer than the previous Pine-Sol Pine formula.
Powerful Germ-Killing Action
This cleaner is EPA registered to eliminate 99% of germs, including Salmonella enterica, Staphylococcus aureus, Influenza A virus and SARS-CoV-2 (Cause of COVID-19), when used as directed on hard non-porous surfaces. It proven to deodorize, cut through grease, remove grime, tackle dirt, and remove 99% of allergens such as non-living dust mite matter and pet dander.
Classic Pine Scent
Beyond just cleaning, Pine-Sol leaves behind a classic pine scent that refreshes your space. This pleasant aroma enhances the overall cleanliness and freshness of your home or office, creating an inviting and comfortable environment.
Safe for Various Surfaces
Pine-Sol Multi-Surface Cleaner is suitable for use on a variety of surfaces including sealed wood, tile, stone, porcelain, and glass when used as directed. Please note that it should not be used on marble, aluminum, copper or wood that is unfinished, unsealed, unpainted, waxed, oiled or worn.
Specifications
- Pine-Sol Multi-Surface Cleaner, Original, cleans, deodorizes and disinfects in one swipe with an improved 2X concentrated formula*.
Member ratings & reviews
Filtered and sorted results would be available on the new 'Customer ratings & reviews' page.
Showing 1-3 of 21,551 reviews
Verified Purchase
Value
Great value and clearly has a distinct pine smell that stays in place for a long time. We put some in the bottom of the toilet bowl brush and it keeps the bathroom smelling good for 2-3 weeks.
Verified Purchase
Pine-Sol Multi-Surface Cleaner
I like the Pine Sol but wish they would have kept the 100 oz bottle instead of shrinking the size and so called making the 60 oz. bottle concentrated. It doesn't matter if it is concentrated, I would rather have 100 oz. which lasts longer than the 60 oz. concentrate.
Verified Purchase
Best stuff
I love pine sol Use it for my husband’s work clothes and bed sheets. A little goes a long way it’s concentrated use it for different areas around the house always have in my pantry
Other popular items in Cleaning Supplies
Scotch-Brite Stainless Steel Extra Large Scrubbers,16 ct., $11.34, $0.71/ea
Sponsored$1134current price $11.34$0.71/eaScotch-Brite Stainless Steel Extra Large Scrubbers,16 ct.
5834.7993 out of 5 Stars. 583 reviews4.7993 out of 5 starsAvailable for ShippingShippingMember's Mark 24" x 16" Microfiber Towels 24 pk., 3 Colors, $16.98, Was $17.98, $0.71/ea
Now$1698current price Now $16.98, Was $17.98$17.98$0.71/ea$1 offMember's Mark 24" x 16" Microfiber Towels 24 pk., 3 Colors
3684.7717 out of 5 Stars. 368 reviews4.7717 out of 5 starsAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingMember's Mark Commercial Shop Towels, 200 Count, $33.98
$3398current price $33.98Member's Mark Commercial Shop Towels, 200 Count
2724.3824 out of 5 Stars. 272 reviews4.3824 out of 5 starsAvailable for ShippingShippingScotch-Brite Heavy Duty Industrial Sized Scour Pads 20ct., $9.78, $0.49/ea
Sponsored$978current price $9.78$0.49/eaScotch-Brite Heavy Duty Industrial Sized Scour Pads 20ct.
19934.8435 out of 5 Stars. 1993 reviews4.8435 out of 5 starsAvailable for ShippingShippingSimpli-Magic Industrial Orange Nitrile Gloves, 1000-Count - M, L & XL, $149.97
$14997current price $149.97Simpli-Magic Industrial Orange Nitrile Gloves, 1000-Count - M, L & XL
11 out of 5 Stars. 1 reviews1 out of 5 starsAvailable for ShippingShippingMember's Mark Platinum Clean Automatic Dishwasher Pacs, Fresh Clean, 110 ct., $14.98, $0.14/ea
$1498current price $14.98$0.14/eaMember's Mark Platinum Clean Automatic Dishwasher Pacs, Fresh Clean, 110 ct.
26184.4393 out of 5 Stars. 2618 reviews4.4393 out of 5 starsAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingLysol Laundry Sanitizer Additive, Crisp Linen 150 fl. oz., $16.98, $0.11/foz
$1698current price $16.98$0.11/fozLysol Laundry Sanitizer Additive, Crisp Linen 150 fl. oz.
78374.8848 out of 5 Stars. 7837 reviews4.8848 out of 5 starsAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingPalmolive Antibacterial Dishwashing Liquid Dish Soap, Orange 102 fl.oz., $8.98, $0.09/foz
$898current price $8.98$0.09/fozPalmolive Antibacterial Dishwashing Liquid Dish Soap, Orange 102 fl.oz.
43704.7675 out of 5 Stars. 4370 reviews4.7675 out of 5 starsAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingPalmolive Ultra Dishwashing Liquid, Original Scent, 102 oz., $8.98, $0.09/foz
$898current price $8.98$0.09/fozPalmolive Ultra Dishwashing Liquid, Original Scent, 102 oz.
10384.4432 out of 5 Stars. 1038 reviews4.4432 out of 5 starsAvailable for ShippingShippingFalcon Dust-Off Compressed Gas Duster 10 oz., 12 Pack, $39.87
$3987current price $39.87Falcon Dust-Off Compressed Gas Duster 10 oz., 12 Pack
2384.7563 out of 5 Stars. 238 reviews4.7563 out of 5 starsAvailable for ShippingShippingFalcon Dust-Off Compressed Gas Duster, 10oz., 4 Pack, $16.47
$1647current price $16.47Falcon Dust-Off Compressed Gas Duster, 10oz., 4 Pack
11574.5791 out of 5 Stars. 1157 reviews4.5791 out of 5 starsAvailable for Pickup or ShippingPickupShippingSimpli-Magic Cleaning Kit with Extension Pole (5–12 ft) Duster, Cobweb Remover & Squeegee, 20 ft Max Reach for Household, RV & Car Use, $59.99
$5999current price $59.99Simpli-Magic Cleaning Kit with Extension Pole (5–12 ft) Duster, Cobweb Remover & Squeegee, 20 ft Max Reach for Household, RV & Car Use
125 out of 5 Stars. 12 reviews5 out of 5 starsAvailable for ShippingShippingHometex Microfiber Towels, 96 pack, $38.98, $0.41/ea
$3898current price $38.98$0.41/eaHometex Microfiber Towels, 96 pack
2974.3266 out of 5 Stars. 297 reviews4.3266 out of 5 starsAvailable for ShippingShippingBISSELL Little Green HydroSteam Pet Portable Carpet Cleaner
Members-only priceBISSELL Little Green HydroSteam Pet Portable Carpet Cleaner
1554.3613 out of 5 Stars. 155 reviews4.3613 out of 5 starsAvailable for ShippingShippingTrue & Tidy SPIN-800 TrueClean Mop and Bucket System, $39.98
$3998current price $39.98True & Tidy SPIN-800 TrueClean Mop and Bucket System
5174.6983 out of 5 Stars. 517 reviews4.6983 out of 5 starsAvailable for ShippingShipping