Dulcolax Laxative Soft Chews, Mixed Berry, 90 ct.
Curbside Pickup

Highlights
- Includes: One (1) 90-count pack of individually wrapped Dulcolax Soft Chews
- Fast relief: Dulcolax Soft Chews provide relief from constipation in as little as 30 minutes*
- Stimulant free: Works naturally with your body for gentle constipation relief
- Convenient: Great-tasting & individually wrapped for on-the-go relief
- Dulcolax put you comfortably in control of your constipation
- For adults and children: Intended for adults & children ages 4 years and up
Navage Nasal Care SaltPod Bundle (90 ct.), $29.98, $0.33/ea

Navage Nasal Care SaltPod Bundle (90 ct.)


Members also considered
Physician's Choice 60 Billion CFU Probiotic Capsules, 84 ct.
SponsoredMembers-only pricePhysician's Choice 60 Billion CFU Probiotic Capsules, 84 ct.
11014.7584 out of 5 Stars. 1101 reviews4.7584 out of 5 starsAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingDulcolax Comfort-Coated Laxative Tablets, 200 ct., $23.98, $0.12/ea
$2398current price $23.98$0.12/eaDulcolax Comfort-Coated Laxative Tablets, 200 ct.
26974.4498 out of 5 Stars. 2697 reviews4.4498 out of 5 starsAvailable for ShippingShippingMiraFAST Soft Chews, Gentle Constipation Relief for Kids & Adults, Mixed Berry Flavor, 100 ct., $22.98, $0.23/ea
$2298current price $22.98$0.23/eaMiraFAST Soft Chews, Gentle Constipation Relief for Kids & Adults, Mixed Berry Flavor, 100 ct.
5764.4392 out of 5 Stars. 576 reviews4.4392 out of 5 starsAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingMember's Mark Stool Softener Softgels, 100 mg Docusate Sodium, 600 ct., $8.53, $0.01/ea
$853current price $8.53$0.01/eaMember's Mark Stool Softener Softgels, 100 mg Docusate Sodium, 600 ct.
14494.7502 out of 5 Stars. 1449 reviews4.7502 out of 5 starsAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingMiraLAX Gentle Constipation Relief Laxative Powder 34 Dose, 2 ct., $34.48, $0.85/oz
$3448current price $34.48$0.85/ozMiraLAX Gentle Constipation Relief Laxative Powder 34 Dose, 2 ct.
28824.7984 out of 5 Stars. 2882 reviews4.7984 out of 5 starsAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingMember's Mark ClearLAX Polyethylene Glycol 3350 Powder, 17.9 oz., 3 pk., $21.12, $0.39/oz
$2112current price $21.12$0.39/ozFrom $21.12Member's Mark ClearLAX Polyethylene Glycol 3350 Powder, 17.9 oz., 3 pk.
49814.8693 out of 5 Stars. 4981 reviews4.8693 out of 5 starsAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingDigestive Advantage Daily Probiotic Gummies, 120 ct., $19.38, $0.16/ea
$1938current price $19.38$0.16/eaFrom $19.38Digestive Advantage Daily Probiotic Gummies, 120 ct.
16604.7723 out of 5 Stars. 1660 reviews4.7723 out of 5 starsAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingVitafusion Fiber Well Sugar Free Gummy Vitamin Supplement, 220 ct., $17.98, $0.08/ea
$1798current price $17.98$0.08/eaVitafusion Fiber Well Sugar Free Gummy Vitamin Supplement, 220 ct.
32624.733 out of 5 Stars. 3262 reviews4.733 out of 5 starsAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingMember's Mark Omeprazole Delayed Release Tablets, 20 mg, 42 ct., $9.98, $0.24/ea
$998current price $9.98$0.24/eaMember's Mark Omeprazole Delayed Release Tablets, 20 mg, 42 ct.
23054.8521 out of 5 Stars. 2305 reviews4.8521 out of 5 starsAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingMetamucil Psyllium 4in1 Fiber Sugar-Free Powder, Orange, 26.6 oz., 2 pk., $41.98, $0.79/oz
$4198current price $41.98$0.79/ozMetamucil Psyllium 4in1 Fiber Sugar-Free Powder, Orange, 26.6 oz., 2 pk.
29484.8083 out of 5 Stars. 2948 reviews4.8083 out of 5 starsAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingOLLY Adult Probiotic + Prebiotic Digestive Support Gummy, Peach, 70 ct., $19.88, $0.28/ea
$1988current price $19.88$0.28/eaOLLY Adult Probiotic + Prebiotic Digestive Support Gummy, Peach, 70 ct.
8074.6022 out of 5 Stars. 807 reviews4.6022 out of 5 starsAvailable for ShippingShippingMember’s Mark Acid-Pep Acid Reducer Tablets, 20 mg Famotidine, 100 ct./pk., 2 pk., $9.16, $0.05/ea
$916current price $9.16$0.05/eaFrom $9.16Member’s Mark Acid-Pep Acid Reducer Tablets, 20 mg Famotidine, 100 ct./pk., 2 pk.
24004.8208 out of 5 Stars. 2400 reviews4.8208 out of 5 starsAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingMember's Mark 10 Strain Probiotic Capsules, 84 ct., $15.67, $0.19/ea
$1567current price $15.67$0.19/eaMember's Mark 10 Strain Probiotic Capsules, 84 ct.
51214.8 out of 5 Stars. 5121 reviews4.8 out of 5 starsAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShipping
About this item
Product details
Fast and Gentle Relief from Occasional Constipation
Get fast*, gentle relief from occasional constipation anytime, anywhere with Dulcolax Soft Chews Mixed Berry. Made with active ingredient Magnesium Hydroxide, this chewable laxative works naturally with the water in your body to give you relief in as little as 30 minutes*. Dulcolax Soft Chews are also stimulant free. Best of all, these great-tasting laxative chews are individually wrapped, making it easy to get convenient relief when you need it most. These chewable laxatives are intended for adults and children 4 years and up. Drink a full glass (8 oz) of liquid with each dose; dose may be taken as a single daily dose or in divided doses; do not exceed the maximum recommended daily dose in a 24 hour period. Dulcolax Soft Chews put you comfortably in control.
*Works in 30 minutes to 6 hours
How To Use
Drink a full glass (8 oz) of liquid with each dose
•Dose may be taken as a single daily dose or in divided doses
•Do not exceed the maximum recommended daily dose in a 24 hour period
•Adults and children 12 years of age and over: take 2 to 4 chews
•Children 6 to under 12 years of age: take 1 to 2 chews
•Children 4 to under 6 years of age: take 1 chew (single dose or in divided doses)
•Children under 4 years of age: ask a doctor
About Dulcolax
Dulcolax is a proven, safe way to relieve occasional constipation when used as directed. It works naturally with your body to provide gentle, dependable relief. No wonder it’s the No. 1 doctor-recommended brand among OTC stimulant laxative brands.
Specifications
Member ratings & reviews
Filtered and sorted results would be available on the new 'Customer ratings & reviews' page.
Showing 1-3 of 785 reviews
Dulcolax fruit chews
[This review was collected as part of a promotion.] I sometimes have trouble “going” and this product is a miracle. It's not hard on your stomach, has a great taste. I can put a few in my bag, or in my drawer. I will definitely be buying this product. Loved them.
No rumbly stomach!
[This review was collected as part of a promotion.] I am the world's pickiest eater, if I had to guess, and even I think these taste good! That's a huge plus for me. But they also get the job doing without the rumbling, cramping stomach. I highly recommend.
Dulcolax the happy Laxative.
[This review was collected as part of a promotion.] To me Dulcolax is great.I have tried differnt types of laxatives,but none of them has the fast effect as Dulcolax.It works fast.First I took 2 soft chews,after half an hour ,nothing happened then I took w more sift chews.Then an hour later,it was smooth sailing.It gives a a good bowel movement after taking it.So far this is the best laxative,that I have tried so far.It's good.It does wonders.Thank you once again to Home testers club.
Other popular items in Over-the-Counter Medication
Culturelle Digestive Daily Probiotics Capsules, 80 ct., $29.98, $0.37/ea
Sponsored$2998current price $29.98$0.37/eaCulturelle Digestive Daily Probiotics Capsules, 80 ct.
23014.7701 out of 5 Stars. 2301 reviews4.7701 out of 5 starsAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingTylenol Extra Strength Rapid Release Gelcaps, 500 mg. Acetaminophen, 290 ct., $21.48, $0.07/ea
$2148current price $21.48$0.07/eaTylenol Extra Strength Rapid Release Gelcaps, 500 mg. Acetaminophen, 290 ct.
60784.7991 out of 5 Stars. 6078 reviews4.7991 out of 5 starsAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingOne A Day Men's 50+ Healthy Advantage Multivitamin Tablets, 300 ct., $19.98, $0.07/ea
$1998current price $19.98$0.07/eaOne A Day Men's 50+ Healthy Advantage Multivitamin Tablets, 300 ct.
14604.7233 out of 5 Stars. 1460 reviews4.7233 out of 5 starsAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingMember’s Mark Nicotine Mini Lozenge, Choose your flavor, 216 ct., $34.98, $0.16/ea
$3498current price $34.98$0.16/eaMember’s Mark Nicotine Mini Lozenge, Choose your flavor, 216 ct.
10554.4626 out of 5 Stars. 1055 reviews4.4626 out of 5 starsAvailable for ShippingShippingBenadryl Allergy Ultratabs Tablets, 48 ct. Bottle, 3 pk., $17.48
$1748current price $17.48Benadryl Allergy Ultratabs Tablets, 48 ct. Bottle, 3 pk.
5274.7002 out of 5 Stars. 527 reviews4.7002 out of 5 starsAvailable for ShippingShippingVicks VapoInhaler, Portable Nasal Inhaler, Menthol Scent, 4 pk., $14.98, $3.75/ea
$1498current price $14.98$3.75/eaVicks VapoInhaler, Portable Nasal Inhaler, Menthol Scent, 4 pk.
1234.7317 out of 5 Stars. 123 reviews4.7317 out of 5 starsAvailable for ShippingShippingMember's Mark Women's Daily Probiotic Capsules, 90 ct., $19.98, $0.22/ea
$1998current price $19.98$0.22/eaMember's Mark Women's Daily Probiotic Capsules, 90 ct.
11384.7153 out of 5 Stars. 1138 reviews4.7153 out of 5 starsAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingMember's Mark Esomeprazole Magnesium Capsules, 20 mg, 42 ct., $9.96, Was $12.98, $0.24/ea
Now$996current price Now $9.96, Was $12.98$12.98$0.24/ea$3.02 offMember's Mark Esomeprazole Magnesium Capsules, 20 mg, 42 ct.
23444.8451 out of 5 Stars. 2344 reviews4.8451 out of 5 starsAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingPepcid Complete Acid Reducer + Antacid Chewable Tablets, Berry, 100 ct., $29.98, $0.30/ea
$2998current price $29.98$0.30/eaPepcid Complete Acid Reducer + Antacid Chewable Tablets, Berry, 100 ct.
28694.8027 out of 5 Stars. 2869 reviews4.8027 out of 5 starsAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingBananas, 3 lbs., $1.47, $0.49/lb
$147current price $1.47$0.49/lbBananas, 3 lbs.
527604.6057 out of 5 Stars. 52760 reviews4.6057 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryStrawberries, 2 lbs., $6.97, $3.48/lb
$697current price $6.97$3.48/lbStrawberries, 2 lbs.
396804.416 out of 5 Stars. 39680 reviews4.416 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryMember’s Mark Cage Free Grade AA Large White Eggs, 2 dozen, $4.82, $2.41/dz
$482current price $4.82$2.41/dzMember’s Mark Cage Free Grade AA Large White Eggs, 2 dozen
221924.7303 out of 5 Stars. 22192 reviews4.7303 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryMember's Mark Ultra Dinner Paper Plates, 10", 204 ct., $18.98, $0.09/ea
$1898current price $18.98$0.09/eaMember's Mark Ultra Dinner Paper Plates, 10", 204 ct.
423554.8562 out of 5 Stars. 42355 reviews4.8562 out of 5 starsAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingWhole Seedless Watermelon, $6.97, $6.97/ea
$697current price $6.97$6.97/eaWhole Seedless Watermelon
242123.811 out of 5 Stars. 24212 reviews3.811 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryPreparation H Hemorrhoid Wipes with Witch Hazel, 180 ct., $15.18, $0.40/sft
$1518current price $15.18$0.40/sftPreparation H Hemorrhoid Wipes with Witch Hazel, 180 ct.
8334.7383 out of 5 Stars. 833 reviews4.7383 out of 5 starsAvailable for ShippingShipping