Zipfizz Energy Drink Mix, Grape (20 ct.)
Shipping

Highlights
- 20 individually wrapped, resealable tubes
- A lively grape punch reminiscent of childhood beverages (Tart, Sweet, Bold). Add powder to 16-20 oz of water, shake and feel the boost
- No sugar, Gluten Free, No artifical flavors or colors
- Morning boost & afternoon pick me up, energy on the go, pre & post work out, next day recovery, study sessions, weekend adventures
CLIF BAR Plant Based Energy Protein Bars, Variety Pack, 20 pk. $18.98

CLIF BAR Plant Based Energy Protein Bars, Variety Pack, 20 pk.


Members also considered
Zipfizz Energy Multi-Vitamin Hydration Drink Mix, Fruit Punch, 20 ct. $21.58 $1.08/ea
$2158current price $21.58$1.08/eaZipfizz Energy Multi-Vitamin Hydration Drink Mix, Fruit Punch, 20 ct.
2144.7664 out of 5 Stars. 214 reviews4.7664 out of 5 starsAvailable for ShippingShippingZipfizz Energy Multi-Vitamin Hydration Drink Mix, Peach Mango, 20 ct. $21.58 $1.08/ea
$2158current price $21.58$1.08/eaZipfizz Energy Multi-Vitamin Hydration Drink Mix, Peach Mango, 20 ct.
4404.875 out of 5 Stars. 440 reviews4.875 out of 5 starsAvailable for ShippingShippingZipfizz Energy Multi-Vitamin Hydration Drink Mix, Combo Pack, 30 ct. $29.98 $1.00/ea
$2998current price $29.98$1.00/eaZipfizz Energy Multi-Vitamin Hydration Drink Mix, Combo Pack, 30 ct.
13244.676 out of 5 Stars. 1324 reviews4.676 out of 5 starsAvailable for ShippingShippingZipfizz Energy Multi-Vitamin Hydration Drink Mix, Pink Lemonade, 20 ct. $21.58 $1.08/ea
$2158current price $21.58$1.08/eaZipfizz Energy Multi-Vitamin Hydration Drink Mix, Pink Lemonade, 20 ct.
1204.675 out of 5 Stars. 120 reviews4.675 out of 5 starsAvailable for ShippingShippingZipfizz Energy Multi-Vitamin Hydration Drink Mix, Orange Soda, 20 ct. $21.58 $1.08/ea
$2158current price $21.58$1.08/eaZipfizz Energy Multi-Vitamin Hydration Drink Mix, Orange Soda, 20 ct.
1804.7833 out of 5 Stars. 180 reviews4.7833 out of 5 starsAvailable for ShippingShippingZipfizz Energy Multi-Vitamin Hydration Drink Mix, Blue Raspberry, 20 ct. $21.58 $1.08/ea
$2158current price $21.58$1.08/eaZipfizz Energy Multi-Vitamin Hydration Drink Mix, Blue Raspberry, 20 ct.
1604.7125 out of 5 Stars. 160 reviews4.7125 out of 5 starsAvailable for ShippingShippingZipfizz Energy Multi-Vitamin Hydration Drink Mix, Black Cherry, 20 ct. $21.58 $1.08/ea
$2158current price $21.58$1.08/eaZipfizz Energy Multi-Vitamin Hydration Drink Mix, Black Cherry, 20 ct.
4374.7757 out of 5 Stars. 437 reviews4.7757 out of 5 starsAvailable for ShippingShippingZipfizz Energy Multi-Vitamin Hydration Drink Mix, Orange Cream, 20 ct. $21.58 $1.08/ea
$2158current price $21.58$1.08/eaZipfizz Energy Multi-Vitamin Hydration Drink Mix, Orange Cream, 20 ct.
1344.7687 out of 5 Stars. 134 reviews4.7687 out of 5 starsAvailable for ShippingShippingZipfizz Energy Multi-Vitamin Hydration Drink Mix, Lemon Iced Tea, 20 ct. $21.58 $1.08/ea
$2158current price $21.58$1.08/eaZipfizz Energy Multi-Vitamin Hydration Drink Mix, Lemon Iced Tea, 20 ct.
604.7 out of 5 Stars. 60 reviews4.7 out of 5 starsAvailable for ShippingShippingZipfizz Energy Multi-Vitamin Hydration Drink Mix, Pink Grapefruit, 20 ct. $21.58 $1.08/ea
$2158current price $21.58$1.08/eaZipfizz Energy Multi-Vitamin Hydration Drink Mix, Pink Grapefruit, 20 ct.
1504.7667 out of 5 Stars. 150 reviews4.7667 out of 5 starsAvailable for ShippingShippingZipfizz Energy Multi-Vitamin Hydration Drink Mix, Berry, 20 ct. $21.58 $1.08/ea
$2158current price $21.58$1.08/eaZipfizz Energy Multi-Vitamin Hydration Drink Mix, Berry, 20 ct.
1474.6327 out of 5 Stars. 147 reviews4.6327 out of 5 starsAvailable for ShippingShippingZipfizz Energy Multi-Vitamin Hydration Drink Mix, Citrus, 20 ct. $21.58 $1.08/ea
$2158current price $21.58$1.08/eaZipfizz Energy Multi-Vitamin Hydration Drink Mix, Citrus, 20 ct.
1104.6545 out of 5 Stars. 110 reviews4.6545 out of 5 starsAvailable for ShippingShippingZipfizz Energy Multi-Vitamin Hydration Drink Mix, Limon, 20 ct. $21.58 $1.08/ea
$2158current price $21.58$1.08/eaZipfizz Energy Multi-Vitamin Hydration Drink Mix, Limon, 20 ct.
3134.8786 out of 5 Stars. 313 reviews4.8786 out of 5 starsAvailable for ShippingShippingZipfizz Energy Multi-Vitamin Hydration Drink Mix, Pina Colada, 20 ct. $21.58 $1.08/ea
$2158current price $21.58$1.08/eaZipfizz Energy Multi-Vitamin Hydration Drink Mix, Pina Colada, 20 ct.
1374.7153 out of 5 Stars. 137 reviews4.7153 out of 5 starsAvailable for ShippingShipping
About this item
Product details
Experience the Zipfizz Difference
Zipfizz is a delicious Vitamin, Energy, and Hydration drink-mix that delivers a powerful charge of micronutrients to your body's fuel system. This 3-in-1 daily functional beverage combines natural ingredients to provide sustained energy, liquid electrolytes, and immunity support. It's a sugar-free, low-carb, and low-calorie daily bubbly beverage that's perfect for maintaining your health and vitality.
Savor the Juicy Grape Flavor
Indulge in the sweet taste of sun-ripened grapes that will invigorate both your body and mind. Simply add Zipfizz powder to 16-20 ounces of water or your favorite non-carbonated beverage, shake, and enjoy! It's a refreshing and delicious way to stay hydrated and energized throughout the day.
Rich in Vitamins and Natural Electrolytes
Our comprehensive formula is packed with essential vitamins and natural electrolytes. Each serving contains 100% of recommended daily vitamins, including 500mg of Vitamin C, 950mg of Potassium, 2500mcg of B12, and 105mg of Magnesium. Plus, it's free from sugar, artificial flavors, colors, or preservatives, and is gluten-free for a healthier choice.
Convenient and Portable
Whether you're replacing your morning coffee, refueling after a workout, or needing a quick energy boost during a busy day, Zipfizz’s single-serving hydration tubes are perfect for on-the-go. They're conveniently portable, making them ideal for traveling and busy schedules.
Trusted Companion for Your Journey
Zipfizz prides itself on using healthy, natural ingredients to deliver high-quality taste, nutrition, energy, and hydration. Whether you're an athlete pushing physical boundaries, a professional striving for success, or a student pursuing academic excellence, Zipfizz is your trusted companion. Experience 4-6 hours of enhanced energy without the sugar crash, thanks to its 24 nutritional ingredients, high electrolytes, antioxidant properties, and 100 mg of caffeine from natural sources.
Specifications
- Net Weight: 1 lb
- Purchase Includes: 20 count
- Shelf Life: 730 days
- Allergen + Warnings: Contains 100 mg of caffeine. Not recommended for children, pregnant women, people sensitive to caffeine, or people with a health condition. Limit 2 tubes per day. Protect from heat, light, and moisture. Do not purchase if seal is broken. Do not leave mixed product in direct sunlight
- Ingredients: Grape Supplement Facts Servings: 20, Serving Size: 1 Tube (11 g), Amount per serving: Calories 20, Total Carb. 3 g (<2% DV), Vitamin C 500 mg (556% DV), Vitamin E 7.5 mg (50% DV), Thiamin 0.6 mg (50% DV), Riboflavin 0.65 mg (50% DV), Niacin 8 mg (50% DV), Vitamin B6 0.85 mg (50% DV), Folate 200 mcg DFE (120 mcg folic acid) (50% DV), Vitamin B12 2,500 mcg (104,167% DV), Pantothenic Acid 2.5 mg (50% DV), Calcium 60 mg (5% DV), Magnesium 105 mg (25% DV), Zinc 5.5 mg (50% DV), Selenium 27.5 mcg (50% DV), Copper 0.25 mg (28% DV), Manganese 1.15 mg (50% DV), Chromium 17.5 mcg (50% DV), Sodium 70 mg (3% DV), Potassium 950 mg (20% DV), Botanical Antioxidant Blend 205 mg: Caffeine (from caffeine anhydrous and guarana seed extract), Green tea leaf extract, Alpha-Lipoic acid, Green coffee bean extract, Grape seed extract, Grape skin extract. Other Ingredients: Citric acid, glucose polymers, potassium carbonate, tartaric acid, calcium ascorbate, natural grape flavor, magnesium amino acid chelate, potassium bicarbonate, sodium bicarbonate, silica, grape skin extract (color), potassium citrate, taurine, sucralose, dl-alpha-tocopheryl acetate, zinc bisglycinate chelate, manganese gluconate, grape seed extract, niacin, selenium-L-methionine complex, cyanocobalamin, D-calcium pantothenate, green tea leaf extract, folic acid, pyridoxal-5-phosphate, riboflavin-5-phosphate, xylitol, thiamin mononitrate, chromium nicotinate glycinate chelate, copper citrate and methylcobalamin
Member ratings & reviews
Filtered and sorted results would be available on the new 'Customer ratings & reviews' page.
Showing 1-3 of 106 reviews
Verified Purchase
nice energy
good taste, refreshing, great vit B12
Highly Recommend
I bought this at my local Sam's Club on the recommendation of a friend. I am very happy she did! It gives me a great energy boost without jitters, it tastes good (I didn't care for the orange soda flavor) and I feel better after drinking it. At about $1 a tube, it is expensive, but compare that to other energy drinks and it really isn't bad. I never feel well after drinking other energy drinks, never mind feeling better like I do with Zipfizz. I highly recommend! Hope my local club never stops carrying it.
Excellent Product
ZipFizz is a great product. You get long lasting energy with no crash. It's all vitamins so no scary chemicals. Some flavors taste better than others, but none bad. Note: Due to the large quantity of vitamins, you will have to go (urinate) within 10 min or so of consuming.
Items you may like
5-hour ENERGY Shot, Regular Strength, Berry 1.93 oz., 24 pk. $39.98 $0.86/foz
Sponsored$3998current price $39.98$0.86/foz5-hour ENERGY Shot, Regular Strength, Berry 1.93 oz., 24 pk.
9024.8226 out of 5 Stars. 902 reviews4.8226 out of 5 starsAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingRed Bull Energy 8.4 fl. oz., 24 pk. $38.18 Was $42.48 $0.19/foz
Instant Savings
Now$3818current price Now $38.18, Was $42.48$42.48$0.19/foz$4.30 offEnds Oct 31Red Bull Energy 8.4 fl. oz., 24 pk.
105844.6104 out of 5 Stars. 10584 reviews4.6104 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingMonster Energy Original 16 fl. oz., 24 pk. $42.48 $0.11/foz
$4248current price $42.48$0.11/fozMonster Energy Original 16 fl. oz., 24 pk.
