Starbucks Dark Roast Ground Coffee, Caffe Verona, 32 oz.
Shipping

Highlights
- Enjoy the Starbucks coffee you love at home with this 32-ounce bag of Starbucks Caffè Verona dark roast ground coffee
- Starbucks Caffè Verona is a rich coffee— full-bodied and lusciously velvety mouthfeel, this silky roast delivers notes of dark cocoa and caramelized sugar
- Enjoy your coffee your way—brew it hot or over ice for a refreshing pick-me-up. Add your favorite coffee creamer for a personalized touch, or enjoy balanced, black coffee for a satisfying sip any time of day
- Enjoy the same delicious Starbucks taste, no matter how you make your cup—whether it’s a rich French press, classic drip brew or smooth pour-over
Black Rifle Coffee Tactisquatch Dark Roast Ground Coffee, 32 oz., $21.78, $0.68/oz

Black Rifle Coffee Tactisquatch Dark Roast Ground Coffee, 32 oz.


Members also considered
Seattle's Best Coffee 6th Avenue Bistro Ground Coffee, 32 oz., $16.98, $0.53/oz
$1698current price $16.98$0.53/ozSeattle's Best Coffee 6th Avenue Bistro Ground Coffee, 32 oz.
26754.7073 out of 5 Stars. 2675 reviews4.7073 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for ShippingShippingMember's Mark Classic Medium Roast Ground Coffee, 40 oz., $17.98, $0.45/oz
$1798current price $17.98$0.45/ozMember's Mark Classic Medium Roast Ground Coffee, 40 oz.
7814.2791 out of 5 Stars. 781 reviews4.2791 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for ShippingShippingCaribou Dark Roast Ground Coffee, Mahogany 40 oz., $23.28, $0.58/oz
$2328current price $23.28$0.58/ozCaribou Dark Roast Ground Coffee, Mahogany 40 oz.
3514.7692 out of 5 Stars. 351 reviews4.7692 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for ShippingShippingFire Department Ground Coffee, Skull Crushing Espresso, 30 oz., $16.98, $0.57/oz
$1698current price $16.98$0.57/ozFire Department Ground Coffee, Skull Crushing Espresso, 30 oz.
1204.25 out of 5 Stars. 120 reviews4.25 out of 5 starsAvailable for ShippingShippingPeet's Coffee Ground Dark Roast, House Blend 32 oz., $23.98, $0.75/oz
$2398current price $23.98$0.75/ozPeet's Coffee Ground Dark Roast, House Blend 32 oz.
8704.7494 out of 5 Stars. 870 reviews4.7494 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for ShippingShippingMember's Mark Medium Roast Ground Coffee, Donut Shop, 40 oz., $16.98, $0.42/oz
$1698current price $16.98$0.42/ozMember's Mark Medium Roast Ground Coffee, Donut Shop, 40 oz.
3154.4 out of 5 Stars. 315 reviews4.4 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for ShippingShippingFolgers 100% Medium Roast Ground Colombian Coffee, 40.3 oz., $20.98, $0.52/oz
$2098current price $20.98$0.52/ozFolgers 100% Medium Roast Ground Colombian Coffee, 40.3 oz.
49114.6192 out of 5 Stars. 4911 reviews4.6192 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingMaxwell House Original Roast Medium Ground Coffee, 43.1 oz., $16.98, Was $17.98, $0.39/oz
Now$1698current price Now $16.98, Was $17.98$17.98$0.39/oz$1 offMaxwell House Original Roast Medium Ground Coffee, 43.1 oz.
26174.7233 out of 5 Stars. 2617 reviews4.7233 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingCafé Bustelo Festival Size Dark Roast Ground Coffee, Espresso 46 oz., $23.98, $0.52/oz
$2398current price $23.98$0.52/ozCafé Bustelo Festival Size Dark Roast Ground Coffee, Espresso 46 oz.
13924.7716 out of 5 Stars. 1392 reviews4.7716 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingCafé Bustelo Ground Coffee, 40 oz., 4 ct., $21.18, $0.53/oz
$2118current price $21.18$0.53/ozCafé Bustelo Ground Coffee, 40 oz., 4 ct.
33914.8142 out of 5 Stars. 3391 reviews4.8142 out of 5 starsAvailable for ShippingShipping
About this item
Product details
Fall in Love with Caffè Verona
Named after a city renowned for romance, Caffè Verona is a coffee blend that captures hearts at first sip. Originally crafted as a dessert coffee for a Seattle restaurant, it quickly gained popularity and became a favorite in stores. With its well-balanced profile and rich flavors of dark cocoa and caramelized sugar, this dark roast pairs beautifully with anything chocolate.
Crafted with 100% Arabica Beans
Every cup of Caffè Verona is made using 100% arabica beans, ensuring premium quality and exceptional taste. Each coffee bean is carefully roasted to achieve the perfect balance of aroma, acidity, body, and flavor. Sourced from the Asia/Pacific region, these beans are celebrated for their bold and distinctive flavors that are truly one-of-a-kind.
The Starbucks Difference
Starbucks is committed to creating a long-term supply of high-quality coffee while positively impacting the lives of coffee farmers and their communities. By sourcing beans from over 30 coffee-producing countries within the "Coffee Belt," Starbucks ensures that its coffee is ethically grown and responsibly traded. This dedication to sustainability and quality is what sets Starbucks apart.
Ethically Sourced and Responsibly Traded
Through comprehensive guidelines, Starbucks guarantees that the coffee it purchases meets rigorous ethical and environmental standards. Nestlé proudly uses Starbucks trademarks under license, bringing you the premium coffee experience you love while supporting sustainable practices worldwide.
Specifications
Net Weight: 32 ounces
Ingredients: Ground Arabica Coffee
UPC: 00098236007801
Member ratings & reviews
Filtered and sorted results would be available on the new 'Customer ratings & reviews' page.
Showing 1-3 of 869 reviews
Verified Purchase
Changed from the regular k-cups
Really enjoy my coffee, and after Years of drinking store bought K-cups I thought the worst. Now that I have used the reusable k-cups for a while now it’s really good. Not to mention the taste is different because it’s a different brand it’s very good.😊
Verified Purchase
Starbucks Coffee without the coffee shop price
Pretty good stuff. I was reluctant to try since I always bought the dark roast. Glad I gave it a try.
Verified Purchase
Reminds me of Italy
I was disappointed when our local Sam's club stopped carrying French Roast, but after trying Cafe Verona I'm pleasantly surprised at how good it is.
Items you may like
Cameron's Specialty Ground Coffee, Jamaica Blend 32 oz., $16.28, Was $16.48, $0.51/oz
SponsoredNow$1628current price Now $16.28, Was $16.48$16.48$0.51/oz$0.2 offCameron's Specialty Ground Coffee, Jamaica Blend 32 oz.
3824.5497 out of 5 Stars. 382 reviews4.5497 out of 5 starsAvailable for ShippingShippingFolgers Classic Roast Ground Coffee Packets, 1.2 oz., 42 ct., $38.48, $0.92/ea
$3848current price $38.48$0.92/eaFolgers Classic Roast Ground Coffee Packets, 1.2 oz., 42 ct.
3524.7273 out of 5 Stars. 352 reviews4.7273 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for ShippingShippingYuban Traditional Medium Roast Ground Coffee, 43.1 oz., $16.98, Was $17.98, $0.39/oz
Now$1698current price Now $16.98, Was $17.98$17.98$0.39/oz$1 offYuban Traditional Medium Roast Ground Coffee, 43.1 oz.
2854.6947 out of 5 Stars. 285 reviews4.6947 out of 5 starsAvailable for ShippingShippingChock full o'Nuts Heavenly Ground Coffee, Original Blend, 48 oz., $19.98, $0.42/oz
$1998current price $19.98$0.42/ozChock full o'Nuts Heavenly Ground Coffee, Original Blend, 48 oz.
10634.6595 out of 5 Stars. 1063 reviews4.6595 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for ShippingShippingBananas, 3 lbs., $1.47, $0.49/lb
$147current price $1.47$0.49/lbBananas, 3 lbs.
527304.6059 out of 5 Stars. 52730 reviews4.6059 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryStrawberries, 2 lbs., $6.97, $3.48/lb
$697current price $6.97$3.48/lbStrawberries, 2 lbs.
396904.416 out of 5 Stars. 39690 reviews4.416 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryMember’s Mark Cage Free Grade AA Large White Eggs, 2 dozen, $4.82, $2.41/dz
$482current price $4.82$2.41/dzMember’s Mark Cage Free Grade AA Large White Eggs, 2 dozen
221924.7303 out of 5 Stars. 22192 reviews4.7303 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryMember's Mark Ultra Dinner Paper Plates, 10", 204 ct., $18.98, $0.09/ea
$1898current price $18.98$0.09/eaMember's Mark Ultra Dinner Paper Plates, 10", 204 ct.
423344.8563 out of 5 Stars. 42334 reviews4.8563 out of 5 starsAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingMember's Mark Salted Sweet Cream Butter Sticks, 4 oz., 16 ct., $10.22
$1022current price $10.22Member's Mark Salted Sweet Cream Butter Sticks, 4 oz., 16 ct.
245084.8632 out of 5 Stars. 24508 reviews4.8632 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryFolgers Dark Roast K-Cup Coffee Pods, Black Silk, 100 ct., $47.98, $0.48/ea
$4798current price $47.98$0.48/eaFolgers Dark Roast K-Cup Coffee Pods, Black Silk, 100 ct.
36544.8265 out of 5 Stars. 3654 reviews4.8265 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for ShippingShippingDutch Bros Variety Coffee Pods, 60ct, $33.98, $0.57/ea
$3398current price $33.98$0.57/eaDutch Bros Variety Coffee Pods, 60ct
Available for ShippingShippingMember’s Mark Donut Shop Medium Roast Coffee Pods, 100 ct., $32.98, $0.33/ea
$3298current price $32.98$0.33/eaMember’s Mark Donut Shop Medium Roast Coffee Pods, 100 ct.
208174.6897 out of 5 Stars. 20817 reviews4.6897 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingStarbucks Frappuccino Chilled Mocha Coffee Drink, 9.5 oz., 15 pk., $21.98, $0.15/foz
$2198current price $21.98$0.15/fozStarbucks Frappuccino Chilled Mocha Coffee Drink, 9.5 oz., 15 pk.
45924.7722 out of 5 Stars. 4592 reviews4.7722 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryDunkin' Donuts Medium Roast K-Cup Coffee Pods, Original Blend, 72 ct., $45.88, $0.64/ea
$4588current price $45.88$0.64/eaFrom $45.88Dunkin' Donuts Medium Roast K-Cup Coffee Pods, Original Blend, 72 ct.
96004.806 out of 5 Stars. 9600 reviews4.806 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingStarbucks Medium Roast K-Cup Coffee Pods, Pike Place, 72 ct., $44.98, Was $47.98, $0.62/ea
Now$4498current price Now $44.98, Was $47.98$47.98$0.62/ea$3 offStarbucks Medium Roast K-Cup Coffee Pods, Pike Place, 72 ct.
97564.7511 out of 5 Stars. 9756 reviews4.7511 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShipping