
Get a $30 statement credit¹ when you open an account 9/1-9/30/26 + learn how to earn 10% back on fuel for a limited time‡ See details
Highlights
- Includes one container of unflavored creatine
- 100 servings per container
- 10 g creatine monohydrate per serving
- Flavorless powder for versatile mixing
- Supports daily nutrition and training routines
We also recommend
RAW Nutrition Creatine Monohydrate Powder, Unflavored, 510g 100 Servings

Members-only price
RAW Nutrition Creatine Monohydrate Powder, Unflavored, 510g 100 Servings
4.6811 out of 5 stars
Sponsored


Hero image 0 of Redcon1 Creatine Monohydrate 100 Servings, Unflavored, 35.27 oz., 0 of 4
Members also considered
Nurri Kids 10g Protein Ultra-Filtered Milk Shake, Chocolate, 8 fl. oz. 12 pk., $17.98, $0.19/foz
Sponsored$1798current price $17.98$0.19/fozNurri Kids 10g Protein Ultra-Filtered Milk Shake, Chocolate, 8 fl. oz. 12 pk.
1074.0561 out of 5 Stars. 107 reviews4.0561 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingPremier Protein 30g High Protein Shake, Chocolate, 11 fl. oz., 15 pk.
Members-only pricePremier Protein 30g High Protein Shake, Chocolate, 11 fl. oz., 15 pk.
180404.7799 out of 5 Stars. 18040 reviews4.7799 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingPremier Protein 30g High Protein Shake, Vanilla, 11 fl. oz., 15 pk.
Members-only pricePremier Protein 30g High Protein Shake, Vanilla, 11 fl. oz., 15 pk.
123774.7594 out of 5 Stars. 12377 reviews4.7594 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingNurri 30g Protein Vanilla Milk Shake 11 fl. oz., 12 pk.
SponsoredMembers-only priceNurri 30g Protein Vanilla Milk Shake 11 fl. oz., 12 pk.
22994.6494 out of 5 Stars. 2299 reviews4.6494 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingFairlife Nutrition Plan 30g Protein Shake, Vanilla, 11.5 fl. oz., 12 pk., $26.78, $0.19/foz
$2678current price $26.78$0.19/fozFairlife Nutrition Plan 30g Protein Shake, Vanilla, 11.5 fl. oz., 12 pk.
25074.6837 out of 5 Stars. 2507 reviews4.6837 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingPremier Protein 30g High Protein Shake, Caramel 11 fl. oz., 15 pk.
Members-only pricePremier Protein 30g High Protein Shake, Caramel 11 fl. oz., 15 pk.
72474.766 out of 5 Stars. 7247 reviews4.766 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingNurri 30g Protein Chocolate Milk Shake 11 fl. oz., 12 pk.
Members-only priceNurri 30g Protein Chocolate Milk Shake 11 fl. oz., 12 pk.
13524.3854 out of 5 Stars. 1352 reviews4.3854 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for ShippingShippingPremier Protein 30g High Protein Shake, Bananas & Cream 11 fl. oz., 15 pk., $29.98, $0.18/foz
$2998current price $29.98$0.18/fozPremier Protein 30g High Protein Shake, Bananas & Cream 11 fl. oz., 15 pk.
16044.7195 out of 5 Stars. 1604 reviews4.7195 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for ShippingShippingPremier Protein 30g High Protein Shake, Strawberries & Cream 11 fl. oz., 15 pk.
Members-only pricePremier Protein 30g High Protein Shake, Strawberries & Cream 11 fl. oz., 15 pk.
35184.6617 out of 5 Stars. 3518 reviews4.6617 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for ShippingShippingPBfit Classic Peanut Butter 8g Powdered Peanut Butter Spread, 1.87 lbs.
See price in cartPBfit Classic Peanut Butter 8g Powdered Peanut Butter Spread, 1.87 lbs.
18894.8571 out of 5 Stars. 1889 reviews4.8571 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingPremier Protein 30g High Protein Shake, Cookies and Cream, 11 fl. oz., 15 pk., $29.98, $0.18/foz
$2998current price $29.98$0.18/fozPremier Protein 30g High Protein Shake, Cookies and Cream, 11 fl. oz., 15 pk.
11994.4437 out of 5 Stars. 1199 reviews4.4437 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for ShippingShippingNurri 30g Protein Strawberry Milk Shake 11 fl. oz., 12 pk.
Members-only priceNurri 30g Protein Strawberry Milk Shake 11 fl. oz., 12 pk.
1214.1901 out of 5 Stars. 121 reviews4.1901 out of 5 starsAvailable for ShippingShippingEnsure Original Nutrition Shake, Vanilla 8 fl. oz., 24 ct., $31.78, $0.17/foz
$3178current price $31.78$0.17/fozEnsure Original Nutrition Shake, Vanilla 8 fl. oz., 24 ct.
62264.7987 out of 5 Stars. 6226 reviews4.7987 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for ShippingShippingOWYN Pro Elite 32g Keto Plant Protein Shake, Chocolate 11.15 fl. oz., 15 pk., $25.78, $0.15/foz
$2578current price $25.78$0.15/fozOWYN Pro Elite 32g Keto Plant Protein Shake, Chocolate 11.15 fl. oz., 15 pk.
77283.9028 out of 5 Stars. 7728 reviews3.9028 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for ShippingShippingOrgain Organic 21g Plant-Based Protein Powder, Creamy Chocolate Fudge 2.74 lbs.
Members-only priceOrgain Organic 21g Plant-Based Protein Powder, Creamy Chocolate Fudge 2.74 lbs.
21594.6484 out of 5 Stars. 2159 reviews4.6484 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for ShippingShipping
About this item
Product details
Fuel Your Training with REDCON1 Creatine Monohydrate
REDCON1 Creatine Monohydrate is designed to elevate your workout performance. Each serving delivers 10 grams of pure, unflavored creatine monohydrate in a powder form that blends effortlessly into your pre- or post-workout routine. This single-ingredient formula supports muscle performance, recovery, and growth.What Is Creatine Monohydrate?
Creatine is an amino acid naturally found in muscle cells and certain foods like red meat. As a supplement, creatine monohydrate is one of the most extensively researched performance enhancers. It is known to support strength, muscle mass, and endurance while aiding ATP production, the primary energy source during exercise. By replenishing cellular energy, creatine helps optimize workout performance and recovery.Why Choose REDCON1 Creatine Monohydrate?
REDCON1 Creatine Monohydrate features a clean, unflavored formula that mixes seamlessly with water, juice, or your favorite shake. Each container provides 100 servings, with 10 grams per serving, making it a convenient addition to your fitness and nutrition regimen. Add this proven ingredient to your routine and take your training to the next level.info:
If the item details above aren't accurate or complete, we want to know about it.Â
Specifications
Net volume: 35.27 oz.
Includes: 1 - 35.27 oz. container of creatine
Ingredients: Creatine Monohydrate
Member ratings & reviews
Filtered and sorted results would be available on the new 'Customer ratings & reviews' page.
Sort by |
Showing 1-3 of 4 reviews
May 5, 2026
Reviewer name: Glen
5 out of 5 stars
Good Stuff
The serving size is shown as 1 scoop (10g). The scoop is buried halfway down and is marked as being 15ml which is essentially 1 tablespoon. Most people take 5g daily or 1/2 tablespoon. The powder has no flavor and minimal grittiness. My bottle expires in 22 months. Reattaching the lid gets easier with practice.
Helpful?3JX3X6JFEUXH18669405357
Jun 9, 2026
Reviewer name: BRADY
5 out of 5 stars
Love this product. Please keep it available!
Helpful?3JX3X6JFEUXH18669405357
May 14, 2026
Reviewer name: George
5 out of 5 stars
10g Creatine!
Clean 10g of creatine in one scoop. Love Redcon1 products.
Helpful?3JX3X6JFEUXH18669405357
Items you may like
Gatorade Sports Drinks Core Variety Pack 12 fl. oz., 28 pk., $15.78, $0.05/foz
$1578current price $15.78$0.05/fozGatorade Sports Drinks Core Variety Pack 12 fl. oz., 28 pk.
32724.8099 out of 5 Stars. 3272 reviews4.8099 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingPropel Zero Water Variety Pack 16.9 fl. oz., 24 pk., $15.48, $0.04/foz
$1548current price $15.48$0.04/fozPropel Zero Water Variety Pack 16.9 fl. oz., 24 pk.
39694.8125 out of 5 Stars. 3969 reviews4.8125 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingPOWERADE Variety Pack Bottles, 20 fl. oz., 24 pk., $15.98, $0.03/foz
$1598current price $15.98$0.03/fozPOWERADE Variety Pack Bottles, 20 fl. oz., 24 pk.
19704.7838 out of 5 Stars. 1970 reviews4.7838 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingGatorade Liberty Variety Pack 12 fl. oz., 28 pk., $15.78, $0.05/foz
$1578current price $15.78$0.05/fozGatorade Liberty Variety Pack 12 fl. oz., 28 pk.
24524.8165 out of 5 Stars. 2452 reviews4.8165 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for ShippingShippingMember's Mark Ultra Premium 2-Ply Toilet Paper 45 rolls, 235 sheets/roll, $24.76, $0.02/sft
$2476current price $24.76$0.02/sftMember's Mark Ultra Premium 2-Ply Toilet Paper 45 rolls, 235 sheets/roll
1937144.8418 out of 5 Stars. 193714 reviews4.8418 out of 5 starsAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingBananas, 3 lbs., $1.47, $0.49/lb
$147current price $1.47$0.49/lbBananas, 3 lbs.
527124.606 out of 5 Stars. 52712 reviews4.606 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryStrawberries, 2 lbs., $6.97, $3.48/lb
$697current price $6.97$3.48/lbStrawberries, 2 lbs.
396804.416 out of 5 Stars. 39680 reviews4.416 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryMember's Mark Select & Tear 2-Ply Paper Towel 15 rolls, 150 sheets/roll, $20.93, $0.02/sft
$2093current price $20.93$0.02/sftMember's Mark Select & Tear 2-Ply Paper Towel 15 rolls, 150 sheets/roll
1542704.8589 out of 5 Stars. 154270 reviews4.8589 out of 5 starsAvailable for Pickup, Delivery or ShippingPickupDeliveryShippingMember's Mark Purified Water 16.9 fl. oz., 40 pk., $4.28, $0.01/foz
$428current price $4.28$0.01/fozMember's Mark Purified Water 16.9 fl. oz., 40 pk.
626194.8197 out of 5 Stars. 62619 reviews4.8197 out of 5 starsSNAP EBT eligible, pickup or delivery onlyAvailable for Pickup or DeliveryPickupDeliveryZipfizz Energy Multi-Vitamin Hydration Drink Mix, Berry, 20 ct., $21.58, $1.08/ea
$2158current price $21.58$1.08/eaZipfizz Energy Multi-Vitamin Hydration Drink Mix, Berry, 20 ct.
1474.6327 out of 5 Stars. 147 reviews4.6327 out of 5 starsAvailable for ShippingShippingZipfizz Energy Multi-Vitamin Hydration Drink Mix, Lemon Iced Tea, 20 ct., $21.58, $1.08/ea
$2158current price $21.58$1.08/eaZipfizz Energy Multi-Vitamin Hydration Drink Mix, Lemon Iced Tea, 20 ct.
604.7 out of 5 Stars. 60 reviews4.7 out of 5 starsAvailable for ShippingShippingZipfizz Energy Drink Mix, Grape (20 ct.), $21.58, $1.08/ea
$2158current price $21.58$1.08/eaZipfizz Energy Drink Mix, Grape (20 ct.)
2674.7303 out of 5 Stars. 267 reviews4.7303 out of 5 starsAvailable for ShippingShippingZipfizz Energy Multi-Vitamin Hydration Drink Mix, Fruit Punch, 20 ct., $21.58, $1.08/ea
$2158current price $21.58$1.08/eaZipfizz Energy Multi-Vitamin Hydration Drink Mix, Fruit Punch, 20 ct.
2144.7664 out of 5 Stars. 214 reviews4.7664 out of 5 starsAvailable for ShippingShippingZipfizz Energy Multi-Vitamin Hydration Drink Mix, Peach Mango, 20 ct., $21.58, $1.08/ea
$2158current price $21.58$1.08/eaZipfizz Energy Multi-Vitamin Hydration Drink Mix, Peach Mango, 20 ct.
4404.875 out of 5 Stars. 440 reviews4.875 out of 5 starsAvailable for ShippingShippingZipfizz Energy Multi-Vitamin Hydration Drink Mix, Blue Raspberry, 20 ct., $21.58, $1.08/ea
$2158current price $21.58$1.08/eaZipfizz Energy Multi-Vitamin Hydration Drink Mix, Blue Raspberry, 20 ct.
1604.7125 out of 5 Stars. 160 reviews4.7125 out of 5 starsAvailable for ShippingShipping