White and Chocolate Cupcakes with Buttercream Icing, 30 ct.
Curbside Pickup

Highlights
- Prepared fresh in-club daily
- White and chocolate cupcakes with buttercream icing topped with sprinkles
- Great for birthdays, parties, and celebrations
- Includes 15 white and 15 chocolate cupcakes
Pillsbury Cinnamon Rolls with Cinnabon Icing 13 oz., 4 pk. $8.83 $0.17/oz

Pillsbury Cinnamon Rolls with Cinnabon Icing 13 oz., 4 pk.


Members also considered
Member's Mark Chocolate Chunk Cookies, 18 ct. $7.48 $0.42/ea
$748current price $7.48$0.42/eaMember's Mark Chocolate Chunk Cookies, 18 ct.
166274.7633 out of 5 Stars. 16627 reviews4.7633 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryMember's Mark Cookies Variety Pack, 18 ct. $7.48 $0.42/ea
$748current price $7.48$0.42/eaMember's Mark Cookies Variety Pack, 18 ct.
64564.5336 out of 5 Stars. 6456 reviews4.5336 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryMember's Mark Mini Candy Cookies, 36 ct. $7.78 $0.22/ea
$778current price $7.78$0.22/eaMember's Mark Mini Candy Cookies, 36 ct.
36254.3288 out of 5 Stars. 3625 reviews4.3288 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryMember's Mark Danish Variety Pack, 4 ct. $5.98 $1.50/ea
$598current price $5.98$1.50/eaMember's Mark Danish Variety Pack, 4 ct.
5883.7058 out of 5 Stars. 588 reviews3.7058 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryMember's Mark Cream Cheese Danish, 4 ct. $5.98 $1.50/ea
$598current price $5.98$1.50/eaMember's Mark Cream Cheese Danish, 4 ct.
3523.8778 out of 5 Stars. 352 reviews3.8778 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryMember's Mark Iced Cinnamon Rolls, 8 ct. $9.62 $1.20/ea
$962current price $9.62$1.20/eaMember's Mark Iced Cinnamon Rolls, 8 ct.
8263.5751 out of 5 Stars. 826 reviews3.5751 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryMember's Mark Holiday Cookie Tray, 60 ct. $19.93 $0.33/ea
$1993current price $19.93$0.33/eaMember's Mark Holiday Cookie Tray, 60 ct.
18944.3379 out of 5 Stars. 1894 reviews4.3379 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliverySam's Vanilla Whipped Icing, Frozen, Bucket, 13 lbs. $33.66 $2.59/lb
$3366current price $33.66$2.59/lbSam's Vanilla Whipped Icing, Frozen, Bucket, 13 lbs.
2184.7431 out of 5 Stars. 218 reviews4.7431 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for PickupPickupMember's Mark 4" Assorted Mini Pies, 6 ct. $10.74 $1.79/ea
$1074current price $10.74$1.79/eaMember's Mark 4" Assorted Mini Pies, 6 ct.
3504.4 out of 5 Stars. 350 reviews4.4 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryMember's Mark Fall Assorted Donut Tray, 20 ct. $17.64 $0.88/ea
$1764current price $17.64$0.88/eaMember's Mark Fall Assorted Donut Tray, 20 ct.
SNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for PickupPickupMember's Mark Un-Iced White Cupcakes, Frozen, Case, 150 ct. $37.16 $0.25/ea
$3716current price $37.16$0.25/eaMember's Mark Un-Iced White Cupcakes, Frozen, Case, 150 ct.
75 out of 5 Stars. 7 reviews5 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryMember's Mark Gourmet Brownie Tray, Frozen, Case, 96 ct. $71.32 $0.74/ea
$7132current price $71.32$0.74/eaMember's Mark Gourmet Brownie Tray, Frozen, Case, 96 ct.
64.8333 out of 5 Stars. 6 reviews4.8333 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryMember's Mark White Half Sheet Cake, Frozen, Case, 6 ct. $43.46 $7.24/ea
$4346current price $43.46$7.24/eaMember's Mark White Half Sheet Cake, Frozen, Case, 6 ct.
64.3333 out of 5 Stars. 6 reviews4.3333 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryMember's Mark Cinnamon Rolls, Frozen, Case, 96 ct. $80.72 $0.84/ea
$8072current price $80.72$0.84/eaMember's Mark Cinnamon Rolls, Frozen, Case, 96 ct.
153.4667 out of 5 Stars. 15 reviews3.4667 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryMember's Mark Folded Danish Pucks, Frozen, Case, 48 ct. $40.02 $0.83/ea
$4002current price $40.02$0.83/eaMember's Mark Folded Danish Pucks, Frozen, Case, 48 ct.
52.2 out of 5 Stars. 5 reviews2.2 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDelivery
About this item
Product details
Get ready to bring flavor and fun to your next gathering with our White and Chocolate Cupcakes with Buttercream Icing. Packed in convenient large-capacity containers, these cupcakes are the ultimate party companions, ready to delight guests of all ages.
Double the Delight
This isn't your ordinary cupcake assortment—it's a flavor extravaganza! Enjoy a mix of 15 white cake base cupcakes and 15 chocolate cake base cupcakes topped with buttercream icing and sprinkles, creating a dessert experience that caters to everyone.
Easy Ordering, Guaranteed Delight
To ensure you're fully prepared for your spectacular event, just remember to place your order at least 48 hours in advance—either in the club or over the phone. And here's our promise: if any item doesn't meet your expectations, we'll gladly refund or replace it.
Member’s Mark Made Without Commitment™
This item meets our Member’s Mark Made Without Commitment™: Our Member’s Mark Made Without Commitment makes it easier to know what is not in our products, so members can feel better about what is. We simplify the choice for our members by setting a high brand standard for the products they bring into their homes. This isn’t list a list of ingredients, it’s our commitment to simpler ingredients that reflect our members' values. And we deliver this without compromising taste, performance, or value. This means that this item doesn’t contain the 40+ ingredients on our Made Without Commitment list like High Fructose Corn Syrup, Phthalates, Talc, Certified Synthetic Colors/ FD&C Colors, and Formaldehyde. See the full list of ingredients here: https://www.samsclub.com/cp/members-mark-goals/30001929.
Specifications
- Keep refrigerated
- Resealable container
- Quantity: 30 ct.
- 15 x white cupcakes
- 15 x chocolate cupcakes
- Follow use-by date on label
*See packaging for ingredients list and allergen information
Member ratings & reviews
Filtered and sorted results would be available on the new 'Customer ratings & reviews' page.
Showing 1-3 of 1,481 reviews
Verified Purchase
FUN CUPCAKES
I took these to a memory care residence and they loved the cupcakes. I enjoyed them too and will take them again.
Verified Purchase
Delicious cupcakes for any celebration!
I recently purchased the 30 count cupcakes for a first birthday celebration. I highly recommend these cupcakes. There are 15 chocolate, and 15 vanilla. They are moist, and delicious, and the icing was perfectly light and delicious. They were also very pretty with the pastel sprinkles. A great value, as well, at approximately 0.55 each.
Verified Purchase
Great in a pinch
Great in a pinch but I prefer buttercream or whipped frosting. The sugar icing is too sweet and has no flavor. The cake is fine but bland for both vanilla and chocolate. The only thing I can say for sure is that they’re all too sweet. Kids don’t notice and don’t care since it’s mainly for their party sakes that these cupcakes are for. I recommend, ALWAYS, that you put them out at least an hour before they’ll be eaten so they can be room temp. These are cheap enough to remove the icing completely and use your own decorations, which I’ve done before with good results.
Items you may like
Ball Park Beef Franks, 24 ct. $10.98 $3.91/lb
Sponsored$1098current price $10.98$3.91/lbBall Park Beef Franks, 24 ct.
93054.6869 out of 5 Stars. 9305 reviews4.6869 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryKing's Hawaiian Original Dinner Rolls 32 ct. $6.68 $0.21/oz
$668current price $6.68$0.21/ozKing's Hawaiian Original Dinner Rolls 32 ct.
