Harry & David Fudge Mint Cookies
Curbside Pickup

Highlights
- Total 27.00 oz net weight
- Includes 3 trays of 9.00 oz Fudge Mint Cookies
- Great hostess, teacher or neighbor gift
- Perfect for self-consumption
- Certified Kosher


Members who viewed this also viewed
Skinny Dipped Snack Pack Variety, 20 ct., $12.64, $0.63/ea
Sponsored$1264current price $12.64$0.63/eaSkinny Dipped Snack Pack Variety, 20 ct.
1034.6699 out of 5 Stars. 103 reviews4.6699 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingVerona Assorted Italian Puff Pastries and Shortbread Tin, 24.34 oz., $13.88
$1388current price $13.88Verona Assorted Italian Puff Pastries and Shortbread Tin, 24.34 oz.
7804.1641 out of 5 Stars. 780 reviews4.1641 out of 5 starsAvailable for ShippingShippingJacobsens Original Premium Danish Butter Cookie Tin, 3.5 lbs., $16.76, $0.26/oz
$1676current price $16.76$0.26/ozJacobsens Original Premium Danish Butter Cookie Tin, 3.5 lbs.
32954.8 out of 5 Stars. 3295 reviews4.8 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or ShippingPickupShippingMember's Mark Belgian Chocolate Cookie Collection Tin, 1000g, $15.76
$1576current price $15.76Member's Mark Belgian Chocolate Cookie Collection Tin, 1000g
5314.2279 out of 5 Stars. 531 reviews4.2279 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for ShippingShippingLa Mère Poulard French Butter Cookies Assortment, 72 ct., $14.29
$1429current price $14.29La Mère Poulard French Butter Cookies Assortment, 72 ct.
2003.9 out of 5 Stars. 200 reviews3.9 out of 5 starsAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingMember's Mark Breakfast Platter, Five Flavor Assortment, 40 ct., $20.93, $0.52/ea
$2093current price $20.93$0.52/eaMember's Mark Breakfast Platter, Five Flavor Assortment, 40 ct.
21964.1434 out of 5 Stars. 2196 reviews4.1434 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryMilk Chocolate Toffee Bites Gift Tin, 26 oz., $24.98
$2498current price $24.98Milk Chocolate Toffee Bites Gift Tin, 26 oz.
1374.0073 out of 5 Stars. 137 reviews4.0073 out of 5 starsAvailable for ShippingShippingLa Dolce Vita Classic Almond Biscotti 34 oz., $12.98, $0.38/oz
$1298current price $12.98$0.38/ozLa Dolce Vita Classic Almond Biscotti 34 oz.
6384.3762 out of 5 Stars. 638 reviews4.3762 out of 5 starsAvailable for ShippingShippingMember's Mark Holiday Cookie Tray, 60 ct., $19.93, $0.33/ea
$1993current price $19.93$0.33/eaMember's Mark Holiday Cookie Tray, 60 ct.
18804.3367 out of 5 Stars. 1880 reviews4.3367 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryChocolate Covered Almonds Gift Tin 15 oz., $15.97
$1597current price $15.97Chocolate Covered Almonds Gift Tin 15 oz.
1223.9672 out of 5 Stars. 122 reviews3.9672 out of 5 starsAvailable for ShippingShippingbrittle-brittle Gourmet Peanut Brittle, 36 oz., $12.98
$1298current price $12.98brittle-brittle Gourmet Peanut Brittle, 36 oz.
40844.7929 out of 5 Stars. 4084 reviews4.7929 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingSUMM! Apple Pie Bites with Caramel Sauce, 24 Count, 23 oz., $7.87
$787current price $7.87SUMM! Apple Pie Bites with Caramel Sauce, 24 Count, 23 oz.
1943.8247 out of 5 Stars. 194 reviews3.8247 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryMott's Assorted Fruit Flavored Snacks, 0.8 oz., 90 pk., $9.98, Was $11.98, $0.14/oz
Instant Savings
Now$998current price Now $9.98, Was $11.98$11.98$0.14/oz$2 offEnds Oct 11Mott's Assorted Fruit Flavored Snacks, 0.8 oz., 90 pk.
60484.7632 out of 5 Stars. 6048 reviews4.7632 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingMember's Mark Pumpkin Cream Cheese Blondies, 9 ct., $7.62, Was $8.62, $0.85/ea
Instant Savings
Now$762current price Now $7.62, Was $8.62$8.62$0.85/ea$1 offEnds Oct 01Member's Mark Pumpkin Cream Cheese Blondies, 9 ct.
1543.4286 out of 5 Stars. 154 reviews3.4286 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryNonni's THINaddictives Cranberry Almond Crisps 15 pk., $7.48, $0.67/oz
$748current price $7.48$0.67/ozNonni's THINaddictives Cranberry Almond Crisps 15 pk.
6974.5294 out of 5 Stars. 697 reviews4.5294 out of 5 starsAvailable for ShippingShipping
About this item
Product details
Elegant Holiday Packaging
The Harry & David Fudge Mint Cookies come in a beautifully designed box adorned with festive holiday ornament designs and the elegant Harry & David logo in gold. This premium packaging adds a touch of sophistication, making it a perfect choice for gifting during festive seasons or special occasions.
Delicious Fudge Mint Cookies
Inside the box, you'll find 3 trays of delectable fudge mint cookies. These cookies are crafted to deliver a delightful combination of rich fudge and refreshing mint flavors, offering a treat that's sure to please any palate.
Kosher Certified
This product is Kosher certified, ensuring it meets specific dietary requirements while maintaining its exceptional quality and taste. It's a thoughtful gift option for a variety of occasions and recipients.
Specifications
Quantity: 3 - 9.00oz Trays of Fudge Mint Cookies
Net Weight: 27.00oz (765.4g)
Ingredients: Sugar, Enriched Wheat Flour (Flour, Niacin, Reduced Iron, Thiamine Mononitrate, Riboflavin, Folic Acid), Vegetable Shortening (Palm Kernel and Palm Oils), Canola and/or Soybean Oil, Cocoa Processed with Alkali, Contains 2% or Less of the Following: Leavening (Baking Soda, Sodium Acid Pyrophosphate, Monocalcium Phosphate), Soy Lecithin, Salt, Peppermint Oil, Natural and Artificial Flavor.
Allergen + Warning Information: Contains Soy and Wheat. Produced in a facility that manufactures with milk, peanuts.
Member ratings & reviews
Filtered and sorted results would be available on the new 'Customer ratings & reviews' page.
Showing 1-3 of 3 reviews
Sooo good
I give these out for Christmas to my neighbors and send some to my parents. I noticed they looked different so I bought a box for myself and my neighbor to see if they were any different . We both agreed they taste the same - like a thin mint but better. You just can't stop eating them. The only thing we did notice was that there are three bags of cookies vs two. I don't know if the count is any different but if you like thin mints you will love these.
Verified Purchase
Divine
Wonderful combination of chocolate and mint!
they've changed and not for the better.
these are not the same as they were. they used to be large and square and taste good. now they're round, tiny and do not taste the same at all. I am not happy with this purchase, not happy with this product changing, I will not buy again. it's a shame because I've always looked forward to these.
Other popular items in Gift Baskets & Gourmet Food
Alder Creek Gift Baskets Lemon Breeze Felt Gift Basket, $34.94
$3494current price $34.94Alder Creek Gift Baskets Lemon Breeze Felt Gift Basket
Available for ShippingShippingGingerbread House Kit, $13.98
$1398current price $13.98Gingerbread House Kit
Available for ShippingShippingHappy Birthday Fruit and Cheese Gift Basket, $50.00
$5000current price $50.00Happy Birthday Fruit and Cheese Gift Basket
1034.2136 out of 5 Stars. 103 reviews4.2136 out of 5 starsAvailable for ShippingShippingMember's Mark Shortbread Cookies Tin, 4 pk., $18.98, $0.34/oz
$1898current price $18.98$0.34/ozMember's Mark Shortbread Cookies Tin, 4 pk.
21024.6 out of 5 Stars. 2102 reviews4.6 out of 5 starsAvailable for ShippingShippingSavory and Sweet Snack Gift Basket, $45.74
$4574current price $45.74Savory and Sweet Snack Gift Basket
3044.1283 out of 5 Stars. 304 reviews4.1283 out of 5 starsAvailable for ShippingShippingAlder Creek Gift Baskets Ultimate Movie Night Gift Bowl, $43.78
$4378current price $43.78Alder Creek Gift Baskets Ultimate Movie Night Gift Bowl
Available for ShippingShippingGrinch Advent Calendar, 37.34 oz, $24.98
$2498current price $24.98Grinch Advent Calendar, 37.34 oz
Available for ShippingShippingDelicia Fine Italian Chocolate Truffles 2-Pack Gift Tins, 28.2oz, $14.98
$1498current price $14.98Delicia Fine Italian Chocolate Truffles 2-Pack Gift Tins, 28.2oz
SNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for ShippingShippingbrittle-brittle Gourmet Mixed Nut Brittle, 32 oz., $17.97
$1797current price $17.97brittle-brittle Gourmet Mixed Nut Brittle, 32 oz.
614.3115 out of 5 Stars. 61 reviews4.3115 out of 5 starsAvailable for ShippingShippingBananas, 3 lbs., $1.47, $0.49/lb
$147current price $1.47$0.49/lbBananas, 3 lbs.
527614.6059 out of 5 Stars. 52761 reviews4.6059 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryStrawberries, 2 lbs., $6.52, $3.26/lb
$652current price $6.52$3.26/lbStrawberries, 2 lbs.
396904.416 out of 5 Stars. 39690 reviews4.416 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryMember's Mark Salted Sweet Cream Butter Sticks, 4 oz., 16 ct., $10.22
$1022current price $10.22Member's Mark Salted Sweet Cream Butter Sticks, 4 oz., 16 ct.
245354.8632 out of 5 Stars. 24535 reviews4.8632 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryMember's Mark Seasoned Rotisserie Chicken, $4.98
$498current price $4.98Member's Mark Seasoned Rotisserie Chicken
742744.6653 out of 5 Stars. 74274 reviews4.6653 out of 5 starsAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryRusset Potatoes, 10 lbs., $5.62, $0.56/lb
$562current price $5.62$0.56/lbRusset Potatoes, 10 lbs.
120694.5633 out of 5 Stars. 12069 reviews4.5633 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryUtz Halloween Mini Cheese Balls, 56 ct., $6.98, $0.50/oz
$698current price $6.98$0.50/ozUtz Halloween Mini Cheese Balls, 56 ct.
10584.5482 out of 5 Stars. 1058 reviews4.5482 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or ShippingPickupShipping