27924.6519 out of 5 Stars. 2792 reviews4.6519 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShipping5-hour ENERGY Shot, Extra Strength, Cherry 1.93 oz., 24 pk. $42.84 $0.92/foz
Sponsored$4284current price $42.84$0.92/foz5-hour ENERGY Shot, Extra Strength, Cherry 1.93 oz., 24 pk.
1814.8508 out of 5 Stars. 181 reviews4.8508 out of 5 starsAvailable for ShippingShippingNOS High Performance Energy Drink, 16 fl. oz., 24 pk. $34.98 $0.09/foz
$3498current price $34.98$0.09/fozNOS High Performance Energy Drink, 16 fl. oz., 24 pk.
11694.6972 out of 5 Stars. 1169 reviews4.6972 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingMember's Mark Ultra Premium 2-Ply Toilet Paper 45 rolls, 235 sheets/roll $24.76 $0.02/sft
$2476current price $24.76$0.02/sftMember's Mark Ultra Premium 2-Ply Toilet Paper 45 rolls, 235 sheets/roll
1939674.8417 out of 5 Stars. 193967 reviews4.8417 out of 5 starsAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingMember's Mark Select & Tear 2-Ply Paper Towel 15 rolls, 150 sheets/roll $20.93 $0.02/sft
$2093current price $20.93$0.02/sftMember's Mark Select & Tear 2-Ply Paper Towel 15 rolls, 150 sheets/roll
1545824.8587 out of 5 Stars. 154582 reviews4.8587 out of 5 starsAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingMember's Mark Purified Water 16.9 fl. oz., 40 pk. $4.28 $0.01/foz
$428current price $4.28$0.01/fozMember's Mark Purified Water 16.9 fl. oz., 40 pk.
627604.8196 out of 5 Stars. 62760 reviews4.8196 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryBananas, 3 lbs. $1.47 $0.49/lb
$147current price $1.47$0.49/lbBananas, 3 lbs.
528144.6059 out of 5 Stars. 52814 reviews4.6059 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryFairlife Nutrition Plan 30g Protein Shake, Chocolate, 11.5 fl. oz., 12 pk. $26.78 $0.19/foz
$2678current price $26.78$0.19/fozFairlife Nutrition Plan 30g Protein Shake, Chocolate, 11.5 fl. oz., 12 pk.
303544.8385 out of 5 Stars. 30354 reviews4.8385 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingRed Bull Energy Drink, Coconut Berry, 12 fl. oz., 24 pk. $59.98 $2.50/ea
$5998current price $59.98$2.50/eaRed Bull Energy Drink, Coconut Berry, 12 fl. oz., 24 pk.
13784.73 out of 5 Stars. 1378 reviews4.73 out of 5 starsAvailable for ShippingShippingRed Bull Energy Yellow Edition, 8.4 oz., 24 pk. $38.18 Was $42.48 $0.19/foz
Instant Savings
Now$3818current price Now $38.18, Was $42.48$42.48$0.19/foz$4.30 offEnds Oct 31Red Bull Energy Yellow Edition, 8.4 oz., 24 pk.
14984.6862 out of 5 Stars. 1498 reviews4.6862 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for ShippingShippingOptimum Nutrition Essential Amino Energy + Electrolytes Sparkling Hydration Drink, Blueberry Lemonade 12 ct. $19.88 $0.14/foz
$1988current price $19.88$0.14/fozOptimum Nutrition Essential Amino Energy + Electrolytes Sparkling Hydration Drink, Blueberry Lemonade 12 ct.
534.6981 out of 5 Stars. 53 reviews4.6981 out of 5 starsAvailable for ShippingShippingApple AirPods 4 $89.00
$8900current price $89.00Apple AirPods 4
60384.0946 out of 5 Stars. 6038 reviews4.0946 out of 5 starsAvailable for ShippingShippingBeats Solo 4 $199.95
$19995current price $199.95Beats Solo 4
4814.3929 out of 5 Stars. 481 reviews4.3929 out of 5 starsAvailable for ShippingShipping