Starbucks Dark Roast Ground Coffee, Caffe Verona, 32 oz.
Shipping

Highlights
- Enjoy the Starbucks coffee you love at home with this 32-ounce bag of Starbucks Caffè Verona dark roast ground coffee
- Starbucks Caffè Verona is a rich coffee— full-bodied and lusciously velvety mouthfeel, this silky roast delivers notes of dark cocoa and caramelized sugar
- Enjoy your coffee your way—brew it hot or over ice for a refreshing pick-me-up. Add your favorite coffee creamer for a personalized touch, or enjoy balanced, black coffee for a satisfying sip any time of day
- Enjoy the same delicious Starbucks taste, no matter how you make your cup—whether it’s a rich French press, classic drip brew or smooth pour-over
Black Rifle Coffee Tactisquatch Dark Roast Ground Coffee, 32 oz. $21.78 $0.68/oz

Black Rifle Coffee Tactisquatch Dark Roast Ground Coffee, 32 oz.


Members also considered
Maxwell House Original Roast Medium Ground Coffee, 43.1 oz. $15.73 Was $16.98 $0.36/oz
Instant Savings
SponsoredNow$1573current price Now $15.73, Was $16.98$16.98$0.36/oz$1.25 offEnds Oct 27Maxwell House Original Roast Medium Ground Coffee, 43.1 oz.
26294.7246 out of 5 Stars. 2629 reviews4.7246 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingMember's Mark Classic Medium Roast Ground Coffee, 40 oz. $17.98 $0.45/oz
$1798current price $17.98$0.45/ozMember's Mark Classic Medium Roast Ground Coffee, 40 oz.
7924.2803 out of 5 Stars. 792 reviews4.2803 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for ShippingShippingCaribou Dark Roast Ground Coffee, Mahogany 40 oz. $23.28 $0.58/oz
$2328current price $23.28$0.58/ozCaribou Dark Roast Ground Coffee, Mahogany 40 oz.
3514.7692 out of 5 Stars. 351 reviews4.7692 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for ShippingShippingSeattle's Best Coffee 6th Avenue Bistro Ground Coffee, 32 oz. $14.98 Was $16.98 $0.47/oz
Instant Savings
SponsoredNow$1498current price Now $14.98, Was $16.98$16.98$0.47/oz$2 offEnds Nov 01Seattle's Best Coffee 6th Avenue Bistro Ground Coffee, 32 oz.
26784.7065 out of 5 Stars. 2678 reviews4.7065 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for ShippingShippingFire Department Ground Coffee, Skull Crushing Espresso, 30 oz. $16.98 $0.57/oz
$1698current price $16.98$0.57/ozFire Department Ground Coffee, Skull Crushing Espresso, 30 oz.
1224.2623 out of 5 Stars. 122 reviews4.2623 out of 5 starsAvailable for ShippingShippingMember's Mark Medium Roast Ground Coffee, Donut Shop, 40 oz. $16.98 $0.42/oz
$1698current price $16.98$0.42/ozMember's Mark Medium Roast Ground Coffee, Donut Shop, 40 oz.
3154.4 out of 5 Stars. 315 reviews4.4 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for ShippingShippingPeet's Coffee Ground Dark Roast, House Blend 32 oz. $23.98 $0.75/oz
$2398current price $23.98$0.75/ozPeet's Coffee Ground Dark Roast, House Blend 32 oz.
8704.7494 out of 5 Stars. 870 reviews4.7494 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for ShippingShippingFolgers 100% Medium Roast Ground Colombian Coffee, 40.3 oz. $20.98 $0.52/oz
$2098current price $20.98$0.52/ozFolgers 100% Medium Roast Ground Colombian Coffee, 40.3 oz.
49214.6192 out of 5 Stars. 4921 reviews4.6192 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingCafé Bustelo Ground Coffee, 40 oz., 4 ct. $21.18 $0.53/oz
$2118current price $21.18$0.53/ozCafé Bustelo Ground Coffee, 40 oz., 4 ct.
33984.8143 out of 5 Stars. 3398 reviews4.8143 out of 5 starsAvailable for ShippingShippingCafé Bustelo Festival Size Dark Roast Ground Coffee, Espresso 46 oz. $23.98 $0.52/oz
$2398current price $23.98$0.52/ozCafé Bustelo Festival Size Dark Roast Ground Coffee, Espresso 46 oz.
13924.7716 out of 5 Stars. 1392 reviews4.7716 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShipping
About this item
Product details
Fall in Love with Caffè Verona
Named after a city renowned for romance, Caffè Verona is a coffee blend that captures hearts at first sip. Originally crafted as a dessert coffee for a Seattle restaurant, it quickly gained popularity and became a favorite in stores. With its well-balanced profile and rich flavors of dark cocoa and caramelized sugar, this dark roast pairs beautifully with anything chocolate.
Crafted with 100% Arabica Beans
Every cup of Caffè Verona is made using 100% arabica beans, ensuring premium quality and exceptional taste. Each coffee bean is carefully roasted to achieve the perfect balance of aroma, acidity, body, and flavor. Sourced from the Asia/Pacific region, these beans are celebrated for their bold and distinctive flavors that are truly one-of-a-kind.
The Starbucks Difference
Starbucks is committed to creating a long-term supply of high-quality coffee while positively impacting the lives of coffee farmers and their communities. By sourcing beans from over 30 coffee-producing countries within the "Coffee Belt," Starbucks ensures that its coffee is ethically grown and responsibly traded. This dedication to sustainability and quality is what sets Starbucks apart.
Ethically Sourced and Responsibly Traded
Through comprehensive guidelines, Starbucks guarantees that the coffee it purchases meets rigorous ethical and environmental standards. Nestlé proudly uses Starbucks trademarks under license, bringing you the premium coffee experience you love while supporting sustainable practices worldwide.
Specifications
Net Weight: 32 ounces
Ingredients: Ground Arabica Coffee
UPC: 00098236007801
Member ratings & reviews
Filtered and sorted results would be available on the new 'Customer ratings & reviews' page.
Showing 1-3 of 871 reviews
Verified Purchase
Changed from the regular k-cups
Really enjoy my coffee, and after Years of drinking store bought K-cups I thought the worst. Now that I have used the reusable k-cups for a while now it’s really good. Not to mention the taste is different because it’s a different brand it’s very good.😊
Verified Purchase
Dark Chocolate Lovers
A friend gifted me a bag. I finally tried it after running out of my butterscotch flavored coffee. Well, it's my new go-to and I'm hooked! It's a rich dark roast cocoa flavor which is very flavorful.
Verified Purchase
Dark Roast No Bitterness
Deep Dark Flavor without the harsh bitter flavor that I have found in my search for a dark rich coffee.
Items you may like
Dunkin' Donuts Medium Roast K-Cup Coffee Pods, Original Blend, 72 ct. $45.88 $0.64/ea
Sponsored$4588current price $45.88$0.64/eaFrom $45.88Dunkin' Donuts Medium Roast K-Cup Coffee Pods, Original Blend, 72 ct.
96064.8062 out of 5 Stars. 9606 reviews4.8062 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingChock full o'Nuts Heavenly Ground Coffee, Original Blend, 48 oz. $19.98 $0.42/oz
$1998current price $19.98$0.42/ozChock full o'Nuts Heavenly Ground Coffee, Original Blend, 48 oz.
10634.6595 out of 5 Stars. 1063 reviews4.6595 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for ShippingShippingYuban Traditional Medium Roast Ground Coffee, 43.1 oz. $15.73 Was $16.98 $0.36/oz
Instant Savings
Now$1573current price Now $15.73, Was $16.98$16.98$0.36/oz$1.25 offEnds Oct 27Yuban Traditional Medium Roast Ground Coffee, 43.1 oz.
2864.6958 out of 5 Stars. 286 reviews4.6958 out of 5 starsAvailable for ShippingShippingStarbucks Unsweetened Iced Coffee, Medium Roast, 48 fl. oz., 2 pk. $8.87 Was $9.87 $0.09/foz
SponsoredNow$887current price Now $8.87, Was $9.87$9.87$0.09/foz$1 offStarbucks Unsweetened Iced Coffee, Medium Roast, 48 fl. oz., 2 pk.
11104.8198 out of 5 Stars. 1110 reviews4.8198 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryFolgers Classic Roast Ground Coffee Packets, 1.2 oz., 42 ct. $38.48 $0.92/ea
$3848current price $38.48$0.92/eaFolgers Classic Roast Ground Coffee Packets, 1.2 oz., 42 ct.
3524.7273 out of 5 Stars. 352 reviews4.7273 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for ShippingShippingWild Republic Caramel Pecan Ground Coffee 32oz $17.98 $0.56/oz
$1798current price $17.98$0.56/ozWild Republic Caramel Pecan Ground Coffee 32oz
Available for ShippingShippingBananas, 3 lbs. $1.47 $0.49/lb
$147current price $1.47$0.49/lbBananas, 3 lbs.
528074.6059 out of 5 Stars. 52807 reviews4.6059 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryStrawberries, 2 lbs. $6.52 $3.26/lb
$652current price $6.52$3.26/lbStrawberries, 2 lbs.
397144.4155 out of 5 Stars. 39714 reviews4.4155 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryMember’s Mark Cage Free Grade AA Large White Eggs, 2 dozen $4.82 $2.41/dz
$482current price $4.82$2.41/dzMember’s Mark Cage Free Grade AA Large White Eggs, 2 dozen
222304.7305 out of 5 Stars. 22230 reviews4.7305 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryMember's Mark Ultra Dinner Paper Plates, 10", 204 ct. $18.98 $0.09/ea
$1898current price $18.98$0.09/eaMember's Mark Ultra Dinner Paper Plates, 10", 204 ct.
423734.8563 out of 5 Stars. 42373 reviews4.8563 out of 5 starsAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingMember's Mark Salted Sweet Cream Butter Sticks, 4 oz., 16 ct. $10.22
$1022current price $10.22Member's Mark Salted Sweet Cream Butter Sticks, 4 oz., 16 ct.
245504.8631 out of 5 Stars. 24550 reviews4.8631 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryMember’s Mark Donut Shop Medium Roast Coffee Pods, 100 ct. $32.98 $0.33/ea
$3298current price $32.98$0.33/eaMember’s Mark Donut Shop Medium Roast Coffee Pods, 100 ct.
208234.6898 out of 5 Stars. 20823 reviews4.6898 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingStarbucks Frappuccino Chilled Mocha Coffee Drink, 9.5 oz., 15 pk. $21.98 $0.15/foz
$2198current price $21.98$0.15/fozStarbucks Frappuccino Chilled Mocha Coffee Drink, 9.5 oz., 15 pk.
45994.7723 out of 5 Stars. 4599 reviews4.7723 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryStarbucks Medium Roast K-Cup Coffee Pods, Pike Place, 72 ct. $44.98 Was $47.98 $0.62/ea
Now$4498current price Now $44.98, Was $47.98$47.98$0.62/ea$3 offStarbucks Medium Roast K-Cup Coffee Pods, Pike Place, 72 ct.
97394.7516 out of 5 Stars. 9739 reviews4.7516 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingMcCafe Premium Medium Roast K-Cup Coffee Pods, 94 ct. $47.98 $0.51/ea
$4798current price $47.98$0.51/eaMcCafe Premium Medium Roast K-Cup Coffee Pods, 94 ct.
201294.8229 out of 5 Stars. 20129 reviews4.8229 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShipping