Swiffer PowerMop Refill Bundle, Lavender, 10 Mop Pads + 2 Bottles
Shipping

Highlights
Get $15 Sam’s Cash* when you spend $100 on select P&G Brands. Valid Sept. 30 - Oct. 27, 2026. Limit $15 Sam’s Cash per cardholder. Terms apply. Shop all eligible items.
- Box contains 10 pads and 2 solution bottles
- Mop smarter with Swiffer PowerMop and clean in half the time*
- 5X cleaning power** with hundreds of scrubbing strips
- Pre-mixed solution breaks down tough, sticky messes and dries fast
- Reinvigorate your home and enjoy the Fresh Scent for up to 2 hours
Simple Green All-Purpose Cleaner, 172 fl. oz., Spray Bottle + Refill $10.34 $0.07/oz

Simple Green All-Purpose Cleaner, 172 fl. oz., Spray Bottle + Refill


Members also considered
Sprayway Glass Cleaner, 19 oz., Choose Pack Size $8.38 $0.11/foz
Sponsored$838current price $8.38$0.11/fozOptions from $8.38 – $24.98Sprayway Glass Cleaner, 19 oz., Choose Pack Size
93014.8696 out of 5 Stars. 9301 reviews4.8696 out of 5 starsAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingLysol Disinfectant Spray, Crisp Linen 19 oz., 3 pk. $15.98 $5.33/ea
$1598current price $15.98$5.33/eaLysol Disinfectant Spray, Crisp Linen 19 oz., 3 pk.
146794.8593 out of 5 Stars. 14679 reviews4.8593 out of 5 starsAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingLysol Advanced Toilet Bowl Gel Cleaner 32 fl. oz., 4 pk. $11.48 $0.09/foz
$1148current price $11.48$0.09/fozLysol Advanced Toilet Bowl Gel Cleaner 32 fl. oz., 4 pk.
40134.7309 out of 5 Stars. 4013 reviews4.7309 out of 5 starsAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingScott Shop Towels Original 55 sheets/roll, 12 rolls $22.64 $0.05/sft
Sponsored$2264current price $22.64$0.05/sftScott Shop Towels Original 55 sheets/roll, 12 rolls
2514.8008 out of 5 Stars. 251 reviews4.8008 out of 5 starsAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingClorox Clean-Up All-Purpose Cleaner + Bleach, Original Spray + Refill $16.48 $0.08/foz
$1648current price $16.48$0.08/fozClorox Clean-Up All-Purpose Cleaner + Bleach, Original Spray + Refill
160914.7551 out of 5 Stars. 16091 reviews4.7551 out of 5 starsAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingScrubbing Bubbles Bathroom Grime Fighter Disinfectant, Aerosol, Rainshower Scent, 25oz, 4 Count $13.98 $0.14/oz
$1398current price $13.98$0.14/ozScrubbing Bubbles Bathroom Grime Fighter Disinfectant, Aerosol, Rainshower Scent, 25oz, 4 Count
3764.704 out of 5 Stars. 376 reviews4.704 out of 5 starsAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingWindex Original Glass and Window Cleaner Spray with 128 fl oz Refill, 32 fl oz $11.72 $0.07/foz
$1172current price $11.72$0.07/fozWindex Original Glass and Window Cleaner Spray with 128 fl oz Refill, 32 fl oz
30374.8229 out of 5 Stars. 3037 reviews4.8229 out of 5 starsAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingClorox Toilet Bowl Cleaner with Bleach, Rain Clean, 6pk., 144 fl. oz. $12.48 $0.09/foz
$1248current price $12.48$0.09/fozClorox Toilet Bowl Cleaner with Bleach, Rain Clean, 6pk., 144 fl. oz.
52864.7777 out of 5 Stars. 5286 reviews4.7777 out of 5 starsAvailable for ShippingShippingDrano Max Gel Ultra Clog Remover, Powerful Drain Cleaner, Thickest Formula, 80 oz., 2 Count $12.87 $0.08/foz
$1287current price $12.87$0.08/fozDrano Max Gel Ultra Clog Remover, Powerful Drain Cleaner, Thickest Formula, 80 oz., 2 Count
14324.6487 out of 5 Stars. 1432 reviews4.6487 out of 5 starsAvailable for ShippingShippingPledge Beautify It Lemon Enhancing Polish Spray - Removes Dust and Fingerprints. Provides Protective, Glossy Coating (3 Pack Aerosol Spray), 9.7 oz $12.52 $4.17/ea
$1252current price $12.52$4.17/eaPledge Beautify It Lemon Enhancing Polish Spray - Removes Dust and Fingerprints. Provides Protective, Glossy Coating (3 Pack Aerosol Spray), 9.7 oz
12674.7877 out of 5 Stars. 1267 reviews4.7877 out of 5 starsAvailable for ShippingShippingScrubbing Bubbles Mega Shower Aerosol, Disinfectant Spray, Rainshower Scent, 20 oz., 3 ct. $10.68 $3.56/ea
$1068current price $10.68$3.56/eaScrubbing Bubbles Mega Shower Aerosol, Disinfectant Spray, Rainshower Scent, 20 oz., 3 ct.
12164.6628 out of 5 Stars. 1216 reviews4.6628 out of 5 starsAvailable for ShippingShippingMr. Clean Clean Freak Multi-Surface Cleaner, Lemon Zest, 2 trigger sprays + refill $13.64 $0.22/foz
Sam's Cash Offer
$1364current price $13.64$0.22/fozEarn $15 Sam's Cashwhen you spend $100 on select P&G brands*. Terms apply.Ends Oct 27Mr. Clean Clean Freak Multi-Surface Cleaner, Lemon Zest, 2 trigger sprays + refill
12014.4446 out of 5 Stars. 1201 reviews4.4446 out of 5 starsAvailable for ShippingShippingPledge® Multisurface Cleaner, Everyday Clean™, Aerosol, Rainshower Scent, 9.7 oz, Pack of 3 $12.52 $4.17/ea
$1252current price $12.52$4.17/eaPledge® Multisurface Cleaner, Everyday Clean™, Aerosol, Rainshower Scent, 9.7 oz, Pack of 3
794.7429 out of 5 Stars. 79 reviews4.7429 out of 5 starsAvailable for ShippingShippingClorox Bathroom Bleach Foamer, Ocean Mist, 3 ct., 90 fl. oz. $12.98 $0.14/foz
$1298current price $12.98$0.14/fozClorox Bathroom Bleach Foamer, Ocean Mist, 3 ct., 90 fl. oz.
15494.4642 out of 5 Stars. 1549 reviews4.4642 out of 5 starsAvailable for ShippingShippingDampRid Max Moisture Absorber Hanging Bag, Fresh Scent 4 pk. $13.98 $3.50/ea
$1398current price $13.98$3.50/eaDampRid Max Moisture Absorber Hanging Bag, Fresh Scent 4 pk.
14414.8439 out of 5 Stars. 1441 reviews4.8439 out of 5 starsAvailable for ShippingShipping
About this item
Product details
Get $15 Sam’s Cash* when you spend $100 on select P&G Brands. Valid Sept. 30 - Oct. 27, 2026. Limit $15 Sam’s Cash per cardholder. Terms apply. Shop all eligible items.
Swiffer PowerMop Refill Bundle
Mop Smarter with the Swiffer PowerMop, an all-in-one mopping system that will give you a mop and bucket clean in half the time**. Save up to $7*** with this refill bundle designed exclusively for Swiffer PowerMop and is not compatible with Swiffer WetJet or other Swiffer Products This convenient bundle includes 10 multi-surface mopping pads and 2 bottles of lavender scented floor cleaning solution.
Sparkling Clean + Lasting Freshness
The PowerMop mopping pads have 5X cleaning power vs Swiffer WetJet pads and come with 300+ scrubbing strips that reach deep into grooves and grout to remove sticky spills and daily dirt and grime. The pre-mixed solution breaks down tough, sticky messes and dries fast – no need to rinse! Reinvigorate your home and enjoy the long-lasting scent of lavender PowerMop floor cleaning solution. It will fill your home with freshness for hours‡. Use PowerMop to get your floors sparkling clean all throughout your home.
Easy Cleaning, Half the Time
One PowerMop pad cleans up to 4X more floor! The all-in-one mopping system is also great for cleaning baseboards and lays flat so you can easily clean under furniture. Enjoy the ease of disposable mop pads – just throw dirt and grime away and start with a clean, fresh pad every time. PowerMop is safe on wood and all finished floors§. Buy Swiffer worry-free. If you’re not completely satisfied, check out our money-back guarantee.
Specifications
| Key Specifications | |
| Size/Count | Box Contains 10 Pads and 2 Solution Bottles |
| Scent: | Lavender |
| Form: | Cloth and Solution |
| Certifications and Claims | All-in-one cleaning system for multi-surface, excludes unfinished, waxed, or oiled surfaces. *vs. mop and bucket – includes cleaning and drying time **Compared to Swiffer WetJet †Pad layers vs. Swiffer WetJet pads ‡ Leaves behind up to 2 hours of freshness after initial product use §Do NOT use on unfinished, oiled or waxed wooden boards, non-sealed tiles, or carpeted floors because they may be water sensitive. |
| Allergens/Warnings: | Contains scent allergen(s) |
| Surface Suitability: | *Do not use on unfinished, oiled or waxed wooden boards, non-sealed tiles or carpeted floors because they may be water sensitive |
| Use Instructions | 1. Our bottles come cap down, ready to go! 2. Insert bottle into mop. 3. Push down to click bottle into place. 4. Push button to eject bottle when empty. |
Member ratings & reviews
Filtered and sorted results would be available on the new 'Customer ratings & reviews' page.
Showing 1-3 of 352 reviews
Verified Purchase
Sam’s Has The Best Price
Sam’s definitely has the best price on the Swiffer bundle. However, I did buy some reusable pads that you can just throw in the washing machine when you’re done mopping. That should cut down the cost and create less trash to dispose of.
Verified Purchase
The new Swiffer is Swifter to use. Love it.
This Swiffer mop is awesome! Easier and faster to use. Wish Sam’s Club carried cleaner and mop refills. We have two dogs, one that drools. Also the paw tracks at the back door as challenges all the time to keep clean. The new Swiffer makes those yuckies disappear.
Verified Purchase
Improved Swifter
I would highly recommend the Swifter! I love the mop head size and its availability to maneuver into small spaces. The liquid seems to do a better job with less effort than my previous Swifter perhaps due to the two jet heads.
Items you may like
Palmolive Antibacterial Dishwashing Liquid Dish Soap, Orange 102 fl.oz. $8.98 $0.09/foz
Sponsored$898current price $8.98$0.09/fozPalmolive Antibacterial Dishwashing Liquid Dish Soap, Orange 102 fl.oz.
43724.7674 out of 5 Stars. 4372 reviews4.7674 out of 5 starsAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingScotch-Brite Heavy Duty Industrial Sized Scour Pads 20ct. $9.78 $0.49/ea
$978current price $9.78$0.49/eaScotch-Brite Heavy Duty Industrial Sized Scour Pads 20ct.
19934.8435 out of 5 Stars. 1993 reviews4.8435 out of 5 starsAvailable for ShippingShippingScotch-Brite Stainless Steel Extra Large Scrubbers,16 ct. $11.34 $0.71/ea
$1134current price $11.34$0.71/eaScotch-Brite Stainless Steel Extra Large Scrubbers,16 ct.
5834.7993 out of 5 Stars. 583 reviews4.7993 out of 5 starsAvailable for ShippingShippingPalmolive Ultra Dishwashing Liquid, Original Scent, 102 oz. $8.98 $0.09/foz
Sponsored$898current price $8.98$0.09/fozPalmolive Ultra Dishwashing Liquid, Original Scent, 102 oz.
10384.4432 out of 5 Stars. 1038 reviews4.4432 out of 5 starsAvailable for ShippingShippingMember's Mark 24" x 16" Microfiber Towels 24 pk., 3 Colors $16.98 Was $17.98 $0.71/ea
Now$1698current price Now $16.98, Was $17.98$17.98$0.71/ea$1 offMember's Mark 24" x 16" Microfiber Towels 24 pk., 3 Colors
3704.773 out of 5 Stars. 370 reviews4.773 out of 5 starsAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingHometex Microfiber Towels, 96 pack $38.98 $0.41/ea
$3898current price $38.98$0.41/eaHometex Microfiber Towels, 96 pack
2974.3266 out of 5 Stars. 297 reviews4.3266 out of 5 starsAvailable for ShippingShippingMember's Mark Ultra Dinner Paper Plates, 10", 204 ct. $18.98 $0.09/ea
$1898current price $18.98$0.09/eaMember's Mark Ultra Dinner Paper Plates, 10", 204 ct.
423984.8563 out of 5 Stars. 42398 reviews4.8563 out of 5 starsAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingMember's Mark Seasoned Rotisserie Chicken $4.98
$498current price $4.98Member's Mark Seasoned Rotisserie Chicken
743704.6652 out of 5 Stars. 74370 reviews4.6652 out of 5 starsAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryMember's Mark Ultra Lunch Paper Plates, 8.5", 300 ct. $20.98 $0.07/ea
$2098current price $20.98$0.07/eaMember's Mark Ultra Lunch Paper Plates, 8.5", 300 ct.
278394.8293 out of 5 Stars. 27839 reviews4.8293 out of 5 starsAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingMember’s Mark Cage Free Grade AA Large White Eggs, 2 dozen $4.82 $2.41/dz
$482current price $4.82$2.41/dzMember’s Mark Cage Free Grade AA Large White Eggs, 2 dozen
222494.7305 out of 5 Stars. 22249 reviews4.7305 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryGreen Seedless Grapes, 3 lbs. $6.97 $2.32/lb
$697current price $6.97$2.32/lbGreen Seedless Grapes, 3 lbs.
314724.4708 out of 5 Stars. 31472 reviews4.4708 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryMember's Mark Platinum Clean Automatic Dishwasher Pacs, Fresh Clean, 110 ct. $14.98 $0.14/ea
$1498current price $14.98$0.14/eaMember's Mark Platinum Clean Automatic Dishwasher Pacs, Fresh Clean, 110 ct.
26224.439 out of 5 Stars. 2622 reviews4.439 out of 5 starsAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingLysol Laundry Sanitizer Additive, Crisp Linen 150 fl. oz. $15.48 $0.10/foz
$1548current price $15.48$0.10/fozFrom $15.48Lysol Laundry Sanitizer Additive, Crisp Linen 150 fl. oz.
78444.8849 out of 5 Stars. 7844 reviews4.8849 out of 5 starsAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingOdoBan Disinfectant & Odor Eliminator, Eucalyptus 1 gal. concentrate + 32 oz. Ready-to-Use Spray $10.98
$1098current price $10.98OdoBan Disinfectant & Odor Eliminator, Eucalyptus 1 gal. concentrate + 32 oz. Ready-to-Use Spray
26004.8731 out of 5 Stars. 2600 reviews4.8731 out of 5 starsAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingMember's Mark Commercial Sanitizer, 1 Gallon Jugs $30.32 $0.06/foz
$3032current price $30.32$0.06/fozMember's Mark Commercial Sanitizer, 1 Gallon Jugs
344.5 out of 5 Stars. 34 reviews4.5 out of 5 starsAvailable for ShippingShipping