WILDE Protein Chips Ranch, 7 oz.
Shipping

Highlights
- Includes one 7 oz bag
- Certified Gluten Free
- High Protein, Low Carb
- Soy Free
CLIF BAR Plant Based Energy Protein Bars, Variety Pack, 20 pk., $18.98

CLIF BAR Plant Based Energy Protein Bars, Variety Pack, 20 pk.


Members also considered
Jack Link's Beef Jerky, Variety Pack, 1.25 oz., 9 pk., $15.98, Was $17.98, $1.42/oz
Instant Savings
SponsoredNow$1598current price Now $15.98, Was $17.98$17.98$1.42/oz$2 offEnds Oct 25Jack Link's Beef Jerky, Variety Pack, 1.25 oz., 9 pk.
16774.641 out of 5 Stars. 1677 reviews4.641 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingSensible Portions Garden Veggie Straw, Variety Pack, 30 pk., $14.26, $0.48/ea
$1426current price $14.26$0.48/eaFrom $14.26Sensible Portions Garden Veggie Straw, Variety Pack, 30 pk.
31094.6362 out of 5 Stars. 3109 reviews4.6362 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingPillsbury Soft Baked Mini Chocolate Chip Cookies, 1.5 oz., 28 pk., $11.92, $0.28/oz
$1192current price $11.92$0.28/ozPillsbury Soft Baked Mini Chocolate Chip Cookies, 1.5 oz., 28 pk.
18614.4535 out of 5 Stars. 1861 reviews4.4535 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingAva Organics Coconut Crispy Rollers, 14.1 oz., $11.22, $0.80/oz
Sponsored$1122current price $11.22$0.80/ozFrom $11.22Ava Organics Coconut Crispy Rollers, 14.1 oz.
32394.7823 out of 5 Stars. 3239 reviews4.7823 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingMember's Mark Roasted Whole Cashews with Sea Salt, 33 oz., $13.98, $0.42/oz
$1398current price $13.98$0.42/ozMember's Mark Roasted Whole Cashews with Sea Salt, 33 oz.
236444.82 out of 5 Stars. 23644 reviews4.82 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingPlanters Variety Pack Cashews & Peanuts, 24 pk., $10.88, $0.26/oz
$1088current price $10.88$0.26/ozPlanters Variety Pack Cashews & Peanuts, 24 pk.
39654.7069 out of 5 Stars. 3965 reviews4.7069 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingKar's Sweet 'n Salty Trail Mix, 2 oz., 40 pk., $19.36, $0.24/oz
$1936current price $19.36$0.24/ozFrom $19.36Kar's Sweet 'n Salty Trail Mix, 2 oz., 40 pk.
42484.7239 out of 5 Stars. 4248 reviews4.7239 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingMember's Mark Extra Large Virginia Peanuts, 34.5 oz., $5.98, Was $6.48, $0.17/oz
Now$598current price Now $5.98, Was $6.48$6.48$0.17/oz$0.5 offMember's Mark Extra Large Virginia Peanuts, 34.5 oz.
95134.6531 out of 5 Stars. 9513 reviews4.6531 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingNature's Garden Trail Mix Snack Packs, 1.2 oz., 24 pk., $10.98, $0.46/ea
$1098current price $10.98$0.46/eaNature's Garden Trail Mix Snack Packs, 1.2 oz., 24 pk.
49344.7308 out of 5 Stars. 4934 reviews4.7308 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingMember's Mark Lightly Salted Deluxe Mixed Nuts, 34 oz., $14.98, $0.44/oz
$1498current price $14.98$0.44/ozMember's Mark Lightly Salted Deluxe Mixed Nuts, 34 oz.
21544.5019 out of 5 Stars. 2154 reviews4.5019 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingSmartfood White Cheddar Popcorn, 17 oz., $5.98, $0.35/oz
$598current price $5.98$0.35/ozSmartfood White Cheddar Popcorn, 17 oz.
40924.7287 out of 5 Stars. 4092 reviews4.7287 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingMember's Mark Beef Steak Strips, 12 oz., $11.98, $1.00/oz
$1198current price $11.98$1.00/ozMember's Mark Beef Steak Strips, 12 oz.
60034.5825 out of 5 Stars. 6003 reviews4.5825 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingWonderful Shelled Roasted Salted Pistachios, 24 oz., $17.98, $0.75/oz
$1798current price $17.98$0.75/ozWonderful Shelled Roasted Salted Pistachios, 24 oz.
86464.797 out of 5 Stars. 8646 reviews4.797 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingMember's Mark Deluxe Mixed Nuts with Sea Salt, 34 oz., $14.98, $0.44/oz
$1498current price $14.98$0.44/ozMember's Mark Deluxe Mixed Nuts with Sea Salt, 34 oz.
24904.4426 out of 5 Stars. 2490 reviews4.4426 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingJack Link's Original Beef Sticks, 0.92 oz., 20 pk., $15.98, Was $17.48, $0.80/ea
Now$1598current price Now $15.98, Was $17.48$17.48$0.80/ea$1.5 offJack Link's Original Beef Sticks, 0.92 oz., 20 pk.
14604.6164 out of 5 Stars. 1460 reviews4.6164 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShipping
About this item
Product details
High-Protein Snack for Every Craving
WILDE Ranch Protein Chips are a delicious and satisfying snack packed with 10 grams of complete protein per serving. Made from 100% all-natural chicken breast, egg whites, and bone broth, these chips offer a unique way to enjoy a protein-rich treat without compromising on flavor.Crafted with Real Ingredients
These protein chips are made with care, using only high-quality ingredients like chicken breast, egg whites, and bone broth. The chickens used are raised without antibiotics or hormones, ensuring a clean and wholesome snack option.Thin, Crispy, and Irresistible
Enjoy the crunch of a classic potato chip with a healthier twist. WILDE Ranch Protein Chips deliver 5 times the protein and half the carbs of traditional chips, making them a guilt-free indulgence that fits into your active lifestyle.Specifications
Net Weight: 7 oz.
Includes: One 7 oz. bag
Ingredients: Antibiotic-Free Chicken, Native Tapioca Starch, High Oleic Expeller Pressed Sunflower Oil, Egg Whites, Chicken Bone Broth Contains Less Than 2% Of the Following: Buttermilk*, Cream*, Sour Cream (Cream, Nonfat Milk, Cultures) *, Nonfat Milk, Spices, Tomato Powder, Modified Tapioca Starch, Sea Salt, Yeast Extract, Citric Acid, Lactic Acid, Medium Chain Triglycerides, Gum Acacia, Natural Flavors, Potassium Salt. *Dried. CONTAINS: EGG, MILK INGREDIENTS
Member ratings & reviews
Filtered and sorted results would be available on the new 'Customer ratings & reviews' page.
Showing 1-3 of 110 reviews
Verified Purchase
TASTE AMAZING
I absolutely love these chips. I feel like I can still indulge in eating chips occasionally but without the guilt of wasted calories because these are full of protein and you get satisfied much quicker than eating regular chips. And did I mention, they taste great, great, great. Hope Sam's gets them again.
Verified Purchase
Great Protein Snack
Love these chips but you have to get used to the texture because they are made from chicken. The ranch flavor could have been a little stronger. Their other spicy flavors set my lips on fire but these have a very mild ranch flavor. I am still looking for the Ranch crackers.
Verified Purchase
Awesome Chips!!
Awesome Chips! These might be my new favorite! I love being able to have these in my office for when the 230pm slump starts to happen. I dont feel guilty about my afternoon snack!
Items you may like
Utz Cheeseball Barrel, 28 oz., $7.48, $0.27/oz
Sponsored$748current price $7.48$0.27/ozUtz Cheeseball Barrel, 28 oz.
34484.6876 out of 5 Stars. 3448 reviews4.6876 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingSunChips Whole Grain Variety Pack Chips, 30 pk., $18.48, $0.62/ea
$1848current price $18.48$0.62/eaSunChips Whole Grain Variety Pack Chips, 30 pk.
35614.7504 out of 5 Stars. 3561 reviews4.7504 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingMiss Vickie's Kettle Cooked Potato Chips Variety Pack, 30 pk., $18.48, $0.62/ea
$1848current price $18.48$0.62/eaMiss Vickie's Kettle Cooked Potato Chips Variety Pack, 30 pk.
9014.5971 out of 5 Stars. 901 reviews4.5971 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingUtz Jumbo Snack Pack, 1 oz., 42 pk., $14.38, $0.34/ea
Sponsored$1438current price $14.38$0.34/eaUtz Jumbo Snack Pack, 1 oz., 42 pk.
21364.537 out of 5 Stars. 2136 reviews4.537 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for ShippingShippingLay's Classic Potato Chips, 1 oz., 50 pk., $18.98, $0.38/oz
$1898current price $18.98$0.38/ozLay's Classic Potato Chips, 1 oz., 50 pk.
48544.7651 out of 5 Stars. 4854 reviews4.7651 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingDoritos Nacho Cheese Tortilla Chips, 1 oz., 50 pk., $18.98, $0.38/oz
$1898current price $18.98$0.38/ozDoritos Nacho Cheese Tortilla Chips, 1 oz., 50 pk.
28614.676 out of 5 Stars. 2861 reviews4.676 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingStrawberries, 2 lbs., $6.52, $3.26/lb
$652current price $6.52$3.26/lbStrawberries, 2 lbs.
396904.416 out of 5 Stars. 39690 reviews4.416 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryBananas, 3 lbs., $1.47, $0.49/lb
$147current price $1.47$0.49/lbBananas, 3 lbs.
527614.6059 out of 5 Stars. 52761 reviews4.6059 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryMember's Mark Ultra Premium 2-Ply Toilet Paper 45 rolls, 235 sheets/roll, $24.76, $0.02/sft
$2476current price $24.76$0.02/sftMember's Mark Ultra Premium 2-Ply Toilet Paper 45 rolls, 235 sheets/roll
1937854.8417 out of 5 Stars. 193785 reviews4.8417 out of 5 starsAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingMember's Mark Seasoned Rotisserie Chicken, $4.98
$498current price $4.98Member's Mark Seasoned Rotisserie Chicken
742414.6653 out of 5 Stars. 74241 reviews4.6653 out of 5 starsAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryMember's Mark Purified Water 16.9 fl. oz., 40 pk., $4.28, $0.01/foz
$428current price $4.28$0.01/fozMember's Mark Purified Water 16.9 fl. oz., 40 pk.
626394.8197 out of 5 Stars. 62639 reviews4.8197 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryCheetos Puffs Cheese Snacks, 15.25 oz., $3.98, Was $4.48, $0.26/oz
Instant Savings
Now$398current price Now $3.98, Was $4.48$4.48$0.26/oz$0.50 offEnds Oct 25Cheetos Puffs Cheese Snacks, 15.25 oz.
43494.7804 out of 5 Stars. 4349 reviews4.7804 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingCheetos Flamin' Hot Crunchy Snacks, 1 oz., 50 pk., $18.98, $0.38/oz
$1898current price $18.98$0.38/ozCheetos Flamin' Hot Crunchy Snacks, 1 oz., 50 pk.
11254.6347 out of 5 Stars. 1125 reviews4.6347 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingChester's Flamin' Hot Fries Corn Snacks, 1 oz., 50 pk., $18.98, $0.38/ea
$1898current price $18.98$0.38/eaChester's Flamin' Hot Fries Corn Snacks, 1 oz., 50 pk.
8554.6678 out of 5 Stars. 855 reviews4.6678 out of 5 starsAvailable for ShippingShippingLay's Barbecue Potato Chips, 1 oz., 50 pk., $18.98, $0.38/ea
$1898current price $18.98$0.38/eaLay's Barbecue Potato Chips, 1 oz., 50 pk.
12444.7034 out of 5 Stars. 1244 reviews4.7034 out of 5 starsAvailable for ShippingShipping