Nature's Way Sambucus Elderberry Immune Gummies, 120 ct.
Shipping

Highlights
Beekeepers Naturals Propolis Immune Spray with Vitamin C, $15.98

Beekeepers Naturals Propolis Immune Spray with Vitamin C


Members also considered
Member's Mark Elderberry Immune Health Gummies, 150 ct., $14.98, $0.10/ea
$1498current price $14.98$0.10/eaMember's Mark Elderberry Immune Health Gummies, 150 ct.
5794.4819 out of 5 Stars. 579 reviews4.4819 out of 5 starsAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingAirborne Vitamin C Immune Support Gummies, 750 mg, 75 ct., $16.98, $0.23/ea
$1698current price $16.98$0.23/eaAirborne Vitamin C Immune Support Gummies, 750 mg, 75 ct.
13734.6723 out of 5 Stars. 1373 reviews4.6723 out of 5 starsAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingEmergen-C Vitamin C 1000mg Powder with Antioxidants Fizzy Drink Mix, 90 ct.
Members-only price$0.8 offEmergen-C Vitamin C 1000mg Powder with Antioxidants Fizzy Drink Mix, 90 ct.
18414.8267 out of 5 Stars. 1841 reviews4.8267 out of 5 starsAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingEmergen-C Immune+ Triple Action Vitamin C Powder, 1000mg, 90 ct.
Members-only priceEmergen-C Immune+ Triple Action Vitamin C Powder, 1000mg, 90 ct.
5554.7477 out of 5 Stars. 555 reviews4.7477 out of 5 starsAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingEmergen-C Vitamin C 1000 mg Powder 250th Anniversary Edition with Antioxidants Fizzy Drink Mix, 90 Packets, $22.48, $0.25/ea
$2248current price $22.48$0.25/eaEmergen-C Vitamin C 1000 mg Powder 250th Anniversary Edition with Antioxidants Fizzy Drink Mix, 90 Packets
15304.666 out of 5 Stars. 1530 reviews4.666 out of 5 starsAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShipping
About this item
Product details
Support Immune Health with Nature's Way Sambucus Elderberry Immune Gummies*
Support your family's immune health with Nature's Way Sambucus Elderberry Immune Gummies.* Formulated with a blend of high potency vitamins C and D3, plus an excellent source of zinc per 2-gummy serving, these gummies are designed to support immune health.* Each 2-gummy serving boasts a highly concentrated elderberry extract, made from 3,200 mg of premium elderberries per 2-gummy serving. Handpicked at their peak from select European locations, these elderberries guarantee top-notch quality.
Antioxidant Support from Elderberry Anthocyanins*
Elderberries have naturally occurring anthocyanins, which provide superfood antioxidant support.* These plant-based antioxidants help neutralize free radicals.* Sweetened with organic tapioca syrup and cane sugar, and made with pectin instead of gelatin, these gummies offer a delightful taste the whole family will love.
Perfect Addition to Your Daily Routine
Nature's Way Sambucus Immune Gummies are a perfect fit for any lifestyle routine and are made for adults and children ages 4+. They are gluten free with no wheat, dairy, egg, soy, peanuts, or artificial colors. Whether you're looking to support immune health or simply need a daily supplement, these gummies are a great choice.*
Nature's Way: Inspired by the Power of Nature
With over 50 years of experience, Nature's Way believes that nature is the ultimate problem solver. Their range of quality vitamins and supplements are formulated with this philosophy in mind, helping you find your way to wellness.
*These statements have not been evaluated by the Food and Drug Administration. This product is not intended to diagnose, treat, cure or prevent any disease.
Specifications
- Use Instructions: For adults and children 4 years of age and older, chew 2 gummies daily. Instruct child to chew gummies thoroughly before swallowing.
- Pa:ck Size 120 gummies
- Shelf Life: N/A
- FSA/HSA Eligible: No
- Allergens + Warnings: Free from gluten, dairy, wheat, egg, peanut, gelatin, and artificial colors. Not formulated for children under 4 years of age. Do not exceed recommended daily dose.
- Ingredients: organic tapioca syrup, cane sugar, purified water, pectin, natural flavors, sodium citrate, citric acid, coconut oil, beeswax.
Member ratings & reviews
Filtered and sorted results would be available on the new 'Customer ratings & reviews' page.
Showing 1-3 of 1,326 reviews
Verified Purchase
Helped boost my immune system
I have been taking this since November. I work in an elementary school where germs are rampant. I had been getting sick, but this product has really helped boost my immune system. At least I haven't been getting sick and people around me are still sick, so it's working for me. It was recommended to me by another school worker and I feel good recommending it.
Verified Purchase
Great Immune Booster
I have been taking these elderberry gummies for a few years now. I am rarely ever ill. I believe they’ve really improved my immune system. They taste great and are very soft.
Verified Purchase
This actually works!
I have been buying those vitamins for my two kids for the past two years and I am definitely seeing an improvement in their immunity. They used to get sick so often starting fall, up until summer time. It is much less frequent sickness now. Those gummies taste good too!
Other popular items in Over-the-Counter Medication
Tylenol Sinus Severe Daytime Caplets, 24 ct., 3pk., $16.98, $0.24/ea
Sponsored$1698current price $16.98$0.24/eaTylenol Sinus Severe Daytime Caplets, 24 ct., 3pk.
2784.7158 out of 5 Stars. 278 reviews4.7158 out of 5 starsAvailable for ShippingShippingTylenol Extra Strength Rapid Release Gelcaps, 500 mg. Acetaminophen, 290 ct., $21.48, $0.07/ea
$2148current price $21.48$0.07/eaTylenol Extra Strength Rapid Release Gelcaps, 500 mg. Acetaminophen, 290 ct.
60844.7991 out of 5 Stars. 6084 reviews4.7991 out of 5 starsAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingOne A Day Men's 50+ Healthy Advantage Multivitamin Tablets, 300 ct., $19.98, $0.07/ea
$1998current price $19.98$0.07/eaOne A Day Men's 50+ Healthy Advantage Multivitamin Tablets, 300 ct.
14604.7233 out of 5 Stars. 1460 reviews4.7233 out of 5 starsAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingMember’s Mark Nicotine Mini Lozenge, Choose your flavor, 216 ct., $34.98, $0.16/ea
$3498current price $34.98$0.16/eaMember’s Mark Nicotine Mini Lozenge, Choose your flavor, 216 ct.
10234.4555 out of 5 Stars. 1023 reviews4.4555 out of 5 starsAvailable for ShippingShippingBenadryl Allergy Ultratabs Tablets, 48 ct. Bottle, 3 pk., $17.48
$1748current price $17.48Benadryl Allergy Ultratabs Tablets, 48 ct. Bottle, 3 pk.
5274.7002 out of 5 Stars. 527 reviews4.7002 out of 5 starsAvailable for ShippingShippingVicks VapoInhaler, Portable Nasal Inhaler, Menthol Scent, 4 pk., $14.98, $3.75/ea
$1498current price $14.98$3.75/eaVicks VapoInhaler, Portable Nasal Inhaler, Menthol Scent, 4 pk.
1234.7317 out of 5 Stars. 123 reviews4.7317 out of 5 starsAvailable for ShippingShippingChildren's Motrin Pain Reliever/Fever Reducer NSAID, 100 mg Ibuprofen, Original Berry 4 oz., 3 pk., $12.98, $1.08/foz
$1298current price $12.98$1.08/fozChildren's Motrin Pain Reliever/Fever Reducer NSAID, 100 mg Ibuprofen, Original Berry 4 oz., 3 pk.
9854.8112 out of 5 Stars. 985 reviews4.8112 out of 5 starsAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingAfrin No-Drip Severe Congestion Nasal Spray 20 ml./pk., 3 pk., $15.98, Was $16.48, $5.33/ea
Now$1598current price Now $15.98, Was $16.48$16.48$5.33/ea$0.5 offAfrin No-Drip Severe Congestion Nasal Spray 20 ml./pk., 3 pk.
8634.7578 out of 5 Stars. 863 reviews4.7578 out of 5 starsAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingRicola No Sugar Added Lemon Menthol Cough Drops, 210 ct., $17.98, $0.09/ea
$1798current price $17.98$0.09/eaRicola No Sugar Added Lemon Menthol Cough Drops, 210 ct.
8184.7995 out of 5 Stars. 818 reviews4.7995 out of 5 starsAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingVicks DayQuil & NyQuil Severe Cough, Cold & Flu Relief LiquiCaps, 72 ct., $24.98, $0.35/ea
$2498current price $24.98$0.35/eaVicks DayQuil & NyQuil Severe Cough, Cold & Flu Relief LiquiCaps, 72 ct.
7884.783 out of 5 Stars. 788 reviews4.783 out of 5 starsAvailable for Pickup or ShippingPickupShippingMember's Mark Ultra Dinner Paper Plates, 10", 204 ct., $18.98, $0.09/ea
$1898current price $18.98$0.09/eaMember's Mark Ultra Dinner Paper Plates, 10", 204 ct.
423584.8562 out of 5 Stars. 42358 reviews4.8562 out of 5 starsAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingStrawberries, 2 lbs., $6.52, $3.26/lb
$652current price $6.52$3.26/lbStrawberries, 2 lbs.
396904.416 out of 5 Stars. 39690 reviews4.416 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryBananas, 3 lbs., $1.47, $0.49/lb
$147current price $1.47$0.49/lbBananas, 3 lbs.
527614.6059 out of 5 Stars. 52761 reviews4.6059 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryClorox Disinfecting Cleaning Wipes, Bleach Free, Fresh Scent and Crisp Lemon, 5 pk., 425 Wipes Total, $18.78, $0.04/ea
$1878current price $18.78$0.04/eaFrom $18.78Clorox Disinfecting Cleaning Wipes, Bleach Free, Fresh Scent and Crisp Lemon, 5 pk., 425 Wipes Total
434404.8217 out of 5 Stars. 43440 reviews4.8217 out of 5 starsAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingMember's Mark Purified Water 16.9 fl. oz., 40 pk., $4.28, $0.01/foz
$428current price $4.28$0.01/fozMember's Mark Purified Water 16.9 fl. oz., 40 pk.
626394.8197 out of 5 Stars. 62639 reviews4.8197 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDelivery