Nature's Garden Trail Mix Snack Packs, 1.2 oz., 24 pk.
Shipping

Highlights
- 24 Individual servings, 12 of each flavor
- Omega-3 Deluxe Mix – packed full of Omega-3 fatty acids
- Cranberry Health Mix – low calorie and rich in flavor
- Perfect size for on-the-go snacking
- Heart Healthy, Kosher Certified, cholesterol free, 100% delicious
Kar's Nut & Fruit Mix Variety Pack Trail Mix, 1 oz., 18 pk. $15.98 $0.89/ea

Kar's Nut & Fruit Mix Variety Pack Trail Mix, 1 oz., 18 pk.


Members also considered
Kar's Sweet 'n Salty Trail Mix, 2 oz., 40 pk. $19.36 $0.24/oz
Sponsored$1936current price $19.36$0.24/ozFrom $19.36Kar's Sweet 'n Salty Trail Mix, 2 oz., 40 pk.
42574.7242 out of 5 Stars. 4257 reviews4.7242 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingYoggies Trail Mix Mango and Berry Mix 1 oz., 18 pk. $9.98 $0.55/oz
$998current price $9.98$0.55/ozYoggies Trail Mix Mango and Berry Mix 1 oz., 18 pk.
3174.4101 out of 5 Stars. 317 reviews4.4101 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for ShippingShippingMember's Mark Triple Berry Nut Trail Mix, 40 oz. $13.24 $0.33/oz
$1324current price $13.24$0.33/ozFrom $13.24Member's Mark Triple Berry Nut Trail Mix, 40 oz.
47494.5879 out of 5 Stars. 4749 reviews4.5879 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingKar's Nut & Fruit Mix Variety Pack Trail Mix, 1 oz., 18 pk. $15.98 $0.89/ea
Sponsored$1598current price $15.98$0.89/eaKar's Nut & Fruit Mix Variety Pack Trail Mix, 1 oz., 18 pk.
3334.5856 out of 5 Stars. 333 reviews4.5856 out of 5 starsAvailable for ShippingShippingWildRoots Omega Powerhouse Trail Mix, 24 oz. $9.98 $0.42/oz
$998current price $9.98$0.42/ozWildRoots Omega Powerhouse Trail Mix, 24 oz.
31244.5013 out of 5 Stars. 3124 reviews4.5013 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for ShippingShippingWildRoots Chocolatey Blueberry Protein Single Serve Trail Mix, 1.75 oz., 12 pk. $12.98 $0.62/oz
$1298current price $12.98$0.62/ozWildRoots Chocolatey Blueberry Protein Single Serve Trail Mix, 1.75 oz., 12 pk.
3204.4031 out of 5 Stars. 320 reviews4.4031 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShipping
About this item
Product details
Delicious and Nutritious
Nature's Garden Multi-Pack Trail Mix is the perfect blend of taste and health in a convenient snack package. This pack includes 24 individual 1.2oz servings, delivering a variety of flavors and textures in every handful. With 12 packs of Cranberry Health Mix and 12 packs of Omega-3 Deluxe Mix, this multi-pack offers a delicious and nutritious snacking solution that can be enjoyed anytime, anywhere.
Cranberry Health Mix
The Cranberry Health Mix is a delightful blend of Cranberries, Raisins, Walnuts, Almonds, Pepitas, Roasted Peanuts, and Sunflower Seeds. Each ingredient is carefully selected for its natural goodness, providing a healthy and flavor-filled snack that's perfect for on-the-go munching.
Omega-3 Deluxe Mix
The Omega-3 Deluxe Mix is an enticing combination of Cranberries, Almonds, Walnuts, Pecans, Pistachios, and Pepitas. Each serving is packed with natural ingredients that not only taste great but also contribute to a healthy diet.
Convenient and Functional
With 24 individual servings per bag, the Nature's Garden Multi-Pack Trail Mix is perfect for packed lunches, office drawers, or quick snacks on the go. The individual packaging eliminates the mess of bulk bag mixes and ensures a fresh and tasty snack every time. Whether you're looking for a healthy snack for yourself or something the entire family can enjoy, Nature's Garden Multi-Pack Trail Mix is the perfect choice.
Specifications
Net Weight: 1.8 lbs. (28.8 oz.)
Includes: 24 packs - 1.2 ounces each
- 12 - Cranberry Health Mix
- 12 - Omega-3 Deluxe Mix
Cranberry Health Mix Ingredients: Cranberries (Sugar, Sunflower Oil), Walnuts, Raw Almonds, Black Raisins (Sunflower Oil), Golden Raisins (Sulphur Dioxide), Unsalted Peanuts (Roasted in Peanut Oil), Raw Pepitas, Raw Sunflower Seeds.
Allergy Information: Contains Tree Nuts (Almonds, Walnuts), Peanuts. Made In A Facility That Processes Peanuts, Tree Nuts, Milk, Soy, Wheat, Egg & Sesame. May Contain Pits, Shell Pieces, Or Other Naturally Occurring Objects.
Omega-3 Deluxe Mix Ingredients: Cranberries (Sugar, Sunflower Oil), Walnuts, Unsalted Almonds (Roasted in Peanut and/or Canola Oil), Raw Pepitas, Pecans, Raw Pistachios.
Allergy Information: Contains Peanuts, Tree Nuts (Almonds, Pecans, Pistachios, Walnuts). Made In A Facility That Processes Peanuts, Tree Nuts, Milk, Soy, Wheat, Egg & Sesame. May Contain Pits, Shell Pieces, Or Other Naturally Occurring Objects.
Member ratings & reviews
Filtered and sorted results would be available on the new 'Customer ratings & reviews' page.
Showing 1-3 of 1,047 reviews
Verified Purchase