120164.832 out of 5 Stars. 12016 reviews4.832 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryDuchess Honey Buns, 3 oz., 12 pk. $7.18 $0.20/oz
$718current price $7.18$0.20/ozDuchess Honey Buns, 3 oz., 12 pk.
59544.675 out of 5 Stars. 5954 reviews4.675 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingTortillaLand Uncooked 8" Soft Flour Tortillas 36 ct. $6.73 $0.19/ea
Sponsored$673current price $6.73$0.19/eaTortillaLand Uncooked 8" Soft Flour Tortillas 36 ct.
12854.8233 out of 5 Stars. 1285 reviews4.8233 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryOtis Spunkmeyer Variety Pack Muffins, 4 oz., 15 pk. $15.54 $0.26/oz
$1554current price $15.54$0.26/ozOtis Spunkmeyer Variety Pack Muffins, 4 oz., 15 pk.
29654.6641 out of 5 Stars. 2965 reviews4.6641 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryMember's Mark All Butter Sandwich Croissants, 12 ct. $4.96 Was $5.96 $0.41/ea
Instant Savings
Now$496current price Now $4.96, Was $5.96$5.96$0.41/ea$1 offEnds Nov 06Member's Mark All Butter Sandwich Croissants, 12 ct.
115814.6342 out of 5 Stars. 11581 reviews4.6342 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryCapri Sun Variety Pack 6 fl. oz. pouches, 40 pk. $10.48 $0.04/foz
$1048current price $10.48$0.04/fozCapri Sun Variety Pack 6 fl. oz. pouches, 40 pk.
56794.8179 out of 5 Stars. 5679 reviews4.8179 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingWhole Seedless Watermelon $6.97 $6.97/ea
$697current price $6.97$6.97/eaWhole Seedless Watermelon
242853.8121 out of 5 Stars. 24285 reviews3.8121 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryNabisco Sweet Treats Variety Pack, 60 pk. $13.98 $0.30/oz
$1398current price $13.98$0.30/ozNabisco Sweet Treats Variety Pack, 60 pk.
54364.7011 out of 5 Stars. 5436 reviews4.7011 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingSprite Lemon Lime Soda Soft Drinks, 12 fl oz., 35 pk. $18.48 $0.04/foz
$1848current price $18.48$0.04/fozSprite Lemon Lime Soda Soft Drinks, 12 fl oz., 35 pk.
128974.7744 out of 5 Stars. 12897 reviews4.7744 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryDuchess Mini Powdered Sugar Donuts, 3 oz, 12 pk. $8.32 $0.23/oz
$832current price $8.32$0.23/ozDuchess Mini Powdered Sugar Donuts, 3 oz, 12 pk.
25904.5788 out of 5 Stars. 2590 reviews4.5788 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryMember's Mark Petite Hoagie Rolls, White Bread, 18 ct. $6.98 $0.39/ea
$698current price $6.98$0.39/eaMember's Mark Petite Hoagie Rolls, White Bread, 18 ct.
22184.5158 out of 5 Stars. 2218 reviews4.5158 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryMember's Mark Tandoori Style Naan Bites, 22.2 oz. $5.64 $0.25/oz
$564current price $5.64$0.25/ozMember's Mark Tandoori Style Naan Bites, 22.2 oz.
34534.5914 out of 5 Stars. 3453 reviews4.5914 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryMember's Mark Regular Hoagie Rolls, White Bread, 12 ct. $6.98 $0.58/ea
$698current price $6.98$0.58/eaMember's Mark Regular Hoagie Rolls, White Bread, 12 ct.
27124.3927 out of 5 Stars. 2712 reviews4.3927 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryDave's Killer Bread 21 Whole Grains 27 oz., 2 pk. $10.26 $0.19/oz
$1026current price $10.26$0.19/ozDave's Killer Bread 21 Whole Grains 27 oz., 2 pk.
32524.7463 out of 5 Stars. 3252 reviews4.7463 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDelivery