Rossetti Speck, Coppa, and Salame Toscano Italian Charcuterie Collection, 4 oz., 3 pk.
Curbside Pickup

Highlights
- Imported From Italy
- 3 Top charcuterie Staples individually sealed in one convienent package
- Perfect for Building a Charcuterie Board Sampler
- Ideal for variety snacking or creating the ultimate Italian Sandwhich
Rossetti Prosciutto Italiano, 7 oz., 2 pk., $13.48, $0.96/oz

Rossetti Prosciutto Italiano, 7 oz., 2 pk.


Members also considered
Member's Mark Italian Basil Pesto, 22 oz., $8.58, $0.39/oz
Sponsored$858current price $8.58$0.39/ozMember's Mark Italian Basil Pesto, 22 oz.
22714.5183 out of 5 Stars. 2271 reviews4.5183 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryMember's Mark Light String Cheese 36 ct., $7.27, $0.20/ea
$727current price $7.27$0.20/eaMember's Mark Light String Cheese 36 ct.
66814.5888 out of 5 Stars. 6681 reviews4.5888 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryMember's Mark Colby and Monterey Jack Cheese Sticks, 36 ct., $7.87, $0.22/ea
$787current price $7.87$0.22/eaMember's Mark Colby and Monterey Jack Cheese Sticks, 36 ct.
39464.7696 out of 5 Stars. 3946 reviews4.7696 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryThe Laughing Cow Creamy Swiss Cheese Wedge, Original, 3 pk., $7.58, $2.53/ea
Sponsored$758current price $7.58$2.53/eaThe Laughing Cow Creamy Swiss Cheese Wedge, Original, 3 pk.
16064.8169 out of 5 Stars. 1606 reviews4.8169 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryMini Babybel Original Semisoft Cheese, 26 ct., $10.72, $0.41/ea
$1072current price $10.72$0.41/eaMini Babybel Original Semisoft Cheese, 26 ct.
58824.8135 out of 5 Stars. 5882 reviews4.8135 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryMember's Mark Smoked Provolone Cheese Slices, 2 lb., $6.98, $3.49/lb
$698current price $6.98$3.49/lbMember's Mark Smoked Provolone Cheese Slices, 2 lb.
33804.6814 out of 5 Stars. 3380 reviews4.6814 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryBelGioioso Pre-Sliced Fresh Mozzarella 32 oz., $8.28, $0.26/oz
$828current price $8.28$0.26/ozBelGioioso Pre-Sliced Fresh Mozzarella 32 oz.
33854.7645 out of 5 Stars. 3385 reviews4.7645 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryMember's Mark Five Cheese Tortellini (24 oz., 2 pk.), $9.53, Was $10.53, $0.20/oz
Now$953current price Now $9.53, Was $10.53$10.53$0.20/oz$1 offMember's Mark Five Cheese Tortellini (24 oz., 2 pk.)
28264.6603 out of 5 Stars. 2826 reviews4.6603 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryAthenos Crumbled Traditional Feta Cheese (24 oz.), $7.28, $0.30/oz
$728current price $7.28$0.30/ozAthenos Crumbled Traditional Feta Cheese (24 oz.)
42544.8343 out of 5 Stars. 4254 reviews4.8343 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryMember's Mark Yukon Gold Mashed Potatoes, 32 oz. each, 2 ct., $7.96, $0.12/oz
$796current price $7.96$0.12/ozMember's Mark Yukon Gold Mashed Potatoes, 32 oz. each, 2 ct.
88854.6039 out of 5 Stars. 8885 reviews4.6039 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryMember's Mark Shredded Parmesan Cheese, 24 oz., $10.74, $0.45/oz
$1074current price $10.74$0.45/ozMember's Mark Shredded Parmesan Cheese, 24 oz.
44974.6398 out of 5 Stars. 4497 reviews4.6398 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliverySoules Kitchen Chicken Breast Fajitas Strips, 32 oz., 2 pk., $9.96, Was $11.98, $4.98/ea
Now$996current price Now $9.96, Was $11.98$11.98$4.98/ea$2.02 offSoules Kitchen Chicken Breast Fajitas Strips, 32 oz., 2 pk.
48324.4329 out of 5 Stars. 4832 reviews4.4329 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryMember's Mark Pepper Jack Cheese Slices 2 lbs., $6.42, $3.21/lb
$642current price $6.42$3.21/lbMember's Mark Pepper Jack Cheese Slices 2 lbs.
32714.6753 out of 5 Stars. 3271 reviews4.6753 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryMember's Mark Tandoori Style Naan Bites, 22.2 oz., $5.64, $0.25/oz
$564current price $5.64$0.25/ozMember's Mark Tandoori Style Naan Bites, 22.2 oz.
34454.5904 out of 5 Stars. 3445 reviews4.5904 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryMember's Mark Baby Swiss Cheese Slices 2 lbs., $7.84, $3.92/lb
$784current price $7.84$3.92/lbMember's Mark Baby Swiss Cheese Slices 2 lbs.
45204.7546 out of 5 Stars. 4520 reviews4.7546 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDelivery
About this item
Product details
Experience the Authentic Italian Flavors
Immerse yourself in the rich heritage of Italian cuisine with our meticulously selected trio of iconic deli meats. Imported directly from Italy, this assortment provides a unique taste experience that will transport you to the heart of Europe with every bite. The package includes three top charcuterie staples, each individually sealed for freshness and convenience.
Speck: The Alpine Specialty
Our Speck is a smoky and delicately seasoned Alpine specialty. It introduces a bold yet refined flavor to your dishes, making it an ideal addition to your charcuterie board or as a standalone delicacy.
Coppa: Perfectly Aged Delight
The Coppa is a tender masterpiece crafted from premium cuts. It is aged to perfection, ensuring a rich and robust flavor that is sure to impress. Relish it in sandwiches, salads, or as a part of your antipasto platter.
Salame Toscano: The Taste of Tuscany
Our Salame Toscano is rustic and flavorful, embodying the timeless traditions of Tuscany in every slice. Its distinct taste and texture make it a favorite among gourmets and food enthusiasts alike.
Specifications
- Keep Refrigerated
- Net Weight: 12 oz.
Speck Ingredients: Pork, Salt, Spices, Paprika, Dextrose, Natural Flavors, Sodium Nitrate.
Coppa Ingredients: Pork, Salt, Spices, Sodium Ascorbate, Natural Flavoring, Potassium Nitrate, Sodium Nitrite.
Salame Toscano Ingredients: Pork, Salt, Spices, Sodium Ascorbate, Natural Flavoring, Potassium Nitrate, Sodium Nitrite.
Member ratings & reviews
Filtered and sorted results would be available on the new 'Customer ratings & reviews' page.
Showing 1-3 of 41 reviews
Verified Purchase
Perfect for meat flowers!
Perfect for charcuterie board. We made meat flowers with this and they looked amazing!
Verified Purchase
Attention Sam’s Club keep this on your shelves!
This is the absolute best charcuterie trio meat that my wife and I love. This is a Sunday evening tradition, entertaining family, etc. and when one club does not have it in stock or foolishly, decides not to stock it completely, we have to go to other clubs and it gets tiring. Simply put, if Sam’s stop selling this, we find a meat trio at competitor stores that’s comparable to the quality of this.
Verified Purchase
Great Appetizer
Excelente Flavor and no sticking amo g slices.
Items you may like
Ball Park Beef Franks, 24 ct., $10.98, $3.91/lb
Sponsored$1098current price $10.98$3.91/lbBall Park Beef Franks, 24 ct.
92974.6867 out of 5 Stars. 9297 reviews4.6867 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryOscar Mayer Shaved Smoked Turkey Breast, 20 oz., 2 pk., $9.97, $0.25/oz
$997current price $9.97$0.25/ozOscar Mayer Shaved Smoked Turkey Breast, 20 oz., 2 pk.
38254.5908 out of 5 Stars. 3825 reviews4.5908 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryMember's Mark Boneless Uncured Carver Ham, Priced Per Pound, $10.84, $2.97/lb
$1084current price $10.84avg. price$2.97/lbFinal cost by weightMember's Mark Boneless Uncured Carver Ham, Priced Per Pound
3114.5 out of 5 Stars. 311 reviews4.5 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryJohnsonville Brats Original Pork Bratwurst Links, 18 ct., $14.98, $0.83/ea
Sponsored$1498current price $14.98$0.83/eaJohnsonville Brats Original Pork Bratwurst Links, 18 ct.
10034.8 out of 5 Stars. 1003 reviews4.8 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryLibby's Corned Beef, 12 oz., 3 pk., $11.48, Was $12.48, $5.10/lb
Instant Savings
Now$1148current price Now $11.48, Was $12.48$12.48$5.10/lb$1 offEnds Nov 23Libby's Corned Beef, 12 oz., 3 pk.
15224.6288 out of 5 Stars. 1522 reviews4.6288 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for ShippingShippingBananas, 3 lbs., $1.47, $0.49/lb
$147current price $1.47$0.49/lbBananas, 3 lbs.
527924.6059 out of 5 Stars. 52792 reviews4.6059 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryGreen Seedless Grapes, 3 lbs., $6.97, $2.32/lb
$697current price $6.97$2.32/lbGreen Seedless Grapes, 3 lbs.
314354.4705 out of 5 Stars. 31435 reviews4.4705 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryMember's Mark Ultra Premium 2-Ply Toilet Paper 45 rolls, 235 sheets/roll, $24.76, $0.02/sft
$2476current price $24.76$0.02/sftMember's Mark Ultra Premium 2-Ply Toilet Paper 45 rolls, 235 sheets/roll
1938544.8417 out of 5 Stars. 193854 reviews4.8417 out of 5 starsAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingWhole Seedless Watermelon, $6.97, $6.97/ea
$697current price $6.97$6.97/eaWhole Seedless Watermelon
242633.8119 out of 5 Stars. 24263 reviews3.8119 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryMember’s Mark Cage Free Grade AA Large White Eggs, 2 dozen, $4.82, $2.41/dz
$482current price $4.82$2.41/dzMember’s Mark Cage Free Grade AA Large White Eggs, 2 dozen
222184.7304 out of 5 Stars. 22218 reviews4.7304 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryAssorted Cookie Tray, 84 ct., $19.93, $0.24/ea
$1993current price $19.93$0.24/eaAssorted Cookie Tray, 84 ct.
81914.6932 out of 5 Stars. 8191 reviews4.6932 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryMember's Mark Chicken Salad, 2 lbs., $8.96, $4.48/lb
$896current price $8.96$4.48/lbMember's Mark Chicken Salad, 2 lbs.
83024.5095 out of 5 Stars. 8302 reviews4.5095 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryMember's Mark Mediterranean Kale Pasta Salad, priced per pound, $8.96, $5.12/lb
$896current price $8.96avg. price$5.12/lbFinal cost by weightMember's Mark Mediterranean Kale Pasta Salad, priced per pound
78604.5372 out of 5 Stars. 7860 reviews4.5372 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryMember's Mark Macaroni and Cheese, priced per pound, $8.10, $3.24/lb
$810current price $8.10avg. price$3.24/lbFinal cost by weightMember's Mark Macaroni and Cheese, priced per pound
45664.3903 out of 5 Stars. 4566 reviews4.3903 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryPace Chunky Salsa, Medium, 38 oz., 2 ct., $7.48, $0.10/oz
$748current price $7.48$0.10/ozPace Chunky Salsa, Medium, 38 oz., 2 ct.
35874.7491 out of 5 Stars. 3587 reviews4.7491 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShipping