Crest Kid's Advanced Color Changing Toothpaste, Strawberry, 4.2 oz., 4 pk.
Shipping

Highlights
Get $15 Sam’s Cash* when you spend $100 on select P&G Brands. Valid Sept. 30 - Oct. 27, 2026. Limit $15 Sam’s Cash per cardholder. Terms apply. Shop all eligible items.
- Fights cavities and promotes a healthier smile with fluoride formula
- Fun strawberry flavor kids love
- Comes in a package of (4) 4.2 oz. tubes
- Color-changing formula helps kids brush up to 2X longer
- #1 kids toothpaste brand
Philips Sonicare Premium All-in-One Replacement Toothbrush Heads, Black, 6 ct. $64.98 $10.83/ea

Philips Sonicare Premium All-in-One Replacement Toothbrush Heads, Black, 6 ct.


Members also considered
Sensodyne Pronamel Advanced Whitening Toothpaste, 6.5 oz., 4 pk. $25.98 $1.00/oz
Sponsored$2598current price $25.98$1.00/ozSensodyne Pronamel Advanced Whitening Toothpaste, 6.5 oz., 4 pk.
6994.8212 out of 5 Stars. 699 reviews4.8212 out of 5 starsAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingCrest Kid's Toothpaste, Sparkle Fun, 4.6 oz., 5 pk. $6.48 $0.28/oz
Sam's Cash Offer
$648current price $6.48$0.28/ozEarn $15 Sam's Cashwhen you spend $100 on select P&G brands*. Terms apply.Ends Oct 27Crest Kid's Toothpaste, Sparkle Fun, 4.6 oz., 5 pk.
5304.6566 out of 5 Stars. 530 reviews4.6566 out of 5 starsAvailable for ShippingShippingCrest Complete + Scope Outlast Ultra Toothpaste, 6.3 oz., 5 pk. $11.48 $0.36/oz
Sam's Cash Offer
$1148current price $11.48$0.36/ozFrom $11.48Earn $15 Sam's Cashwhen you spend $100 on select P&G brands*. Terms apply.Ends Oct 27Crest Complete + Scope Outlast Ultra Toothpaste, 6.3 oz., 5 pk.
36174.8156 out of 5 Stars. 3617 reviews4.8156 out of 5 starsAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingColgate Optic White Platinum Teeth Whitening Toothpaste, 4.1 oz., 4 pk. $17.98 $1.10/oz
Sponsored$1798current price $17.98$1.10/ozColgate Optic White Platinum Teeth Whitening Toothpaste, 4.1 oz., 4 pk.
6654.7128 out of 5 Stars. 665 reviews4.7128 out of 5 starsAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingColgate MaxFresh Toothpaste with Mini Breath Strips, Cool Mint, 7.3 oz., 5 pk $11.98 Was $12.48 $0.33/oz
Now$1198current price Now $11.98, Was $12.48$12.48$0.33/oz$0.5 offColgate MaxFresh Toothpaste with Mini Breath Strips, Cool Mint, 7.3 oz., 5 pk
28574.7742 out of 5 Stars. 2857 reviews4.7742 out of 5 starsAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingColgate Total Whitening Toothpaste, 6 oz., 5 pk. $15.98 $0.53/oz
$1598current price $15.98$0.53/ozColgate Total Whitening Toothpaste, 6 oz., 5 pk.
22794.7692 out of 5 Stars. 2279 reviews4.7692 out of 5 starsAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingSensodyne Repair & Protect Toothpaste for Sensitive Teeth, 3.4 oz., 5 pk. $22.48 $1.32/oz
$2248current price $22.48$1.32/ozSensodyne Repair & Protect Toothpaste for Sensitive Teeth, 3.4 oz., 5 pk.
83414.4919 out of 5 Stars. 8341 reviews4.4919 out of 5 starsAvailable for ShippingShippingColgate Cavity Protection Toothpaste with Fluoride, Regular Flavor, 8 oz., 5 pk. $8.98 $0.22/oz
$898current price $8.98$0.22/ozColgate Cavity Protection Toothpaste with Fluoride, Regular Flavor, 8 oz., 5 pk.
8344.7626 out of 5 Stars. 834 reviews4.7626 out of 5 starsAvailable for ShippingShippingTom's of Maine Fluoride-Free Antiplaque & Whitening Toothpaste, 4.5 oz., 4 pk. $14.98 $0.83/oz
$1498current price $14.98$0.83/ozTom's of Maine Fluoride-Free Antiplaque & Whitening Toothpaste, 4.5 oz., 4 pk.
524.3269 out of 5 Stars. 52 reviews4.3269 out of 5 starsAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingColgate Total Whitening Gel Toothpaste, 6 oz., 5 pk. $15.98 $0.53/oz
$1598current price $15.98$0.53/ozColgate Total Whitening Gel Toothpaste, 6 oz., 5 pk.
5784.6747 out of 5 Stars. 578 reviews4.6747 out of 5 starsAvailable for ShippingShipping
About this item
Product details
Get $15 Sam’s Cash* when you spend $100 on select P&G Brands. Valid Sept. 30 - Oct. 27, 2026. Limit $15 Sam’s Cash per cardholder. Terms apply. Shop all eligible items.
#1 Kids Toothpaste
Make their smiles as bright as their futures with Crest Advanced Kid's Fluoride Toothpaste, from the #1 Kids Toothpaste Brand in the US*. A winning formula for memorable smiles.
Color-Changing Strawberry Toothpaste
Crest Advanced Kid's Color Changing Strawberry Toothpaste is an excellent addition to make your kids' brushing routine even more exciting. This toothpaste gradually changes colors from blue to pink, helping kids brush up to 2x longer. By brushing for the dentist-recommended time of 2 minutes, they will be creating healthier habits at a young age. Kids need effective protection as they lose their baby teeth and their permanent teeth start to grow.
Cavity Protection
Crest Advanced Kid's Toothpaste formula contains fluoride to fight cavities and promote a healthier smile for your kids. Bring fun and protection to their brushing regimen with this Crest color-changing toothpaste. Crest Advanced Kid's toothpaste helps make kids brushing routine even more fun with its yummy strawberry flavor kids love. Discover a new color-changing regimen with the variety of products on the Crest and Oral-B Chameleon line and teach your kids fun and healthy habits with every brush. Do not use on children under age 3.
*P&G calculation based on U.S. reported sales data for yr ending w/o 04/27/24
Specifications
- Includes: (4) 4.2 oz tubes - Total 16.8 Ounces
- Flavor: Strawberry Flavor
- Product Use: Toothpaste
- Active Ingredient: Sodium Monofluorophosphate 0.834% (0.15% w/v Fluoride Ion)
Directions: Adults and children 2 yrs. & older: brush teeth thoroughly after meals or at least twice a day or use as directed by a dentist. Do not swallow. To minimize swallowing use a pea-sized amount in children under 6 yrs. Supervise children’s brushing until good habits are established. Children under 2 yrs.: ask a dentist.
Ingredients: Active Ingredient: Sodium Monofluorophosphate 0.834% (0.15% w/v Fluoride Ion)
Inactive Ingredients: Sorbitol, Water, Hydrated Silica, Sodium Lauryl Sulfate, Cellulose Gum, Flavor, Sodium Phosphate, Trisodium Phosphate, Mannitol, Sodium Saccharin, Carbomer, Silica, Titanium Dioxide, Red 30 Lake, Blue 1
Warnings: Keep out of reach of children under 6 yrs. of age. If more than used for brushing is accidentally swallowed, get medical help or contact a Poison Control Center right away. Do not use if inner seal is torn, cut or missing.
Member ratings & reviews
Filtered and sorted results would be available on the new 'Customer ratings & reviews' page.
Showing 1-3 of 87 reviews
Verified Purchase
Cool toothpaste
Kids enjoy the flavor. I just wish there were a training tube so we didn't have toothpaste spills all over.
Clean teeth amazing design
[This review was collected as part of a promotion.] My son loves this toothpaste, he clearly told me that is so cool to have a toothpaste that changes color when his teeth are clean. He likes how it taste, and how clean his teeth feel during the day. The packaging is so cute.
Fun toothpaste that my son loves!
[This review was collected as part of a promotion.] My son loves this toothpaste! It has a great taste (which is very important to kids!), and it really does change color! When you put it on the toothbrush it's blue, but when he spits it out, the spit is pink.
Items you may like
Polident Rapid Clean Dental Cleanser Tablets, 102 ct., 2 pk. $9.98 $0.05/ea
Sponsored$998current price $9.98$0.05/eaPolident Rapid Clean Dental Cleanser Tablets, 102 ct., 2 pk.
4384.8082 out of 5 Stars. 438 reviews4.8082 out of 5 starsAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingSensodyne Advanced Whitening Toothpaste, 6.5 oz., 4 pk. $25.98 $1.00/oz
$2598current price $25.98$1.00/ozSensodyne Advanced Whitening Toothpaste, 6.5 oz., 4 pk.
9274.8511 out of 5 Stars. 927 reviews4.8511 out of 5 starsAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingColgate Optic White Advanced Teeth Whitening Sparkling White Toothpaste, 4.2 oz., 5 pk. $17.98 $0.86/oz
$1798current price $17.98$0.86/ozColgate Optic White Advanced Teeth Whitening Sparkling White Toothpaste, 4.2 oz., 5 pk.
7464.6743 out of 5 Stars. 746 reviews4.6743 out of 5 starsAvailable for ShippingShippingCapri Sun Variety Pack 6 fl. oz. pouches, 40 pk. $10.48 $0.04/foz
Sponsored$1048current price $10.48$0.04/fozCapri Sun Variety Pack 6 fl. oz. pouches, 40 pk.
56794.8179 out of 5 Stars. 5679 reviews4.8179 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingSensodyne Clinical White Toothpaste, 5.5 oz., 3 pk. $26.98 $1.64/oz
$2698current price $26.98$1.64/ozSensodyne Clinical White Toothpaste, 5.5 oz., 3 pk.
4464.5135 out of 5 Stars. 446 reviews4.5135 out of 5 starsAvailable for ShippingShippingColgate Optic White Pro ActivShine, 3 oz., 3 pk. $15.98
$1598current price $15.98Colgate Optic White Pro ActivShine, 3 oz., 3 pk.
Available for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingStrawberries, 2 lbs. $6.52 $3.26/lb
$652current price $6.52$3.26/lbStrawberries, 2 lbs.
397404.4153 out of 5 Stars. 39740 reviews4.4153 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryBananas, 3 lbs. $1.47 $0.49/lb
$147current price $1.47$0.49/lbBananas, 3 lbs.
528464.606 out of 5 Stars. 52846 reviews4.606 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryGreen Seedless Grapes, 3 lbs. $6.97 $2.32/lb
$697current price $6.97$2.32/lbGreen Seedless Grapes, 3 lbs.
315054.4708 out of 5 Stars. 31505 reviews4.4708 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryMember's Mark Power Flex 13-Gallon Tall Kitchen Trash Bags, Fresh Scent, 200 ct. $19.98 Was $20.98 $0.10/ea
Now$1998current price Now $19.98, Was $20.98$20.98$0.10/ea$1 offMember's Mark Power Flex 13-Gallon Tall Kitchen Trash Bags, Fresh Scent, 200 ct.
173904.8553 out of 5 Stars. 17390 reviews4.8553 out of 5 starsAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingListerine Cool Mint Antiseptic Mouthwash, 50.7 fl. oz., 2 pk. $10.98 Was $12.98 $0.11/foz
Instant Savings
Now$1098current price Now $10.98, Was $12.98$12.98$0.11/foz$2 offEnds Oct 05Listerine Cool Mint Antiseptic Mouthwash, 50.7 fl. oz., 2 pk.
100204.8379 out of 5 Stars. 10020 reviews4.8379 out of 5 starsAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingListerine Total Care Fresh Mint Mouthwash, 33.8 fl. oz., 3 pk. $16.96 Was $18.96 $0.17/foz
Instant Savings
Now$1696current price Now $16.96, Was $18.96$18.96$0.17/foz$2 offEnds Oct 05Listerine Total Care Fresh Mint Mouthwash, 33.8 fl. oz., 3 pk.
39384.7473 out of 5 Stars. 3938 reviews4.7473 out of 5 starsAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingFixodent Advanced Denture Adhesive, Max Hold, 2.2 oz., 4 pk. $14.98 $1.70/oz
Sam's Cash Offer
$1498current price $14.98$1.70/ozEarn $15 Sam's Cashwhen you spend $100 on select P&G brands*. Terms apply.Ends Oct 27Fixodent Advanced Denture Adhesive, Max Hold, 2.2 oz., 4 pk.
14904.757 out of 5 Stars. 1490 reviews4.757 out of 5 starsAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingCrest Scope Outlast Mouthwash, Fresh Mint, 33.8 fl. oz., 3 pk. $9.98 $0.10/foz
Sam's Cash Offer
$998current price $9.98$0.10/fozEarn $15 Sam's Cashwhen you spend $100 on select P&G brands*. Terms apply.Ends Oct 27Crest Scope Outlast Mouthwash, Fresh Mint, 33.8 fl. oz., 3 pk.
3554.7634 out of 5 Stars. 355 reviews4.7634 out of 5 starsAvailable for ShippingShippingListerine Antiseptic Original Mouthwash, 50.7 fl. oz., 2 pk. $11.88 Was $13.88 $0.12/foz
Instant Savings
Now$1188current price Now $11.88, Was $13.88$13.88$0.12/foz$2 offEnds Oct 05Listerine Antiseptic Original Mouthwash, 50.7 fl. oz., 2 pk.
17624.7911 out of 5 Stars. 1762 reviews4.7911 out of 5 starsAvailable for ShippingShipping