Love these bags of mix.
Very Good. I have been buying these little bags of mix for several months now. My elderly mother loves them . I surprise with them at the nursing home and she is thrilled. They are very filling in between meals.
Verified Purchase
Perfect For Gifting
I bought this as well as a few other snacks to give as gifts. I put a few of each kind of snack in a gift bag and gave them to my friends' kids. They absolutely Loved getting snacks as a gift! Something they can use right away and still have some left. Thanks!!!
Verified Purchase
Tasty healthy snack
These were a hit in the lunches this year. Even by those who typically avoid anything healthy. Tasted fresh and the serving size was aporopriate for a small snack.
Other popular items in Nuts & Dried Fruit
Planters Salted Peanuts, Single-Serve Packs, 1 oz., 48 pk. $8.98 $0.19/ea
Sponsored$898current price $8.98$0.19/eaPlanters Salted Peanuts, Single-Serve Packs, 1 oz., 48 pk.
21224.795 out of 5 Stars. 2122 reviews4.795 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for ShippingShippingWonderful Lightly Salted Pistachios, No Shells, 24 oz. $17.98 $0.75/oz
$1798current price $17.98$0.75/ozWonderful Lightly Salted Pistachios, No Shells, 24 oz.
4284.7617 out of 5 Stars. 428 reviews4.7617 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingMember's Mark Roasted Whole Cashews with Sea Salt, 33 oz. $13.98 $0.42/oz
$1398current price $13.98$0.42/ozMember's Mark Roasted Whole Cashews with Sea Salt, 33 oz.
236624.8198 out of 5 Stars. 23662 reviews4.8198 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingMember's Mark Lightly Salted Deluxe Mixed Nuts, 34 oz. $14.98 $0.44/oz
$1498current price $14.98$0.44/ozMember's Mark Lightly Salted Deluxe Mixed Nuts, 34 oz.
21604.4995 out of 5 Stars. 2160 reviews4.4995 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingMember's Mark Deluxe Mixed Nuts with Sea Salt, 34 oz. $14.98 $0.44/oz
$1498current price $14.98$0.44/ozMember's Mark Deluxe Mixed Nuts with Sea Salt, 34 oz.
24954.4429 out of 5 Stars. 2495 reviews4.4429 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingMember's Mark Extra Large Virginia Peanuts, 34.5 oz. $5.98 Was $6.48 $0.17/oz
Now$598current price Now $5.98, Was $6.48$6.48$0.17/oz$0.5 offMember's Mark Extra Large Virginia Peanuts, 34.5 oz.
95224.653 out of 5 Stars. 9522 reviews4.653 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingMember's Mark Roasted & Salted Pistachios, 48 oz. $16.98 $0.35/oz
$1698current price $16.98$0.35/ozMember's Mark Roasted & Salted Pistachios, 48 oz.
82434.7559 out of 5 Stars. 8243 reviews4.7559 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingMember's Mark Lightly Salted Whole Cashews, 33 oz. $13.98 $0.42/oz
$1398current price $13.98$0.42/ozMember's Mark Lightly Salted Whole Cashews, 33 oz.
102684.7935 out of 5 Stars. 10268 reviews4.7935 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingWonderful Shelled Roasted Salted Pistachios, 24 oz. $17.98 $0.75/oz
$1798current price $17.98$0.75/ozWonderful Shelled Roasted Salted Pistachios, 24 oz.
86574.7973 out of 5 Stars. 8657 reviews4.7973 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingHampton Farms Unsalted In-Shell Peanuts, 5 lbs. $7.28 $0.09/oz
$728current price $7.28$0.09/ozHampton Farms Unsalted In-Shell Peanuts, 5 lbs.
49484.7838 out of 5 Stars. 4948 reviews4.7838 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingOcean Spray Craisins, Original Dried Cranberries, 48 oz. $7.62 $0.16/oz
$762current price $7.62$0.16/ozOcean Spray Craisins, Original Dried Cranberries, 48 oz.
70484.8634 out of 5 Stars. 7048 reviews4.8634 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for ShippingShippingMember's Mark Unsalted Whole Cashews, 33 oz. $13.98 $0.42/oz
$1398current price $13.98$0.42/ozMember's Mark Unsalted Whole Cashews, 33 oz.
61764.7401 out of 5 Stars. 6176 reviews4.7401 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingMember's Mark Unsalted Deluxe Mixed Nuts, 34 oz. $14.98 $0.44/oz
$1498current price $14.98$0.44/ozMember's Mark Unsalted Deluxe Mixed Nuts, 34 oz.
11374.6165 out of 5 Stars. 1137 reviews4.6165 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingWonderful Pistachios, Roasted and Salted 1.5 oz., 24 pk. $16.88 $0.47/oz
$1688current price $16.88$0.47/ozWonderful Pistachios, Roasted and Salted 1.5 oz., 24 pk.
17064.8054 out of 5 Stars. 1706 reviews4.8054 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for ShippingShippingMembers Mark Dark Chocolate Covered Roasted Pistachios, 22 oz. $15.28 $0.69/oz
$1528current price $15.28$0.69/ozMembers Mark Dark Chocolate Covered Roasted Pistachios, 22 oz.
20134.6776 out of 5 Stars. 2013 reviews4.6776 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDelivery