Member's Mark Organic Boneless Skinless Chicken Thighs, priced per pound
Curbside Pickup

Highlights
- USDA organic boneless and skinless chicken made with No Antibiotics Ever (NAE) and non-GMO
- Conveniently packaged in three separate pouches
- Fresh, never frozen
- Perfect for easy dinners and ideal for braising, baking, or firing up the grill
- 20g protein per serving
Farmer Focus Organic Thin Sliced Boneless Skinless Chicken Breast, priced per pound $27.08 $6.77/lb

Farmer Focus Organic Thin Sliced Boneless Skinless Chicken Breast, priced per pound


Members also considered
Jennie-O 93/7 Ground Turkey, 2.5 lbs., 2 pk. $22.77 $4.55/lb
Sponsored$2277current price $22.77$4.55/lbJennie-O 93/7 Ground Turkey, 2.5 lbs., 2 pk.
71244.7694 out of 5 Stars. 7124 reviews4.7694 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryMember's Mark Boneless and Skinless Chicken Thighs, priced per pound $19.52 $3.48/lb
Instant Savings
$1952current price $19.52avg. price$3.48/lbFinal cost by weight$3 off per packageEnds Oct 19Member's Mark Boneless and Skinless Chicken Thighs, priced per pound
25924.5768 out of 5 Stars. 2592 reviews4.5768 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryMember's Mark Organic Boneless and Skinless Chicken Breasts, priced per pound $28.14 $5.36/lb
$2814current price $28.14avg. price$5.36/lbFinal cost by weightMember's Mark Organic Boneless and Skinless Chicken Breasts, priced per pound
10324.1405 out of 5 Stars. 1032 reviews4.1405 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryFarmer Focus Organic Thin Sliced Boneless Skinless Chicken Breast, priced per pound $27.08 $6.77/lb
Sponsored$2708current price $27.08avg. price$6.77/lbFinal cost by weightFarmer Focus Organic Thin Sliced Boneless Skinless Chicken Breast, priced per pound
1304.3 out of 5 Stars. 130 reviews4.3 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryMember's Mark Boneless and Skinless Chicken Breast, priced per pound $16.39 $2.88/lb
$1639current price $16.39avg. price$2.88/lbFinal cost by weightMember's Mark Boneless and Skinless Chicken Breast, priced per pound
59274.4783 out of 5 Stars. 5927 reviews4.4783 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryMember's Mark Bone-In Chicken Thighs, priced per pound $8.50 $1.38/lb
$850current price $8.50avg. price$1.38/lbFinal cost by weightMember's Mark Bone-In Chicken Thighs, priced per pound
7243.6064 out of 5 Stars. 724 reviews3.6064 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryMember's Mark Organic Chicken Tenders, priced per pound $28.41 $5.98/lb
$2841current price $28.41avg. price$5.98/lbFinal cost by weightMember's Mark Organic Chicken Tenders, priced per pound
2594.2239 out of 5 Stars. 259 reviews4.2239 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryMember's Mark Bone-In Chicken Wings, priced per pound $15.26 $2.88/lb
$1526current price $15.26avg. price$2.88/lbFinal cost by weightMember's Mark Bone-In Chicken Wings, priced per pound
5413.8909 out of 5 Stars. 541 reviews3.8909 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryMember's Mark Chicken Tenders, priced per pound $20.41 $3.88/lb
$2041current price $20.41avg. price$3.88/lbFinal cost by weightMember's Mark Chicken Tenders, priced per pound
31734.7643 out of 5 Stars. 3173 reviews4.7643 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDelivery
About this item
Product details
Tender, Juicy, and Flavorful
Indulge in the rich taste of Member's Mark Organic Boneless Skinless Chicken Thighs! Known for their tenderness and juicy texture, these thighs are the perfect protein choice for a variety of cooking methods. Whether you’re braising, baking, or firing up the grill for a backyard barbecue, you’ll enjoy delicious meals that impress every time. For optimal safety and taste, ensure that you cook the chicken thoroughly to an internal temperature of 165°F.
Convenient Packaging for Every Meal
Each package contains three separate pouches, making it easy to store in your fridge for a quick meal today or keep in the freezer for future meals. With our chicken thighs on hand, you’ll never run out of wholesome options for family dinners or meal prepping!
Quality You Can Trust
Our commitment to quality means you can feel good about what you serve. These organic chickens are humanely raised with no antibiotics ever and come from sustainable, family farms. Our free-range chickens are fed 100% organic feed and enjoy access to fresh air and outdoor spaces, ensuring that you’re choosing a product that’s as good for the planet as it is for your family.
Packed with Protein
Not only are these chicken thighs incredibly versatile, but they’re also a great source of protein, with 20 grams per serving. Incorporate them into salads, pasta, or your favorite recipes for a nutritious boost that fuels your day.
Taste the Difference
When you choose Member's Mark Organic Boneless Skinless Chicken Thighs, you’re not just selecting a meal; you’re choosing real, quality chicken that brings out the best in your favorite recipes. Experience the difference that comes from humanely raised chicken, and savor every bite!
Member’s Mark Made Without Commitment™
This item meets our Member’s Mark Made Without Commitment™: Our Member’s Mark Made Without Commitment makes it easier to know what is not in our products, so members can feel better about what is. We simplify the choice for our members by setting a high brand standard for the products they bring into their homes. This isn’t list a list of ingredients, it’s our commitment to simpler ingredients that reflect our members' values. And we deliver this without compromising taste, performance, or value. This means that this item doesn’t contain the 40+ ingredients on our Made Without Commitment list like High Fructose Corn Syrup, Phthalates, Talc, Certified Synthetic Colors/ FD&C Colors, and Formaldehyde. See the full list of ingredients here: https://www.samsclub.com/cp/members-mark-goals/30001929.
Specifications
- Keep Refrigerated or Frozen
Net Weight: Priced Per Pound
Ingredients: Organic Boneless Skinless Chicken Thighs.
Safe Handling: This product was prepared from inspected and passed meat and/or poultry. Some food products may contain bacteria that could cause illness if the product is mishandled or cooked improperly. For your protection, follow these safe handling instructions. Keep refrigerated or frozen. Thaw in refrigerator or microwave. Keep raw meat and poultry separate from other foods. Wash working surfaces (including cutting boards), utensils, and hands after touching raw meat or poultry. Cook thoroughly. Keep hot foods hot. Refrigerate leftovers immediately or discard.
Member ratings & reviews
Filtered and sorted results would be available on the new 'Customer ratings & reviews' page.
Showing 1-3 of 270 reviews
Verified Purchase
The pack is divided into three separate sections, so you can use one at a time without opening them all. This is great because you get the benefit of a bulk buy without any of the hassle. The meat is sealed well and fresh. The chicken is tender, good color and good smell. We love the dark meat so this is a huge win for our family.
Verified Purchase
Today I had the opportunity to try Member's Mark Organic Boneless Skinless Chicken Thighs. As with any of the Member's Mark products, you can trust the quality and value. I have tried some of the other Member's Mark Organic Chicken products and have always been very pleased with them. The boneless, skinless thighs are definitely no exception. They are well trimmed and conveniently packaged in three separate, individual packs. It is very convenient to freeze what you are not immediately using. I feel good about serving this chicken since it is certified organic with nothing extra like moisture solution added. Overall, Member's Mark Organic Boneless Skinless Chicken Thighs are a great way to serve healthy, wholesome meals and still stay on a budget.
Verified Purchase
Member's Mark Organic Boneless Skinless Chicken Thighs are consistently tender, flavorful, and easy to cook, making them a great staple for quick meals. I appreciate that they're organic and well-trimmed, with minimal excess fat or mess. They stay juicy whether baked, grilled, or sauteed, and offer great value for the quality.
Items you may like
Jennie-O 93/7 Ground Turkey, 2 lbs., 2 pk. $22.77
Sponsored$2277current price $22.77Jennie-O 93/7 Ground Turkey, 2 lbs., 2 pk.
21514.7699 out of 5 Stars. 2151 reviews4.7699 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliverySoules Kitchen Chicken Breast Fajitas Strips, 32 oz., 2 pk. $9.96 Was $11.98 $4.98/ea
Now$996current price Now $9.96, Was $11.98$11.98$4.98/ea$2.02 offSoules Kitchen Chicken Breast Fajitas Strips, 32 oz., 2 pk.
48414.4328 out of 5 Stars. 4841 reviews4.4328 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryMember's Mark Young Whole Chickens, priced per pound $15.87 $1.48/lb
$1587current price $15.87avg. price$1.48/lbFinal cost by weightMember's Mark Young Whole Chickens, priced per pound
1374.5547 out of 5 Stars. 137 reviews4.5547 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryRao's Homemade Marinara Sauce, 22 oz., 2 pk. $9.76 $0.22/oz
Sponsored$976current price $9.76$0.22/ozRao's Homemade Marinara Sauce, 22 oz., 2 pk.
68344.7905 out of 5 Stars. 6834 reviews4.7905 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingMember's Mark Mozzarella Chicken Meatballs, 40 oz. $11.98 $0.30/oz
$1198current price $11.98$0.30/ozMember's Mark Mozzarella Chicken Meatballs, 40 oz.
13164.2257 out of 5 Stars. 1316 reviews4.2257 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryBananas, 3 lbs. $1.47 $0.49/lb
$147current price $1.47$0.49/lbBananas, 3 lbs.
527394.606 out of 5 Stars. 52739 reviews4.606 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryGreen Seedless Grapes, 3 lbs. $6.97 $2.32/lb
$697current price $6.97$2.32/lbGreen Seedless Grapes, 3 lbs.
314614.4707 out of 5 Stars. 31461 reviews4.4707 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryWhole Seedless Watermelon $6.97 $6.97/ea
$697current price $6.97$6.97/eaWhole Seedless Watermelon
242713.8122 out of 5 Stars. 24271 reviews3.8122 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryRusset Potatoes, 10 lbs. $5.62 $0.56/lb
$562current price $5.62$0.56/lbRusset Potatoes, 10 lbs.
120884.5634 out of 5 Stars. 12088 reviews4.5634 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryMember's Mark Australian Frenched Lamb Rack, Vacuum Pack, priced per pound $34.70 $17.98/lb
$3470current price $34.70avg. price$17.98/lbFinal cost by weightMember's Mark Australian Frenched Lamb Rack, Vacuum Pack, priced per pound
4154.3 out of 5 Stars. 415 reviews4.3 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryMember's Mark Salmon with Seafood Stuffing, 4 ct., priced per pound $24.95 $9.98/lb
$2495current price $24.95avg. price$9.98/lbFinal cost by weightMember's Mark Salmon with Seafood Stuffing, 4 ct., priced per pound
52634.5451 out of 5 Stars. 5263 reviews4.5451 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryBall Park Beef Franks, 24 ct. $10.98 $3.91/lb
$1098current price $10.98$3.91/lbBall Park Beef Franks, 24 ct.
93044.687 out of 5 Stars. 9304 reviews4.687 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryMember's Mark 75/25 Seasoned Ground Beef Patties, Frozen, 1/4 lb., 40 ct. $46.97 $4.70/lb
$4697current price $46.97$4.70/lbMember's Mark 75/25 Seasoned Ground Beef Patties, Frozen, 1/4 lb., 40 ct.
51754.5376 out of 5 Stars. 5175 reviews4.5376 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryMember’s Mark USDA Choice Angus Beef Stew Meat, priced per pound $29.49 $7.97/lb
$2949current price $29.49avg. price$7.97/lbFinal cost by weightMember’s Mark USDA Choice Angus Beef Stew Meat, priced per pound
69974.618 out of 5 Stars. 6997 reviews4.618 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryMember's Mark 80/20 Ground Chuck Roll, Vacuum Pack, priced per pound $61.60 $5.72/lb
$6160current price $61.60avg. price$5.72/lbFinal cost by weightMember's Mark 80/20 Ground Chuck Roll, Vacuum Pack, priced per pound
23144.6046 out of 5 Stars. 2314 reviews4.6046 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDelivery