Smucker's Uncrustables Peanut Butter and Grape Jelly Sandwiches, Frozen, 18 ct.
Curbside Pickup

Highlights
- Snack anywhere, anytime with a grab-and-go Uncrustables® sandwich.
- No High Fructose Corn Syrup
- Packed with creamy peanut butter and sweet grape jelly taste in every bite!
Raybern's Philly Cheesesteak, Frozen, 6 ct., $11.68, $1.95/ea

Raybern's Philly Cheesesteak, Frozen, 6 ct.


Members also considered
Kit Kat Cones Variety Pack, Frozen, 16ct., $11.18, $0.70/ea
Sponsored$1118current price $11.18$0.70/eaKit Kat Cones Variety Pack, Frozen, 16ct.
36274.6714 out of 5 Stars. 3627 reviews4.6714 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryOre-Ida Crispy Crinkles French Fries, Frozen 8 lbs., $8.58, $1.07/lb
$858current price $8.58$1.07/lbOre-Ida Crispy Crinkles French Fries, Frozen 8 lbs.
64164.7427 out of 5 Stars. 6416 reviews4.7427 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryMember's Mark Cinnamon French Toast Sticks, Frozen, 48 oz., $8.48, $0.18/oz
$848current price $8.48$0.18/ozMember's Mark Cinnamon French Toast Sticks, Frozen, 48 oz.
46824.7399 out of 5 Stars. 4682 reviews4.7399 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryTru Fru Strawberries in White & Milk Chocolate, Frozen, 24 oz., $14.82, $0.62/oz
Sponsored$1482current price $14.82$0.62/ozTru Fru Strawberries in White & Milk Chocolate, Frozen, 24 oz.
6694.8445 out of 5 Stars. 669 reviews4.8445 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryEggo Homestyle Waffles, Frozen Breakfast, 72 ct., $11.87, $0.16/ea
$1187current price $11.87$0.16/eaEggo Homestyle Waffles, Frozen Breakfast, 72 ct.
11264.3401 out of 5 Stars. 1126 reviews4.3401 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryState Fair Classic Corn Dogs, Frozen, 30 ct., $13.47
$1347current price $13.47State Fair Classic Corn Dogs, Frozen, 30 ct.
24824.691 out of 5 Stars. 2482 reviews4.691 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryNestle Drumstick Cone Variety Pack, Frozen 16 ct., $11.18, $0.70/ea
$1118current price $11.18$0.70/eaNestle Drumstick Cone Variety Pack, Frozen 16 ct.
66254.6951 out of 5 Stars. 6625 reviews4.6951 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryMember's Mark Chicken Fried Rice, Frozen, 9 oz., 6 ct., $12.68, $0.23/oz
$1268current price $12.68$0.23/ozMember's Mark Chicken Fried Rice, Frozen, 9 oz., 6 ct.
80614.5006 out of 5 Stars. 8061 reviews4.5006 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryMember's Mark Breaded Mozzarella Sticks, Frozen, 72 ct., $14.82, $0.21/ea
$1482current price $14.82$0.21/eaMember's Mark Breaded Mozzarella Sticks, Frozen, 72 ct.
26394.3907 out of 5 Stars. 2639 reviews4.3907 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryMembers Mark Orange Chicken Tempura, Frozen, 48 oz., $12.97, $0.27/oz
$1297current price $12.97$0.27/ozMembers Mark Orange Chicken Tempura, Frozen, 48 oz.
16064.5785 out of 5 Stars. 1606 reviews4.5785 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryMember's Mark Italian Style Beef Meatballs, Frozen 6 lbs., $22.97, $3.83/lb
$2297current price $22.97$3.83/lbMember's Mark Italian Style Beef Meatballs, Frozen 6 lbs.
72424.5962 out of 5 Stars. 7242 reviews4.5962 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryFatBoy Premium Vanilla Ice Cream Sandwich, Frozen 18 ct., $10.48, $0.58/ea
$1048current price $10.48$0.58/eaFatBoy Premium Vanilla Ice Cream Sandwich, Frozen 18 ct.
62714.8085 out of 5 Stars. 6271 reviews4.8085 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryOREO® Mini Dessert Sandwiches, Frozen, 24 ct., $9.66, $0.40/ea
$966current price $9.66$0.40/eaOREO® Mini Dessert Sandwiches, Frozen, 24 ct.
65164.8691 out of 5 Stars. 6516 reviews4.8691 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryRed Baron Pepperoni Classic Crust Frozen Pizza, 61.81 oz., 3 pk., $11.98, $3.99/ea
$1198current price $11.98$3.99/eaRed Baron Pepperoni Classic Crust Frozen Pizza, 61.81 oz., 3 pk.
40594.6866 out of 5 Stars. 4059 reviews4.6866 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryJose Ole Beef Taquitos, Frozen 60 ct., $13.76, $0.23/ea
$1376current price $13.76$0.23/eaJose Ole Beef Taquitos, Frozen 60 ct.
27584.5834 out of 5 Stars. 2758 reviews4.5834 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDelivery
About this item
Product details
Just thaw, unwrap, and snack wherever you are! Smucker's Uncrustables Peanut Butter and Grape Jelly Sandwiches, Frozen, 18 ct. are a convenient, packable snack to take along wherever you and your kids are going next. This 18-count snack food pack comes with 18 single serve sandwiches that are individually wrapped for anytime snacking. With 6 grams of protein (5% DV)* per serving, these frozen grab-and-go sandwiches taste great and are full of peanut butter and grape jelly flavor.
For a true taste of home, kids and adults alike can simply grab an Smucker's Uncrustables Peanut Butter and Grape Jelly Sandwiches, Frozen, 18 ct. to thaw and eat on-the-go during a lunch break at the office, snack break while running errands, at sporting events, in between carpool rides, and so much more! They have no high fructose corn syrup, so go ahead and keep a couple boxes stocked in the freezer for when any snack time situation hits.
* See Nutrition Information for Fat, Saturated Fat, and Sodium Content
Specifications
- Keep frozen
- Thaw and eat
- 18 - 2.8 oz. individually wrapped sandwiches
- Net weight 50.4 oz.
Ingredients: bread (enriched unbleached flour [wheat flour, malted barley flour, niacin, ferrous sulfate, thiamin mononitrate, riboflavin, folic acid], water, unbleached whole wheat flour, sugar, yeast, soybean oil, contains 2% or less of: salt, dough conditioner [enzymes, ascorbic acid, calcium peroxide, contains one or more of the following: mono and diglycerides, datem, salt), peanut butter (peanuts, sugar, contains 2% or less of: molasses, fully hydrogenated vegetable oils [rapeseed and soybean], mono and diglycerides, salt), grape jelly (sugar, grape juice, contains 2% or less of: pectin, citric acid, potassium sorbate [preservative])
Contains: peanuts, may contain hazelnut and milk ingredients
Member ratings & reviews
Filtered and sorted results would be available on the new 'Customer ratings & reviews' page.
Showing 1-3 of 857 reviews
Verified Purchase
Toasted PB n J
The easiest and convenient way to make PB&J Great for kids (as well as adults!) for lunch or snacks. I also enjoy them when I have my morning coffee with the ice cold glass of milk I pop them in the toaster as well.(just make sure you don't burn them I use a light toast setting
Verified Purchase
I just love these
I love the convenience of these little sandwiches. When you first get them the bread is so soft. It's like it was made at home. My only complaint is that not long after having them, the edges get hard and the bread is not has soft. For me it would be better to purchase a smaller box so that I can eat them faster. But that doesn't change my opinion of them.
Verified Purchase
Mega Pack's a mega deal
My kids love these. We had been getting the Sam's 18 pack, but the new 24 pack made them an even better deal! I left Walmart and came back to Sam's(next door) just to save the extra money on this pack.
Other popular items in Frozen Food
Wyler's Authentic Italian Ices, 2 oz., 96 pk., $11.98, $0.12/ea
$1198current price $11.98$0.12/eaWyler's Authentic Italian Ices, 2 oz., 96 pk.
30924.8266 out of 5 Stars. 3092 reviews4.8266 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for ShippingShippingMember's Mark Seasoned Rotisserie Chicken, $4.98
$498current price $4.98Member's Mark Seasoned Rotisserie Chicken
742124.6653 out of 5 Stars. 74212 reviews4.6653 out of 5 starsAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryTyson Breaded Chicken Nuggets, Frozen, 5 lbs., $11.97, $2.39/lb
$1197current price $11.97$2.39/lbTyson Breaded Chicken Nuggets, Frozen, 5 lbs.
111874.5258 out of 5 Stars. 11187 reviews4.5258 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryMember's Mark Skinless and Boneless Atlantic Salmon Fillet Portions, Frozen, 2.5 lbs., $24.94, $9.98/lb
$2494current price $24.94$9.98/lbMember's Mark Skinless and Boneless Atlantic Salmon Fillet Portions, Frozen, 2.5 lbs.
162994.771 out of 5 Stars. 16299 reviews4.771 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryMember's Mark 75/25 Seasoned Ground Beef Patties, Frozen, 1/4 lb., 40 ct., $46.97, $4.70/lb
$4697current price $46.97$4.70/lbMember's Mark 75/25 Seasoned Ground Beef Patties, Frozen, 1/4 lb., 40 ct.
51704.5371 out of 5 Stars. 5170 reviews4.5371 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryMember's Mark Farm Raised Large Raw Shrimp, Frozen, 31-40 ct. per pound, 3 lbs., $20.97, $6.99/lb
$2097current price $20.97$6.99/lbMember's Mark Farm Raised Large Raw Shrimp, Frozen, 31-40 ct. per pound, 3 lbs.
25804.6841 out of 5 Stars. 2580 reviews4.6841 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryMember's Mark Farm Raised Jumbo Raw Shrimp, Frozen, 21-25 ct. per pound, 2 lbs., $16.97, $8.48/lb
$1697current price $16.97$8.48/lbMember's Mark Farm Raised Jumbo Raw Shrimp, Frozen, 21-25 ct. per pound, 2 lbs.
51354.7133 out of 5 Stars. 5135 reviews4.7133 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryMember's Mark Southern Style Chicken Bites, Frozen, 3 lbs., $13.97, $4.66/lb
$1397current price $13.97$4.66/lbMember's Mark Southern Style Chicken Bites, Frozen, 3 lbs.
101114.3069 out of 5 Stars. 10111 reviews4.3069 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryTyson Crispy Chicken Breast Strips, Frozen, 3.5 lbs., $12.97, $3.71/lb
$1297current price $12.97$3.71/lbTyson Crispy Chicken Breast Strips, Frozen, 3.5 lbs.
93664.4722 out of 5 Stars. 9366 reviews4.4722 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryTyson Grilled Sweet Teriyaki Flavored Chicken Fillets, Frozen, 3.5 lbs., $14.98, $4.28/lb
$1498current price $14.98$4.28/lbTyson Grilled Sweet Teriyaki Flavored Chicken Fillets, Frozen, 3.5 lbs.
77894.5135 out of 5 Stars. 7789 reviews4.5135 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryMember's Mark 80/20 Ground Angus Beef Patties, Frozen, 1/3 lb., 18 ct., $34.97, $1.94/ea
$3497current price $34.97$1.94/eaMember's Mark 80/20 Ground Angus Beef Patties, Frozen, 1/3 lb., 18 ct.
101104.6649 out of 5 Stars. 10110 reviews4.6649 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryMember's Mark Farm Raised Skinless and Boneless Tilapia Fillet Portions, Frozen, 3 lbs., $12.64, Was $14.64, $4.21/lb
Now$1264current price Now $12.64, Was $14.64$14.64$4.21/lb$2 offMember's Mark Farm Raised Skinless and Boneless Tilapia Fillet Portions, Frozen, 3 lbs.
42994.6125 out of 5 Stars. 4299 reviews4.6125 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryMember's Mark Mesquite Grilled Chicken Fillets, Frozen, 3 lbs., $15.97, Was $17.88, $5.32/lb
Now$1597current price Now $15.97, Was $17.88$17.88$5.32/lb$1.91 offMember's Mark Mesquite Grilled Chicken Fillets, Frozen, 3 lbs.
53844.5481 out of 5 Stars. 5384 reviews4.5481 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryMember's Mark 85/15 Ground Sirloin Beef Patties, Frozen, 1/3 lb., 18 ct., $35.97, $6.00/lb
$3597current price $35.97$6.00/lbMember's Mark 85/15 Ground Sirloin Beef Patties, Frozen, 1/3 lb., 18 ct.
88154.6751 out of 5 Stars. 8815 reviews4.6751 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryTyson Bone-In Buffalo Style Hot Chicken Wings, Frozen, 4 lbs., $14.97, $3.74/lb
$1497current price $14.97$3.74/lbTyson Bone-In Buffalo Style Hot Chicken Wings, Frozen, 4 lbs.
78814.4949 out of 5 Stars. 7881 reviews4.4949 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDelivery