Kodiak Cakes Flapjack Power Cups, Variety Pack, 8 pk.
Shipping

Highlights
- Includes 8 cups; 4 Buttermilks & Maple; 4 S'mores
- Microwavable Flapjack Power Cups
- Crafted with 100% whole grains for a solid snack
- 10 grams of protein per serving help keep you full
- Made with rich maple syrup
Oats Overnight High Protein Oatmeal Shakes, Variety Pack, 9 ct., $17.98, $0.79/oz

Oats Overnight High Protein Oatmeal Shakes, Variety Pack, 9 ct.


Members also considered
Cinnamon Toast Crunch Cereal, 49.5 oz., $7.98, $0.16/oz
Sponsored$798current price $7.98$0.16/ozCinnamon Toast Crunch Cereal, 49.5 oz.
83124.8252 out of 5 Stars. 8312 reviews4.8252 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingJif Creamy Peanut Butter, 48 oz., 2 pk., $11.98, $0.12/oz
$1198current price $11.98$0.12/ozJif Creamy Peanut Butter, 48 oz., 2 pk.
257474.8583 out of 5 Stars. 25747 reviews4.8583 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingNutri-Grain Breakfast Bars Variety Pack, 1.3 oz., 36 pk., $9.98, $0.28/ea
$998current price $9.98$0.28/eaNutri-Grain Breakfast Bars Variety Pack, 1.3 oz., 36 pk.
58614.6978 out of 5 Stars. 5861 reviews4.6978 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingLucky Charms with Marshmallows, 46 oz., $7.88, $0.17/oz
Sponsored$788current price $7.88$0.17/ozLucky Charms with Marshmallows, 46 oz.
41014.7313 out of 5 Stars. 4101 reviews4.7313 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingRice Krispies Treats Original Snack Bars, 25 ct., $9.48, $0.38/ea
$948current price $9.48$0.38/eaRice Krispies Treats Original Snack Bars, 25 ct.
59764.8104 out of 5 Stars. 5976 reviews4.8104 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingNature's Bakery Fig Bars, Variety Pack, 2 oz., 32 ct., $16.48, $0.52/ea
$1648current price $16.48$0.52/eaNature's Bakery Fig Bars, Variety Pack, 2 oz., 32 ct.
75124.8099 out of 5 Stars. 7512 reviews4.8099 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingMember’s Mark Wildflower Pure Premium Honey, 48 oz., $8.78, $0.18/oz
$878current price $8.78$0.18/ozMember’s Mark Wildflower Pure Premium Honey, 48 oz.
72914.7677 out of 5 Stars. 7291 reviews4.7677 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingBUILT Bar Puff & Chunk Protein Bars, Variety Pack, 13 ct., $19.94, $1.53/ea
$1994current price $19.94$1.53/eaBUILT Bar Puff & Chunk Protein Bars, Variety Pack, 13 ct.
31604.4747 out of 5 Stars. 3160 reviews4.4747 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingZbar Soft Baked Organic Granola Snack Bars, Variety Pack, 36 pk., $22.68
$2268current price $22.68Zbar Soft Baked Organic Granola Snack Bars, Variety Pack, 36 pk.
19034.6453 out of 5 Stars. 1903 reviews4.6453 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingMember's Mark Honey Almond Granola, 32 oz., $6.56, $0.20/oz
$656current price $6.56$0.20/ozMember's Mark Honey Almond Granola, 32 oz.
84664.7792 out of 5 Stars. 8466 reviews4.7792 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingFruity Pebbles Cereal, 38 oz., $6.48, $0.17/oz
$648current price $6.48$0.17/ozFruity Pebbles Cereal, 38 oz.
25144.7737 out of 5 Stars. 2514 reviews4.7737 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingFroot Loops Breakfast Cereal, 43.6 oz., $8.58, $0.20/oz
$858current price $8.58$0.20/ozFroot Loops Breakfast Cereal, 43.6 oz.
29544.782 out of 5 Stars. 2954 reviews4.782 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingWelch's Concord Grape Jelly, 30 oz., 2 pk., $4.98, $0.08/oz
$498current price $4.98$0.08/ozWelch's Concord Grape Jelly, 30 oz., 2 pk.
58354.7835 out of 5 Stars. 5835 reviews4.7835 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingHoney Bunches of Oats with Crispy Almonds, 48 oz., $7.68, $0.16/oz
$768current price $7.68$0.16/ozHoney Bunches of Oats with Crispy Almonds, 48 oz.
74444.7497 out of 5 Stars. 7444 reviews4.7497 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingPearl Milling Company Original Syrup, 64 oz., $6.78, $0.11/oz
$678current price $6.78$0.11/ozPearl Milling Company Original Syrup, 64 oz.
27154.7249 out of 5 Stars. 2715 reviews4.7249 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShipping
About this item
Product details
Whole Grains Taste Better®
Long ago, a hearty meal was the mainstay of frontier folk from the frigid Yukon to the High Sierra. These rugged explorers relied on real food with a rich source of carbohydrates, protein, and fiber.
Kodiak Cakes® are meant for those of us who, like the rugged old pioneers exploring the untamed wilderness, require nutrition, energy and great taste to successfully navigate today’s frontier. Apart from whole grains being an essential ingredient, they just taste better. So instead of processing the grains and “enriching” it with some of its original nutritional value, Kodiak left it as is—free of GMOs, preservatives or artificial additives.
Powered by Protein
Protein plays an important part in our everyday lives, from powering us through big adventures to keeping us full and energized during busy days. It’s also a key factor in muscle recovery after a tough workout. Combining the nourishment of whole grains with the benefits of high-quality protein just makes sense, so Kodiak adds high-quality protein to many of their products. Plus, you won’t have to suffer through another chalky protein breakfast shake again. You’re welcome.
Keeping The Wilderness Wild
Kodiak Cakes feels a kinship with bears because, to them, a pantry stocked with real, nourishing food is the sign of a healthy family leading an active life. It’s part of the reason they're called "Kodiak Cakes." Every year, they donate a portion of their profits to conservation efforts, spearheaded by organizations like Vital Ground.
Kodiak Cakes is dedicated to encouraging healthy ecosystems, be it in your kitchen or wherever the frontier still thrives. Sustainability isn’t just about sourcing ingredients responsibly. There’s a great outdoors out there that they'd love to keep, well, wild.
Specifications
Net Weight: 18.08 ounces
Buttermilk and Maple Ingredients: 100% whole grain wheat flour, 100% whole grain oat flour, dried maple syrup, brown sugar, palm oil, vital wheat gluten, whey protein concentrate, milk protein concentrate, leavening (monocalcium phosphate, baking soda), natural flavor, buttermilk, sea salt. Contains milk and wheat. Due to processing on shared equipment, may contain trace amounts of egg, soy, and tree nuts.
S'mores Ingredients: 100% whole grain graham flour, 100% whole grain wheat flour, cane sugar, vital wheat gluten, semisweet chocolate (sugar, unsweetened chocolate, cocoa butter, dextrose, sunflower and/or soy lecithin), marshmallows (tapioca syrup, cane sugar, water, tapioca starch, carrageenan, soy protein, natural vanilla flavor), palm oil, buttermilk, whey protein concentrate, leavening (monocalcium phosphate, baking soda), sea salt, natural flavor. Contains milk, soy, and wheat. Due to processing on shared equipment, may contain trace amounts of egg and tree nuts.
Member ratings & reviews
Filtered and sorted results would be available on the new 'Customer ratings & reviews' page.
Showing 1-3 of 34 reviews
Verified Purchase
Pancakes in a cup? YES PLEASE!
I have tried other brands but Kodiak are a higher grade than others. I will only buy Kodiak. These are truly good and only need to add what you like to eat with pancakes. Butter and syrup or fruit! Yummy and easy!
Verified Purchase
Fast Flapjacks
Perfect for a quick breakfast when I need to get something and go. 90 seconds of prep time (60 in the microwave) and I’m ready to eat. Even better with a splash of agave or maple syrup.
Verified Purchase
Kodiak Cake Flapjack Cups
I recently discovered Kodiak Cakes when I was trying to get more protein into my daily diet. I really like the Kodiak Cake mixes and saw this Flapjack pack at Sams and decided to purchase. My grandkids have discovered them also and they love the grab and go quick flapjack cups. Wish I had purchased more than 1 box since my grands have gobbled up this box.
Items you may like
Airheads Xtremes Candy, 2 oz., 18 pk., $16.74, $0.93/ea
Sponsored$1674current price $16.74$0.93/eaFrom $16.74Airheads Xtremes Candy, 2 oz., 18 pk.
7824.7941 out of 5 Stars. 782 reviews4.7941 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingPBfit Classic Peanut Butter 8g Powdered Peanut Butter Spread, 1.87 lbs.
See price in cartPBfit Classic Peanut Butter 8g Powdered Peanut Butter Spread, 1.87 lbs.
18894.8571 out of 5 Stars. 1889 reviews4.8571 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingSmucker's Assorted Jam & Jelly Cups, 0.5 oz., 200 ct., $16.98, $0.08/ea
$1698current price $16.98$0.08/eaSmucker's Assorted Jam & Jelly Cups, 0.5 oz., 200 ct.
4794.6994 out of 5 Stars. 479 reviews4.6994 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for ShippingShippingNutella & GO! Hazelnut and Cocoa Spread + Breadsticks, 1.8 oz., 16 pk., $15.98, $0.55/oz
Sponsored$1598current price $15.98$0.55/ozNutella & GO! Hazelnut and Cocoa Spread + Breadsticks, 1.8 oz., 16 pk.
18574.8368 out of 5 Stars. 1857 reviews4.8368 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingMember's Mark Ultra Premium 2-Ply Toilet Paper 45 rolls, 235 sheets/roll, $24.76, $0.02/sft
$2476current price $24.76$0.02/sftMember's Mark Ultra Premium 2-Ply Toilet Paper 45 rolls, 235 sheets/roll
1936884.8418 out of 5 Stars. 193688 reviews4.8418 out of 5 starsAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingBananas, 3 lbs., $1.47, $0.49/lb
$147current price $1.47$0.49/lbBananas, 3 lbs.
527144.606 out of 5 Stars. 52714 reviews4.606 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryStrawberries, 2 lbs., $6.97, $3.48/lb
$697current price $6.97$3.48/lbStrawberries, 2 lbs.
396804.416 out of 5 Stars. 39680 reviews4.416 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryMember's Mark Purified Water 16.9 fl. oz., 40 pk., $4.28, $0.01/foz
$428current price $4.28$0.01/fozMember's Mark Purified Water 16.9 fl. oz., 40 pk.
626194.8197 out of 5 Stars. 62619 reviews4.8197 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryMember's Mark Select & Tear 2-Ply Paper Towel 15 rolls, 150 sheets/roll, $20.93, $0.02/sft
$2093current price $20.93$0.02/sftMember's Mark Select & Tear 2-Ply Paper Towel 15 rolls, 150 sheets/roll
1542704.8589 out of 5 Stars. 154270 reviews4.8589 out of 5 starsAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingMember's Mark Thai Jasmine Rice, 25 lb., $20.98, Was $22.98, $0.05/oz
Now$2098current price Now $20.98, Was $22.98$22.98$0.05/oz$2 offMember's Mark Thai Jasmine Rice, 25 lb.
77824.7715 out of 5 Stars. 7782 reviews4.7715 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingHeinz Original Tomato Ketchup, 44 oz., 3 pk., $10.98, $0.08/oz
$1098current price $10.98$0.08/ozHeinz Original Tomato Ketchup, 44 oz., 3 pk.
314174.8431 out of 5 Stars. 31417 reviews4.8431 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingMember's Mark Granulated Sugar, 10 lbs., $6.58, $0.04/oz
$658current price $6.58$0.04/ozMember's Mark Granulated Sugar, 10 lbs.
71874.8065 out of 5 Stars. 7187 reviews4.8065 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingDaisy Brand Pure and Natural Sour Cream, 48 oz., $5.54, $1.85/lb
$554current price $5.54$1.85/lbDaisy Brand Pure and Natural Sour Cream, 48 oz.
73734.8631 out of 5 Stars. 7373 reviews4.8631 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryDel Monte Cut Green Beans, 14.5 oz., 8 pk., $8.42, $0.07/oz
$842current price $8.42$0.07/ozDel Monte Cut Green Beans, 14.5 oz., 8 pk.
111004.8095 out of 5 Stars. 11100 reviews4.8095 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingStarKist Chunk Light Tuna in Water, 5 oz., 12 pk., $9.98, Was $10.98, $0.17/oz
Instant Savings
Now$998current price Now $9.98, Was $10.98$10.98$0.17/oz$1 offEnds Oct 04StarKist Chunk Light Tuna in Water, 5 oz., 12 pk.
88184.6922 out of 5 Stars. 8818 reviews4.6922 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShipping