Liquid I.V. Hydration Multiplier Popsicle Firecracker & Lemon Lime, Variety Pack, 30 pk.
Shipping

Highlights
- 30 convenient, single serving hydrating energy packets
- Scientifically formulated to quickly replenish electrolytes
- 8 vitamins & nutrients for faster hydration than water alone
- Everyday hydration for performance, heat, travel, wellness
CLIF BAR Plant Based Energy Protein Bars, Variety Pack, 20 pk. $18.98

CLIF BAR Plant Based Energy Protein Bars, Variety Pack, 20 pk.


Members also considered
Crystal Light Variety Pack Drink Mix Packets 60 pk. $9.88 $0.16/ea
Sponsored$988current price $9.88$0.16/eaCrystal Light Variety Pack Drink Mix Packets 60 pk.
26464.698 out of 5 Stars. 2646 reviews4.698 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingCapri Sun Variety Pack 6 fl. oz. pouches, 40 pk. $10.48 $0.04/foz
$1048current price $10.48$0.04/fozCapri Sun Variety Pack 6 fl. oz. pouches, 40 pk.
56794.8179 out of 5 Stars. 5679 reviews4.8179 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingGatorade Sports Drinks Variety Pack, 20 fl. oz., 24 pk. $17.98
$1798current price $17.98Gatorade Sports Drinks Variety Pack, 20 fl. oz., 24 pk.
10874.7314 out of 5 Stars. 1087 reviews4.7314 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingKool-Aid Jammers Juice Pouches Variety Pack 6 fl. oz., 40 pk. $8.78 $0.04/foz
Sponsored$878current price $8.78$0.04/fozKool-Aid Jammers Juice Pouches Variety Pack 6 fl. oz., 40 pk.
47534.7629 out of 5 Stars. 4753 reviews4.7629 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingSunnyD Tangy Original Orange Flavored Citrus Punch, 6.75 fl. oz., 24 pk. $6.34 Was $7.34 $0.04/foz
Instant Savings
Now$634current price Now $6.34, Was $7.34$7.34$0.04/fozFrom $6.34$1 offEnds Oct 25SunnyD Tangy Original Orange Flavored Citrus Punch, 6.75 fl. oz., 24 pk.
48584.7814 out of 5 Stars. 4858 reviews4.7814 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingGatorade Sports Drinks Core Variety Pack 12 fl. oz., 28 pk. $15.78 $0.05/foz
$1578current price $15.78$0.05/fozGatorade Sports Drinks Core Variety Pack 12 fl. oz., 28 pk.
32804.8101 out of 5 Stars. 3280 reviews4.8101 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingMott's 100% Apple Juice 86 fl. oz., 2 pk. $7.36 $0.04/foz
$736current price $7.36$0.04/fozMott's 100% Apple Juice 86 fl. oz., 2 pk.
38384.8171 out of 5 Stars. 3838 reviews4.8171 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingPropel Zero Water Variety Pack 16.9 fl. oz., 24 pk. $15.48 $0.04/foz
$1548current price $15.48$0.04/fozPropel Zero Water Variety Pack 16.9 fl. oz., 24 pk.
39834.8122 out of 5 Stars. 3983 reviews4.8122 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for ShippingShippingApple & Eve 100% Juice Variety Pack, 6.75 fl. oz., 36 pk. $11.98 $0.05/foz
$1198current price $11.98$0.05/fozApple & Eve 100% Juice Variety Pack, 6.75 fl. oz., 36 pk.
32424.785 out of 5 Stars. 3242 reviews4.785 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingWaterloo Sparkling Water Variety Pack 12 fl. oz., 24 pk. $11.48 $0.04/foz
$1148current price $11.48$0.04/fozWaterloo Sparkling Water Variety Pack 12 fl. oz., 24 pk.
9484.4831 out of 5 Stars. 948 reviews4.4831 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for ShippingShippingPOWERADE Variety Pack Bottles, 20 fl. oz., 24 pk. $15.98 $0.03/foz
$1598current price $15.98$0.03/fozPOWERADE Variety Pack Bottles, 20 fl. oz., 24 pk.
23194.7784 out of 5 Stars. 2319 reviews4.7784 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingApple & Eve 100% Apple Juice 10 oz., 24 pk. $13.78 $0.06/foz
$1378current price $13.78$0.06/fozApple & Eve 100% Apple Juice 10 oz., 24 pk.
26784.8163 out of 5 Stars. 2678 reviews4.8163 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingCountry Time Powdered Lemonade Drink Mix 82.5 oz. $9.88 $0.12/oz
$988current price $9.88$0.12/ozCountry Time Powdered Lemonade Drink Mix 82.5 oz.
54684.7847 out of 5 Stars. 5468 reviews4.7847 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for ShippingShippingGatorade Liberty Variety Pack 12 fl. oz., 28 pk. $15.78 $0.05/foz
$1578current price $15.78$0.05/fozGatorade Liberty Variety Pack 12 fl. oz., 28 pk.
24524.8165 out of 5 Stars. 2452 reviews4.8165 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for ShippingShippingCapri Sun 100% Juice Variety Pack, 6 fl. oz. pouches, 40 pk. $10.98 Was $13.98 $0.05/foz
Instant Savings
Now$1098current price Now $10.98, Was $13.98$13.98$0.05/foz$3 offEnds Oct 25Capri Sun 100% Juice Variety Pack, 6 fl. oz. pouches, 40 pk.
13444.692 out of 5 Stars. 1344 reviews4.692 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShipping
About this item
Product details
Fast-Acting Hydration Mix
Experience hydration like never before with this great-tasting, non-GMO electrolyte drink mix. Designed to deliver hydration faster than water alone, this mix is perfect for those who need a quick and effective solution to stay refreshed.
Science-Backed Formula
Powered by LIV HYDRASCIENCE™, this formula features an optimized ratio of electrolytes and clinically tested nutrients. It’s crafted to provide extraordinary hydration with precision and care.
Enhanced Electrolytes and Nutrients
Hydration Multiplier® boasts 3x the electrolytes of leading sports drinks and includes 8 essential vitamins and nutrients. It provides 100% of the daily value of four B vitamins: B3, B5, B6, and B12, ensuring you stay energized and replenished.
Convenient and Travel-Friendly
Enjoy hydration on the go with single-serving, travel-friendly packets. Simply pour one easy-to-open packet into 16 oz of water, mix or shake, and hydrate wherever you are.
Specifications
Net Volume: 16.8 oz.
Includes: 30 - 0.56 oz. packets
Lemon Lime Ingredients: Cane Sugar, Dextrose, Citric Acid, Salt, Potassium Citrate, Sodium Citrate, Dipotassium Phosphate, Silicon Dioxide, Vitamin C (Ascorbic Acid), Stevia Leaf Extract (Rebaudioside A), Natural Flavors, Vitamin B3 (Niacinamide), Vitamin B5 (Calcium D-Pantothenate), Vitamin B6 (Pyridoxine Hydrochloride), Vitamin B12 (Cyanocobalamin).
Popsicle Firecracker" Ingredients: Cane Sugar, Dextrose, Citric Acid, Salt, Potassium Citrate, Sodium Citrate, Dipotassium Phosphate, Silicon Dioxide, Vitamin C (Ascorbic Acid), Natural Flavors, Stevia Leaf Extract (Rebaudioside A), Vitamin B3 (Niacinamide), Vitamin B5 (Calcium D-Pantothenate), Vitamin B6 (Pyridoxine Hydrochloride), Vitamin B12 (Cyanocobalamin).
Member ratings & reviews
Filtered and sorted results would be available on the new 'Customer ratings & reviews' page.
Showing 1-3 of 107 reviews
Painful leg muscle
I've had muscle pain in my leg for about a year, cramping, spasms quite painful. A week after starting Liquid I. V. I haven't felt any discomfort I'm able to get out of bed and go to the bathroom or anywhere without feeling pain and limping I am so grateful for that thank you so much
Fabulous stuff
[This review was collected as part of a promotion.] I absolutely love this stuff and it greatly improves my life. Lemon lime is definitely my favorite flavor and basically all I buy. I am a full-time massage therapist, as well as someone who deals with a genetic medical condition which causes my muscles to have to work harder than most people do. So I'm someone who needs more electrolytes than most people and my liquid IV packets and bulk containers are what I use. I highly recommend this product.
Love these!
Liquid I. V. Lemon Lime is one of my favorite flavors. It has a refreshing citrus taste without being overly sweet, and it mixes easily into water without leaving a weird aftertaste. I especially like taking it with me on busy days, when we're outside, hiking, or at race-day activities because it makes it much easier for me to stay on top of hydration. The individual packets are convenient to throw in a bag or purse, and Lemon Lime is a flavor I don't get tired of drinking. I would definitely recommend it to anyone looking for an easy and tasty way to add electrolytes to their water.
Popular products in this category
True Lime Crystallized Lime Packets, 100 ct. $8.77 $0.09/ea
$877current price $8.77$0.09/eaTrue Lime Crystallized Lime Packets, 100 ct.
18304.8377 out of 5 Stars. 1830 reviews4.8377 out of 5 starsAvailable for ShippingShippingKool-Aid Hydration Electrolyte Powder Drink Mix Variety Pack, 30 On-the-Go-Packets $14.98 $0.50/ea
$1498current price $14.98$0.50/eaKool-Aid Hydration Electrolyte Powder Drink Mix Variety Pack, 30 On-the-Go-Packets
Available for ShippingShippingZipfizz Energy Multi-Vitamin Hydration Drink Mix, Pink Grapefruit, 20 ct. $21.58 $1.08/ea
$2158current price $21.58$1.08/eaZipfizz Energy Multi-Vitamin Hydration Drink Mix, Pink Grapefruit, 20 ct.
1504.7667 out of 5 Stars. 150 reviews4.7667 out of 5 starsAvailable for ShippingShippingZipfizz Energy Multi-Vitamin Hydration Drink Mix, Blue Raspberry, 20 ct. $21.58 $1.08/ea
$2158current price $21.58$1.08/eaZipfizz Energy Multi-Vitamin Hydration Drink Mix, Blue Raspberry, 20 ct.
1604.7125 out of 5 Stars. 160 reviews4.7125 out of 5 starsAvailable for ShippingShippingZipfizz Energy Multi-Vitamin Hydration Drink Mix, Limon, 20 ct. $21.58 $1.08/ea
$2158current price $21.58$1.08/eaZipfizz Energy Multi-Vitamin Hydration Drink Mix, Limon, 20 ct.
3134.8786 out of 5 Stars. 313 reviews4.8786 out of 5 starsAvailable for ShippingShippingZipfizz Energy Multi-Vitamin Hydration Drink Mix, Pink Lemonade, 20 ct. $21.58 $1.08/ea
$2158current price $21.58$1.08/eaZipfizz Energy Multi-Vitamin Hydration Drink Mix, Pink Lemonade, 20 ct.
1204.675 out of 5 Stars. 120 reviews4.675 out of 5 starsAvailable for ShippingShippingZipfizz Energy Multi-Vitamin Hydration Drink Mix, Orange Soda, 20 ct. $21.58 $1.08/ea
$2158current price $21.58$1.08/eaZipfizz Energy Multi-Vitamin Hydration Drink Mix, Orange Soda, 20 ct.
1804.7833 out of 5 Stars. 180 reviews4.7833 out of 5 starsAvailable for ShippingShippingTrue Lime Crystallized Lime Packets, 500 ct. $25.72 $0.05/ea
$2572current price $25.72$0.05/eaTrue Lime Crystallized Lime Packets, 500 ct.
16244.8805 out of 5 Stars. 1624 reviews4.8805 out of 5 starsAvailable for ShippingShippingZipfizz Energy Multi-Vitamin Hydration Drink Mix, Berry, 20 ct. $21.58 $1.08/ea
$2158current price $21.58$1.08/eaZipfizz Energy Multi-Vitamin Hydration Drink Mix, Berry, 20 ct.
1474.6327 out of 5 Stars. 147 reviews4.6327 out of 5 starsAvailable for ShippingShippingZipfizz Energy Multi-Vitamin Hydration Drink Mix, Citrus, 20 ct. $21.58 $1.08/ea
$2158current price $21.58$1.08/eaZipfizz Energy Multi-Vitamin Hydration Drink Mix, Citrus, 20 ct.
1104.6545 out of 5 Stars. 110 reviews4.6545 out of 5 starsAvailable for ShippingShippingTRUE orange Flavor Packets, 500 ct. $23.97
$2397current price $23.97TRUE orange Flavor Packets, 500 ct.
10964.5794 out of 5 Stars. 1096 reviews4.5794 out of 5 starsAvailable for ShippingShippingMember's Mark Purified Water 16.9 fl. oz., 40 pk. $4.28 $0.01/foz
$428current price $4.28$0.01/fozMember's Mark Purified Water 16.9 fl. oz., 40 pk.
627924.8196 out of 5 Stars. 62792 reviews4.8196 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryBananas, 3 lbs. $1.47 $0.49/lb
$147current price $1.47$0.49/lbBananas, 3 lbs.
528464.606 out of 5 Stars. 52846 reviews4.606 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryMember's Mark Ultra Premium 2-Ply Toilet Paper 45 rolls, 235 sheets/roll $24.76 $0.02/sft
$2476current price $24.76$0.02/sftMember's Mark Ultra Premium 2-Ply Toilet Paper 45 rolls, 235 sheets/roll
1939964.8417 out of 5 Stars. 193996 reviews4.8417 out of 5 starsAvailable for ShippingShippingStrawberries, 2 lbs. $6.52 $3.26/lb
$652current price $6.52$3.26/lbStrawberries, 2 lbs.
397404.4153 out of 5 Stars. 39740 reviews4.4153 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDelivery